2021 Şubat Anneleri

Ocean microfer kullanıyorum, kabızlık, iştahsızlık yapmadı. organik bi ürün, paraben yok. Bu arada düzeldi mi kabızlık problemi miniğinin?
Bende aynı başladım. D vit. De onu aldım. Deli bebem demiri çok seviyo bırakınca ağlıyo 😄 yediklerimize ilgisi olmaya başladı. Büyüklerim az az dayanamayıp veriyo ağzına. Kızıyorum bende.
Ek gıda süreci bu dar makat ile nasıl olacak bilmiyorum. Hala kakasını ben tutarak yaptırıyorum. Yarın kontrol var.
Cumartesi günü 5 aylık oluyor. Bugün gündüz sürekli ağladı hiç bi sıkıntısı yokken.
Gece uydularına da dalana kadar canım çıkıyor.
Of içimi döktüm nedense 😄

Bende aynı başladım. D vit. De onu aldım. Deli bebem demiri çok seviyo bırakınca ağlıyo 😄 yediklerimize ilgisi olmaya başladı. Büyüklerim az az dayanamayıp veriyo ağzına. Kızıyorum bende.
Ek gıda süreci bu dar makat ile nasıl olacak bilmiyorum. Hala kakasını ben tutarak yaptırıyorum. Yarın kontrol var.
Cumartesi günü 5 aylık oluyor. Bugün gündüz sürekli ağladı hiç bi sıkıntısı yokken.
Ahh ben 4. Ay atağında hunileri taktım 6. Ayda ne yapacağım bilmiyorum. Tam 3 hafta sürdü uykuları acayipleşti uyanık olduğunda sadece bağırdı bağırdı ama ayın sonunda öğrendim ki bebem 4 cm uzamış. O muayeneden sonra sakinleşmeye başladı ve sürekli etrafını çılgınca incelemeye başladı ve birşeylere uzanıp çekme derdinde şimdi
Ama hala önden arkaya ya da tam tersi yönde dönemiyor. Varsa yoksa sağ sol yapıp ayaklarını ağzına sokuyor. Yüz üstüyken önüne koyduğum oyuncaklarına uzanıp ağzına sokma derdinde. Hala yüzüstü yatmaktan nefret ediyor. Sizinkilerde durum ne?

Ocean microfer kullanıyorum, kabızlık, iştahsızlık yapmadı. organik bi ürün, paraben yok. Bu arada düzeldi mi kabızlık problemi miniğinin?
Bugün 6. Gün yine yaptı kakayi 😭 çocuk gastroenterolojisine bir gidicem artık. Bende o markadan alayım bari D vitamini ondan

Kızlar devletin verdiği demir kabızlık yapıyo çok fena. Kabızlık yapmayan en iyi demirlerden biri sidefer. 1 aydır kullanıyorum maşallah bi sorun yaşamadık
Kıza sidefer kullanmıştım ...

Kizlar sizler neler kullanıyorsunuz?
Sidefer süt aroması içeriyor. Süt proteini allerjisi olan bebeklere kullanılması tavsiye edilmiyor. Tabi bebeğin tolerans seviyesine göre değişir. Bazıları yoğurt filan yiyebilirken sadece süt içemiyor diyelim o zaman kullanabilenler oluyormuş.

Sidefer süt aroması içeriyor. Süt proteini allerjisi olan bebeklere kullanılması tavsiye edilmiyor. Tabi bebeğin tolerans seviyesine göre değişir. Bazıları yoğurt filan yiyebilirken sadece süt içemiyor diyelim o zaman kullanabilenler oluyormuş.
Bilmem mi canım kızıma hep sidefer alıyordum kız daha fena oluyordu ve kanı hiç yukselmiyordu☹️

Bugün 6. Gün yine yaptı kakayi 😭 çocuk gastroenterolojisine bir gidicem artık. Bende o markadan alayım bari D vitamini ondan
Merhaba ben 26 ocak ta doğum yapınca genelde ocak annelerine yaziyorum.ama belki.hatirlarsiniz hamileyken subat annelerine de yaziyordum. Nasılsınız? Oglum 5 aylık oldu ve dışkısını 5-6 günde bir yapiyor. Ilk aylarda gunde 7-8 defa yapardı. 4.ay ile beraber 2 güne 1 yapmaya başladı simdi de 5 güne çıktı. Doktorumuz kati.yapmadigi muddetce normal dedi. Ek gidaya geçtik tadim olarak. Armut-elma ve şeftali. Sonra anne sütünden yogurt. Sonra da sebzelere başlayacağız. Yalnız bu ay az kilo almis 300 gr. Sürekli emziriyorum ama yetmiyor mu bilemiyorum? Sizlerde durum.nasil?

