2012 kasım bebekleri büyüyor..

Kizlar ben daha onceden kizimi kucagimda uyutuyordum.bikac gundur sadece yanina uzanip uyutuyorum.sizce daha sonra kendi lendine uyumaya alistirabilirmiyim?yoksa hata mi yapiyorum

tatlım ben 3.ay dolunca başladım ınan egıtıme okadae acıklar kı duzen oluşurmaya cok musaıtler yanında uyuyosa cnm kendı kendıne uyumayada uygun konumdadır artık bence

Mamayi benim kizimda zorlamayla iciyo hatta 150 ml ictiginde 6 saat aç kalıyo yinede icmek icin zorluyorum,gecede aynısını yapiyo malesef,bende artık yanıma sıcak su dolu bir bardak koyuyorum içtiği kadar iciyo zorlanıyorum biberonu sıcak suda bırakıyorum ara ara devam ediyorum vermeye yarım saat içinde bitirtiyorum mamayi hem sogumamisda oluyo böylece,zor ama katlaniyoruz ,rabbim baska dert vermesin...

aynen cnm yemediğinde bende öyle yapıyorum. amin cnm haklısın allah başka dert vermesin.

cnm eğer yakınlarda rotavirüs aşısı olduysa bu sebep olabilir çünkü dr um bana öle söledi aşıdan sonra iştahsızlık uykusuzluk gibi problem olabilir haberin olsun dedi.

yok olmadık. rotavirüs aşısı özel aşı oluyor galiba dimi biz yaptırmadık onu yaptırmalımıyım acaba.

ne yapıyorsun mesela ağlamaması için şu an bebeğin ne kadarlık cnm

aynı şeylerden ben doğduğundan beri muzdaribim canım.bende artık zarla zorla biberon vermeyeb çalışıyorum alışması için çünkü 1 martta işe başlıcamm maalesef:KK43: kaşıkla vermeye denedik ama bizimki dar boğazlı olduğu için tıkanıp kalıo her defasında buda beni mahvedioo...

hayır olsun benım kızım da 2 gundur aynı sekılde gecelerı uyuduktan sonra hep aglama krızlerı ıle uyanıyo ama gozler kapalı sallayınca tekrar dalıyo nedır bu kızlaaaaaaaaar

valla bende anlamadın cnm huymu değiştiriyor nedir bilemedim.

Canim belki bebegin seni istiyordur.benim kizimfa besikte agliyor sanaha karsi.yanima alinca hemen uyuyor.sende yaninda uyutmayi dene istersen

denedim cnm denemezmiyim ama maleseff:KK50:

tam uyku düzenini oturtmaya çalışırken kızım songünlerde huysuzluk yapıyor gündüzleri değil ama geceleri uykuya direniyo uykusu olduğu halde uyumayıp ağlıyo sürekli

aynı sıkıntı bizdede var .gündüzleri rahat rahat uyuyan cocuk gece uyuyamıyor.uykusu var gözleri kızarıyo ama yinede uykuya gecemiyo aglayıp sızlanıyo.niye böyle oluyo geceleri anlamıyorum..

Son düzenleme:
yaren nasıl alıştırdın aras'ı kendi kendine uyumaya

tatlım cokta zorlamadı aslında ukusunun ıyıce geldıgıne emın oldugumda kollarını sardım kı bazen sardırmadıgı oluyo muzık actım emzıgı agzına verdım ve gercekten uykuya dalana kadar muzıgı kapatmadım cnm o şekılde kendı uyumaya başladı ılk basta bı ıkı mızırdandı ama sonra oda alıştı cnm

Eki Görüntüle 637329 Eki Görüntüle 637339 kızlar ya bneım pamuk oğlum tam 4 aylık oldu gunler öle cabuk gecıyokı anlamıyorum
her gecen gun farklı şeyler yapıyo ve ba bı kere daha buguzel duyguyu yasadıgım ıcın rabbıme sukur ettırıyo
öle tatlı öle gulec kı 4 ayda artık ezberlerım her halınden ne ıstedıgını ne ıhtıyacı oldugunu anlar oldum bu nasıl guzel duygu
rabbım ısteyen herkese tattırsın
nıce 4 aylara guzel oglummmmmmmmm
maasallah
:nazar:
Allah nazarlardan korusun

