2016 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    306
Ben 0Rh+ im eşimde 0Rh+ bebeğimizinde kan grubu 0Rh+ bizimki kan grubuyla ilgili değil yani bakalım hafta sonu kan vericez inşallah düşmüş olur değeri
Canım bana da Dr ilk doğduğunda kan grubunuzu sormuştu ben 0 eşim b Dr eğer bebek 0 olursa hafif b olursa geç geçer dedi bebeğim 0 yani çokta doğru bir tezmis gibi gelmedi bana. 1 haftalıkken gittiğimiz de degeri 14 tü 11 günlükken tekrar gittik 11 e dusmus ama yüzünde ve gözbebeklerinde hala hafif sarılık var Dr pek önemsemedi bazı çocuklarının vücudundan tam atması 3 ay sürüyormuş anne sütüyle ilgiliymis. Sariligin 10 günden sonrası ve dususe geçmiş olmasi bebek için zararlı olmaktan çıkıyormus. Evet senin baya az azalmış ama yinede sorun etme ama için rahat edecekse başka Dr a da sorarsin

Canım bana da Dr ilk doğduğunda kan grubunuzu sormuştu ben 0 eşim b Dr eğer bebek 0 olursa hafif b olursa geç geçer dedi bebeğim 0 yani çokta doğru bir tezmis gibi gelmedi bana. 1 haftalıkken gittiğimiz de degeri 14 tü 11 günlükken tekrar gittik 11 e dusmus ama yüzünde ve gözbebeklerinde hala hafif sarılık var Dr pek önemsemedi bazı çocuklarının vücudundan tam atması 3 ay sürüyormuş anne sütüyle ilgiliymis. Sariligin 10 günden sonrası ve dususe geçmiş olmasi bebek için zararlı olmaktan çıkıyormus. Evet senin baya az azalmış ama yinede sorun etme ama için rahat edecekse başka Dr a da sorarsin
Haftasonu çıkıcak değere göre başka doktora gidicez artık bu doktor olur öyle falan dedi geçiştirdi hiç bişey anlatmadı bize evet anne sütünden kaynaklı da olabiliyormuş okumuştum onu bi yerde

Haftasonu çıkıcak değere göre başka doktora gidicez artık bu doktor olur öyle falan dedi geçiştirdi hiç bişey anlatmadı bize evet anne sütünden kaynaklı da olabiliyormuş okumuştum onu bi yerde
Ben 23.9 da dogum yaptim. Daha hastanadeyken degerimiz 19a cikmisti. Iki gün fototerapi gördük. Degerimiz 14 iken hastaneden taburcu olduk. 15-16 gün sürdü sariligin gecmesi. Bende her gün tedirgindim gecmiyecek dahada artiyor sanki diye. Iki saatte bir emzirdim. Lambayi hic kapatmadim evde. Beyaz isigin altinda yattik. Bas ucumuzdan sari tülbenti hic eksik etmedik gecti simdi cok sükür. Dontor eger güzel emiyorsa ve kilo alimida iyiyse merak etme geciyordur dedi.
Bizde hassas mutfak terazisine tepsi koyup iki günde bir kilosuna bakiyorduk.
Sana tavsiyem bebegin oldugu odadaki isigi hic söndürme. Sari isik ise beyaz isik veren ampül alin. Kilo alimino ve ne kadar uyuduguna bak. Bol emzir. Gecicek insallah

