2021 Şubat Anneleri

Kızlar benim oğlan bu ara hiç emmek istemiyor aç aç duruyor bezleri de kuru bazı geceler hiç çiş olmuyor olursa da koyu renkli oluyor. Emmiyor ama açlık ağlaması da yok napcağımı şaşırdım . İdrar yolu enfeksiyonundan şüphelendim ama ateş yok aranızda bunu yaşayan var mı ? Eşimde diştendi diyip doktora gitmek istemiyor

Bizim kızda öyle oldu hatta mama da veriyodum mamayımı beğenmedi vs dedik ama yok dişten diye düşünüyorum bende çünkü hiç ateş vs yok ama eller sürekli ağızda . Uyuduktan sonra vermeyi denedinmi hiç cnm belki alır . Biz hiç kuru bez kalkmadık ama normal zamana göre boştu

Ben daha vermedim bugün sordum su verebilirmiyim diye idrarının rengi koyuysa ver yoksagerek yok dedi
3 gün kuralı olarak bile anlatmadı diyetisyen aslında daha detaylı anlatabilirdi bence de

Eğer ek gıdaya başladıysanız muhakkak su verin.
Bu arada 3 gün kuralı çok önemli alerjisini teşhis için
Biz şuan 5 aylığız
Yoğurt
Peynir
Kabak
Bunları denedik bugün birazda karpuz tattırdım şimdi 3 gün farklı bişey test etmicem 😌

4.5 aylık bizimki destekle oturtabilirsin demişti doktor o yüzden ben başladım. Dedğin gibi masadayken kucağımda çok dik olmadan oturuyor bizimle. Arada koltuğa oturtuyorum. Zaten kendisi istiyor. Bebek hazır olduğunda zaten kendisi başlıyor
Ben de yavaştan desteklemeye başlıyım o zaman minnoşumu 😍
Ben banyo taburesi aldim icinede minder yaptim oturtuyorum 5 10 dk kadar cunku anakucaginda pusette durmuyor, dik durmak istiyor
Evet artık direkt ağlıyor onlara koyunca. Çok iyi yapmışsınız 🤩

Bebeğini destekle oturtmaya başlayan var mı kızlar? Benimki yemek yerken hep kucağımda durmak istiyor. İlla bizle sofraya oturacak. Ve artık kendini sürekli kaldırmaya çalışıyor. Yatarsa çıldırıyor. Daha çok erken değil mi. Bugün 4 aylık oldu 🤨
1 haftadır yerde emzirme yastığıyla, bazen de kanepe köşesine yaslıyarak oturtuyorum. Ama benim bebiş 5.5 aylık oldu.

Bizim kızda öyle oldu hatta mama da veriyodum mamayımı beğenmedi vs dedik ama yok dişten diye düşünüyorum bende çünkü hiç ateş vs yok ama eller sürekli ağızda . Uyuduktan sonra vermeyi denedinmi hiç cnm belki alır . Biz hiç kuru bez kalkmadık ama normal zamana göre boştu
Genelde uyumaya yakın veriyorum ama onda da yeterli emmiyor içim rahat etmiyor. Vücut yorgunluğu olarak bittim zaten bide böyle kafa yorgunluğu da eklenince tahammülüm azalıyor artık

Kizlar size birsey sormak istiyorum, pandemi yasaklarinin bitmesine uzuldum dun kayinvalidemdeydik bahcede, kizim 4 aylik ve henuz ek gidaya baslamadik, drumuz bayram sonu tadimlara baslatiriz dedi, kayinpederim karpuz yedirmeye calisiyor, catalla veriyor cimcimede yaliyor, orada bi damagini basti kopardi agzinda koca bir parca kaldi almakta zorlandim acmiyo agzini, zar zor cikarttim ama elim ayagim bosaldi, bahce serindi sancilandi biraz keyfi kacti, kayinvalidem telefondan video izletiyor, ben evde tv bile acmiyorum dedim, bak annesi cok sevdi sende izlet evde diyor 🙄, halasi surekli resmini cekip arkadaslarina atiyor, fanlari sayfa olusturcaz yenge diyor, soyluyorum resminin cekilmesini sevmiyorum bi iki hatira olur da tamam, scooter varmis evlerinde onu getirmisler 4 aylik bebek ne anlar bindirip resmini cekiyorlar, kiminde yamuk cikmis kizim bakip bakip guluyorlar, komsulariymis ailecek geldiler, adam kucagina oturttu opuyo biyikli bi de, icim gidiyor bende sinirden catliyorum, bu durumlari sizde yasiyor musunuz, nasil bas ediyorsunuz?

