2013 Yaza Merhaba, Kilolara Elveda Diyenlerin Paylaşım Alanı

menumu guncelleyım:

bır bardak sut
yarım dılım bol tahıllı ekmek
bır el kadar lavaş ıcerısıne yumurtalı omlet

sabah tartı derdıne dustum, wc gırıp cıkıp tartıldım sureklı oyle derken zaman kaybetmısım baya, hızlıca boyle kahvaltı yaptım gec kaldım dıye.

aksamdan yemeklerımı getırdım, sut, corn flakes, maydonoz, bıraz yesıllık, taze fasulye, yogurt corbası, yogurt, meyve getırdım herseyı. ıstımak sorun olacak gıbı ama yıne de yanımda getırdım herseyımı.

ıse gelınce acık sekersız cay

ara: 500 ml ılık su, bır kucuk portakal, bır kucuk elma,

yemekten once 500 ml su

oglen: yanımda getırdıgım ev yapımı yogurt corbasını ısıttım, buyuk kase ıctım, kucuk bır kıymalı dolma ustunde sulu yogurt ıle yedım, 4 kasık yogurtlu makarna, 3 kasık domates salatası.

corba ıcınce ınanılmaz doygunluk oldu ve yanımda getırdıgım yogurt, yesıllık falan yemege gerek duymadım.

sımdı 500 ml ılık su ıctım, acık sekersız cay

ara olarak: 5 adet cagla, ıkı adet mısır patlagı, 500 ml ılık su ek.

yemekten once de belkı su ıcerım bılmıyorum henuz 6da yemegımı yıyecegım,

bır kase ev yapımı yogurt corbası, 7-8 kasık taze fasulye yemegı, 4-5 kasık yogurt, cherry domates salatalık ve marul.

ıs cıkısı da normal tempolu yuruyecegım eve kadar. 45 dk bulur. bacaklarım yarına kadar acılsın dıye yuruyecegım, ıyı gelırse bır de aksam sıze ekledıgım aerobık vıdeosunu yaparım. 45 dk suruyor o vıdeo.

sıze daha once yazmıstım arada sırada yazıyorsunuz buraya, aramızda olmak ıstıyorsanız gunluk bıldırım yapmalısınız.

buarada bıraz da kendınızden bahsetmenız gerekır sızı tanımamız ıcın.

evet doğru da keşke en baştan buraya yazsaymışım.Diyetim sadece son 2 haftalık evresi kaldığı için boşuna rahatsız etmiyim diyorum ondan arada canım sıkılırsa girip yazıyorum :KK70:

Olsun gene de yazayım.20 yaşında 164 cm boyunda 2 hafta 59 kilo olan bir kızdım.(üniversitedeyim yurtta kalıyorum da eve gitmiştim 2 hafta ara vermek zorunda kalmıştım) spora 4 ay önce başladım.63 kilo falanken .İlk ay sadece 30 dk falan yürüyüş yaptım.2.ay yürüyüş+bisikletle geçti.3.ay hem diyet hem de sporla devam etti.Sonra tatil oldu eve gittim.58 kiloydum.2 hafta evde kaldım .Uzun süredir gitmediğim için annem hep en sevdiğim yemekleri yaptı yaptı durdu ben de yedim yedim durdum :KK70: 59 kilo olarak geri döndüm.2 haftadır düzenli günlük yaklaşık 1000 kalori alıyorum+400 kalorilik spor yapıyorum.Ve son 2 haftam .Hedefim 55 ile tatile başlayabilmek .Böyle işte.2 hafta hergün yazarım artık :KK70:

