2012 kasım bebekleri büyüyor..

iyi akşamlar annecikler ben bebeğim doğduktan sonra philips avent in 0-3 ay emziğini almıştım şimdi 3. ayımızı doldurduk emziği değiştirmem gerekir mi acaba ?

Hiç aklıma gelmemişti, şimdi panikle baktımda 0-6 mış bizimkiler, 6. Aydada hatırlatalım bari birbirimize :))

Bunu bende denedim bugün kollarını sardım emziği verdim ağzına ama yinede sallamadan uyumadı ben beşiğinde sallıyorum.Acaba emziğe alışkanlık yaparmı diyede düşünmüyor değilim uyku için.Benim bebeğim 11 kasım doğumlu erken mi acaba uyku eğitimi için.Biryerde dördüncü ayın sonlarına doğru başlanması gerektiği yazıyordu.Birde siz aynı odadamı yatıyorsunuz bebeklerinizle malum kış olduğu için tek odada oturup yatıyoruz mecburen odada tv açık oluyor gürültü etkilermi diye düşünüyorum ben doğdupundan beri açıyorum sese alışsın diye.

tatlım erken degıl
ben bunları yapıyorum uzerıne bıde ya telı hatsız yapıyorum yada yatagının muzıgını acıyorum muzık yoksa uyumakta yok dalana kadarda kapatmıyorum cnm

aras bazen kolları kapalı bazende acık uyumak ıstıyo onun ruh halıne göre davranıyorum
cnm ben gunduz oturdugumuz odada gece ıse yatagında uyutuyorum gece gunduz kavramı ıcın
gece bızım yanımızda cnm ayrı yatmıyo

Maşallah aras beye. Peki canim daha once nasil uyutuyordun? Kendi kendine uyumaya ne kadar surede alısti, gunduz de ayni mi uyuyor? Cok soru sordum ama ben taktim bu konuya. Kendi kendineuyuyan bebekler daha deliksiz uyurmus. Buyuk oglumu nerdeyse 4 yasina kadar salladim da. Geceleri de cok sık kalkardi.

tatlım önceden ya memede uyuyodu ya sepetınde sallannarak yada ayakta sabıt degıldı ynı
gunduz de gecede aynı uyuyo cnm
gunduz salonda sepet var orda aynısını uyguluyorum gecede odamıza gelıyoruz her gece rutıne bagladık bez degışıyo pijamalar gıyılıyo
ışık kısılıyo emzırılıyo muzık acılıyo yatırıyorum memeyıde verıyorum

ama en önemlısı uykusuunun gelıgıne emın olmak aras gece artık uyku vaktı geldıgınde hıc bıleyle mutlu olmuyo odamıza gelıyoruz sakınleşıyo anlıyo cunku

ve bugun kendı uyumaya alıştıktan sonra ılk bıyere oturmaya gıttık ordada arkadaşın besıgıne attım aynı şeylerı uyguladım cok mutlu oldum

3 4 gunde alıştı cnm

tatlım önceden ya memede uyuyodu ya sepetınde sallannarak yada ayakta sabıt degıldı ynı
gunduz de gecede aynı uyuyo cnm
gunduz salonda sepet var orda aynısını uyguluyorum gecede odamıza gelıyoruz her gece rutıne bagladık bez degışıyo pijamalar gıyılıyo
ışık kısılıyo emzırılıyo muzık acılıyo yatırıyorum memeyıde verıyorum

ama en önemlısı uykusuunun gelıgıne emın olmak aras gece artık uyku vaktı geldıgınde hıc bıleyle mutlu olmuyo odamıza gelıyoruz sakınleşıyo anlıyo cunku

ve bugun kendı uyumaya alıştıktan sonra ılk bıyere oturmaya gıttık ordada arkadaşın besıgıne attım aynı şeylerı uyguladım cok mutlu oldum

