2021 Şubat Anneleri

Yüzü nasıl kötü canım? Mayayı özel seçmek gerekiyor bu durumda onda da alerjen olabilir.
Benim oğlumun kilo alımı fazladaydı gelişimde sıkıntı yoktu ama alerjik bebek doktor onayıyla.
Yüzü pütür pütür kırmızı. Kilo alımı da fazla değil maalesef. Sanırım mamadan. Bugün alerjik mama alacaktım. Satıcı eczacı teknikeriymiş. Mamadandır alerjiye benzemiyor durum dedi. Mama önerdi onu aldım. Ve bugün ilk kez denedik kaka rengi an itibariyle düzeldi çok şükür. Ben de 2 gündür ekmek yiyorum zaten kiloluyum. Alerji Diyeti yapmak ne zormuş insan yaşayınca anlıyor
Neye alerjisi oldgunu bilmemek cok zor hep isal her yedigini atıyor dışarı bugun vok söylendim niye dedim. Sonra buna şülğr dedim. Mutfaga gittim bebeğim 10 şubat dogumlu.içerden pat diye bir ses geldi bir geldim ki halıya düşmüş kanepeden . Cok korltum hasteneye gititk ultarson vs vs . Dikkat edin artık dönebilir.. bir de bukadar isal ya gelişmeyecek diye korkuyorum kilo alamaıyor . 4,5 aylıkken ek gıdaya gececez dedi dr.
Benim bebeğim de 1 Aydın nerdeyse dönüyor. Geçmiş olsun. Kanepeden yataktan düşmeyen bebek yoktur herhalde ilk oğlumdan tecrübeliyim. Neyseki iyiymiş kuzu. Biz mama değiştirdik bugün 2 güzel gündür de diyet yapıyorum kaka rengi şükür düzeldi. Yeşildi sarı oldu pütürlü. Bakalım yüzünün egzeması ne zaman düzelecek
Eğer arkadaşın bahsettiği doktora randevu bakıyorsan, Önümüzdeki hafta randevusu yok sanırım, dün randevusu vardı, alınabiliyordu.

Onu ilk bebiş de denemiştim bu defa yemez. 🤪 Hayırlısı artık, cuma şehir dışına gidicem uzaklaşmak bana iyi gelicek, yüzüne dedim aramıcam seni bir süre kendine gel dedim😜 elalem in gazına geliyor herhalde, dün bana kalkmış arkadaşlarımla konuşuyorum, hiçbiri çocuğunu uyutmuyor dedi. O arkadaşlarının annesi, kayınvalidesi, kardeşi, bilmem nesi var, arada nazı geçer nefes alır. Hepsini geç eve temizliğe geleni bile var. Cidden ikiz olsa böyle yorulmam, yaşlar yakın olunca cidden zor.
Benim eşimin ailesi de sürekli doğuruyorlar ve bana diyor ki tek çocuk bakan sen misin? Gece yok gündüz yok kimsem yok. İki günde bir saat 21 gibi geliyor 22-23 kadar bakıyor ona söyleniyor. Sanki tek yaptım. Ama sanırım arkadaşları da bakıyor. Denk geldim konuşmalarına da uyku yok di mi diye soruyorlar ki benim kızım uyuyor ya da yanımda uyuyor geceleri kendini kaldırmıyorum bile. Allah biz annelere sabır sağlık versin inş
Ben de henüz regl olmadım. Hafif lekelenmeler var ama pelvik organ sarkması,rektosel de hafif kanama yapabiliyormuş. İlk iki doğumumda şikayetim olmamıştı. Sanırım çok normal doğum olması ve aralarının yakın olmasından dolayı oldu. 50 yaşındaki kadın şikayetlerini 32 yaşımda yaşıyorum çok üzgünüm
Valla 5-10 tane doğuranlar nasıl yapıyor hayret. Ben 2 de havlu attım. Karnım çok yumuşak ve sarktı sanki. 11 kilo almıştım ideal yani. Veremedim de kiloları. Alt tarafta acı var kısmen. Rahim nasıl bilmiyorum yorgunluktan anlayamıyorum 🤣
Kızlar bebeğimin makat çevresinde beyaz beyaz sivilceler var. Git gide büyüyorlar. Bu allerji belirtisi olabilir mi? Bu durumu yaşayan oldu mu? Nasıl geçer napsam bilemedim. Pişikten sonra sivilceye döndü. Temizleyip pişik kremi sürüyorum. Sürmezsem tekrar pişik olur mu diye tereddüt ediyorum. Sürünce de sivilceler artıyor mu acaba diye kararsız kaldım.
Sür pişik kremini. Ama alerji gibi. Daha doğrusu son yediklerini bir düşün farklı olanı falan. Onlardan biri dokunmuştur genel alerji değildir bence