Merhaba ben 26 ocak ta doğum yapınca genelde ocak annelerine yaziyorum.ama belki.hatirlarsiniz hamileyken subat annelerine de yaziyordum. Nasılsınız? Oglum 5 aylık oldu ve dışkısını 5-6 günde bir yapiyor. Ilk aylarda gunde 7-8 defa yapardı. 4.ay ile beraber 2 güne 1 yapmaya başladı simdi de 5 güne çıktı. Doktorumuz kati.yapmadigi muddetce normal dedi. Ek gidaya geçtik tadim olarak. Armut-elma ve şeftali. Sonra anne sütünden yogurt. Sonra da sebzelere başlayacağız. Yalnız bu ay az kilo almis 300 gr. Sürekli emziriyorum ama yetmiyor mu bilemiyorum? Sizlerde durum.nasil?
Benim randevum bu perşembe nasipse. Fakat 4 yaşındaki kızım aynı kardeşi gibi geç kaka yapmaya başlamıştı genel bir huzursuzluğu vardı ek gıdaya geçince bu huzursuzluk kabız daha da zor bir hale geldi. En kötüsü de gitgide kilo kaybetmeye başladı, doktor normal gördü çünkü biliyorsun 6 aya doğru kilo alımı azalıyor. Fakat kızımın kilosu çok çok düştü bizde direkt alerji bölümüne gittik ve kızım da büyük alerjiler olduğunu öğrendik. Maalesef biz geç kalmıştık teşhiste, başta inek sütü ve yumurta daha sonra mercimek kabuklu yemiş gibi şeylere alerji çıktı.

Ben bu süreçte çok yıprandığimm için kardeşini direk üniversite hastanesine getirmek istiyorum. Çünkü kızım da da böyle devam etmişti. Çocuk doktorları maalesef alerjiyi çok önemsemiyor bilmiyorum bu benim kanım mı ama öyle....

Ben Doç dr Mahmut doğru ya götürüyorum. Onun takibindeyiz şuan. İnşallah ek gıdaya kadar biter biz hiç kan görmedik teste de gerek yok şimdilik dedi memede ağlama ve kakada mukus harici belirti yok

ben promalt kullandığım günler iyice ağlıyor memede zaten tazyikli sürekli boğazına kaçırıyor.
aynı zamanda Dilruba demirezerin mayya ve momstock çayını içiyorum iyice tazyik yapıyor ama içmezsem sütüm yetmez gibi hissediyorum onun için bırakamıyorum onları. Biraz daha büyüdükçe geçer inşallah.

Hiç kusması yok. Doktorda olabilir demişti. İlla Kusması gerekmez dedi. Ağzını hiç kıpırdattıydını görmedim. Peki varsa nasıl geçer bu yada nasıl anlaşılır?
Merhaba, benim.bebegim de 5 aylik. 26 ocak dogumlu. 1 aylikken kakada kan ve mukus nedeniyle ben de diyetteyim. Ama artık 1 aydır kek, yogurt çorbası, tereyagi yiyebiliyorum. Peynir yiyemedim. Kakada kan gördük. Mahmut dogru yu instagram dan takip ediyorum. Size ne dedi acaba nasil tedavi ediyor?
Bir de benim sütüm ilk 3 ay iyiydi. Sonra regl olmaya baslayinca azaldi. Hele regl haftası cok zorlanıyorum. Buzluktaki sütlerimi veriyorum onlar da bitti bitecek. Bebegum.bu ay sadece 300 gram.almış. Momstok ve mayya kullandiniz sanırım. Ben de denemek istiyorum. Gerçekten sütü arttirdi mi? Ben öğün atlamıyorum kaliteli besleniyorum aslinda. Ama sanirim durumum hormonal. Bebeğimi de gunduz 2-3 saatte emziriyorum. Gece de 21.00-24.00 ve 05.00 da kalkıyorum.

