2009 Eylül Anneleri

clksEmel

Ata'm ...
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2007
2.274
0
47
eveeeetttt eğer burayı okuyorsanız sizde sanırım minik kuzularınızı kucağınıza aldınız.. a.s
istedim ki doğumdan sonraki sureclerimizi burda paylasalım . . . .kuzularımızın buyume sureclerini...dertlerimizi....saglık sorunlarını v.s..........

Bende 2009 Eylül annesi olucam inş. ama daha doğum yok da zamanından öncede olmaz inş. çok heycanlıyım korkuyorum kızlar ya ama bir o kadarda mutluyum :tomato:

dogum yapanlar bebeklerini saglikla buyutsunler. bizimgibi dogum yapacakalarada ALLAH kolay dogumlar nasip etsin saglikla kucagina alsin herkes evladini..

benim sata gore dogum tarihimiz 2 ekim. ama sezeryan olma ihtimalimde cok yuksek egerki 38-39. haftalarda sezeryan olursam bende eylul annesi olucam.

oğlumu kucagıma alalı tam 15 gun oldu . . . . . .saka maka zaman geciyor iste . . . .bir an once alsak kucagımıza diyorduk 15 gunu devirdik bile. . . . . . . . .tek sıkıntımız gaz sancımız.....ozellikle geceleri ne oglumu ne bizi uyutuyo............rezene veriyorum cay kasıgı ile 3-4 kez . . . .bir de sab simplex aldık o çok iyi geliyormus dun gece sankı biraz iyi gecti gibi çok sorun yaratmadı . . . . . . .bu gaz sancıları 15 gunden sonra baslarmıs 3 ay gidermis zaten....umarım benim o kadar surmez yaaaa 40 cıktımı sancımızda geçsin istiyorum . . . . .Allah a sukur sutum var ...olsun diye bol bol sıvı alıp helva yiyorum fark ediyor hemen....goguslerim nasıl doluyo tas gibi oluyor.........ananas suyu sut yapıyormus oyle dediler onu iciyorum.....ısırgan ve rezene cayı birde . . . . . .

bende üç gün önce kızımı aldım kucağıma çok şükür.. sütüm tam gelmedi.. yavaş yavaş artıyo ...birde kızım corp corp emse hiç sıkıntımız kalmayacak..

canım benimde anca 3 gunden sonra geldi sutum . . .zar zor ilk sutunu hastanede verdik . . . .doktorum ucunu yalasa bile emzirin dedi hep . . . .her annenin muhakkak sutu gelir dedi.....biz bir gece yattık hastanede ...eve gelince goguslerim tas gibi oldu...havluyu sıcak suyla ıslatıp goguslerime masaj yaptım ve tirle ile sagdım arkasından . . . .hemen oglusuma kasıkla icirdik . . . . .boylece sut kanallarımda acılmıs oldu.......zaten bebek emdikce sut akısı kendiliginden oluyor . . . .bugun saglık ocagındaydık topuk kanını aldılar orda tartıldı oglusum 3.300 olmus masallah . . . . .2.800 dogum kilosuydu...biraz dusmeler oldu cıkmaya basladı sonra.....demek ki sutum var ve ogluma yarıyor ne guzel

bende bol bol sağıp veriyom kuzuma gelmeye başladı çok şükür.. benim kız nazlı süt gelmeyince sinirlenip bırakıyo hemen.. tam gelinceye kadar sağa sağa besleyecem.. en kısa zamanda gelir umarım.. oğluşunada maşşallah güzel kilo almışş yarasın sütün

evet canım aynen oyle yap sagıp sagıp kasıkla içir....oyle yaptıkca sut geliyo zaten...bol bol da sıvı tuket...en cok da su.....onun dısında soylenenlerin pek bi seyi yokmus doktorum dedi......su aralar 2 saatte 1 emzirmemiz gerekiyormus......benim gogus uclarımda yok canım ben epey bi ugrasıyorum tutturana kadar sorma benimkide cok sinirleniyo . . . . .

ya kızlar kakalarının rengi nasıl bizim ki hala yeşilimsi ve pütürlü.. bu arada çok uyuyo.. 3 saatte bi kalkıo emio yarım saat duruo yatıo.. bi anormallik var die korkar oldum bugün 8. günümüz bitti göbeğimizde daha düşmedi mafoldumben

canım kaç gunluksunuz siz? tıckerini degistir sende bizim gibi oyle daha rahat anlarız :) . . . bizim kakamız sarı ama sankı ıshal gibi epey sulu.....pazartesi kontrolumuz var konuscam bakalım doktorumla normalmi diye.....ilk baslarda bizimde buturluydu sankı buday yutmus gibi :)

