2021 Şubat Anneleri

Kızlar bebeğim özellikle emerken kafasını kulak arkasını kaşıyor özellikle kafasını kaşıyor çok kızarıyor neden olablir kulak ağrısı için şüphelendim doktora götürdüm ama bişiyi yok.. Her emzirdiğimde kaşıyor ya
Ablam da kulağıyla oynar hep. Koca kadın oldu huyu değişmedi. Ve hep aynı kulağıyla oynar. Öncesinde parmağını emerdi sonra kulağıyla oynamaya döndü diyor annem. Bebişinizin de böyle huyu olabilir 😊

Şampuandan olduğunu düşünmüyorum açıkçası çünkü temiz içerikli vucudunda bişey yok sadece kafasında konak bebeklerde oluyor biliyorum ama kökten çözüm arıyorum

Şampuandan olduğunu düşünmüyorum açıkçası çünkü temiz içerikli vucudunda bişey yok sadece kafasında konak bebeklerde oluyor biliyorum ama kökten çözüm arıyorum
Geçmeyen, tekrarlayan konak alerji belirtisi olabilir

Bebeğimin geçmeyen hırıltısı be öksürüğünden dolayo bronkoskopi yapılcak burundan ciğerlere gırtlağa bakılacak önemli bir şey çıkmaz inşallah dua eder misiniz
Çok geçmiş olsun. İnşallah herşey yolunda gider ve temiz çıkar sonuçlarınız.Allah in izniyle güzel haberlerini aliriz

O pütürler bi ara oluyordu. Ama artık hiç yok 🙁 sütümün yağı yok diye düşünüyordum. Ya da ön sütü çok emiyor diye düşünüyordum. Meğersem allerjidenmiş. Tam tarif ettiğiniz gibi şu an 😕

Bu mukusu çok doktora göstermiştim. Anne sütü alıyorsa normal diyip geçmişlerdi. Ama dediğiniz gibi yapana kadar hep huzursuz ve ıkınarak gürültü yapıyor. Sizin bebişiniz de gürültülü ve ıkınarak mı yapıyor?
Evet benmkide ilk yaptıgında cok gürültülü bi kerede pırtlatarak atıyor kakasını gazıda gürültülü .. ay herkeste var aynı sorun. Şuraya girince kendimş yalnız hissetmıyorum. Bir an önce gecer inşşalah. Niye böyle oldu tüm bebekler. Tek korkum uzun sürmesi

Buyuk kizimda cok oluyordu,banyo yaptirmadan yarim saat once saf zeytin yag sürüp sık telli yumusak fircalarla tarardim. Bi kac yikamaya gecmisti

Kızlar ben bebeğimin tuvaletini dışarı yaptırıyorum yazmıştım daha önce. Tamamen bezi bırakmadım ama karışık gidiyoruz biraz. Kakasını ben tuvalete tutmadan yapmamaya başladı alıştı. Benimki de gazla beraber kaka yapıyor ama aşırı gürültülü ve fışkırma tarzı değil. Kıvamı da akışkan ama su gibi değil. Temizlerken bakıyorum biraz sümüksü ama sadece anne sütü aldığı için bu normal diye düşünüyorum. Döküntü ve kan görmediğim için mukuslu kaka olsa da diyet yapmıyorum biraz üstne gitme modundayım. Mesela köpeğim bebeğimin yanıma gelince bebeğim hapşırıyordu önceden artık yapmıyor. Sanırım üstüne gittkçe alerjisi olacaksa bile olmadı.

Kızlar bu süt yumurta allerjisi bebeğin göz kapaklarında şişlik yapar mı? Bana göz kapakları hep şiş gibi geliyor. Arada ovuşturur gözlerini. Gündüz hiç uyumamasına filan bağlıyordum ama öyle değil sanırım ya. Acaba allerjiden şişipte mi kaşınıyor? Doktora sormak aklıma gelmedi.

Kızlar ben bebeğimin tuvaletini dışarı yaptırıyorum yazmıştım daha önce. Tamamen bezi bırakmadım ama karışık gidiyoruz biraz. Kakasını ben tuvalete tutmadan yapmamaya başladı alıştı. Benimki de gazla beraber kaka yapıyor ama aşırı gürültülü ve fışkırma tarzı değil. Kıvamı da akışkan ama su gibi değil. Temizlerken bakıyorum biraz sümüksü ama sadece anne sütü aldığı için bu normal diye düşünüyorum. Döküntü ve kan görmediğim için mukuslu kaka olsa da diyet yapmıyorum biraz üstne gitme modundayım. Mesela köpeğim bebeğimin yanıma gelince bebeğim hapşırıyordu önceden artık yapmıyor. Sanırım üstüne gittkçe alerjisi olacaksa bile olmadı.
Kızım anne sütü aldığı için tüm doktorlar bana da normal dedi şu zamana kadar. Ama çocuğumda semptomlar arttı. Allerjinin seviyesine göre değişiyor sanırım. Benim laktoz intoleransım da geç tanılandıydı. Gebelik kusması sanılmıştı. Yemeye devam etmiştim. O yüzden ağır geçiriyorum intoleransı. Şimdi çok pişmanım. Keşke baştan mukusu görünce allerji uzmanına gösterseymişim diyorum. Bence mukuslu ve cıvık gaita 3 gün boyunca her alt değişiminde oluyorsa allerji uzmanına danışmakta fayda var.

