2014 de Tüp Bebek Yapacakların Paylaşım Topiği

Kaçıncı Kez Tüp Bebek Yaptırıyorsunuz?

• Ankete Katılan
    861
  • Anket Kapalı .
canlarım dün bir daha girip size bilgi veremedim ilginize çok teşekkürler, ağrım biraz azaldı ama benim hala naz yapasım var size neyse naz yapma hakkımı transfer sonrasına sakliyim bari demi veeeeeeeeeeeeee pazartesi allahın izniyle transferim var 5. gün transferi olacak bugün hiç aramadı embriyologlar umarım bebeler iyidir

Ohh cok guzel cnm harika haberler :))

Kizlar ya, siz transfer sonrasi vitamin kullandnz mi? Bzm hemsire bi kagit vermsti elimize kagitta kullanilacak ilaclar fln yaziyo..verirken de okudu kagidi ilaclarinz var dimi diye.. hc vitamin demedi ama kagitta Bemiks c diye bi vitamin yaziyodu..ama hemsire folikasit deyip gecmisti okurken. .bz de heralde folikasit de olur ille Bemiks c olmasına gerek yk diye dusunmstk..smdi agzimda kucuk aftlar cikinca, acaba dedim bu ilaclar vitamin kaybina sebep oluoo da ek vitamin mi almak.gerekiodu kagitta yazan gbi? Size verdiler mi vitamin? Yoksa sz de sadece folikasit mi iciosnz vitamin namina:)?

kuzucum yumilerim var ama bakalımm bebiş olarak gelceklermi bana görcezz
ınsan sevmez mı kız yeğenlerinii..
ama ölmee kuzucumm daha seninn paşaların olcakk aaaaa
ayrıcaaaa senin gibi deliye kurban olayım ben her deli senın gıbı olsa keşke..
olmadığına göre sende bi sorun yok

uwwwww...
demek ekşın var bu geceee..kızm ya bizde tedaviye başladığımızdan beri bişey yapmıyoruz nasıl yapılıyordu unuttum

harıka bi haber bu canımm 5.gün demek hadi hayırlısı yaaa..
anacım artık biriniz hamileyim desinn aaaa kızıyorum amaa

kızlar kanama için hastaneye gittim syarındı aslında test günüm sonuç pozitif... düşük olmasın diye bi iğne yaptılar 2 gün sonra tekrar test yapacağım

Fulyalılar (hem yazdım hem güldüm)
canım ben buna yorum yapamadım çünkü ödeme yaptığımda aylardan kasımdı, henüz zam gelmemişti. Zamlı fiyattan sadece muayene oldum yeni yılda. İkinci tedaviye başlayınca konuşacağım artık, en azından eski fiyata indirmeye çalışacağım.

canım teşekkür ederim... peki pgt kararını nasıl verdiniz, öncesinde kromozom analizi için kan verdiniz ve bir sıkıntı mı çıktı? ona göre mi tarama yapıldı embriyolarda?

Arkadaşım ben hem folik asit hem de elevit kullandım, bemiks c de elevit gibi bir multivitamin. Bence hemen alıp başla, vücut direncin düşmüştür bu dönemde. Bir de her fırsatta taze meyve suyu iç, salatanı falan ihmal etme.

Tatlim ben folik asit ile elevit kullaniyorum, yaklasik 3-4 ay once baslamistim. Bemiks c nedir bilmiyorum.

kızlaarr ben çıkıyorum h.sonu yatcam dınlencem yarın kı randevuma gidip geldikten sonra tabi..
pazartesi inşallah bomba gibi yanınızda olurumm
umarım herkes için h.sonu güzel geçerrr..

Canım inşallah. Keşke o günleri görsek peş peşe hem de. Ben de en çok bu denememden umutluyum. İnşallah olur

kızlar belli oldu pgt ye gidioruz bugün iyi olur inşallah

Her şey çok güzel ilerledi maşallah. Darısı 5. gündeki sonuçlara

Ay benim ilgi alanım :)

Canım ikinizde protein ağırlklı beslenin. Sabah kahvaltıda yumurta, öğlen, akşam et yemekleri
Bol meyve, sebze (mevsimindekiler, hormonlu, ilaçlı olmayacak)
Bol su, meyve suyu için
Eşin karides yiyebilir severse
Keçiboynuzu pekmezi kahvaltıda
Sen çay, kahve, kola içme. Eşin çay ve kahve içebilir
İkinizde çok hamur işi ve şeker yemeyin (özellikle sen)
İnflamasyonu azaltıcı yiyecekler... soğan, sarımsak, zencefil vs
İkinizde kilo vermeyin bu dönemde
Zor durumda kalmadıkça eşin ağrı kesici bile almasın
Multivitamin ve balık yağı alın. Sen ekstra olarak yumurta toplamaya kadar yüksek dozda (günde min 200mg) coenzim Q10 al bence
Canım bir de mümkünse organik beslenin bu günlerde. Organik süt, organik yumurta falan
Alkol, sigara zaten yok. Fazla deterjan kullanma, bitkilerini ilaçlama, saçını boyatma :)
Transferden sonra: aşırı A vitamininden uzak dur. Havuç suyu içme mesela. Bir ananas alın ama ortası da kalsın. Her gün bir parça yiyerek 3-4 günde bitir. O güne gelince ben sana yine yazarım istersen

Son düzenleme:
Canım hayırlı olsun!
Değerin kaçmış? Progesteronuna baktılar mı? Neden kanama oluyormuş?

kızlar kanama için hastaneye gittim syarındı aslında test günüm sonuç pozitif... düşük olmasın diye bi iğne yaptılar 2 gün sonra tekrar test yapacağım

dedim işte hamileyimmm:))) dua edin kızlar

ne güzel bir haber buuuu maşallahh çok tebrik ederim canım...
dedim işte hamileyim diyeni ilk kez görüyorum tamam bende gördüm işte
sağlıklı bir gebelik diliyorum tatlım

Canım inşallah. Keşke o günleri görsek peş peşe hem de. Ben de en çok bu denememden umutluyum. İnşallah olur

bende umutluyum zaten bu kez de olmasın ben senden önce bunalıma gircem bi sürede çıkamam yani
Allah korusunnnnnnnnnn

Canım hayırlı olsun!
Değerin kaçmış? Progesteronuna baktılar mı? Neden kanama oluyormuş?

sağolasınız kanı bilmiyorum biraz geldi artık yok çok şükür kanda tahlil 946 çıktı 2 gün sonra tekrar bacaklr progesteron ne????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…