.....cok uyuması gayet normal canım....bende 3 saatte 1 emziriyorum doktorum uyuyor da olsa uyandırıp emzirceksin dedi sende oyle yap . . . .20 dakika emiyor benim ki çok nadir yarım saati buldugu oluyor......bugun yarın duser canım bizimde 7 gunlukken dusmustu tam doktorun muayenesi sırasında dustu hemde :) biz hiç birsey surmedik oyle dedi hemsireler bize banyoda yaptırmadık

canım dedim ya 8. günümüz bitti bugün. tickeri değiştiremiom yapabilen varsa memnun olurum :) 28 ağs doğum tarihi.. bende banyo yaptırmıorum ama alkolle sabah akşam bakımını yapıorum.. kaç günde rengi değişti kakasının? ben baya takıldım bu kaka işine yaa :KK43:

canım 2009 eylul annelerinde gamze var o yapmıstı bana sanada yardımcı olsun ......

dogru ya yazmıssın canım 8 . gunumuz bitti diye dalgınlık iste . . . . . .canım ikinci gundu sanırım kakası sarıya donmeye basladı bizim.....hemsiremiz bize gobegi dustukten sonra alkolle pansuman yapın demisti biz oyle yaptık.....

ya kızlar kakalarının rengi nasıl bizim ki hala yeşilimsi ve pütürlü.. bu arada çok uyuyo.. 3 saatte bi kalkıo emio yarım saat duruo yatıo.. bi anormallik var die korkar oldum bugün 8. günümüz bitti göbeğimizde daha düşmedi mafoldumben

bağırsak florası değiştiğinden yeşil kaka oluyor normal yani.göbek düşer canım hayırlısıyla meraklanma,stres yapma tatlım kafayı takma

geceleri uyumuyoruz sancımızdan yaaa ...erkek çocugu boyle olurmus demek ki ben kızımdan hıç yasamadım bunları........40 ndan sonra duzelir insallah . . .3 aya kadar surermis gerci ya....

kızlar kızım emmek istemiyo ne yapcamı şaşırdım doğrusu... daha göbeğide düşmedi kanayacak diye çok ağlatıp zorlamakda istemiyom..bana bir akıl verin yaaa

ємєℓ;8875032 .!.:
oğlumu kucagıma alalı tam 15 gun oldu . . . . . .saka maka zaman geciyor iste . . . .bir an once alsak kucagımıza diyorduk 15 gunu devirdik bile. . . . . . . . .tek sıkıntımız gaz sancımız.....ozellikle geceleri ne oglumu ne bizi uyutuyo............rezene veriyorum cay kasıgı ile 3-4 kez . . . .bir de sab simplex aldık o çok iyi geliyormus dun gece sankı biraz iyi gecti gibi çok sorun yaratmadı . . . . . . .bu gaz sancıları 15 gunden sonra baslarmıs 3 ay gidermis zaten....umarım benim o kadar surmez yaaaa 40 cıktımı sancımızda geçsin istiyorum . . . . .Allah a sukur sutum var ...olsun diye bol bol sıvı alıp helva yiyorum fark ediyor hemen....goguslerim nasıl doluyo tas gibi oluyor.........ananas suyu sut yapıyormus oyle dediler onu iciyorum.....ısırgan ve rezene cayı birde . . . . . .
maşallah canım aman sütler gelsin bol bol.bizim küçük adama yetmiyor aptamil1 veriyorum mecburen.
yahu daha göbek yeni düştü bizimkinin 12. günün gecesinde.zorlamayın sakın.alkolle pansuman yapa yapa gidiyor.
kızlar kızım emmek istemiyo ne yapcamı şaşırdım doğrusu... daha göbeğide düşmedi kanayacak diye çok ağlatıp zorlamakda istemiyom..bana bir akıl verin yaaa

sanada söölim 12. günde düştü zorlama sakın günah ya.göğsü ağzına iticekmişiz bugün ana sağlıktan geldiler söyledi ebe hanımlar.boğmadan tabikide.

canım emmek istemiyo derken uyku halinde mi yanı agzını acmıyo...eger oyleyse ayaklarının altını gıdıkla veya burnunu sık . . . .altını actıgında da uyanıyo.....10 gune kadar duser canım bebekten bebege degisiyo merak etme

ayyy yok ben deliricemmm tam 13 gün bitti göbek hala yerinde düşmediiii :1no2: bugün topuk kanı aldırdık allahım ben biri ağlarken ondan daha fazla ağlıycamı tahmin edemezdim.. sıef o ağlıo die oturdum hüngür hüngür ağladım... allah ım ya analık nasıl bişimiş...

X