M manifestoo he bu arada sizi hatırladım 👍

Benim o zamanlar iki arkadaşım uyardı çocuk doktoruna güvenme diye ama dinlememistim pişmanım 🤦 yine pişman olmak istemiyorum yoksa bu kaka olayı aslında normalmiş.

Benim randevum bu perşembe nasipse. Fakat 4 yaşındaki kızım aynı kardeşi gibi geç kaka yapmaya başlamıştı genel bir huzursuzluğu vardı ek gıdaya geçince bu huzursuzluk kabız daha da zor bir hale geldi. En kötüsü de gitgide kilo kaybetmeye başladı, doktor normal gördü çünkü biliyorsun 6 aya doğru kilo alımı azalıyor. Fakat kızımın kilosu çok çok düştü bizde direkt alerji bölümüne gittik ve kızım da büyük alerjiler olduğunu öğrendik. Maalesef biz geç kalmıştık teşhiste, başta inek sütü ve yumurta daha sonra mercimek kabuklu yemiş gibi şeylere alerji çıktı.

Ben bu süreçte çok yıprandığimm için kardeşini direk üniversite hastanesine getirmek istiyorum. Çünkü kızım da da böyle devam etmişti. Çocuk doktorları maalesef alerjiyi çok önemsemiyor bilmiyorum bu benim kanım mı ama öyle....
Bana da öyle geliyor. Insallah olumlu sonuçlar alırsınız. Ben 1 aylık olduğundan beri diyet yapiyorum. Kilo alimi hep iyiydi. Sadece bu ay az almış. Ek gida geçiş süreci de alerjik bebek olması nedeniyle bir kat daha zor.

Bana da öyle geliyor. Insallah olumlu sonuçlar alırsınız. Ben 1 aylık olduğundan beri diyet yapiyorum. Kilo alimi hep iyiydi. Sadece bu ay az almış. Ek gida geçiş süreci de alerjik bebek olması nedeniyle bir kat daha zor.
Ama beslenme için öneriler verilmedi mi?

Merhaba, benim.bebegim de 5 aylik. 26 ocak dogumlu. 1 aylikken kakada kan ve mukus nedeniyle ben de diyetteyim. Ama artık 1 aydır kek, yogurt çorbası, tereyagi yiyebiliyorum. Peynir yiyemedim. Kakada kan gördük. Mahmut dogru yu instagram dan takip ediyorum. Size ne dedi acaba nasil tedavi ediyor?
Bir de benim sütüm ilk 3 ay iyiydi. Sonra regl olmaya baslayinca azaldi. Hele regl haftası cok zorlanıyorum. Buzluktaki sütlerimi veriyorum onlar da bitti bitecek. Bebegum.bu ay sadece 300 gram.almış. Momstok ve mayya kullandiniz sanırım. Ben de denemek istiyorum. Gerçekten sütü arttirdi mi? Ben öğün atlamıyorum kaliteli besleniyorum aslinda. Ama sanirim durumum hormonal. Bebeğimi de gunduz 2-3 saatte emziriyorum. Gece de 21.00-24.00 ve 05.00 da kalkıyorum.
Bebeğiniz allerjikse bitki çaylarını kesmelisiniz. Ben de siz gibi başta sütüm az filan diye bir sürü şey yedim içtim bitki çaylarından içtim. Çocuk daha da kötü oluyormuş haberim yokmuş. Bitki çaylarını içmeyin bu sefer de meme reddiyle uğraşırsınız. Ben momstok ve mayyayı kullandım o süreçte. Mayya sütümü arttırdı gerçekten. Ama çocuğumda kilo yapmadı. Momstokta bir mucize değil. Bence emzirme aralığınızı daraltın. 3 saat bana uzun geldi. Nette ideal filan yazacaktır büyük ihtimal ama bebeğiniz allerjik az ve sık beslemeniz gerekir. Ben 1,5 saatte bir emziriyorum. Eğer kilo alımı azsa ki az, daha sık emzirmelisiniz. Ve çok zorda bırakmayın kendinizi. İlla anne sütü alacak diye şartlamanıza gerek yok. Sizin de kendinize zaman ayırıp psikolojik olarak rahatlamanız gerekir. Allerjik besin yediğinizde bebeğinize hipoallerjik mama vermeniz gerekir. Çocuk doymuyorsa hipoallerjik mama vermelisiniz. Çok kötü boyutta değilmiş intoleransınız. İleri hidrolize mama da deneyebilirsiniz. Elinin altında mama olması bile insanı psikolojik olarak rahatlatıyor. Sütümü azaltır derseniz de 15-30 ml lik mamadan bir şey olmaz. Çocuğu aç bırakmayacak şekilde idarelik veriyoruz. Gerçi ek gıdaya da az kalmış. 4.aydan sonra pirinç unu verilebiliyor. Pirinç unu da verebilirsiniz. Pirinç unu haşlayıp içine bir ölçek mama koyarsanız daha besleyici olur. Kilo da yapar. Ama dediğim gibi tıbbi mama olacak.

