Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Testlerde hem negatıve gormekten sıkılmıstım yapmamıstım leke gelınce adet oldum sandım bı kac gun bekledım hala hep leke ama koyu kahve leke.Snra test yapmaya karar verdım bırde goguslerın cok hassaslasmıstı.Darısı hepınıxın basına arkadaslar cok dua edıyorum sızlerede🤲
Bir de bugün kaçıncı gününüz aşılamadan sonra, kaç gün geçti adet gününüzden

Testlerde hem negatıve gormekten sıkılmıstım yapmamıstım leke gelınce adet oldum sandım bı kac gun bekledım hala hep leke ama koyu kahve leke.Snra test yapmaya karar verdım bırde goguslerın cok hassaslasmıstı.Darısı hepınıxın basına arkadaslar cok dua edıyorum sızlerede🤲
Lekelenme kaçıncı günde başladı

Tüp bebek tedavilerinde SGK dan yararlanabilmek için;

• Evli olmak,
  • Bayanın yaşının 23 den büyük, 40 yaşından küçük olmak (41 den gün almamak),
  • Mevcut evliliklerinden çocuk sahibi olmamak,
  • Her iki eşten birinin En az 5 yıllık SGK’lı olmak ve en az 900 gün prim gün sayısına sahip olmak,
  • Gebe kalmaya engel herhangi bir hastalığa sahip olmamak,
  • Heyet Raporu almak gereklidir.
Tüp Bebek tedavisi için gereken Heyet Raporu’nu Nereden alabilirim?

Üçüncü basamak (Üniversite Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri) sağlık kurumlarından alabilirsiniz.

Heyet Raporu için gerekli Tıbbi şartlar nelerdir?

• Erkekte sperm testinde toplam ileri hareketli sperm sayısının 5 milyondan az olması (en az 15 gün arayla yapılmış üç kez sperm testi gereklidir)
  • Sperm testinde sperm sayısı sıfır olması (Azoospermi)
  • Kadında tüplerin her ikisinin birden tıkalı olduğunun ameliyat (açık yada kapalı) ile saptanmış olması
  • Standart tedaviye cevap vermeyen hormonal ve yumurtlama sorunun olması
  • Yumurtalıkları zayıflamış ve az çalıştığı düşük yumurtalık rezervinin olması
  • Yukarıdaki hiçbir şarta uymayan nedeni belirsiz kısırlık sorunu olan hastaların, SGK ile anlaşmalı kurumlarda son üç yıl içinde en az 2 kez iğne tedavisi (klomifen gibi haplarla değil) ile birlikte yapılan aşılama tedavisinde gebelik elde edilememiş olması ve bunun belgelenmiş olması (Bu şarta bağlı heyet raporu çıkabilmesi için en az 3 yıllık evlilik şartı aranmaktadır)
  • şartlarından en az biri gerekmektedir.
Merhaba 22 yasindayim rapor çıkmazmı
esim azosperm teshisi konuldu .

Kızlar merhaba ben mıkrocıp yaptırmıstım ya regl oldum sanmıstım megersem yerını temızlıyormus ve test yaptım pozıtıf cıktı sunu soylıyım avakado yıyın gercekten cok faydası oldugunu dusunuyorum.Dualarım sızınle ıns sızlerınde tutar 🤲sızde bana dua edın daha dr a gıtmedım
Avakadoyu ne kadar ve nasıl tükettiniz acaba benm aşılama dün oldu bu sabah yedim avakado limon sarımsak tuz karabiber ekledim siz nasıl tüketiyorsunuz

Kızlar merhaba aşılamanın 14 günü bugün ve sonucum 100 çıktı
Hatırlarsanız
10.gün 5
12.gün 23 çıkmıştı.
Test yapmadan önce sabırla bekleyin lütfen idrar testlerinde ikinci çizgiyi görebilmek için Betahcg değeri25 üzeri olması gerekiyor.
Bende Kasık ağrısı ve göğüslerde dolgunluk oldu bir de yerleşmenin tahmini olacağı günler bel ağrısı yaşadım .

Kızlar merhaba aşılamanın 14 günü bugün ve sonucum 100 çıktı
Hatırlarsanız
10.gün 5
12.gün 23 çıkmıştı.
Test yapmadan önce sabırla bekleyin lütfen idrar testlerinde ikinci çizgiyi görebilmek için Betahcg değeri25 üzeri olması gerekiyor.
Bende Kasık ağrısı ve göğüslerde dolgunluk oldu bir de yerleşmenin tahmini olacağı günler bel ağrısı yaşadım .
Peki kan testi verdiğiniz 12 ve 14.günlerde idrar testi de yaptınız mı evde?

Peki kan testi verdiğiniz 12 ve 14.günlerde idrar testi de yaptınız mı evde?
Yapmadım çünkü kafa karışıklığı yaşattı şimdiye kadar bana.
Belirsiz silik çizgi mi ?kuruma çizgisi mi ? Diye sürekli kendimi yıpratıyorum .hemşire olduğum için kan verme sürecimde kolay oldu

Yapmadım çünkü kafa karışıklığı yaşattı şimdiye kadar bana.
Belirsiz silik çizgi mi ?kuruma çizgisi mi ? Diye sürekli kendimi yıpratıyorum .hemşire olduğum için kan verme sürecimde kolay oldu
Harika 👏 tebrik ediyorum sizi hayırlı uğurlu olsun. Allah tamamına erdirsin sağlıkla kucağınıza alasınız ❤️ bizler için de dualarınızı bekleriz 😊

Canım bende yaşadım aynı şeyleri, 6 haftalıkmış benim bebeğim düştüğünde😔 düşükte kanama baya bi sürüyor, pıhtı şeklinde gelmişti benim hep ve kanda sıfırı görünceye kadar belirli arkalıklarla kan testi yaptırmıştım. Ama benim doktorum tekrar hamile kalmam için en az 2/3 ay beklememi söylemişti. Sen doktorunla görüştün mü canım
Dün bitti sandım mesala bugün tekrar başladı. Doktor bana hiç bir bilgi vermedi ya benim küçük olduğu için 2 3 hafta lık oluyor artık yumurtalamayı saymazsak korunmana gerek yok dedi hamile kalma ihtimalimin var dedi. Beta da diğer adete düşer dedi ama ben içim rahat etmicek çarşamba aile sağlığında yaptırıcam tekrar o yaptır hiç demedi. Başka doktordan randevu aldım bakalık o ne diyecek. Buradaki arkadaşların ne güzel kat kat atıyor değrleri maşallah çok güzel bende düşsün diye bekliyorum kader işte ☹️

X