2010 Şubat Anneleri

Kızlar merhaba...
Epeydir giremedim nete...
Esram 3 gün hastanede yattı yüzde yirmi kilo kaybı varmış ve sütüm beslememiş. Vücudunda tuz miktarı yükselmiş. Çişini çok az yapıyodu. halsizleşmişti. Yoğun bakımda kaldı 3 gece. Aslında yoğun bakım bizim tercihimizdi daha iyi bakılır diye. Sütümü sağdım sağdım götürdüm kuşuma.. Şimdi iyi çok şükür. Toplamış iyice kendini. Yanakları tombikleşmiş çok şükür. Allah kimseye yaşatmasın. Şimdi sütümü sağıp veriyorum ne kadar emdiğini görmek için. Bİ de mamaya başladık. Keyfi yerinde. Hastanede beslenme saatleri de düzene girmiş. Üç saatte bir uyanıp emiyo sonra gene uyuyo...

İki gündür de net arızalandı giremedim. Umarım herkes iyidir.

Geçmiş olsun havvacım ...

gecmis olsun hava cnm allah tum bebislerimize saglik sihat versin tum kotuluklerden hastaliklardan korusun onlari

Kızlar merhaba...
Epeydir giremedim nete...
Esram 3 gün hastanede yattı yüzde yirmi kilo kaybı varmış ve sütüm beslememiş. Vücudunda tuz miktarı yükselmiş. Çişini çok az yapıyodu. halsizleşmişti. Yoğun bakımda kaldı 3 gece. Aslında yoğun bakım bizim tercihimizdi daha iyi bakılır diye. Sütümü sağdım sağdım götürdüm kuşuma.. Şimdi iyi çok şükür. Toplamış iyice kendini. Yanakları tombikleşmiş çok şükür. Allah kimseye yaşatmasın. Şimdi sütümü sağıp veriyorum ne kadar emdiğini görmek için. Bİ de mamaya başladık. Keyfi yerinde. Hastanede beslenme saatleri de düzene girmiş. Üç saatte bir uyanıp emiyo sonra gene uyuyo...

İki gündür de net arızalandı giremedim. Umarım herkes iyidir.

Havvacim canim çok çok geçmis olsun
Kocaman öp esra yi bizden tarafŞeniz

kızlar uzun bi aradan sonra herkese merhaba. bende giremiyorum öyle eskisi gibi. yazacak çook birikmiş şey var ama hangi birini yazsam kafamı toparlayamadım şuan.
sadece şu geliyor aklıma bi bilginizi alayım dedim,

benim sütüm var emziriyorum ama göğüslerimdeki süt tükendiği zaman tekrar dolması epey zaman alıyor kızım doymadığı zaman yada az geldiği zaman mama veriyorum, milupa aptamil devam sütü. 30 cc le başladık şimdilerde 60 cc falan veriyorum. fakat kızımın kakası önceleri daha kıvamlıyken8gene sıvıydı aslında ama şimdiki gibi değldi) şuanda ishal yapıyor kakası su gibi, koyu sarı ve tuhaf kokulu. acaba diyorum mama dan olabilirmi, mama yaramamış olabilirmi bide bebelac mı denesem?
sizinkilerin nasıl? önceden daha küçükken sadece anne sütü alırken bu kadar su gibi değildi ve içinde parçacıklar oluyordu pütür pütür o normalmiş, şimdi su gibi akışkanve kokusu değişti.
beni bilgilendiriseniz çok sevincem. bekliyorum cevaplarınızı. öptümm......

herkese slm bende ancak girebildim havva çok geçmiş olsun kuzucuğuna kızım biraz uykusuz cinsten o uYudukça bende yatıyorum pek fırsat olmuyor bu yüzden geçmişi okuyamadım umarım herkes iyidir

Geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederim kızlar. Allah hiç bir yavruyu ne sebeple olursa olsun annesiinden ayırmasın inşallah

arkadaşlar mrb. ben martta kayan şubat annesi oldum. 3 martta dünyaya geldi oğlum. 3650 kilo 52 santim boyla. normal doğumla başlayıp açılma olmayınca sezeryana dönenlerdenim. :) zor geçti ilk günler. çünkü sütüm gelmedi. beslenme sorunu yaşadık. hala çok az geliyor. mama kullanıyorum. yiyorum içiyorum süt olsun diye. bebeğim çok asabi açlığa hiç gelemiyo. uyuanır uyanmaz çılgınlar gibi bağırıyor. çok şaşırtıyor bizi. ağzına memeyi veresiye kadar çok uğraşıyorum. hem iyi vakumluyor ama sinirli olduğu için çok hareket ediyor ve doğru düzgün kavrayamıyor. benimde göğsümde yaya var. silikon başlık iyi geldi. ama her zaman onlada kavrayamıyor. süt gelmeyince memeden deli gibi bağırıyor :) gelince işler süper.süt meselesi çok zormuş arkadaşlar.herkes mama verme diyor ama bence vermemek mümkün değil. hastaneyi başımza yıkmıştı. eşimin çocuk doktoru arkadaşı sarılık olur verin dedi. verince bebeğim kendine geldi. rengi bile değişti.