Bu ay tadim olarak ilk 10 gün elma armut seftali. Ikinci 10 gün meyveye ilaveten anne sütünden yoğurt. Üçüncü 10 gun de meyve ve yogurta ilaveten sebze çorbası-puresi.
Anne sütü mayalanınca besin değerini kaybediyor diye biliyorum. Zaten yüksek ısıya maruz bırakılmaması gerekiyor. Mama bile karıştırılınca bozuluyor. Anne sütüyle karıştırılabilen mamalar hariç, onlar da belirtiliyor zaten. Anne sütünden yoğurt yapıp vermenizi doktor mu önerdi 😮

Anne sütü mayalanınca besin değerini kaybediyor diye biliyorum. Zaten yüksek ısıya maruz bırakılmaması gerekiyor. Mama bile karıştırılınca bozuluyor. Anne sütüyle karıştırılabilen mamalar hariç, onlar da belirtiliyor zaten. Anne sütünden yoğurt yapıp vermenizi doktor mu önerdi 😮
Bunu doktorlar değil de genelde bebek sayfalari öneriyor ama dediğiniz gibi bir besleyiciligi cok yok

Damladan en az bi saat önce ve sonra emzirmek gerektiğinden ben de gece uykusunda veriyorum. Pirana gibi kapıyor elimi ağzına bastırıp cokluyo aparatı 😅
İnşallah düzelmiştir, hayırlı haberler al kontrolde. bu defa erken başlıcam demiştim ek gıdaya, ama Emmesi nazlı olunca 6. Ayı bekliyorum mecbur.
Mızırdanma bizde de var artık sürekli yanında olayım istiyor. Ses de boru gibi, kendi haline istesem de bırakamıyorum. Diş huysuzluğu da var, oturup yanına dişlerini kaşıtıyorum🙈büyüğümün altı aylık olmadan çıkmıştı, muhtemelen bu da öyle olacak.
Kızlar ek gıdaya geçiş önce yoğurt sonra sebze sularıyla olmuyor muydu? Ben asm hemşirimden örnek liste talep ettim şehir dışında olduğumdan. Elinde beslenme listesi olan var mı? EbSe EbSe sizi doktor diyetisyene yönlendirmişti liste verdi mi?

Siz dogum yapali ne kadar oldu acaba benim suan tam 55 gun oldu birde sizin sikayetiniz ne acaba dediginiz gibi ben ozel hayatı gectim tuvalete giresim bile gelmiyor,
5 ay oldu. Sizin daha da yeniymiş. Bedenin kendini toparlaması ne kadar bilmiyorum. Doktor muayene etti. Organların kendini bırakması normal, henüz yeni sayılır doğum biraz daha bekle 5 ay sonra tekrar muayene edelim, Eğer günlük hayatını etkiliyorsa,idrar tutamama, acılı cinsel birliktelik vs varsa operasyon düşünürüz ama kegel egzersizi başla faydasını görürsün dedi. Ben de lavaboya girmeye korkuyordum. Bir ay içerisinde bile düzelme var bende.

Benimkinde oluyor bazen ama önemsemedim.
15 şubat doğumlu oğlum gece uykuları bozuldu yaa :KK43: 1,5-2 saatte bir uyanıyor :KK43: sizlerde de olfu mu? Bu ay uyku gerilemesi diyorlardı
4-5saat uyuyan oğlum 1,5saate bir uyanıyor. Özellikle sabaha karşı. Sürekli emzirmekten iflahım kurudu zombi gibiyim sabahları. Tekrar düZeleceğini sanmıyorum çünkü bu defa uykuya emerek dalmayı alışkanlık haline getirip her mızırdanmada emmeden uyumayacak.

X