....2014 GK & GY - KPSS Çalışma Günlüğüm - Katılacak Arkadaşları Bekliyorum....

Cnm evet bende o yüzden acele ediyorum... Matematk çalşıyorum bi taraftan diğer dersler eee bi de alan dersleride var.. şimdi kitap araştrması yapıyorum alan dersleri için...

alan dersleri dediğin pazar oturumu değil mi? hepsini nasıl yetiştireceksin

şimdi ben bişeyler sormak istiyorum arkadaşlar
bi lise mezunlarının sınava girip oldukları memurluk birde ön lisans ve lisans mezunlarının girdigi memurluk var degil mi
şimdi ben isatatistik okuyorum 2 yıl sonra bölümümle ilgili sınava girip atanmayı mı beklicem yani hiç bi bilgim yok neden böyleyim ben ya aglıcam valla ayrıca eger bende 2 sene sonraya anca ahzırlanırım şimdiden başlamak istiyorum5:

alan dersleri dediğin pazar oturumu değil mi? hepsini nasıl yetiştireceksin

evet cnm pazar oturumu... pazar öğleden sonra olan oturuma sadece kamu yönetime çalışacağım ben sadece onun için gireceğim pazar öğleden sonraki oturuma... pazar sabah ki oturumdaki derslerden de hepsine çalışacağım.. valla nasl yetşcek bende bilmyorum.. nişanlm bi de benm idari hakmlk sınavına grmemi istyo ondada bu alan derslernden çıkıyor ya benm alan derslerine iyi çalşmm lazım benm işim daha zor seneye 4. sınıf derslermde olacak bi taraftan

neden sadece kamu yönetimine çalışacaksın? ne anlamı var?

canım valla işin çok zor..üstüne bir de idari hakimlik
aslında ben de alan derslerine girmek istiyorum..biraz göz attım üniversitede işlediğimiz konular çoğu ama imkansız yetiştiremem:18:

Cnm şu an kaçıncı sınıfsın?? Ne zaman mezun oluyorsun. Sanırım mezun olmana bi kaç yıl daha var. O zaman eylüldeki lise mezunları için yapılan kpss ye girecekmsn cnm bu yıl. artık B grubu kadroları için lisans mexzunu olarak 2014 e gireceksn... eğer bu yıl son sınıfsan önümüzdeki yıl olacak olan 2013 A grubu kpss ye gireblrsn cnm ama 2014 mezunu olacaksan 2014 kpss ye gireblrsn cnm.. eğer 2015 de mezun olacaksan 2014 kpss ye girersn ilk yıl tercih yapmazsn 2. yıl mezun olduğun yıl terch yaparsn zaten 2. yıl düşük puanlılar gidiyor atanma şansn daha yüksek olur. şimdiden başla tatlm... sende A kpss ve hem B kpss ye girebleceğin bi bölüm okuduğun için genel kültür,genel yet. yanında alan derslerine de çalşmalsn tatlm..

Cnm kaymakamlık sınavı için cumartesi sabah oturumundaki derslerden ve pazar günü öğle sonu oturumdan da sadece kamuyönt. dersnden puan hesaplanıyor.

kaymakamlk puan türü şu derslerden şu şeklde puan hesaplıyor o yüzden tatlm..

KPSSP37 puan türü aşağıdaki puanlardan oluşmaktadır:

% 10 Genel Yetenek
% 10 Genel Kültür
% 10 Hukuk
% 20 İktisat
% 10 Maliye
% 40 Kamu Yönetimi

KPSS P37 puanıyla aşağıdaki kurumlarca memur alımı yapılmaktadır:

- İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adayı

çok teşekür ederim canım sagolasın
inşlah herşey hayırlısıyla olur ben 2014 yolcusuyum gibi görünüyor seneyede bi denerim tecrübe olsun diye belki şimdiden bişeyler yapmayı bende düşünüyor ve isityorum
sizlerleyim :))
ama nerden nasıl başlıcam bilmiyorum

Cnm kaynak kitapların var mı? Yoksa KPSS için konu anlatımlı kaynak kitap al başla cnm.. önce matematk ve ya Türkçeden başlayablrsn sözelleri sona bırakmak mantıklı unutuluyor sonra...