Tecrübeli anneler moralim çok bozuk benim nolur bi yardımcı olsun fikir verin napayım ben. Oğlum 20 eylülde doğdu 27 eylül de sarılık bakıldı o zaman total bilirubin 10.91 direkt bilirubin de 0.57 çıkmıştı bu pazartesi doktor kontrolü vardı gelişimi kilosu gayet iyi 20 günde 1 kilo almış oğlum ama sarılıkta doğru düzgün bir geçme yok o gün yine test yapıldı total bilirubin 9.07 direkt bilirubin de 0.55 çıktı 27 eylülden 10 ekime kadar bu kadar az düşmesi normal mi gittiğimiz doktor normal dedi bazı bebekler geç atıyor vücudundan dedi aile dostumuzun kızıda çocuk doktoru onunla konuştum devam eden sarılığın araştırılması lazım bir çok sebebi olabilir dedi anne sütünden kaynaklı devam eden sarılık varmış gittiğim doktor hiç bunlardan bahsetmedi ona da ayrı bi sinir oldum değiştiricem o çocuk doktorunu
canım merhaba sarılık değeri evet az düşmüş ama sonuçta düşmüş ve düşüşe geçen bilirubin daha yükselmez merak etme uzayan sarılıktır o..bu arada sizde varmı bilmiyorum ama bir nedenide anne baba arasında kan uyuşmazlığı olabilir ...anne baba arasında kan uyuşmazlığı olunca bebişler çok daha zor atlatıyor özlellikle 2. çocukları çok etkiliyor

DidemGullu DidemGullu hangi biberonu kullaniyorsun. Anne memesi gibi olan biberonlar var sanirim hani cocugun cekmesi gereken fln. Onlardan denesen belki?

Ben 23.9 da dogum yaptim. Daha hastanadeyken degerimiz 19a cikmisti. Iki gün fototerapi gördük. Degerimiz 14 iken hastaneden taburcu olduk. 15-16 gün sürdü sariligin gecmesi. Bende her gün tedirgindim gecmiyecek dahada artiyor sanki diye. Iki saatte bir emzirdim. Lambayi hic kapatmadim evde. Beyaz isigin altinda yattik. Bas ucumuzdan sari tülbenti hic eksik etmedik gecti simdi cok sükür. Dontor eger güzel emiyorsa ve kilo alimida iyiyse merak etme geciyordur dedi.
Bizde hassas mutfak terazisine tepsi koyup iki günde bir kilosuna bakiyorduk.
Sana tavsiyem bebegin oldugu odadaki isigi hic söndürme. Sari isik ise beyaz isik veren ampül alin. Kilo alimino ve ne kadar uyuduguna bak. Bol emzir. Gecicek insallah
Çok uyumuyor 1 saatte 2 saatte bir kendi uyanıyor emmek için kilo alımıda iyi maşallah 20 günde 1 kilo almış ilk 10 gün nerdeyse yarim saatte bir emzirdim hala geçmedi ama inşallah geçer en kısa zamanda rabbim şifa versin evlatlarımıza

Kizlar 21 gunluk bebegim ama memeyi 15 20 dk emiyoruz sonra ciglik cigliga.asiri agresif ve kendini kasiyor ve meme ile savas verir gibi bi hal aliyor.Gazimizda cikiyor ama bu neyin nesi anlayamiyorum.sizlerde de boyle durumlar oluyor mu?

Çok uyumuyor 1 saatte 2 saatte bir kendi uyanıyor emmek için kilo alımıda iyi maşallah 20 günde 1 kilo almış ilk 10 gün nerdeyse yarim saatte bir emzirdim hala geçmedi ama inşallah geçer en kısa zamanda rabbim şifa versin evlatlarımıza
Cok uyumuyormus, kilo alimida iyi. Biraz zamana birak gecicek insallah. Bende her gün gecmiyecek diyordum ama gecti cok sükür. Birde sürekli gözün önünde olunca bebegin sariligin gectigini anlamiyorsun.

Teşekkür ederim canim artik mecbur kullancam agrisi cok çünkü :/ aynen sadece ucunu emiyo ve kahverenginjn hepsini verdigimde de meme ariyo ağzında biberon versem bi dert vermesem bi dert artik sagdigim sütü kasikla vercem en temizi

tamam canım haber ederim :)
Canim benimki de butun gun gogsume yapisik geziyo sut birikmiyor haliyle ben de gece sagdigim sutu gunduz iki kez takviye olarak veriyordum hem de sutum birikiyordu. Benim sipa biberonun rahatligina alisti e sut de ayni sut . Gogsumle kavga ederek emiyordu 3 gundur. Bugun anladim sebebi biberon. Ben de kasikla vercem artik