Kizlar size birsey sormak istiyorum, pandemi yasaklarinin bitmesine uzuldum dun kayinvalidemdeydik bahcede, kizim 4 aylik ve henuz ek gidaya baslamadik, drumuz bayram sonu tadimlara baslatiriz dedi, kayinpederim karpuz yedirmeye calisiyor, catalla veriyor cimcimede yaliyor, orada bi damagini basti kopardi agzinda koca bir parca kaldi almakta zorlandim acmiyo agzini, zar zor cikarttim ama elim ayagim bosaldi, bahce serindi sancilandi biraz keyfi kacti, kayinvalidem telefondan video izletiyor, ben evde tv bile acmiyorum dedim, bak annesi cok sevdi sende izlet evde diyor 🙄, halasi surekli resmini cekip arkadaslarina atiyor, fanlari sayfa olusturcaz yenge diyor, soyluyorum resminin cekilmesini sevmiyorum bi iki hatira olur da tamam, scooter varmis evlerinde onu getirmisler 4 aylik bebek ne anlar bindirip resmini cekiyorlar, kiminde yamuk cikmis kizim bakip bakip guluyorlar, komsulariymis ailecek geldiler, adam kucagina oturttu opuyo biyikli bi de, icim gidiyor bende sinirden catliyorum, bu durumlari sizde yasiyor musunuz, nasil bas ediyorsunuz?
Okurken ben kalp krizi geçirdim 😨 valla ben yabancılara 1metre bile yaklaştrmıyrum bırak kucağına almayı. Alayım seveyim diyenler oluyor hayr pandemi var diyorum.bozulsalarda hiç bir şey bnm çocuğumun sağlığındna önmli değil.
Sennki resmen karpuzdan boğluyormul yok telefondan bi şeyler izletme yoo scooter
ben olsam hiç izin vermem evime dönerdm

Okurken ben kalp krizi geçirdim 😨 valla ben yabancılara 1metre bile yaklaştrmıyrum bırak kucağına almayı. Alayım seveyim diyenler oluyor hayr pandemi var diyorum.bozulsalarda hiç bir şey bnm çocuğumun sağlığındna önmli değil.
Sennki resmen karpuzdan boğluyormul yok telefondan bi şeyler izletme yoo scooter
ben olsam hiç izin vermem evime dönerdm
Yaslilar kirmakta uzmekte istemiyorum ama kendimi yiyip bitiriyorum sinirden,

Kızlar benim oğlanların zamanında gurmebebek sitesi vardı. Hangi gıda hangi ay verilecek yazıyordu tabloda. O tablo elinizin altında dursun mutlaka.
Tavsiyem tadımlar bitince avakado da yedirin. Muzla ezin elma suyuyla açın kıvamı. İnanılmaz faydalı. Damak tadı oturupta beğenmeyene kadar ne yedirebilirsek kar 😬
Ayrıca bu ek gıda dönemini hiç sevmiyorum. Yeni tad keşiflerini izlemek çok güzel ama öğün artınca ne yedireceğini şaşırıyor insan. Ayrı bir şeyler yapmaya asla vakit yetmiyor

Siz kendi cocugunuzu korumazsanız kımse sızın cocugunuzu korumaz. Icınızı yıyecegınıze bunlara ızın vermeyin

Bebeğini destekle oturtmaya başlayan var mı kızlar? Benimki yemek yerken hep kucağımda durmak istiyor. İlla bizle sofraya oturacak. Ve artık kendini sürekli kaldırmaya çalışıyor. Yatarsa çıldırıyor. Daha çok erken değil mi. Bugün 4 aylık oldu 🤨
Biz 4. Ay olmadsn az da olsa oturuyordu. Alistirmalar yapiyordum. Internete var nasil yapilir. Cunki baska turlu kucağinda olmak istemedi.

Merhaba kızlar, ben de takipteyim ama iş güç derken bir türlü yazamadım. Benim yavru bugün 146 günlük ve diş çıkarıyor. Alt damakta minik beyaz nokta var ağzı da köpürüp duruyor.

Kızlar ben de depresyona girdim resmen canım çok sıkkın
Hiç bir şeye yetişemiyorum 😢 Geçen hafta bir gün adam akıllı çalışabildim sonrası ziyan dün 2,5 saat bugün bu saat oldu daha 1 saat çalışabildim. Yarım gün evden çalışayım dedim ama ona da yetişemiyorum.
Annelik desen sürekli stres halindeyim “ay bugün de iş için birşey yapamadım” diye
Çocuk uyusa da çalışsam diyorum ama o uyuyunca da ev gözüme batıyor. Temizlik moduna giriyorum. Sabah kahvaltısı öğle akşam yemeği var. Bunlar olmadan süt olmuyor hazır da önüme gelmiyor.
Kilo verme sürecim de çık yavaş ilerliyor ona da canım sıkılıyor.
Ücretsize ayrılmak istemiyorum çünkü bir anda yarı gelire düşünce maddi olarak kısıtlanmak ve daha önceden hiç eşimden istemedim
Off işte karmaşık duygular ve içinden çıkamıyorum. Yani velhasıl ne annelik ne iş yapabiliyorum bana akıl verin ne yapayım ben eve bebeğe bir oyun ablası bakıcı nasıl bulunur bilen eden var mı?