Cnm kaynak kitapların var mı? Yoksa KPSS için konu anlatımlı kaynak kitap al başla cnm.. önce matematk ve ya Türkçeden başlayablrsn sözelleri sona bırakmak mantıklı unutuluyor sonra...

hiçbişeyim yok kitap almalıyım :))
buraya hep girerim artık bi yerden başlamak gerek

teşekkür ederim ... bende 2013 de girerim diye bu yıl ki sınavı ertelemiştim. çok büyük aptallık yapmışım.. şimdiden 2014 sınavına hazırlanmaya başlıyım bende mat. çok kötü ona ağırlık veririm.. işletme mezunuyum bende..keşke bu seneki sınava girseydim.. of of..

GOLDFLAY,

çok soru sordum ama bu konuda bilgiye sahip olduğun için sana sormak istedim:26:
şimdi ben alan sınavına da girmek istiyorum..ingilizcede var? ingilizce olmasa olmaz mı?

bir de, eğer alan sınavına girmezsem,düz memur olursam sonradan bu sınavı kazananların atandığı bölümlere atanabilmek için ne yapmam gerekiyor? Tekrar sınava mı giriliyor?

Cnm önemli değil isteğin sorıyu sorablrsn bildkten sonra cvp verrm.. Cnm KPSS Puan Türleri Nelerdir? Hangi Puan Türü Ne Anlama Gelir? Puan Türlerine Göre Başvurulabilecek Pozisyonlar KPSS1-KPSS30 | Kamu Alanı.Com Kamu Haberleri, Mevzuat, Personel İlanları ve Sınavlar bu linke bak burada bütün puan türleri var. Hangi kurum hangi puandan alıyor ve hangi puan hangi derslerin yüzdelk hesabından hesaplanıp oluşturuluyor bu linkten oku... İngilizce çoğu kurum istyor cnm Bazen puanın %40 ını bazen %10 unu etkliyor o yüzden eğer inglzce kötüyse bu puan türlernden inglzcenin yüzdeliği az olan puan türlerinden terch yaparsn cnm. sanırım sınavdan sonra netlere göre hangi derslerden netlern iyiyse o derslern yüzdelklernn hesaplamasyla oluştuğu kurmları yani puan türünden terch yaparsn cnm.. http://www.alparslan.edu.tr/_ogrenc...klari/kariyer_toplulugu/2012-KPSS-REHBERİ.pdf A kpss hakkında bu linktede bilgi bulablrsn..

Mesela cnm
KPSSP45 puan türü aşağıdaki puanlardan oluşmaktadır:

% 15 Genel Yetenek
% 10 Genel Kültür
% 25 Hukuk
% 10 İktisat
% 10 Maliye
% 10 Muhasebe
% 20 Kamu Yönetimi

KPSS P45 puanıyla aşağıdaki kurumlarca memur alımı yapılmaktadır:

-Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (Tapu ve Kadastro Denetmen Yardımcısı)

Burda ki gibi kpssp45 puan türü inglzce istemiyor ona göre inglzce istemeyen kurumları yazarsn....

