2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
emrenin kaninda enfeksiyon cikti.antibiyotige basladi dr.atesi yukseliyor surekli ciplak yatiriyoruz soguk kompres yapiyoruz cok agliyo kuzum.mahvolduk kac gundur.Allah ima cok sukur ki kotu bisey cikmadi.bikac gune toparlar dyo doktor.atesi yukselince nasil kotu oluyor kendini kaybediyor sanki.sayikliyor inliyor.tamamen iyilesene kadar burdayiz.bebislerinize iyi bakin kizlar.hasta olan kimse yaklasmasin kuserlerse kussunler.evladimin o hallerini gordukten sonra kim kuserse kussun zerre kadar umrumda degil.o kadar cok mudahale edildi ki yabancilardan kacmayan oglum dr hemsire gorunce hickira hickira agliyor.gulmeye bile takati yok:KK43:Gozundeki o yorgunlugu korkuyu gordukce sayiyorum kendime.nasl koruyamadim cocugumu diye ki etrafa gore de cok pimpirikli bir ciftiz guya.meger ne salakca seylerden sikayet ediyormusum.yok uyumadi beni de uyutmuyo yok yemegi az yedi yok meme emmedi sagmak zorundayim yok disari cikinca agliyo.iyi olsun da sabaha kadar 40 kere kaldirsin beni uyutmasin.iyi olsun da mamayla beslensin.iyi olsun da evden cikmayalim.iyi olsun da bir kasik yesin.evlat cok baska biseymis.kac gundur icim yaniyo gercekten. Iki sene once babam ameliyat oldugunda o kadar uzulmustum ki hicbisey beni bundan daha fazla uzemez diyordum.yanilmisim meger.
cok uzattim dolmusum iyice.kimseyle konusamiyorum telefonlari acmiyorum esim konusuyo annemlerle bile.ben konusamam aglamaktan.yavruma dua wdin de cabuk atlatsin hemen kurtulsun o mikroplardan da evimize gidip oyun oynayalim yurutecle pesimden gezsin sacma sapan sarkilarima kikir kikir gulsun.
Allah daha kotu hastalikli cocuklara sifa ailelerine sabir versin.kelimelerle anlatilamayacak kadar zor bir durum.Allah im dusmanimi bile evladiyla sinamasin
canım o kadar tuhaf oldum ki okurken yazdıklarını dün bütün gece miraya söylendim neden uyumuyosun sabah işe gidicem gündüzde yemiyo diye söylenip durdum oysaki sağlıkla gülücükler saçabiliyoya bunuda şükür etmeyi bilmek gerekmiş. yine de lütfen sende kendini çok hırpalamamaya çalış zordur elbet ama şimdi daha çok sana ihtiyacı var annesi hem Şükürler olsun ki Emreciğinde ateşinin sebebi belli olmuş bir kaç gün içerisinde Allahın izniyle toparlanır inşallah bende bol bol dua edicem tekrar en acilinden şifalar diliyorum

Canm aynisini yasadmbnde kizimin atesi 40ibulmustu skguk kompleksler antibiyotik igneler o agladikca bn aglamistm allah sabr versn Iyilessn hmen yavrun
smdi atesi 38 oldu yne sanirim distendegil esimde yok bu aksam.:KK43: soydum dussun su atesss cok korkuyorm atesten
canım ne yaptınız düşmüştür inşallah ateşi seninde kontrolün vardı sanırım

Iki gun olmustu evime doneli guya bir hafta kalacaktim. Bizim canavar bizi iki gece de pert etti apar topar anneme geri dondum. Annem candir can. Dedeyle anneanneyle oynayinca pamuk bana gelince diken mubarek. Yalniz bakamiyorum ben bu cocuga. Ona baksam kendime bakamiyorum. Alla alla ben yetemiyorum yine hicbirseye psikolojsiine girmeden anama kactim. Daha sonra girerim diye oteliyim azcik dedim :) insan rahata alisinca zora donemiyor yahu. Benim herifimi de Allah basimdan eksik etmesin. Boyle adamlara 5 cocuk az da beni aldigi icin ikiyle yetinecek garibim iste :) o olmasa bir cok sey problem haline gelirdi cozemezdim. Cok sukur cekirdek ailem icin Rabbime..
bende aynı böyleyim annem olmadığında elim ayağıma dolanıyor o kadar alıştım ki beraber bakmaya annem yoksa sudan çıkmış balık gibi oluyorum :))

