2016 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    306
ELA3411 ELA3411 canim yeni cikan bi durumsa bebekler buyume atagi yaptigi haftalarda daha huzursuz ve anneye daha yapisik olmak isteyebiliyorlar. Biz su an 8. haftadi ataga bi battik ki sorma :)) resmen pert ediyo bizim kiz 3 gundur hepimizi. Gececek diye dusunmeye calis. Gerci atak bitecek sendromlar baslayacak o arada disler cikacak derken temiz 3-4 yasina kadar tam bi huzur yok :)))

Selam arkadaslar nasilsiniz,kizim bugun 50gunluk oldu 4kasimda asisi var,aile hekimi rota asisinida yaptirin dedi zorunlu degil ama yaptirmanizi oneriyorum dedi ben cok.dusunmuyorum bagirsak dugumlenmesi yapabiliyomrus komplikasyonu yani siz ne dusunuyosunuz yaptiracak olan varmi

Selam arkadaslar nasilsiniz,kizim bugun 50gunluk oldu 4kasimda asisi var,aile hekimi rota asisinida yaptirin dedi zorunlu degil ama yaptirmanizi oneriyorum dedi ben cok.dusunmuyorum bagirsak dugumlenmesi yapabiliyomrus komplikasyonu yani siz ne dusunuyosunuz yaptiracak olan varmi
Şu asi konusuna bi çözümü olan var mi burdaki arkadaşlar gayet duyarlı herkes yaptircak mi aşıları nolcak yan etkileri çok

Şu asi konusuna bi çözümü olan var mi burdaki arkadaşlar gayet duyarlı herkes yaptircak mi aşıları nolcak yan etkileri çok
bunu ben de cok dusunuyorum canim ilk ay asisini yaptirdim ama ikinci aydakileri sürekli arastiriyorum artilari eksileri cikariorum artilari daha cok sanki

ELA3411 ELA3411 canim yeni cikan bi durumsa bebekler buyume atagi yaptigi haftalarda daha huzursuz ve anneye daha yapisik olmak isteyebiliyorlar. Biz su an 8. haftadi ataga bi battik ki sorma :)) resmen pert ediyo bizim kiz 3 gundur hepimizi. Gececek diye dusunmeye calis. Gerci atak bitecek sendromlar baslayacak o arada disler cikacak derken temiz 3-4 yasina kadar tam bi huzur yok :)))
Oof arkadaşım ne pis bir atakmış o
Canımıza okudu bizimde :olamaz:
Tası tarağı toplayıp kayınvalideme geldim:KK53:
3 gün oldu çok iyi geldi banada eşimede bebişede:KK45:

Rota 3. Ayda değil mi? Ben açıkcası yaptırmayı düşünüyorum.

Benim 3 çocuğum var. Kızımın kırkı yeni çıktı. Oğlum iki yaşını daha doldurmadı. Ve herşeyi kafama atıyor, saçımı çekiyor, kolumu ısırıyor. Büyük kızım yarım gün anaokuluna gidiyor. Gelince anlatacak bir sürü şeyi oluyor. Ve benimle ilgilenmiyorsun diyor bana. Haklı da, bebek uyusa abisi uyumuyor gece. 2 gecedir hiç uyumadım sanırım diyorum. Benim de günde 3 saat gelen yardımcım var. Ev işlerini beraber hallediyoruz. Bazen bebeğe bakıyor,,oğlumu dışarı çıkabiliyorum. Allah a şükür. Ama baş ağrım geçmiyordu bir ara. Zamanla alışıyor sanırım bünyem. Yine de her gün bir ağlama tutuyor beni. Çünkü şaka değil canımı acıtıyor oğlum. Ve iyi bakamıyormuyum diye üzülüyorum. Ama bunlar geçecek diyorum kendime. Üç çocuğumla pikniğe gittiğimiz, onların koşup oynadığı günleri hayal ediyorum

Sana cidden hayran oldum :nazar:
Ben daha rüzgara bakmakta zorlanırken sen 3 tanesiyle başa çıkıyorsun. :nazar: Güzel günlere pek birşey kalmadı. Zaman öyle çabuk geçiyorki.