Kizlar 21 gunluk bebegim ama memeyi 15 20 dk emiyoruz sonra ciglik cigliga.asiri agresif ve kendini kasiyor ve meme ile savas verir gibi bi hal aliyor.Gazimizda cikiyor ama bu neyin nesi anlayamiyorum.sizlerde de boyle durumlar oluyor mu?
Ağızdan gaz çıkması yeterli değil, hem üstten hem alttan birkaç kere üst üste gaz çıkardığımı biliyorum. Gazlı bebek memede agresif oluyor. Biz 47 günlüğüz halen aynı durumlar. Gazı olsa da olmasa da her bezini açtığında bacak masajı yaptır. Pedal çevirme hareketi çok yardımcı oluyor.

Ya kızlar normal Doğum yaptım hemoroid ağrısı çekmedim, şimdi 3-4 gündür çok sancım var. Sizin bahsettiğiniz fitil vardı. Adı neydi onun?

Kizlar oglumun burnu tikali uyuyamiyor serum fizyolojik damlattim biraz iyi geldi burun aspiratoru alicam ama hangisini alayim bir de ne yapmam gerekli burnunu acmak icin kizimda böyle bi durum yasamadim siz neler yapiyorsunuz

aynen canim bizdede oluyor gazdan hep onlar benimkide nekadar cikarsada gazi oluyor

Kizlar oglumun burnu tikali uyuyamiyor serum fizyolojik damlattim biraz iyi geldi burun aspiratoru alicam ama hangisini alayim bir de ne yapmam gerekli burnunu acmak icin kizimda böyle bi durum yasamadim siz neler yapiyorsunuz
Otribebe kullanıyorum ben hijyrnik pratik yedek uçları satılıyor biraz pahalı ama

Canim benimki de butun gun gogsume yapisik geziyo sut birikmiyor haliyle ben de gece sagdigim sutu gunduz iki kez takviye olarak veriyordum hem de sutum birikiyordu. Benim sipa biberonun rahatligina alisti e sut de ayni sut . Gogsumle kavga ederek emiyordu 3 gundur. Bugun anladim sebebi biberon. Ben de kasikla vercem artik
Selam canim burayı takip ediyorum sana yararı olur diye yazıyorum emzirme takviye sistemi yaz gorselden anlarsın nevdemekvistedigimi biberon verme ama bebegin ac kalmasın benim kiz b iberonu red ediyor sutumde az bende bunu kullanacağım tesadüf gördüm dün bebegin memeyibred etmesin burayı oku http://www.lllturkiye.org/2015/09/emzirme-destekleyici-sistem.html?m=1

Son düzenleme:
Otrinin uçlarını süngerini iğneyle çıkarıp yıkıyorum ben.
Tabi süngere kadar akıntı gelmemiş olması lazım.
Önce çekip sonra peçeteye üflüyorum çıkanları:deli:

Kizlar dogum kilolariniz ne durumda? Ben hamileligimde 20kilo aldim. Dogumla birlikte 10kilo gitti. Üc haftalik olduk ama geriye kalan 10kilo duruyor. Bir kilosunu bile veremedim. Emzirirken diyette yapilmaz. Herkes emzirirken gider kilolar diyor ama bende tik yok. Dert oldu kilolar bana :KK43:

Kizlar dogum kilolariniz ne durumda? Ben hamileligimde 20kilo aldim. Dogumla birlikte 10kilo gitti. Üc haftalik olduk ama geriye kalan 10kilo duruyor. Bir kilosunu bile veremedim. Emzirirken diyette yapilmaz. Herkes emzirirken gider kilolar diyor ama bende tik yok. Dert oldu kilolar bana :KK43:
Ben 14 kg almıştım.doğumda sadece 4 ü gitti.hatta karnımda kocamandı.1 aylık olduk 5kg daha gitti. Gerisi duruyor.benim doğumda az gitmişti,senin doğumda fazla gitmil.

X