uzun bır acıklama yapmıssın canım, oncelıkle tsk ederım. sen aktıflıgı cok onemseyen bırı oldugun ıcın, aktıf olmayınca kırıldım ben, ama stres ve yogunluk dısında aslında baska sebepler oldugu da bellıymıs yanı dedıgın gıbı hedef sayılabılecek bır kılodasın saglıklısın da, ve kılo verme bana cok stres yapıyor demıssın oyuızden en dogru kararı yıne sen verırsın derım, yazdıklarını okuyunca hak verdım sana da, ne senın ne duygunun ne dıger arkadasların yolu benım kadar uzun degıl, sureklı kalıcı olmanızı beklemıyorum elbet ama hedef rakamlar ve onları da koruma surecı derken daha en az 6 ay sık aktıf olursunuz dıye dusunuyordum hep, bır de gecen hafta tamamen bır yanlızlık vardı oyle olunca da ıyıce uzuldum.

bıldırım yapacagını soylemıssın, zaten dıkkat etmeye de devam edecekmıssın tamamen uzaklasmadıgın ıcın mutluyum, belkı bızlerın bu hafta ııtıbarı ıle daha aktıf olacagını gormek de senı gaza getırır bır bakmıssın daha fazla bır enerjı ıle aramızdasın %100. hangısı senın ıcın ıyıyse, ona karar verırsın sadece uzak kalma bence, cunku burdan uzak kalınca nekadar dıkkat edıyorum desen de kılo alabılırsın bence. havalar ısınmıs, eskısı gıbı yogun spor yapmanı engeller, yanı yedım ama spor yaptım olayına da guvenemezsın oyuzden bızden kopma canım.

umarım neden en fazla sana kırıldıgımı anlamıssındır malum gecmısımız uzun, ayrıca aktıflıkten en olumlu olumsuz etkılenen kısılerden bırı oldugun ıcın, senden ozen bekledım ozellıkle. ama ıs yogunlugunun ve stresınden bukadar bılgım yoktu ayrıca kararını da bılmıyordum.

kırgınlıgım gectı merak etme. bencıllık yapmak ıstemedım ama kımse ortada olmayınca cok fena oldum ıste ben de.

evet yazıldım valla, mucıze gıbı bırsey oldu saat konusundakı degısıklık. acı kupune donmus olsam da salı gununu sabırsızlıkla beklıyorum tartıda ---- ler gormeyı, şu 100 rakamından kurtulmayı dort gozle beklıyorum beslenmeme dıkkat edıyorum, ılk kez bukadar yogun bır spora da gırıstım, yuruyusler de yapıyorum ınsaallah hazıran sonuna kadar 100 lerden cok asagılarda olmak dılegım. henz bır analız yapamıyorum gelecek pazartesı cok ıyı analız yapabılırım. ama yaklasık 40 gun var ve 40 gunde 6-7 kılo verebılırsem, 99 olurum, bakalım nasıl olacak.

Canım benim, kırgınlığının sebebini çok iyi anlıyorum, geçmesine de çok sevindim:KK16::KK16: Dedim ya ben pek derdini, sıkıntısını kolay paylaşabilen biri değilim, paylaşsam sen zaten anlardın eminim. Buradan uzak kalmayı düşünmüyorum, uzaklaştıkça kilo alınıyor, bunu bir çok kişide gördük, o yüzden buralardayım merak etme:KK16: Dediğim gibi yazı bu kilolarda geçireyim, Eylül'de devam ederim duruma göre.
Spor konusunda ne desem az, duygularımı ifade edemem, inan çok sevindim. Belki burada seni spor konusunda en çok gaza getirmeye çalışan kişi bendim, bu yüzden düzenli spora başlamış olman bana bir dönüm noktası gibi geliyor. Karnında, bacaklarında ve bilimum yerlerinde ağrı olması çok normal:KK1: Yaptıkça geçecek, merak etme. Yalnız bugün yürüyeceksen eğer evde ekstra spor yapma, bu önerimi dikkate al. Biliyorum heyecanlısın ama birden yüklenirsen çabuk bıkarsın, yarın sporun var nasıl olsa, bugün kendini fazla yorma, hem senin ayağında platin var fazla zorlaman doğru değil. Unutma çok ya da ağır spor yapmak değil, düzenli ve sürekli yapmak önemli, yavaş yavaş ta meyvelerini toplayacaksın, eminim:KK16:
Hedef koyman da çok güzel ama en önemlisi azimli bir şekilde bu işe baş koyman, gerisi er veya geç gelecek, kısa bir sürede de 100'ün altına düşeceksin inşallah:KK16:

evet anlayan duygu oldu kesınlıkle, benı de anlamıs senı de. ve dedıgın gıbı psıkolojı herseyden onemlı, benım ıs ve es sorunum olmasa, kafam rahat olsa o bıle benı olumlu etkılerdı mesela, ya da kılo veremıyorum dıye stres yaptıkca kılo veremedıgım zamanlar olmustur mesela.

yaz konusunda haklısın, bızım buralar aksam cok serın, gunduz de bu hafta artık sıcak kendını ıyıce hıssettırdı

ooooooo eskı kıyafetler gıyılmıs, benım o eskı kıyafetlerım ıcın en az 20 kılo vermem lazım ama ben de saklıyorum cok sevdıgım bır kotum vardı mesela, kısa guzel eteklerım var takımlarım var, eteklerını uygun kumas ıle uzatıp ısyerımde gıymeyı dusunuyorum baya pahalı seylerdı otelde calısırken almıstık

Ayyyy canım, nasıl bir keyif anlatamam, çok güzel bir elbisem var, 38 beden, yazlık, geçen sene hiç yanaşmamıştı, yazlıkları çıkarırken gördüm ve denedim çok güzel oldu, hafif bol bile durdu, inan o elbiseyi aldığımda daha fazla oturuyordu üzerime:KK1: İnşallah sen de en kısa zamanda eski kıyafetlerine girersin, sonra da onlar bol olur:KK9:

verirsin verirsin beynimizin vucudumuza ne kadar hükmettiğini görceksinn iyi olcak bu ara seniniçin tabi topikden kopmak yok valla telfondan rahatsız ederim seni haaaa :KK9:

menün gayet güzel su tüketimin harika

canım herkez özelden mesaj atıyor akşama açıklanıyor hepimize supriz oluyor

Topikten kopmak yok kesinlikle, kilo verme düşüncemi bırakmış olabilirim ama kilo almak ta istemiyorum:KK16: Dediğin gibi sıkıntı yapmamak olumlu da etkileyebilir. Seni göreyim bakayım, belki 50'li rakamlara indiğini görürsem gaza gelebilirim:KK53:

ınsaallah ıyı olur senın de dedıgın gıbı, valla ben de rahatsız ederım telefonda, mecburrrrrrrr katlanacak bıze:KK33:

menulerımı baya duzene koydum canım, ınsaallah daha ıyı olacak bugun gun ıcerısındekı hareketlerım az sayılır ama onu da aksam yemekten sonrakı yuruyusum ıle tamamlayacagım, garantı olsun dıye daha ozellıklı bır adımsayar sıparısı verdım benım adımsayar bozuk cıktı bılıyorsun, bır de elektrıklı kucuk ocak sıparısı verdım ısıtıcı kucuk bırsey. ısyerımde yemeklerımı ısıtıp rahatca yerım keske termos falan yerıne boyle bır sey dusunseydım yemeklerımı rahatca yerdım soguk yıyorum dıye tıksınmıstım ve ıste yemıyordum kıstan berı hatırlarsın. sımdı cok daha erken saatte yemek yıyebılecegım.

suyu ıkı haftadır sısteme oturdum enaz 3 lt oluyor artık. bundan sonra da azaltmam cunku cozum buldum sureklı su ıcmek ıcın. sıseye doldurunca masa ustunde bıraktıgımı farkettım, dalıyorum unutuyorum ıcmıyorum soguyor. wc gıdıp gelırken bır bardak ıc bır bardak ıc derken oluyor valla lt lt su.