Yarına randevu alabildik bakalım ne diyecekler alerji için. Sürekli isal ve mukuslu kaka için..
Az önce komşumu gördğm kızlar onunda cocugunun alerjisi varmış protein alerjisiymiş. Yumurta ve süt ürünleri sanırım. Ama ben domates yedigimde de kötü olurdu alerjü de una gittim o demiş proteşn diye ama kendim buldum kendim dr oldum dedi. Kadın şeker hastası oyuzdn bikaç gün diyet yaptım sonra yedim yapamdım dedi.yiyecek hiç bişey kalmıyordu üstüne gittim durumun dedi..Ama bebeği anne sütü artı mama alıyormuş. Banada ye dedi mama da ver mutlaka dedi kakayı toparlar dedi.bayagı döküntüsü fışkırarak kusması kakada kan ve mukusu varmış...1 yaş sonrası düzelmiş:)) şimdi üç yasında domates çilek ketcap vs yediğinde agzının kenarları kızarıyormuş. Gelişimide cok güzel maşallah

Alerjik bebek anneleri bişey soracağım, yediklerimizi denemek için kaç saat öncesine bakmamız lazım, yani bişeyi yedik 12 saat sınra mı etkisi görülür yoksa bir gün sonra mı nasıl takip edeceğiz
Ben de bugün kakada nokta kadar kanlar gördüm😔
On gündür yeşilimsi ve bol mukuslu olmaya başlamıltı huzursuzluk da vardı zaten demek ondanmış
Bir de şimdiye kadar her şey normaldi başından beri hep aynı şeyleri yiyorum sonradan alerji olunuyor mu böyle?

Alerjik bebek anneleri bişey soracağım, yediklerimizi denemek için kaç saat öncesine bakmamız lazım, yani bişeyi yedik 12 saat sınra mı etkisi görülür yoksa bir gün sonra mı nasıl takip edeceğiz
On gündür yeşilimsi ve bol mukuslu olmaya başlamıltı huzursuzluk da vardı zaten demek ondanmış
Bir de şimdiye kadar her şey normaldi başından beri hep aynı şeyleri yiyorum sonradan alerji olunuyor mu böyle
Bir de şimdiye kadar her şey normaldi başından beri hep aynı şeyleri yiyorum sonradan alerji olunuyor mu böyle?
Baştan da farkeden var sonradan da ama genelde iki üç aylık olduktan sonra ortaya cıkıyor. Etken farketmek önemli. Erken başlarsa erken bşter inşşalah. Bahsettiğiniz şekil aynen bende de var. Ön sütü fazla alıyor diyede düşündüm ama bukadar sulu olmaz bence . Şikayetleriniz devam ederse bir alerji doktoruna danışın. Saat olayıda bilmiyorum 8-9 gündür diyetteyim halen düzelmedi bebeğimin kakası herkesin ilk haftada düzeliyor. 21 güne dek zamanı varmış.bakalım yarın alerji doktoru ne diyecek..
Bu arada çocuk doktorları cokda vakıf değiller gibi bu duruma , en iyisi alerji doktorları.

Kızlar süt diyetinden sonra süt ürünlerine karşı hassasiyet oluştu mu. Her zaman yediğim peynir, yoğurt, içtiğim süt ağır gelmeye başladı.

Bu hemen olabileceği gibi 3 gün sonra da olabilir. Kişinin hassasiyetine, vücuttaki allerjen miktarına ve bağışıklık sisteminin o anki durumuna bağlı gibi. Bence 3 güne kadar tepki verebiliyor vücut. Geriye dönük son 3 günü sorgulamalıyız diye düşünüyorum.

Kızlar bu süt yumurta allerjisi bebeğin göz kapaklarında şişlik yapar mı? Bana göz kapakları hep şiş gibi geliyor. Arada ovuşturur gözlerini. Gündüz hiç uyumamasına filan bağlıyordum ama öyle değil sanırım ya. Acaba allerjiden şişipte mi kaşınıyor? Doktora sormak aklıma gelmedi.
Canım o alerjik rinit de oluyor.

X