Güzel annelerim belki hatırlarsınız beni, şubat annesi olucaktim,kizimda kromozom bozukluğu cikti suyu bitti ve kaybetmiştim 4 buçuk aylikken. Cok sukur şimdi tekrar hamileyim ve rabbimin mucizesi bana 2022 şubat annesi olmayı nasip etti.. Ins bu kez saglikla alırım kucağıma, bugün kalp atışlarını duyduk bebeğimin, İnş bu kez sonu güzel biter..
Yaa çokkk çok sevindim 🧿🧿hayırlısıyla sağlıkla sıhhatle kucağına al bebişini inşallah. Aral hocayla mı devamsın

Yaa çokkk çok sevindim 🧿🧿hayırlısıyla sağlıkla sıhhatle kucağına al bebişini inşallah. Aral hocayla mı devamsın
Sağol cnm benim amin ins💞evet cnm devam aral hocamla zaten memnundum yine cok şükür cok ilgileniyor, bide muayanede 6 kata gecmis bizim için iyi oldu diğer yerde anılarımız vardi kızımızla..

Merhaba Şubat anneleri,
Bugün bebeğimi 4. ay kontrolüne götürdüm ve sadece 200 gr aldığını gördüm çok moralim bozuldu. Bütün ay memme reddiyle uğraşmıştık zaten. Sadece uykuluyken emiyordu. Doktorumuz kilosunun az olduğunu kaşık mamalara veya devam sütüne geçmemiz gerektiğini söyledi (üstünde 4 ay yazanlardan alacakmışız). Böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda? doktorlarınız nasıl bir yol izledi? İlk iki ay birer kilo 3. ay 850 gr almıştı bebeğim. Mamaya başlarsam memeyi tümden bırakır mı diye de korkuyorum açıkcası.

Sağol cnm benim amin ins💞evet cnm devam aral hocamla zaten memnundum yine cok şükür cok ilgileniyor, bide muayanede 6 kata gecmis bizim için iyi oldu diğer yerde anılarımız vardi kızımızla..
Öyleymiş evet bizim doğumdan sonra değişmiş. Bende çok memnun kaldım. Bu 3. Doğumumdu keşke daha önce karşılaşmış olsaydık diyorum. Çok rahat bi şekilde ssvd yaptım. Desteği tecrübesi kendine güveni on numara.

Merhaba Şubat anneleri,
Bugün bebeğimi 4. ay kontrolüne götürdüm ve sadece 200 gr aldığını gördüm çok moralim bozuldu. Bütün ay memme reddiyle uğraşmıştık zaten. Sadece uykuluyken emiyordu. Doktorumuz kilosunun az olduğunu kaşık mamalara veya devam sütüne geçmemiz gerektiğini söyledi (üstünde 4 ay yazanlardan alacakmışız). Böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda? doktorlarınız nasıl bir yol izledi? İlk iki ay birer kilo 3. ay 850 gr almıştı bebeğim. Mamaya başlarsam memeyi tümden bırakır mı diye de korkuyorum açıkcası.
Ben bu kızımda değilde büyk kızımda 2 sene önce yaşadım bu durumu. Aynen 4. Ay komtrolünde hiç kilo almamıştı. Ama ben devam sütü veya kaşık mama kullanmadım şırıngayla verdim eds yöntemi denedim bi eski ebe emzirme danışmanıyla görüştüm. Üstesinden geldm. Tabi ki dr unuzun dediği en doğrudur ama bence destek alabilirsiniz. Boşuna meme reddi dönemi dememişler genelleme yapıp. Biz gibi birsürü anne var aynı şeyleri yaşayan. Geçenlerde görmüştüm sütyen askısına bebeğin işgisini çekecek bişey bağlayıp onla oynarken emmesni sağlayarakta atlatanlar olmuş bu durumu

Öyleymiş evet bizim doğumdan sonra değişmiş. Bende çok memnun kaldım. Bu 3. Doğumumdu keşke daha önce karşılaşmış olsaydık diyorum. Çok rahat bi şekilde ssvd yaptım. Desteği tecrübesi kendine güveni on numara.
Aynen öyle cok tecrubeli güven veriyor gerçekten. Ben bursadaki herkese tavsiye ediyorum

X