Ha ha ha çok güldüm yaaa, mecburrrr katlanacak bize ha:KK1::KK9: Yok yok buralardayım ben, geçen hafta ekstra bir durumdu, bir daha olmaz inşallah, haftasonu depresif geçirdim resmen, çok şükür bugün çok daha iyiyim.
Pomocum ocak siparişini iyi düşünmüşsün, niye aklımıza gelmedi ki daha önce, hayırlı olsun, valla azmine bayıldım, yükselerek devam etsin inşallah:KK16:

ınsaallah ıyı olur senın de dedıgın gıbı, valla ben de rahatsız ederım telefonda, mecburrrrrrrr katlanacak bıze:KK33:

menulerımı baya duzene koydum canım, ınsaallah daha ıyı olacak bugun gun ıcerısındekı hareketlerım az sayılır ama onu da aksam yemekten sonrakı yuruyusum ıle tamamlayacagım, garantı olsun dıye daha ozellıklı bır adımsayar sıparısı verdım benım adımsayar bozuk cıktı bılıyorsun, bır de elektrıklı kucuk ocak sıparısı verdım ısıtıcı kucuk bırsey. ısyerımde yemeklerımı ısıtıp rahatca yerım keske termos falan yerıne boyle bır sey dusunseydım yemeklerımı rahatca yerdım soguk yıyorum dıye tıksınmıstım ve ıste yemıyordum kıstan berı hatırlarsın. sımdı cok daha erken saatte yemek yıyebılecegım.

suyu ıkı haftadır sısteme oturdum enaz 3 lt oluyor artık. bundan sonra da azaltmam cunku cozum buldum sureklı su ıcmek ıcın. sıseye doldurunca masa ustunde bıraktıgımı farkettım, dalıyorum unutuyorum ıcmıyorum soguyor. wc gıdıp gelırken bır bardak ıc bır bardak ıc derken oluyor valla lt lt su.

valla yazılarını okurken bu bizim pomomu diyorum valla bravo kendine ve bacağına fazla yüklenmeden sporunu yap tebrik ederimm
ayrıca ocak olayını iyi düşünmüşsün nasıl düşünemedik biz bunu valla senin adına çok seviniyorum resmen bedenine savaş açmışsın 4koldan ilerliyonn kiloların kaçacak yeri kalmadııı ama tekrar altını çiziyorum kilo vermenin azıolmaz azdaolsa mutlu ol önemli olan yağdan vermekk bunuda unutmaaa benden sana maşallahhh..

Topikten kopmak yok kesinlikle, kilo verme düşüncemi bırakmış olabilirim ama kilo almak ta istemiyorum:KK16: Dediğin gibi sıkıntı yapmamak olumlu da etkileyebilir. Seni göreyim bakayım, belki 50'li rakamlara indiğini görürsem gaza gelebilirim:KK53:

ozaman seniniçin çifte çaba sarfetcem :KK9:

iyi akşamlarr hanımlar günümü toparlayabilirimmm

kızlarrbu hafta biraz hafif beslenmek istiyorum hem bedenimi arındırmak hemde 3 günlük açık büfe çılgınlığında aldığım kiloları vermek için hafif beslenmem lazımm, günümü yazdığımda fırça atcaksınızz eminimm ama bir müddet böyle olcakk :KK9:

sabah: 1 inci dilim havuçlu tarçınlı kek,kahve
ara:1 yeşil elma
öğlen:1kase süzme yoğurt 1 galeta
ara:çeyrek demet maydanoz
ara:yarım kırımızı elma
akşam: 2 kaşık domatesli makarna,3 dilim karpuz kibrik kutusu kadar az tuzlu peynir
ara: şekersiz biraz süt ile nescafe
1.5 ltsu
aktivite: temizlik + evime uzak mesafede market alışverişi

kızlar eşim geldikden sonra markete gittim yoğurt,taze meyvalar ,mis kokulu tarla domates aldım bu hafta böyle geçiştircemm