bu cocuklar bir yasina gelene kdr idare etsinler kendilerini bir yasta sihirli degnek bekliyorum ben. Herseyi yuyebilecek icebilecek uyuyacak. Beni bu ek gida ve yememesi cok yordu. Mama da almadi o en cok yorduEmzirsem sutum yetse zerre umrumda olmazdi valla. Bir yasinda sut de icebilecek ya ondan umutluyum. Ben de bu sans varken bu bebe onu da agzina surmez ahan da yaziyorum buraya
bende o sinirli değneği bekleyenlerdenim. sütüm ne zamana kadar idare eder bilmiyorum ama benim kızda kesinlikle süt içmez diye düşünüyorum

herkese Günaydın

kmltm geçmiş olsun canım
kızlar büyük kızım gemiz eti ameliyatını oldu 6 gün önce çok zordu ilk günler şimdi iyi çok şükür
küçük kızım da üç gündür emekliyor maşallah uzun süredir uğraşıyordu başardı sonunda :)
umarım herkes ve bebekler iyidir
günaydın canım büyük kızına çok çok geçmiş olsun küçük fıstığa da maşallah

Gunaydin kızlar bizde de iki gecedir var bi tuhaflik hayrolsun iki gecedir bizomle yatiroyorum çünkü durmuuo surekli mikir mikir gunduzleri iyi bana sanko alt diş igne ucu görünüyo gibi geldi ama eşim yok diyo

@makarnaa canim size de geçmiş olsun
betüş de emeklemeye çalışıyo ama henüz beceremedi
canım test için bir çay kaşığı dokundursana diş varsa çıt çıt ses geliyor ben öyle emin olmuştum :)

Alifcik gece hiç uyumadı.başta neşeliydi 4ten sonra ağlamaya başladı burnu akmış çok.37.2 ateşi. bizde mi hasta oluyoruz.şuan ağlıya ağlıya uyudu.ilaç verdim inş hiç ilerlemez ne olur Allah ım.
canım geçmiş olsun inşallah ilerlemez hemen toparlar Akifcik

Denedim gelmedi :KK43:

Gecen pazartesi tam 71 kg gelmistim bu sabah 70.4 kg
hım bir iki gün sonra tekrar dene canım ilk çıkarken tam anlaşılamayabiliyor
bende kilomu yazacaktım bebişlerin hastalığını okurken unutmuşum.
53.8 ile başladığım diyette 53.5 olmuşum koca haftada sadece 300 gr. :KK43:

Sagolun kizlar destekleriniz icin cok uzuldum yaptiigma okadar stres yapmisimki ogun aksamina kanamam oldu acile gittik bebiste allah a sukur bise yok ama doktor bu kadar stres iyi degil dedi dinlenmek yerine stressiz gecir gununu daha iyi dedi yani gercekten karnimdaki kasilmalari hissetmistim uzuntuden progestan verdi ama kullanmiyorum o iyice uyku yapiyo kizimin ihtiyaci var bana dunde kanamam devam etti sonra kahverengiye dondu esim evdeydi uzanip dinlendim biraz surekli ayaktayim mecbur yatamam karnimdaki bebegimide allah a emanet ettim artik rabbim korusun.

Bu arada teyzeler kizimin disi cikti sonundaaa bende sevincle bi bagirmiism korktuu agliyoo nasil merakla beklediysem disi darisi cikmayanlara insallah bizimki 10 ayinda anca cikartti :-) ben 1 yasinda gelir diyodum.