Sağlık sıhhat bulsun kuzucuk. Damatlığını da görün💜 Bir iki gün ağlar çiş yaparken fazlası olmaz içiniz rahat olsun. Hangi sünnet şeklini tercih ettiniz?
Ay bilmiyorum adını ama dikişli bizimki o pres gbi olan şeyden değil. Teşekkür ederim
Kızlar bebeğimin makat çevresinde beyaz beyaz sivilceler var. Git gide büyüyorlar. Bu allerji belirtisi olabilir mi? Bu durumu yaşayan oldu mu? Nasıl geçer napsam bilemedim. Pişikten sonra sivilceye döndü. Temizleyip pişik kremi sürüyorum. Sürmezsem tekrar pişik olur mu diye tereddüt ediyorum. Sürünce de sivilceler artıyor mu acaba diye kararsız kaldım.
Geçmeyen pişik alerji belirtileri arasında ama umarım değildir
Bizde tartışıyoruz geçen bi sinirle elimde ki plastik kabı fırlattm yere eşimde kucağında bebek varken havan kime senin deyip kabı yerden alıp fırlattı plastik kap bile dağıldı parçalandı bağra çağra söylendi çocuğun ödü patladı. 40 günün çıktı lohusalık bitti neye sinirleniyosun diyo biriktiler ama anlayanımız yok burdan hep beraber dertleşiyoruz bizi bi biz anlıyoruz
Bilimsel olarak lohusalıkta gün sınırı yok deyin. Böyle üzüldükçe yıprandıkça da uzuyor
Korkmayın, 10 gün önce oldu benim oğlum. İlk gün keyifsizdi biraz ama doğru düzgün ağlamadı bile. Ertesi gün sabaha hiçbir şeyi kalmamıştı. Doktorun söylediklerini yapın, huysuzlandıkça sarılın yeter. Sünnet yerinin kabaca toparlanması bir hafta on günü buluyor. Geçmiş olsun.
Çok teşekkürler. İçim gidiyor biraz ağrısı var gibi. Gülüyor gülerken ağlıyor yine gülüyor yazık yavruma

Öncelikle geçmiş olsun. Benim bebeğim de 10 Şubat doğumlu. Bacağında minik bir egzama gördüm önceki gün. Acaba alerji mi diye düşünüyorum 🤨 kakası sümüksü olabiliyor ama ona çok takılmamıştım açıkçası. Egzama kafamı karıştırdı bir de bu ay benimki de az kilo aldı. 3. ay kontrolüne de götürmedim. Sizinkinin boy ve kilosu nasıldı? Pazartesi doktora götüreceğim böyle giderse.
Dün gittik dr a 6,5 kg boyuda 62 cm dedş.. ama şlk iki ay cok iyi almıştı 2.aydan 3.aya 600 gr almş her emme sonucu isalle dısarı püskürtürwk atıyor. Bende diyet yapıyorum bel gğn olacak halen düzelmedi kakası.. hep smğklü hep isal. 😔 bu durumdan yoruldum. Alerjisi neye varsa nasıl bulacaz sonraki süreçte nasıl ilerleyecez bundan sonra hep bi telaş... sağlık nekadar önemli . Ya vucudunda hic bi dökğntü yok . Kakada kan yok tahlilde yaptık yok. Ama hep isal hep sümüklü. Oyuzden deneme yanılma yapıo dr

Bende yaşadığım acılar,üzüntüler veya bünyemden dolayı 20. Gün nerdeyse hamile kaldığımdan 2 kg fazlam vardı. Şimdi 1 kg fazlam var ve 15 gündür bir göbeğim çıktı. Hiç alışık olmadığım bir şey göbek. Yaz geliyor korse fln da kullanmamıştım. Göbek egzersizi yapmam gerek acil.🙈🙄

Kızlar kanguru kullanan veya öneren var mı? Artık 7kg olduklarına göre almaya niyetlendim
Canım bende nuna kanguru var aşırı sağlam ve kaliteli ama biraz hantal geldi ya bana, daha, pratik bişi öneren olursa bende tavsiye alırım

Biz acilden gittik ilk gidişimizde. Sonraki kontrollerde mhrsden rahatlıkla aldım. 182den de alabilirsiniz
Bugün aldım 7 hazirana dediğiniz doktora bakalım hayırlısı muhtemelen benim oğlumun da da aynı sıkıntı var Çünkü kaka yaptıktan sonra göbeği baya bi iniyor bir de kakası çok ishale yakın olmasına rağmen ıkınarak yapıyor Ve çok ses geliyor yaparken aynı sorun olabilir diye düşünüyorum

Kızlar biogaia ya devam ediyor musunuz, doktor kontrolüne gitmedik bu ay 3 aylık olacak 2 gün sonra. Bitti de tekrar alsam mı acaba

Son düzenleme:
Yüzü nasıl kötü canım? Mayayı özel seçmek gerekiyor bu durumda onda da alerjen olabilir.
Benim oğlumun kilo alımı fazladaydı gelişimde sıkıntı yoktu ama alerjik bebek doktor onayıyla.
Hangi şikayetleriyle alwrjik bebek denildi.. nasıl ilerliyorsunuz şuan. Ben daha neye alerjisi olsgunu bulamadım

Kızlar biogaia ya devam ediyor musunuz, doktor kontrolüne gitmedik bu ay 3 aylık olacak 2 gün sonra. Bitti de tekrar alsam mı acaba
Tam 3 aylık olduğunda bıraktım ben. 40. Haftana yakın doğum yaptın diye anımsıyorum, bağırsak gelişimi oturmuştur bence. Baktın sıkıntı var doktora sorarsın devam edeyim mi diye.