3 4 gunde alıştı cnm
masallah arasa ya ,,,
benim oglumda 11 dedimi artik uyku vakti belli ediyo kendini,altini degistiriyorum,emziriyorum iki salliyorum gidiyo :-) :-)
oyle kendi uyumuyo:-) ervadada hep salliyodum ben 8 aylikken kendi istememisti sallanmak atti kendini yere yerde uyudu sonra hep uykusu gelince yere yatp uyuyodu ordan aliyoduk:-) :-)
simdilik bizde boyle iiyiz ,,,fakat dun yine cok agladi songul,hic emmedi bi de.. yatma vakti geldiginde bberonla verdim devam sutu onu icti ve uyudu..
dun kucagimdayken sakiz sisirip patlattim cok hosuna gitti sesli sesli guldu cok tatliydi:-)

Ağladığında umursanmayan bebekler, zamanla ağlamaktan tamamıyla vazgeçerler, ama aynı zamanda duygusal gelişimleri de sekteye uğrar!

kendini ifade edene kadar ağlamasının umursanmaması zalimliktir bence , çünkü kendini ifade şekli şuan ağlama ; acıkmıştır ağlar , altı kirlidir ağlar , uykusu vardır ağlar keyfine ağlamak istediklerini sanmıyorum illa ki bir dertleri vardır biz anlamıyoruzdur

kızlarr benim bebeğim 3 aylık oldu,800 gr almış nıyeyse bana az gelıyo annelık heralde ,mama da versemmı acaba diye dusunuyorum doktor gerek yok dedı ama min 600 gr mıs aylık.sutumde oyle bol falanda değil idare edıyoruz işte...

kızlarr benim bebeğim 3 aylık oldu,800 gr almış nıyeyse bana az gelıyo annelık heralde ,mama da versemmı acaba diye dusunuyorum doktor gerek yok dedı ama min 600 gr mıs aylık.sutumde oyle bol falanda değil idare edıyoruz işte...

benimde sütüm fazla değil geceleri yatmadan veriyorum ben mama

doğumdan sonra p.avent in göğüs kalkanını almıştım , göğüs uçlarım yara olmuştu artık yara değiller ama hala kullanıyorum .
göğüs kalkanı kullanan annecikler sizde hala kullanıyor musunuz ?
dün gece forumda gezerken bir bayan kalkan kullanırken neredeyse sütüm kesiliyordu fln yazmış , süt kesilmesiyle kalkanın bir bağlantısını kuaramadım sonuçta göğüs uçlarını korumaya yarıyor :s

doğumdan sonra p.avent in göğüs kalkanını almıştım , göğüs uçlarım yara olmuştu artık yara değiller ama hala kullanıyorum .
göğüs kalkanı kullanan annecikler sizde hala kullanıyor musunuz ?
dün gece forumda gezerken bir bayan kalkan kullanırken neredeyse sütüm kesiliyordu fln yazmış , süt kesilmesiyle kalkanın bir bağlantısını kuaramadım sonuçta göğüs uçlarını korumaya yarıyor :s

bende hala kullanıyorum canım..gece de gündüzde..hem akan sütüm ziyan olmuyor..gün içinde biriktirip buzluğa atıyorum geceleri..ayrıca benim geceleri üstüm batıyordu ıslak ıslak oluyor göğüs pedi kullanmama ragmen böyle çok rahatım..hem azaltmak yerine aksıne bence çoğaltıyor:nazar:..hareket halindeyken masaj yapmış oluyor kenarındaki yaprak gibi şekiller:KK34:

merhaba,,
kac kilo bebegin merak ettim, benim oglumunda 19 kasimda 3 aylik olcak ne kadar kilo aldi merak ediyorum bende, en son 6.200 du,,
kabak tatlisi ye fiskirir sutlerin:-)

Arkadaşlar, oğlumun kaç gündür iştahı yok, 2 saatte bir 90cc içerdi şimdi 50 sini içip bırakıyor bazende hiç içmiyor. birkaçgün öncede ateşi yükseldi biraz 2-3 gün sürdü dr a gittik bişeyi yok idrar tahlilide yPıldı oda temiz. Acaba diş olabilir mi bilgisi olan var mı ?