Bide kizlar bise soyleyecegim umarim yanlis bilgi degildir ben tv de bi doktoru izlemistim daha yeni yurumeye baslayan bebege ortobetik ayakkabi giydirmeyin cunku onlarin ayak tabanlari 2 yasindan sonra normal seklini aliyor birakin bebegin ayagini zorla sekle sokmayin evde ayakkabisiz dolassin disardada ortapetik olamayan ayakkabi giydirin ortapedik ayakkabi 2 yasindan sonra demisti sizde bi arastirimisiniz.

canım o kadar tuhaf oldum ki okurken yazdıklarını dün bütün gece miraya söylendim neden uyumuyosun sabah işe gidicem gündüzde yemiyo diye söylenip durdum oysaki sağlıkla gülücükler saçabiliyoya bunuda şükür etmeyi bilmek gerekmiş. yine de lütfen sende kendini çok hırpalamamaya çalış zordur elbet ama şimdi daha çok sana ihtiyacı var annesi hem Şükürler olsun ki Emreciğinde ateşinin sebebi belli olmuş bir kaç gün içerisinde Allahın izniyle toparlanır inşallah bende bol bol dua edicem tekrar en acilinden şifalar diliyorum

canım ne yaptınız düşmüştür inşallah ateşi seninde kontrolün vardı sanırım

bende aynı böyleyim an1nem olmadığında elim ayağıma dolanıyor o kadar alıştım ki beraber bakmaya annem yoksa sudan çıkmış balık gibi oluyorum :))

bende o sinirli değneği bekleyenlerdenim. sütüm ne zamana kadar idare eder bilmiyorum ama benim kızda kesinlikle süt içmez diye düşünüyorum

günaydın canım büyük kızına çok çok geçmiş olsun küçük fıstığa da maşallah
canm dustu atesu hmn uyudu dusunce. evt bugun bndegdicm sonuclarimi alucm doktrla goruscm.anneme birakicam insallah ckmaz atesi cikarsa goturcm doktra onu ben gtmeden

emrenin kaninda enfeksiyon cikti.antibiyotige basladi dr.atesi yukseliyor surekli ciplak yatiriyoruz soguk kompres yapiyoruz cok agliyo kuzum.mahvolduk kac gundur.Allah ima cok sukur ki kotu bisey cikmadi.bikac gune toparlar dyo doktor.atesi yukselince nasil kotu oluyor kendini kaybediyor sanki.sayikliyor inliyor.tamamen iyilesene kadar burdayiz.bebislerinize iyi bakin kizlar.hasta olan kimse yaklasmasin kuserlerse kussunler.evladimin o hallerini gordukten sonra kim kuserse kussun zerre kadar umrumda degil.o kadar cok mudahale edildi ki yabancilardan kacmayan oglum dr hemsire gorunce hickira hickira agliyor.gulmeye bile takati yok:KK43:Gozundeki o yorgunlugu korkuyu gordukce sayiyorum kendime.nasl koruyamadim cocugumu diye ki etrafa gore de cok pimpirikli bir ciftiz guya.meger ne salakca seylerden sikayet ediyormusum.yok uyumadi beni de uyutmuyo yok yemegi az yedi yok meme emmedi sagmak zorundayim yok disari cikinca agliyo.iyi olsun da sabaha kadar 40 kere kaldirsin beni uyutmasin.iyi olsun da mamayla beslensin.iyi olsun da evden cikmayalim.iyi olsun da bir kasik yesin.evlat cok baska biseymis.kac gundur icim yaniyo gercekten. Iki sene once babam ameliyat oldugunda o kadar uzulmustum ki hicbisey beni bundan daha fazla uzemez diyordum.yanilmisim meger.
cok uzattim dolmusum iyice.kimseyle konusamiyorum telefonlari acmiyorum esim konusuyo annemlerle bile.ben konusamam aglamaktan.yavruma dua wdin de cabuk atlatsin hemen kurtulsun o mikroplardan da evimize gidip oyun oynayalim yurutecle pesimden gezsin sacma sapan sarkilarima kikir kikir gulsun.
Allah daha kotu hastalikli cocuklara sifa ailelerine sabir versin.kelimelerle anlatilamayacak kadar zor bir durum.Allah im dusmanimi bile evladiyla sinamasin