Tam 3 aylık olduğunda bıraktım ben. 40. Haftana yakın doğum yaptın diye anımsıyorum, bağırsak gelişimi oturmuştur bence. Baktın sıkıntı var doktora sorarsın devam edeyim mi diye.
Doğru hatırlıyosun canım 40+3 de doğurmuştum zorla 😂almayım o zaman tekrar ama kabızlıkta var daha da kötü olur mu acaba, gaz damlası da veriyorum hala gaz sıkıntımız var sizin de devam ediyor mu?

Ben bıraktım üç ayı doldurunca. Şimdilik bir şikayeti yok çok şükür. Pırt pırt çıkarıyor gazları. Biraz sıkışırsa da azıcık hareket edince hemen rahatlıyor. Yediğim şeyler gaz yapıcıysa kendim kimyon çayı içiyorum bazen.

Dün gittik dr a 6,5 kg boyuda 62 cm dedş.. ama şlk iki ay cok iyi almıştı 2.aydan 3.aya 600 gr almş her emme sonucu isalle dısarı püskürtürwk atıyor. Bende diyet yapıyorum bel gğn olacak halen düzelmedi kakası.. hep smğklü hep isal. 😔 bu durumdan yoruldum. Alerjisi neye varsa nasıl bulacaz sonraki süreçte nasıl ilerleyecez bundan sonra hep bi telaş... sağlık nekadar önemli . Ya vucudunda hic bi dökğntü yok . Kakada kan yok tahlilde yaptık yok. Ama hep isal hep sümüklü. Oyuzden deneme yanılma yapıo dr
Maşallah gayet güzel boyu kilosu. Ben de evde ölçüp tarttım eğer doğruysa 62 boy, 6200 gr ağırlık. Geçen ay 5600 gramdı. İshal olmuyor benimki. Aksine bazı günler kaka yapmıyor 🧐 Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah tez zamanda geçer bebeğinizdeki rahatsızlık. 🙏

Hangi şikayetleriyle alwrjik bebek denildi.. nasıl ilerliyorsunuz şuan. Ben daha neye alerjisi olsgunu bulamadım
Doktor şırınga arkasıyla oğlumun göbeğine hafif çizikler attı, 5 dk bekledi. Çizgiler çok kızarmıştı. Bez bölgesinde kızarıklık vardı.egzama ve konağı da görünce alerjik bu bebek dedi.
Şu an diyet yapmıyorum egzaması tekrar etmedi.

Ben sadece ilk 1 ay kullandım onu canım. Probiyotik dışarıdan versek de onu dışkıyla atıyor kendi florasını oluşturması lazım onu da anne sütüyle yapar zaten. Hem normal doğumla doğanlar da bu konuda avantajlı oluyor. Şu an bir sıkıntı yok. Doktor da kontrollerde dememişti bir şey

Sağ memesi yumuşak olanlarrr. Belki de bu yüzdendr. Meme yumuşak ama emince süt var.

Eklentiler

• 1C64182A-2186-44A2-9EFF-7D17DEA1BE33.png
    1C64182A-2186-44A2-9EFF-7D17DEA1BE33.png
    348,4 KB · Görüntüleme: 51
Doğru hatırlıyosun canım 40+3 de doğurmuştum zorla 😂almayım o zaman tekrar ama kabızlıkta var daha da kötü olur mu acaba, gaz damlası da veriyorum hala gaz sıkıntımız var sizin de devam ediyor mu?
Bırakınca kaka sayısı arttı. 4 ayı geçti artık, hiç sıkıntısı yok, karnının üstüne koyuyorum bazen koymuyorum bile, gak guk erkek adamlar gibi çıkarıyor gazını🤪

Allerjik bebeği olan anneler, süt proteini allerjisinde eser miktarlı ürünler de mi yasak oluyor?

Kesinlikle yasak!!!!
Doktor bana neden ileri hidrolize mama verdi o zaman anlamış değilim. İçinde sütte var laktoz da var. Peptitlerine ayrışmış olması ne değiştirir ki. Çocuğum o mamayı yediğinden beri daha kötü. Kakası ishal gibi ve löp löp mukus var. 5 gün oldu hiç kilo alamadı. Süt proteini allerjisi olan anneler siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?

X