Arkadaşlarım bu aşılar hakkında ne dusunuyosunuz fikirlerinizi merak ediyorum yaptircak misiniz çok kararsizm ne yapmalı ya burdaki arkadaşlar araştırmış olabilir guveniyorm sizin fikirlerinize

Arkadaşlarım bu aşılar hakkında ne dusunuyosunuz fikirlerinizi merak ediyorum yaptircak misiniz çok kararsizm ne yapmalı ya burdaki arkadaşlar araştırmış olabilir guveniyorm sizin fikirlerinize
Hangi aşılar için canım? Genel olarak sağlık ocağında yapılanlar için mi?

Günaydın eylül anneleri ben de bir eylül annesiyim 23 eylülde kucagima aldım oğlumu fakat gelin gorun ki o günden beri sürekli ağlamaklı bi haldeyim başlangıçta süt gelmiyor az geliyor olayını kafaya taktim lohusa kafasıyla gelen gidenlerin yorumları cok canımı sıktı neyse herkes gidip başbaşa kalınca stres azalınca süt olayı düzene bindi derken geçen hafta halk sağlığı tarafından arandim topuk kanında kistik fibrozis diye bi değer biraz yüksek tekrar kan aldirin dediler o günden beri gozumun yaşı dinmiyor sürekli bebegimde belirti arıyorum iki uç saatlik uykularda sürekli o hastalıkla uğraşıyorum kaslarında konak oluştu yüzünde kırmızı sivilceler var birisi niye böyle bu bebeğin yüzü deyince ona da canım sıkılıyor aile hekimi önemsemedi geçer dedi bilmiyorum her şey ustume ustume geliyor sanki;((

Bir de basının arkasında saçın başlangıç noktasına yakın mercimek kadar yağ bezesi fark ettim iki tane gorunmuyor ele degiyor dokununca onu da taktim kafaya cuma günü doktora soracagim da her şeyi takiyorum işte ben

IMG_20161025_091818.jpg IMG_20161025_091805.jpg

Canım öncelikle sakin ol böyle yaparak sütüne zarar verirsin bak ne güzel artmisken yapma böyle. Unutma bebeğinin sana ihtiyacı var sensin onun annesi. Millet ne derse desin boşver. Artik bosvermeyi ogrenmelisin yoksa böyle her soylenileni kafaya takarsan oo hayatı kendine çekilmez kilarsin. Bebeğinin yüzünde ben bişey göremedim benim kızımın boyun bölgesinde bundan daha fazlası var sarışın bebeklerde daha belirgin oluyor normal bir durum. Topuk kani olayinda bilgim yok ama kotu bisey olsa tekrar aldir demezlerdi baska bir tahlil isterlerdi. Demekki zamanla geçebilecek bisey ki tekrar bakma istediler. Sen ver bakalim tekrar topuk kanını sorun çıkmayacak insallah. Duamdasin...

Canım öncelikle sakin ol böyle yaparak sütüne zarar verirsin bak ne güzel artmisken yapma böyle. Unutma bebeğinin sana ihtiyacı var sensin onun annesi. Millet ne derse desin boşver. Artik bosvermeyi ogrenmelisin yoksa böyle her soylenileni kafaya takarsan oo hayatı kendine çekilmez kilarsin. Bebeğinin yüzünde ben bişey göremedim benim kızımın boyun bölgesinde bundan daha fazlası var sarışın bebeklerde daha belirgin oluyor normal bir durum. Topuk kani olayinda bilgim yok ama kotu bisey olsa tekrar aldir demezlerdi baska bir tahlil isterlerdi. Demekki zamanla geçebilecek bisey ki tekrar bakma istediler. Sen ver bakalim tekrar topuk kanını sorun çıkmayacak insallah. Duamdasin...
Çok teşekkür ederim duaniz için bugün aradım sonuç haftaya çıkar dediler oluyor böyle durumlar dediler işte elimden geldiğince sakin olup iyi düşünmeye çalışıyorum bazen de dayanamayıp ağlıyorum alın ve kas bölgesinde kabuklanma var işte oraya zeytinyağı surecegim bugün banyosundan önce siz herhangi bi şey yaptınız mı bebeğinizin boynundakiler için benim ilk çocuğum kimi insanlar da garip tepkiler verince demek ki normal değil yüzü diyorum kendi kendime bi annem sağ olsun destekçi moral veriyor

X