Off. Canim ya yazini okuyunca zaten hormonlar havada aglaya aglaya bi hal oldum rabbim sifa versin canim aklima kizimin o 2 aylikken 6 gun dusmeyen atesi geldi kaninda enfeksiyon vardi neler cektigini cok iyi anliyorum ben hala o gune ait cektigimiz resimler var baktigimda aglarim annelik cok zormus o hastane odalari dar geliyor insana dua ediyorum kuzun insallah duzelir hemen tekrardan sana gulucukler atar saglikla evinize donun insaallah. O konuda haklisin kim kuserse kussun cocuklariniz sakinin arkadaslar ben daha oncede soylemistim ben soruyorum evime gelene benim gittigim yere hasta varmi evde diye kim alinirsa alinsin valla yavrumuz hasta olunca kimsenin umrunda olmuyor aglayan gozunun onunde bebeginin aci cekmesini izleyen bizler oluyoruz. Rabbim acil sifalar versin

herkese Günaydın

kmltm geçmiş olsun canım
kızlar büyük kızım gemiz eti ameliyatını oldu 6 gün önce çok zordu ilk günler şimdi iyi çok şükür
küçük kızım da üç gündür emekliyor maşallah uzun süredir uğraşıyordu başardı sonunda :)

Gecmiss olsunn sanada canim geniz eti zor valla

Alifcik gece hiç uyumadı.başta neşeliydi 4ten sonra ağlamaya başladı burnu akmış çok.37.2 ateşi. bizde mi hasta oluyoruz.şuan ağlıya ağlıya uyudu.ilaç verdim inş hiç ilerlemez ne olur Allah ım.

Sizede gecmis olsun canim insaalh hasta degildir

canm dustu atesu hmn uyudu dusunce. evt bugun bndegdicm sonuclarimi alucm doktrla goruscm.anneme birakicam insallah ckmaz atesi cikarsa goturcm doktra onu ben gtmeden

Sanada canim gecmis canim olsun yavrucuklara ne oluyor boyle dis hepsinin bagsikligini dusurdu sanirim.

Sagolun kizlar destekleriniz icin cok uzuldum yaptiigma okadar stres yapmisimki ogun aksamina kanamam oldu acile gittik bebiste allah a sukur bise yok ama doktor bu kadar stres iyi degil dedi dinlenmek yerine stressiz gecir gununu daha iyi dedi yani gercekten karnimdaki kasilmalari hissetmistim uzuntuden progestan verdi ama kullanmiyorum o iyice uyku yapiyo kizimin ihtiyaci var bana dunde kanamam devam etti sonra kahverengiye dondu esim evdeydi uzanip dinlendim biraz surekli ayaktayim mecbur yatamam karnimdaki bebegimide allah a emanet ettim artik rabbim korusun.

Bu arada teyzeler kizimin disi cikti sonundaaa bende sevincle bi bagirmiism korktuu agliyoo nasil merakla beklediysem disi darisi cikmayanlara insallah bizimki 10 ayinda anca cikartti :-) ben 1 yasinda gelir diyodum.

Bide kizlar bise soyleyecegim umarim yanlis bilgi degildir ben tv de bi doktoru izlemistim daha yeni yurumeye baslayan bebege ortobetik ayakkabi giydirmeyin cunku onlarin ayak tabanlari 2 yasindan sonra normal seklini aliyor birakin bebegin ayagini zorla sekle sokmayin evde ayakkabisiz dolassin disardada ortapetik olamayan ayakkabi giydirin ortapedik ayakkabi 2 yasindan sonra demisti sizde bi arastirimisiniz.
canım kanaman kesildi mi ilacı kullansamıydın acaba allah korusun bebişini sağlıkla vaktinde kucağına al inşallah
dişinizde hayırlı uğurlu olsun bende miranın dişi çıktığında çok şaşırdım beklemiyordum o kadar alıştırmışımki kendimi dişinin çıkmayacağına :)) şu ayakkabı meselesi kafama takıldı şimdi bende biraz bakınayım gerçi bizim kız henüz dikilmiyor bile ama araştırmak lazım sanırım

çok şükür düşmüş inşallah tekrar yükselmez aklın kalmasın kuzunda

herkese Günaydın

kmltm geçmiş olsun canım
Geçmiş olsun canım benim kizimda olmuştu geniz eti amlyti gercekten zor.masallah kUçuk kizinada.