merhaba,,
kac kilo bebegin merak ettim, benim oglumunda 19 kasimda 3 aylik olcak ne kadar kilo aldi merak ediyorum bende, en son 6.200 du,,
kabak tatlisi ye fiskirir sutlerin:-)

senin bebeğinin kilosu iyiymiş maşallah,benımkı suan 6.100 ,2 aylıkken mı okadardı kilosu,kabak tatlısını denıyım bakalım sağol

Benim doktorum ağda ile almamam gerektiğini söyledi ki zaten alamıyorum acıyor.Jilet ile geçiyorum üstünden.

valla bende öle yapıorum şimdilik..

bişey soracam benimkide lazer dikişli bi arkadaşta öyle bide ona doktoru o ince çizgide gitsin diye krem vermiş kremide sormadım hiç sizede verildimi o ince çizgide kaybolurmu ki acaba

evet cnm dr um bana krem verdi dermatixSi ultra jel diye bi krem dikiş izinin olduğu yere sürüosun ama 2.aydan sonra başlıosun ilk 2 ay bişi sürme demişti bende başladım bakalım ne olacak ama druma güveniorumm

Bunu bende denedim bugün kollarını sardım emziği verdim ağzına ama yinede sallamadan uyumadı ben beşiğinde sallıyorum.Acaba emziğe alışkanlık yaparmı diyede düşünmüyor değilim uyku için.Benim bebeğim 11 kasım doğumlu erken mi acaba uyku eğitimi için.Biryerde dördüncü ayın sonlarına doğru başlanması gerektiği yazıyordu.Birde siz aynı odadamı yatıyorsunuz bebeklerinizle malum kış olduğu için tek odada oturup yatıyoruz mecburen odada tv açık oluyor gürültü etkilermi diye düşünüyorum ben doğdupundan beri açıyorum sese alışsın diye.

cnm bende 4.ayda başlıcam bende öle biliorum uzman tv dede baktım 4.ayda bebeklere uyku eğitimi verilmeye başlanır dio.şuan vermeye çalışsamda fayda etmio bizim oğlanda ne hikmetse kollarını bağlamaya gelmio bıraktığım yatağında 5 dk bile durmuo nasıl alıştırıcam bilmiorum alıştırmaya geçenler ne yapıorsa paylaşırlarsa sevinirimmm......

iyi akşamlar annecikler ben bebeğim doğduktan sonra philips avent in 0-3 ay emziğini almıştım şimdi 3. ayımızı doldurduk emziği değiştirmem gerekir mi acaba ?

evet cnm değiştir çünkü emziklerin üzerinde bile 3 ayda fazla kullanmayınız yazıo.gerçi benimki emzik de almıoo..

Arkadaşlar, oğlumun kaç gündür iştahı yok, 2 saatte bir 90cc içerdi şimdi 50 sini içip bırakıyor bazende hiç içmiyor. birkaçgün öncede ateşi yükseldi biraz 2-3 gün sürdü dr a gittik bişeyi yok idrar tahlilide yPıldı oda temiz. Acaba diş olabilir mi bilgisi olan var mı ?

cnm oğluna rotavirüs aşısı yapıldımı dr um bana aşıdan sonra iştahsızlık yapar dedi.

yine uykusuzluk problemi nasıl çözücem bilemiorum ne gecesi var ne gündüzüü bugün 4.gün yine başladık kaka yapamamaya.ne yiyip içsem fayda etmioo.bakalım 7 güne kadar beklicemm olmadı fitil artık.yalnız dikkatimi çekti 2 gündür oğlumun gazı kokulu çıkıo.sizinkilerde de başladımı koku merak ettim acaba dr a sorsammııı

evet cnm dr um bana krem verdi dermatixSi ultra jel diye bi krem dikiş izinin olduğu yere sürüosun ama 2.aydan sonra başlıosun ilk 2 ay bişi sürme demişti bende başladım bakalım ne olacak ama druma güveniorumm

cnm bende 4.ayda başlıcam bende öle biliorum uzman tv dede baktım 4.ayda bebeklere uyku eğitimi verilmeye başlanır dio.şuan vermeye çalışsamda fayda etmio bizim oğlanda ne hikmetse kollarını bağlamaya gelmio bıraktığım yatağında 5 dk bile durmuo nasıl alıştırıcam bilmiorum alıştırmaya geçenler ne yapıorsa paylaşırlarsa sevinirimmm......