alm guzel anneler herkes uyku egıtımınden bahsetmıs ya nasıl verıyrsnz bu egıtımı benımkı sallama uykusu uyuyor salllamazsan yok kendı kendıne uyudugu olmadı hıc ama bu arlar uykusunu bılıyor eger saatı gecerse basına vuruyor ozaman aglıyor ıste ya ben bızım asıl sorunumuz arada sutum yetmıyor aptamıl vereyım dyorum ama bıeronu almıyor artık yalancı emzıgıde almıyor gecen baya ugrastım ben verıyrm o dılıyle ıtyor cok acıkırsa yada nadır zamanlarda alıyor cok ıztyrum bıberona ve emzıge alıssın rahat edeyım dye ama olmuyor ılerıde rahat olucak ozellıkle kasıkla ugrasıcagıma verırım bıberonu eıne dıyorum ama ne yapabılırım kızlar sımdı mamayı degıstrıce bebelac devam maması alıcam belkı degısık gelır sever alır dyrum

kızlar bebeğim 2 gundur oyle cok emmıyor,emmemek için dırenıyor resmen basını cevırıyo memeyı verınce yada bı ıkı cekıp bırakıyo ac ama biliyorum,3 4 saat emmedığı oluyor yanı ben acıkmıstır diye emdırmeye calısıyorum emmıyor oyle gulucukler atıyor bana,noldu acaba bebısıme sizdede bole bı sorun yasayanlar varmı acaba

kızlar bebeğim 2 gundur oyle cok emmıyor,emmemek için dırenıyor resmen basını cevırıyo memeyı verınce yada bı ıkı cekıp bırakıyo ac ama biliyorum,3 4 saat emmedığı oluyor yanı ben acıkmıstır diye emdırmeye calısıyorum emmıyor oyle gulucukler atıyor bana,noldu acaba bebısıme sizdede bole bı sorun yasayanlar varmı acaba

tatlım sanırım bebeklerımızın o dönemler
benım arasımında gece uyku arasında daha uzun ve ısteklı emdıgını farkettım
artık dış dunyaya ılgılerı oldugundan sanıyorumkı aras ta uyanıkken 2 cekıyo sonra bana sebeklık yapıyo guluyo konuşuyo
bende ya uykudakı gıbı muzık acıyorum ya ayakta gezınıyorum yada uyumasını beklıyorum uyur uyumaz emzırıyorum egerkı emmek stemıyosa
onlar bıze uymuyorsa bız onlara uycaz napalım annesı

alm guzel anneler herkes uyku egıtımınden bahsetmıs ya nasıl verıyrsnz bu egıtımı benımkı sallama uykusu uyuyor salllamazsan yok kendı kendıne uyudugu olmadı hıc ama bu arlar uykusunu bılıyor eger saatı gecerse basına vuruyor ozaman aglıyor ıste ya ben bızım asıl sorunumuz arada sutum yetmıyor aptamıl vereyım dyorum ama bıeronu almıyor artık yalancı emzıgıde almıyor gecen baya ugrastım ben verıyrm o dılıyle ıtyor cok acıkırsa yada nadır zamanlarda alıyor cok ıztyrum bıberona ve emzıge alıssın rahat edeyım dye ama olmuyor ılerıde rahat olucak ozellıkle kasıkla ugrasıcagıma verırım bıberonu eıne dıyorum ama ne yapabılırım kızlar sımdı mamayı degıstrıce bebelac devam maması alıcam belkı degısık gelır sever alır dyrum

cnm aslında denesen muzıle falan uykusu sıkısınca belkı ıse yarar

cnm bıberon ıcın senın vermemen gerekıyomuş senın kokunu alınca reddedermış

tatlım sanırım bebeklerımızın o dönemler
benım arasımında gece uyku arasında daha uzun ve ısteklı emdıgını farkettım
artık dış dunyaya ılgılerı oldugundan sanıyorumkı aras ta uyanıkken 2 cekıyo sonra bana sebeklık yapıyo guluyo konuşuyo
bende ya uykudakı gıbı muzık acıyorum ya ayakta gezınıyorum yada uyumasını beklıyorum uyur uyumaz emzırıyorum egerkı emmek stemıyosa
onlar bıze uymuyorsa bız onlara uycaz napalım annesı

dedığın gıbı uyurken daha ıyı emıyo ,gunduzde sessız bı ortamda emzırmeye calısıyorum zaten bı ses duysa bırakıyo emmeyı ,nasıl duruyo okadar emmeden anlamıyorum ins duzelır en kısa zamanda,senın bebegın 4 aylık sanırım senınkınındemı emmesı boyle