ve bizde griplendik sabahtan beri milyon kere hapşırdı ve burnu aktı peditusa başladım hemen biraz önce kucağımda otururken uyudu kaldı

bugün burdada hava berbattı ve pazar vardı mecbur çıktım allahtan dönüşte de yağmura yakalandım allah razı olsun şu araba yağmurluklarını bulandan yoksa hayatta sokağa çıkamazdık burda hep rüzgar var

bende adidas tan alıcam ilk adım ayakkabısı haftaya bakalım daha bi yürüme faaliyeti yok ama panduflardan kurtulalım artık

Grip oldu canım teşekkür ederim huysuzluk tavan yaptı Ece de kaç gündür gece yarılarına kadar uyumuyor

Gunaydin hanimlar.Gecen gun doktora gitmistik idrar kultutu icin maalesef on gun antibiyotik kullanmamiza ragmen tekrar ureme cikti idrarda dun doktoruyla gorustuk tahlilu tekaraliyalim tekrar cikarsa bu kez antibiyotik igne vercem dedi dinirim bozuldu ya bi gurlu gecmedi su idrar enfeksiyonu.Sabahun jorunde idrar numunesi almaya kalktik neyseki aldik esim acilden lab. Goturdu umarim temiz cikarda kizim igne olmak zorunda kalmaz.

KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN KIZLAR.. Kızım hasta çok öksürüyor doktor ilaç kullanma şiddetlenirse kullanırsın dedi dişimizde hala çıkmadı birazda ondan direnci düştü galiba yardımınıza ihtiyacım var buhar makinesi alıcam tavsiyelerinize ihtiyacım var...

@kmltm arkadaşım çok geçmiş olsun inşaallah çabuk atlatırsınız bizde 2 gundur ateşliyıZ üstelik 1 haftadır antıbıyotık kullanmamıza rağmen geçen hafta öksürük vardı kuru öksürük dr ant verdı son iki gundur calpol dolven dönüşümlü verdim düşüp tekrar çıkıyo 38.5görünce fitil verdım düştü dr bekle dıyo bende kaldı m böyle sanırım 5. Dişle grip karıştı tum bebeklere acıl şifalar eğer aşıyı yaptırsaydım aşı ateş yaptı dicektim ama asm de aşı yoktu yaptramadım

Gecmis olsun kizlar kuuzlariniz bian evvel duzelir insallah kis ayi bi bitseydi herkesi hasta etti

günaydınlar...

Elif Hira da öyleydi inşallah ilerlemez canım.. çok geçmiş olsun..

canım test için bir çay kaşığı dokundursana diş varsa çıt çıt ses geliyor ben öyle emin olmuştum :)

canım geçmiş olsun inşallah ilerlemez hemen toparlar Akifcik

Off. Canim ya yazini okuyunca zaten hormonlar havada aglaya aglaya bi hal oldum rabbim sifa versin canim aklima kizimin o 2 aylikken 6 gun dusmeyen atesi geldi kaninda enfeksiyon vardi neler cektigini cok iyi anliyorum ben hala o gune ait cektigimiz resimler var baktigimda aglarim annelik cok zormus o hastane odalari dar geliyor insana dua ediyorum kuzun insallah duzelir hemen tekrardan sana gulucukler atar saglikla evinize donun insaallah. O konuda haklisin kim kuserse kussun cocuklariniz sakinin arkadaslar ben daha oncede soylemistim ben soruyorum evime gelene benim gittigim yere hasta varmi evde diye kim alinirsa alinsin valla yavrumuz hasta olunca kimsenin umrunda olmuyor aglayan gozunun onunde bebeginin aci cekmesini izleyen bizler oluyoruz. Rabbim acil sifalar versin

