2019 okuma günlüğü :)) hedef 72

Eğer kendini başkalarıyla kıyaslayıp durursan; ya mutsuz olursun ya da kendini beğenmiş olursun. Çünkü her zaman senden daha iyi ya da daha kötü durumda birileri olacaktır.

Şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır /Ahmet Şerif İzgören

Zeki insanlar zalimdir. Aptal insanlar ise canavarcasına zalimdir.

Yıldız Gezgini / Jack London

Kurdun adı çıkmış, tilki dünyayı yıkmış; atasözünü bilirsiniz.

Aptallar!Sanki benim ölümsüzlüğümü beceriksiz aygıtlarıyla, ipleriyle darağaçlarıyla boğabilirlermiş gibi! Bu güzel yeryüzünün üstünde yürüyeceğim, yeniden yürüyeceğim, hem de sayısız kere.

Kaba işler ellere nasır bağlatır. Kaba gardiyanlar da kaba mahkûmlar yaratır.

Eğitim, günümüzün insanıyla on bin yıl önceki insan arasındaki tek ahlaki farktır. İnsan üstüne cila niyetine kapladığı ince ahlaki derisinin altında, on bin yıl önceki aynı yabanıldır.

Gerçek olan tek şey ruh. Beden, göz yanılgısı ve görüntüde kalan bir şey.

.....yaşama dair tüm bildiklerimi gözden geçirirken, güçlü beyinlere asla söz geçirilemeyeceğini kavradım.

Yeni kitap

İnsanlar toplumsal hiyerarşide yeteneksizlikleriyle orantılı olarak yükselseler, sizi temin ederim ki dünya şimdiki gibi dönmez.

Kirpinin Zaferi / MURIEL BARBERY

Eklentiler

• 20190201_095830.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 24
Görünüşe ve konuma bakıp insanların zekasına ne çabuk karar veriyoruz!..

Kirpinin Zarafeti / Muriel Barbery

Benim çocuğum yok, televizyon seyretmem, Tanrı’ya inanmam... İnsanlar hayatlarının daha kolay olması için bu politikaları seçerler.

"Çünkü eğer insanın kültürü yoksa artık uygar bir hayvan değil, vahşi bir hayvandır. Ve vahşi bir hayvan, yakar, öldürür, talan eder."

Evet. . . Güvenin fazlası iyi değil. . . Şımarıklık verir, hantallık, hatta tembellik verir...

Esir Şehrin İnsanları=)Kemal Tahir

İntihar eden bir şair: " Ölmek, biliyorum, orjinal bir şey değil ama, yaşamak da orjinal bir şey sayılmaz," gibi bir laf etmiş... Hata etmiş... Bazen ölmek de, yaşamak da pekala "orjinal" olur.

Öldükten sonra da bu acılar sürerse diye ödüm kopuyor!
Acı çeken gövde mi ruh mu ?
Bunu kesinlikle bilmek ne büyük mutluluk muş!

Amaç olmayınca, önümüzde yaşamak olmayınca, neden debelenmeli?..

Bir milletin kadınları, erkeklerle aynı safta dövüşe girerse o milleti yenmek hiç mümkün mü?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…