kızlar yarın kontrolumuz var heyecan yaptım nedense hamılekende böyle oluyodu
yarına kadar aksılık olmazsa ılk defa sorunsuz gıtcez ılk ay kafa yamuk hadı beyın cerrahına
ıkıncıde kaka yeşil hadı kaka tahlılı
ucuncude bronsıt baslangıcı uzucu bıkaç gun
ınsalla 4.kontrolumuz guzel gecer

dedığın gıbı uyurken daha ıyı emıyo ,gunduzde sessız bı ortamda emzırmeye calısıyorum zaten bı ses duysa bırakıyo emmeyı ,nasıl duruyo okadar emmeden anlamıyorum ins duzelır en kısa zamanda,senın bebegın 4 aylık sanırım senınkınındemı emmesı boyle

evbet tatlım 4 aylık ama ben yenı yenı farkettım aslında bı 15 gundur var demek ya cok uykuları varken yada uykuda emzırıcez
aras 11 de yatıyo cnm 9 dan sonra sureklı oynatıyorum yorulsun dıye uykusu cok sıkıstıgından odamıza gıdınce cok guzel emdı emerken uyudu hatta

Son düzenleme:
evbet tatlım 4 aylık ama ben yenı yenı farkettım aslında bı 15 gundur var demek ya cok uykuları daalarken yada uykuda emzırıcez
aras 11 de yatıyo cnm 9 dan sonra sureklı oynatıyorum yorulsun dıye uykusu cok sıkıstıgından odamıza gıdınce cok guzel emdı emerken uyudu hatta

biraz uğrastıracak heralde uğrasmak sorun değilde aç kalıyo dıye uzuluyorum,sen çözmussun olayı yatma saatıde belırlı demek neguzel,benımkı kafasına gore takılıyo hergun değişiyo uyku saatleri

biraz uğrastıracak heralde uğrasmak sorun değilde aç kalıyo dıye uzuluyorum,sen çözmussun olayı yatma saatıde belırlı demek neguzel,benımkı kafasına gore takılıyo hergun değişiyo uyku saatleri

cnm bızımde 3 aydan sonra duzene gırdı sadece gece böyle cnm gunduz ortaya karışık
bende ac kalıcak dıye uzuluyorum cnm o nasıl ıstıyosa öle takılıyorum zaten benım oğlum hıc cokkk uzun memede kalan bı bebek olmadı ısını bıtırır o kadar nasıl bu kadar tombalak oldu bılmem

kızlar oğluma yaptığım oyun halısı. oğlum çok sevdi.

Eklentiler

• $Resim 514.jpg
    $Resim 514.jpg
    29,2 KB · Görüntüleme: 28
  • $Resim 515.jpg
    $Resim 515.jpg
    31,9 KB · Görüntüleme: 29
  • $Resim 517.jpg
    $Resim 517.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 28
  • $Resim 518.jpg
    $Resim 518.jpg
    29,2 KB · Görüntüleme: 21
tatlım annesnın kokusunu ıstermış bebekler bazende ondan uyanırlarmış sevkat verıp kucagına aldıgında susuyosa senı ıstıyodur annesı

bızımkının derdı bellı oldu dun aksam yıne aglıda bu arada 3,30 da uyuduk 4,00 de gene bı aglama krızı bu sefer kucagıma aldım emzırdım galıba bızım kız ac kalıyoo ondan sonra daldıı

canım yazını okuyunca sankı ben yazmısım gıbı geldı bırebır aynı sutum yetmıyor-emzık emmıyor-mama kabız yapıyor
bu arada ben aptamıl aldım begenmedı hero baby aldım ehh ıste ama bebelac mamasını begendı onun tadı bıraz daha tatlı oldugu ıcın sevdı galıba
ama su ana mama kullanmıyorum
sabahları ve gece yatmadan once kızımı emzırdıkten sonra kendı sutumu sagıyorum ve kızım doymadıgı zamanlarda (maalesef) kasıkla bu sutten takvıye yapıyorum

evbet tatlım 4 aylık ama ben yenı yenı farkettım aslında bı 15 gundur var demek ya cok uykuları varken yada uykuda emzırıcez

evde tek basına ıken sorun olmyo kendı duzenımızı kuruyoruz ama bı mısafırlıge gıdıldıgınde veya bırı geldıgınde butun sıstem gıdıyo
benım kayınvalıdem de dızınde sallama hastası gelıyo bıraz mızmızlandıgı zaman hemen salalayayım dıyo alıyo yastıgı uyusada ayaklarından bırakmıyo uyumasada oyle kalıyolar cocucgum vıcık vıcık terlıyo uyumus ındır dızınden terlıyo deyınce anca bırakıyo mubarekk

X