İlköğretim Yorum ve Soruları 2010 doğumlu oğlum

smile6081

Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2007
2.209
651
arkadaşlar merhaba işin içinden çıkamadığım bi konum var umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır.
28/04/2010 doğumlu oğlum seneye 1. Sınıfa başlama mecburiyeti var mı??

Göndermek istemiyorum biraz narin zayıf instçı ve kırılgan bi yapısı var. 3 yıldır kreşe gidiyor bu sene aldığı eğitim çok iyi ama daha öncekiler boş yere gitmiş gibiydi.

Algılama sorunu yok sayma, öğrenme yetisi yerinde İngilizce kelimeler şarkılar öğrendi bu sene mental dersi alıyor başarılı . Ama küçük kas becerisi zayıf kalemi bile olması gerektiği gibi tutamıyor.. Erteleyebiliyor muyum eylül ayında 77 aylık oluyor. Yakın arkadaşlarım ertelediler biri 84 aylık 1. Sınıf ta olucak diğeri de 82 aylık başlıycak..

Yardımcı olun lütfen!!

Doktor raporuyla erteleyebilirsiniz. Çünkü 72 ayı geçiyor oğlunuz, 77 aylık oluyor eylülde.
Ve bence çok mantıklı değil çünkü bir sonraki yıl 1 hatta erken gelenleri de sayarsak 2 yaş büyük olduğu çocuklarla beraber okuyacak. Yine de çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız ama yıl sonu doğumlu olmadığı için geç göndermek çok mantıklı değil bence

Kreş dediğiniz Ana okulumu orada okula hazırlık yapılıyor öğretmeni ve siz birazda üzerine düşerek hazırlaya bilirsiniz daha vakit var evde ilave bir set daha yaptırabilirsiniz mesela

X