melekupos cnm hayirli olsun allah anali babali buyutsun yakisiklini benimde sut sorunum var ama kizim dogdugu gunden beri mama veriyorum momeden almadigi icin sagiyorum ama 2 gundur hic sutum yok nerdese strese girdim islemlerimiz cabuk olmuyo turkiyeye gitmek icin iyice uzuluyorum vala benim kizimda acikinca cok asabi hemen yemesi lazim beklemiyo 1 dakika bile cadim benim

kızlar merhaba uykusuz geceler ve yoğun tempodan giremiyorum malesef HAVVA geçmiş olsun canım gerçekten çok üzücü bu durumlar ya benim kızda sarılık oldu 1 gece yattık hastanede ama hüngür hüngür ağladım fototerapi yaptılar küvezde bi türlü tutamadık göze konan maskeyi hep elleriyle çıkarıp ağladı bitanem bide nasıl maske o ya kızımın kafası sıkıştı bi bağırıyo bitanem bende ağladım onunla küvezde durmayınca bütün gece kucağım da yatırdılar boynunun ordan perde yaptık sabaha kadar gözümü kırpmadım ..bu gün 17 günlük olduk amahalengözleri nin içi sarı canım sıkılıyo bu duruma en son gözden çıkarmış dedi doktor....1 ayda anca geçermiş ama ben panik yapıyom.............

ya sizlerde uykusuz kalıyomusunuz benim kızım geceleri hiç uyumuyo valla uykuya hasretim böle hayalete benzedim.....................bide galiba bunalımdayım kızlar...........hiç bişeyden mutlu olamıyorum hemen ağlıyorum......eşimde 5 nisanda gitcek ya zamanda yaklaştı......benden böle..........

Melekupos canım Allah analı babalı büyütsün inşallah...Gözünüz aydın. Canım baştan benim de oldu süt sorunum hatta bi ara hiç gelmedi kesildi. Bulgur pilavı tahin helvası yeşillik Humana çay ve bol suyla gelmeye başladı çok şükür. Ben de baştan mama vermedim milleti dinleyip yavrum hastanelere düştü. ıyi etmişsin kesme mamayı. Verebildiğin kadar süt ver. Ardından 30 luk mama yap. Baktın doymadı bi 30 luk daha yap. Bana dr um böyle demişti. Şimdi maşallah topaç gibi oldu yavrum.

kızlar merhaba.benim bilgisayarı eşim şirkete götürdü o yüzden giremiyorum kaç gündür.Sanırım eve yeni bilgisayar alıcaz,o güne kadar giremicem,özleyeceğim sizi.Şu an teyzemdeyim oturmaya geldik ordan giriyorum nete.

arkadaşlar mrb. ben martta kayan şubat annesi oldum. 3 martta dünyaya geldi oğlum. 3650 kilo 52 santim boyla. normal doğumla başlayıp açılma olmayınca sezeryana dönenlerdenim. :) zor geçti ilk günler. çünkü sütüm gelmedi. beslenme sorunu yaşadık. hala çok az geliyor. mama kullanıyorum. yiyorum içiyorum süt olsun diye. bebeğim çok asabi açlığa hiç gelemiyo. uyuanır uyanmaz çılgınlar gibi bağırıyor. çok şaşırtıyor bizi. ağzına memeyi veresiye kadar çok uğraşıyorum. hem iyi vakumluyor ama sinirli olduğu için çok hareket ediyor ve doğru düzgün kavrayamıyor. benimde göğsümde yaya var. silikon başlık iyi geldi. ama her zaman onlada kavrayamıyor. süt gelmeyince memeden deli gibi bağırıyor :) gelince işler süper.süt meselesi çok zormuş arkadaşlar.herkes mama verme diyor ama bence vermemek mümkün değil. hastaneyi başımza yıkmıştı. eşimin çocuk doktoru arkadaşı sarılık olur verin dedi. verince bebeğim kendine geldi. rengi bile değişti.

kızlar merhaba.benim bilgisayarı eşim şirkete götürdü o yüzden giremiyorum kaç gündür.Sanırım eve yeni bilgisayar alıcaz,o güne kadar giremicem,özleyeceğim sizi.Şu an teyzemdeyim oturmaya geldik ordan giriyorum nete.

canlarım artık pek takılmıyoruz bu topige.dogum yapmış 2010 şubat anneleri topigi var ordayız biz.hadi sizde gelin....

slmmm canlarimm nihayett bende sonunda girebildimm anacimm! valla kosturmaktan bi türlü giremedim . hepinizi cok özledim valla! söyle bi göz gezdirdim masaaaalllllaaaahhh kuzucuklarimi Allah esirgesin cok tatlilar yaaaa! cok güzel bir duyguymus kizlarr sonra yine yazarim insallah! hepinizi cok öpüyorummm :)

X