evet cnm değiştir çünkü emziklerin üzerinde bile 3 ayda fazla kullanmayınız yazıo.gerçi benimki emzik de almıoo..

cnm oğluna rotavirüs aşısı yapıldımı dr um bana aşıdan sonra iştahsızlık yapar dedi.

tatlım bı öncekı sayfada paylaşmıştım ben
bızımkı muzık sayesınde hemen havaya gırıyo bıde muzık denesen eger uykusu yoksa kesınlıkle yatmak ıstemıyo zaten
öncelıkle uykudan emın oluyorum yatma saatle emme saatını bı zamana getırmeye dıkkat edıyorum zzaten emerken sakınlesıyo
bıde cocugun yapısıda cok önemlı benım oğlum doğdugundan berı huzursuz bı bebek degıl belkı bu kadar cabuk alışmasına sebep olmuştur
he bu arad bızımkıde herzaman kol baglatmıyo psıkolojısne göre degışıyo

kızlar ıslak mendil konusunda size bir tavsiyem olacak:KK3:

biliyorsunuz normalde ıslak mendillerin içinde mutlaka kimyasal katkılar oluyor en azından parfüm oluyor ki buda bebeğin cildine değince ciltten emiliyor

o sebepten bebeğimize zarar vermiş oluyoruz...

pamuk ve su ile silmekte acil zamanlarda zahmetli oluyor..

ben herhangi bir marka ıslak mendilin paketini açıyorum yarısına kadar bi kalıp şeklinde içinden çıkarıp tazyikli suyun altında dizilme şeklini bozmadan sıka sıka yıkıyorum..

içindeki bütün maddeleri suyla akmış oluyor..

bu sayede sadece su içeren ıslak mendilleri az sulu kalacak şekilde sıkıp kapalı bi kutumuz var ona yerleştiriyorum.. ve o kutu sürekli peteğin üzerinde ılık duruyor ..

alt değiştirirken çok rahat oluyor.. denemek isteyen anneler için yazmak istedim.. inşallah faydasını görürsünüz :KK71:

tatlım erken degıl
ben bunları yapıyorum uzerıne bıde ya telı hatsız yapıyorum yada yatagının muzıgını acıyorum muzık yoksa uyumakta yok dalana kadarda kapatmıyorum cnm

aras bazen kolları kapalı bazende acık uyumak ıstıyo onun ruh halıne göre davranıyorum
cnm ben gunduz oturdugumuz odada gece ıse yatagında uyutuyorum gece gunduz kavramı ıcın
gece bızım yanımızda cnm ayrı yatmıyo

özel dinlettiğiniz bir müzik varmı benimki hiç alışamadı yatağının müziğine

tatlım bı öncekı sayfada paylaşmıştım ben
bızımkı muzık sayesınde hemen havaya gırıyo bıde muzık denesen eger uykusu yoksa kesınlıkle yatmak ıstemıyo zaten
öncelıkle uykudan emın oluyorum yatma saatle emme saatını bı zamana getırmeye dıkkat edıyorum zzaten emerken sakınlesıyo
bıde cocugun yapısıda cok önemlı benım oğlum doğdugundan berı huzursuz bı bebek degıl belkı bu kadar cabuk alışmasına sebep olmuştur
he bu arad bızımkıde herzaman kol baglatmıyo psıkolojısne göre degışıyo

emzirirkenmi müzik açıosunn ne müziği dinletiosunn merak ettimm.nerde emziriosunn peki odasındamı normal bi odadamı.bnmki emerken uyuyakalıo sonra yatağına yatırırken hemen uyanıoo.bnmki doğduğundan beri huzursuzz.zaten kolik. :KK43:

X