Gecmiss olsunn sanada canim geniz eti zor valla

Sizede gecmis olsun canim insaalh hasta degildir

Sanada canim gecmis canim olsun yavrucuklara ne oluyor boyle dis hepsinin bagsikligini dusurdu sanirim.
Hala uyuyo eee gece uyumazsa böyle olur.inş bişi yoktur hemen atlatır çünkü çok zor atlatıyoz hastalıkları.
mahtuana mahtuana sanada çok geçmiş olsun.karnındaki bebeni Allah size bağışlasın

canım kanaman kesildi mi ilacı kullansamıydın acaba allah korusun bebişini sağlıkla vaktinde kucağına al inşallah
dişinizde hayırlı uğurlu olsun bende miranın dişi çıktığında çok şaşırdım beklemiyordum o kadar alıştırmışımki kendimi dişinin çıkmayacağına :)) şu ayakkabı meselesi kafama takıldı şimdi bende biraz bakınayım gerçi bizim kız henüz dikilmiyor bile ama araştırmak lazım sanırım

çok şükür düşmüş inşallah tekrar yükselmez aklın kalmasın kuzunda

Kesildi kendi kendine canim kahverengi az az geliyo ilac icince cok halsizlik yapiyo uyumak istiyorsun benim o sansim olmadigi icin icmedim bilmem belkide icsem daha iyi amin insaallah canim.
Sagolasinn ayy ayni bende oyle dissizlige alistimki birden bagirdimm disi cikti disi cikti diye korktu yavrucak.
Bizimki dikilip bazen ellerini birakiyor saniyorki yuruyecegini heralde:-) ama benim kiz ayagina ayakkabi giymiyo isimdeyimgucumdeyimin kizi gibi doktorda oyle demisti bende kararsiz kaldim bizim doktorun pek bi bilgisi yok bilgisi olan bi doktor vardir gerci bunu diyen cocuk ortapedisi doktoruydu onlara sormak lazim canim

Canım ya hastane çok zor bi süreç seni anlarım.çok bişi yokmuş bak toparlarmış bikaç güne.hırpslama kendini.sanada yazık.emre düzelicek sonra halin kalmıcak emreyld uğraşmaya.umarım çarçabuk atlatır.çok geçmiş olsun.dualarımdasın
hastane gerçekte n çok zor akifde atesden dolayı yatmisti dimi canım bi ara. Yigitde doğar doğmaz yoğun bakıma alındı elimi bile suremedim oğluma tam 5 gun sonra kucağıma alıp emzirebildim. Dogdugunun 2.günü durumu kritik dediler esimle dünya başımıza yıkıldı nasıl bi aciydi o gün bize dogunca giydirecegim kıyafetleri falan gördükçe agliyodum hastanede diğer odaların kapısından bakamiyodum emziren annelere.şimdi ellerinin üstünde yoğun bakımdan kalan iğne izleri var onları gördükçe burnumun direği sizliyo. Çok sukurki atlattık o günleri rabbim bağışladı onu bize.allah kimseyi hastanelere düşürmesin eksikliginide gostermesin.

@kmltm canım benim çok uzulmussun yazdıkların gözlerimi doldurdu. Sağlıktan önemlisi yok gerçekte. Emre bugün Dualarimda olacak.

geçmiş olsun canım.disinizde hayırlı olsun.

hastane gerçekte n çok zor akifde atesden dolayı yatmisti dimi canım bi ara. Yigitde doğar doğmaz yoğun bakıma alındı elimi bile suremedim oğluma tam 5 gun sonra kucağıma alıp emzirebildim. Dogdugunun 2.günü durumu kritik dediler esimle dünya başımıza yıkıldı nasıl bi aciydi o gün bize dogunca giydirecegim kıyafetleri falan gördükçe agliyodum hastanede diğer odaların kapısından bakamiyodum emziren annelere.şimdi ellerinin üstünde yoğun bakımdan kalan iğne izleri var onları gördükçe burnumun direği sizliyo. Çok sukurki atlattık o günleri rabbim bağışladı onu bize.allah kimseyi hastanelere düşürmesin eksikliginide gostermesin.
Of of nerelere götürdün beni malesef bi ateş sıkıntısından 6 gün kalmıştık hastanede.resmen düşmüyodu.yavrum için neler dediler ne testler yaptılar en sonında viralenfeksiyon dediler.asla unutamam ogünleri asla

X