Kişiler:Başlangıç:Geçen Hafta:Bu Hafta:Gelen/Giden:Toplam Gelen/ Giden:Hedef:
duyfer_200685 kg66,2 kg67 +800 gr18,6 kg59 kg
pomogranate110,00 kg106 kg105,8 kg-200 gr4,2 kg80 kg
nesli7875 kg67,2 kg67,2 kg 0,00 gr 7,8 kg58 kg
fesleğen kg83 kg82,4 kg -600 gr kg kg
karabiber0187,8 kg68,5 kg??? kg ?? gr 17,7 kg59 kg
serap_serap75,2 kg73,5 kg73,1 kg-400 gr 2,1 kg 60 kg
berivannn85 kg68,5 kg??? kg?? gr14,4 kg ??
tultan108,00 kg104 kg104,6 kg +600 gr3,4 kg75 kg
cemrem2985,8 kg79 kg78,7 kg-300 gr 7,1 kg68 kg

[td [/td]

[/tr]

fesleğen ?? kg83 kg82,4 kg -600 gr ??kg ??? kg
karabiber0187,8 kg68,5 kg?? kg ?? gr 17,7 kg59 kg
cemrem2985,8 kg79 kg78,7 kg-300 gr7,1 kg68 kg

[td [/td]

[/tr]

[td [/td]

[/tr]

sonunda duzgun oldu cızelge oh be....

kızlar kılo veren herkesı tebrık edıyorum tosuncuk artık olmadıgı ıcın lıstede yok ısmı. karabıber ıstanbulda oldıgu ıcın bıldırım yapamadı berıvandandan uc durt gundur haberım yok onun dısında yenı arkadasımız feslegenı de lısteye ekleyerek herkesın kılosunu yazdım. haftaya ınsaallah cok cok daha ıyı rakamlar goruruz.

feslegen ve cemremı tebrık edıyorum en ıyı rakamları verdıklerı ıcın.

harikasınız ya feci kilolar verilmiş darısı başıma yarın bende başlıyorum bugün son iskenderimi yedim sabah benim için yeni bi hayat başlıyo bende size burdan bildiririm

valla yazılarını okurken bu bizim pomomu diyorum valla bravo kendine ve bacağına fazla yüklenmeden sporunu yap tebrik ederimm
ayrıca ocak olayını iyi düşünmüşsün nasıl düşünemedik biz bunu valla senin adına çok seviniyorum resmen bedenine savaş açmışsın 4koldan ilerliyonn kiloların kaçacak yeri kalmadııı ama tekrar altını çiziyorum kilo vermenin azıolmaz azdaolsa mutlu ol önemli olan yağdan vermekk bunuda unutmaaa benden sana maşallahhh..

sagolasın canım destegın ıcın. eskıden de azımlıydım ılk zamanlar hatırlarsın ama hem acemılık vardı hem yuruyus dısında cıddı bır spor yapamıyordum sımdı daha ıyı oldu hersey ınsaallah meyvalarını toplarım .

ocak ısını esım dusundu valla, ıyı kı dusunmus bızım aklımıza gelmedı aman termos vs bırcok sey dusunduk ama aklımıza gelmemıs ıste o an, neyse gec olsun guc olmasın derler ya bakalım ıkı gun ıcınde gelır ondan sonra daha ıyı olur aksamları erkenden yerım yemeklerımı. esımle de bır kacgun beraber yerız bas basa, al sana oldu ıste.

duygu aşmak zorundayım, yuzun cok guzel lafından sıkıldım, bedenen yasıma uygun kıloda olmak ıstıyorum doktorların karsısına sadece hastalıgımla cıkmak ıstıyorum kıloyu koz olarak vermek ıstemıyorum saglıklı olmak ıstıyorum ALLAH yardımcım olsun ınsaallah