Cnm açıkçası söyleyeym alan kpss daha zor malesef :26: hem genel yet-genl kült. yanında alan derslerndende sorumlu oluyorsun ve 80 civarı bi puan almak gerekiyor ki zaten B kpss yani normal düz memurluk kpss sinden 80 alan biri son terchlerde atanablr ve sadece g.kült.-genl. yet. çalışarak 80 le atanablrken A kadrolarında G.K.-G.Yet. yanında bide alan dersleri çalşması gerekio ve yükü dahada ağırlaşıyor malesef :26: ve 80 puanla direk atanmıyorda mülakata da girmesi gerekiyor. mülakatttada tabi sözlü sınavdan ayrı referansında rolü çok büyük.... O yüzden A kpss daha çok efor gerektren bi sınav ama hiç belli olmaz ünivrstede alan derslernde ki bilglern tazeyse biraz çalşmayla halledblrsn Cnm sen B kadrolarına yani iki yılda yapılan düz memurluk kpss sini kazansan göreve başladktan sonrada yine A kpss sine çalşsan ve A kpss yi kazansan kurum atlarsn öbür kazandğn kadroya geçersn... Zaten A kadrolarını kazannların çoğu B kadrolarında memur olanlar Genelde herkes önce B kadrolarına girio yani ikisinede hazrlanıo ve B kadro kazanmak daha kolay olduğu için düz memur oluyo ve sonradan A kpss çalşmaya devam ediyorlar ve kazannca kurum atlıyorlar yani kazndkları kuruma geçiyorlar... Hiç sorun değil o cnm kpss kazandktan sonra A dan B ye B den A ya istedkten ve puan tuttuktan sonra geçiş yapablrsn

Matematiğin nasıl eğer matematk problemin varsa kpss işi hayal oluyor ve o yüzden 2 yıl önce başlamak mantıklı. yaşın kaç bu arada bilmyorum ama ben 24 yaşındaym 2014 kpss ye hazrlanıyorum 26 yaşında olucam o zaman Matematğm kötü ve o vakte kadar kötü olan matematğmi düzelticem ve diğer derslerden unuttuğum çok konu var onlara çalışıcam yani temelimi sağlamlaştrp son 1 yılda bolbol soru çözücem... Bi arkadaş geçen temmuzda yapılan lisns kpss den 90 bekliyor herkesin zor dedği kpss den... arkadaşın temeli çok sağlamdı kendisi sayısalcıydı ve kpss de sayısal olarak sadece matematk var ve diğerleri sözele giriyor ve arkadaş günde 500 soru çözermiş ve 1 yıl hazrlandı... yani 500 soru çözmek için günde 8 saat ayırmak gerekir malesef tabi önce 100 soruyla başlayıp yükseltmek lazım ve son 3 ay kala 500-600 soru yapmak lazım... Bakalım dişimizi sıkacağız ömrümüzden 2 yılı feda edeceğiz inşallah emeklermzn karşılığıı alırz cnm sende takma her işte vardr bi hayr. sen 2014 e hazrlan eğer İİBF-SBF mezunuysan 2013 e de gireblrsn tatlm

canımmmm çok teşekkür ederim içimi rahatlattın..ben de dediğin gibi düşnüyordum acaba yapılabiliyor mu diye..hepsine birden çalışmak çok zor..aslında bilgilerim taze bakınca "aa bunu hatırlıyorumı" dediğim sorular var ama bir de kurum sınavı ve mülakatı vs ohooo ben stresten sınava giremeden ölürüm herhalde en iyisi önce B Kpss'ye çalışıp memur olduktan snra A kodrosuna bakmak.. düz memur olduktan sonra tekrar sınava girerken gk. gy. alan bilgisinden giriyorum değil mi?

Cnm evet A kpss için G.K-G.Y. hep girilio... Sen yine seneye de gir şansını dene belli olmaz bu işler

canım ben 26 yaşındayım.. evliyim.. seneye çocuk düşünüyorum üstelikk..aslında bu seneki sınava hazırlanıyordum.. eşimde kpss yi kazanıp memur oldu.. bana biraz mat. çaıltırmaya başladı ve ne kadar berbat mat. olduğunu görünce sen buişi yapamazsın seneye gir deyip beni caydırdı...bende sınava çalışmak için hazırlık yaparken formlarda gördümki 2014 sınavına girebiliyormuşum... aslında şimdi başlasam ancak yetiştiririm diyorum.. bide seneye çoçuk olursa bana engel olur hiç olmazsa soru çözerim sadece konuları bitiriyim diyorum bende... iki senede uzun bi zaman boşa kürek çekmiyimde diyorum.. matematiğe ağırlık vermek lazım.. 30 sorudan toplasan 10 net ancak yaparım.. oda soruya bağlıı kolay olursa tabiii....bu seneki mat. çözmedim bi bakayım kaç tane doğru yapıcam....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…