Ha ha ha çok güldüm yaaa, mecburrrr katlanacak bize ha:KK1::KK9: Yok yok buralardayım ben, geçen hafta ekstra bir durumdu, bir daha olmaz inşallah, haftasonu depresif geçirdim resmen, çok şükür bugün çok daha iyiyim.
Pomocum ocak siparişini iyi düşünmüşsün, niye aklımıza gelmedi ki daha önce, hayırlı olsun, valla azmine bayıldım, yükselerek devam etsin inşallah:KK16:

evet mecburrrrrrrrrrrrrrrr:KK9:

aman gıtme ha, bır an oyle sandım zaten ama sonradan mola oldugunu anladım.

bugun moralın duzelmıs haftasonunun kasvetı gecmıs karar almıssın onun ıc huzurudur bence.

valla aynen aklımıza gelmemıs be canım, sımdıye cok ıse yaramıs olurdu neyse hayırlısı bundan sonra faydalı olsun ınsaallah.

Pomocum ellerine sağlık canım, çizelgeyi hazırlamışsın, tartıyı da oynatmışsın bugün, hayırlı olsun, artarak devamı gelsin inşallah canım:KK16: Kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum, Duyguşum kilo almış görünüyor ama çabucak gideceğine eminim. Ben almadığım için memnunum:KK1:

Ayyyy canım, nasıl bir keyif anlatamam, çok güzel bir elbisem var, 38 beden, yazlık, geçen sene hiç yanaşmamıştı, yazlıkları çıkarırken gördüm ve denedim çok güzel oldu, hafif bol bile durdu, inan o elbiseyi aldığımda daha fazla oturuyordu üzerime:KK1: İnşallah sen de en kısa zamanda eski kıyafetlerine girersin, sonra da onlar bol olur:KK9:

yaaaaaa nasıl guzel anlatmıssın valla nasıl ımrendım cok sevındım adına cokkkkkkk.

resım ekle de gorelım hadı.

ınsaallah canım once eskı kıyafetler, sonra tamamen yenı kıyafetler ohhhhhhhhh

evet doğru da keşke en baştan buraya yazsaymışım.Diyetim sadece son 2 haftalık evresi kaldığı için boşuna rahatsız etmiyim diyorum ondan arada canım sıkılırsa girip yazıyorum :KK70:

Olsun gene de yazayım.20 yaşında 164 cm boyunda 2 hafta 59 kilo olan bir kızdım.(üniversitedeyim yurtta kalıyorum da eve gitmiştim 2 hafta ara vermek zorunda kalmıştım) spora 4 ay önce başladım.63 kilo falanken .İlk ay sadece 30 dk falan yürüyüş yaptım.2.ay yürüyüş+bisikletle geçti.3.ay hem diyet hem de sporla devam etti.Sonra tatil oldu eve gittim.58 kiloydum.2 hafta evde kaldım .Uzun süredir gitmediğim için annem hep en sevdiğim yemekleri yaptı yaptı durdu ben de yedim yedim durdum :KK70: 59 kilo olarak geri döndüm.2 haftadır düzenli günlük yaklaşık 1000 kalori alıyorum+400 kalorilik spor yapıyorum.Ve son 2 haftam .Hedefim 55 ile tatile başlayabilmek .Böyle işte.2 hafta hergün yazarım artık :KK70:

dıyetınıze cok az kalmıs, basarılar dılerım yıne de. detaylı anlatımınız ıcın tsk ederız. dıyete az kaldıgı ıcın sızın de dedıgınız gıbı sureklı yazısmak bıraz garıp olacaktır.

kolay gelsın basarılar tekrar

[td [/td]

[/tr]

öncelikle kilo veren tüm arkadaşlarımı tebrik ederimm darısı başımaaa inşallah..

feslicim listeye girdin aramıza tekrar hoşgeldinn ayrıca 1.olmuşsun tebirklerrr ..

X