2021 Şubat Anneleri

Kızlar ben de ilk kez bu gece yenidoğan zamanından sonra böyle sık uyandım 2 saatte bir ve herhalde 3 aydır ilk kez gece kaka yaptı. Bundan azdı ama sabahki kala bu şekilde. Doğduğundan beri sıklıkla sümüklü genelde gürültülü ve geçenlerde ilk kez köpüklü kakadan sonra bu kakayla karşılaştım. Tecrübeliler beni aydınlatsın lütfen 😔 Son 2 haftadır geceleri huzursuzdu ama ben misafirlere bağlıyordum napıcam 😔

Eklentiler

• F57A0F7F-1A8C-4783-A1DC-89D44FC31446.jpeg
    F57A0F7F-1A8C-4783-A1DC-89D44FC31446.jpeg
    132,4 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar ben de ilk kez bu gece yenidoğan zamanından sonra böyle sık uyandım 2 saatte bir ve herhalde 3 aydır ilk kez gece kaka yaptı. Bundan azdı ama sabahki kala bu şekilde. Doğduğundan beri sıklıkla sümüklü genelde gürültülü ve geçenlerde ilk kez köpüklü kakadan sonra bu kakayla karşılaştım. Tecrübeliler beni aydınlatsın lütfen 😔 Son 2 haftadır geceleri huzursuzdu ama ben misafirlere bağlıyordum napıcam 😔
Canım inek sütü alerjisi kaç aylık bebek?

Kizlar günaydın,iki haftadır içimi yiyen birşeyi sizinle paylaşmak istiyorum oğlum Şubat 19 doğumlu bugün beş aylık oldu. Ama yüz üstü bile isteye dönmüyor... Yanlara dönüyor falan ama yüz üstü bir bazen şansına oluyor gibi. Ayrıca yüz üstü yatmayı asla sevmiyor. Hemen ağlıyor ve ben çok üzülüyorum. Sizler ne durumdasınız? Sizce bu ay doktora gidip konuyu açsam mi? Sonuçta 6. Ayda ek gıda başlayacak 🤷 kızım prematüre olduğu halde daha istekliydi diye hatırlıyorum 😢
Benim oğlum da 5 ayı dolana kadar sadece sağına döndü yüzüstü durmayı hiç sevmedi. Koyduğumda kafasını çok kısa süre tutabiliyordu ama bi gün baktım kendi kendine dönmeye başlamış. yüzüstü kafayı rahat tutuyor bir anda oldu hepsi. Bence senin de öyle olur zamanını bekliyordur kendini korkutma hiç.
Bunları benimkide yapiyor ama sevmiyor ne yaptıysam beğenmiyor. Kızım çok severdi hala yüz üstü uyur oğlan asla ama aslaaaaaaaa......

Kızlar su veriyormusinuz cis sayisi azaldı vve koyulasti korkuyorum ben😔
Çişin azalması ve renginin koyulaşmadı normalmiş hatta bizde pembe lekeler de başladı doktora sorduk yeterli beslenmiyordur dedi daha sık emzirin diyorlar ben günde 2-3 sefer 30cc mama veriyorum su tüketmiş olsun diye.

Benim oğlum da 5 ayı dolana kadar sadece sağına döndü yüzüstü durmayı hiç sevmedi. Koyduğumda kafasını çok kısa süre tutabiliyordu ama bi gün baktım kendi kendine dönmeye başlamış. yüzüstü kafayı rahat tutuyor bir anda oldu hepsi. Bence senin de öyle olur zamanını bekliyordur kendini korkutma hiç.

Çişin azalması ve renginin koyulaşmadı normalmiş hatta bizde pembe lekeler de başladı doktora sorduk yeterli beslenmiyordur dedi daha sık emzirin diyorlar ben günde 2-3 sefer 30cc mama veriyorum su tüketmiş olsun diye.
Cevaplarınız için teşekkürler... Doktor bol bol emzir ter attığı için idrar azalıyor dedi.

Ve büyük haber bugün yatağa bırakmıştım ablasıyla kahvaltı yapıyorduk yeni uyandığı için ilk 10 dk. Kendince takılıyor içinden ona bakmak geldi bir baktım ki dönmüş ve kolunu da bir şekilde kurtarmış balık gibi çırpınıyor poposunu kaldırıp indiriyor emeklemek ister gibiydi. Sonra bu olayı oyun halısı da da yaptı yani artık bilinçle dönmeye başladı diyebilirim 🤭😍

Cevaplarınız için teşekkürler... Doktor bol bol emzir ter attığı için idrar azalıyor dedi.

Ve büyük haber bugün yatağa bırakmıştım ablasıyla kahvaltı yapıyorduk yeni uyandığı için ilk 10 dk. Kendince takılıyor içinden ona bakmak geldi bir baktım ki dönmüş ve kolunu da bir şekilde kurtarmış balık gibi çırpınıyor poposunu kaldırıp indiriyor emeklemek ister gibiydi. Sonra bu olayı oyun halısı da da yaptı yani artık bilinçle dönmeye başladı diyebilirim 🤭😍
Ahh bu bebişler bizi nasıl da şaşırtıyorlar :)

Nasıl veriyorsun acaba ne kadar yani Doktor önerisiyle mi? Emziriyorum ama aşırı terliyor. Aslında ben yüzüstü yatmamasını da sıcağı bağlıyorum çünkü küçücükken vakit geçiriyordu bensiz oyun halısında.
Yok canım dr önerisi ile değil kendim veriyorum..hem çok sıcak hemde yavaştan ek gıda tadimlari yapıyorum diye. Küçük suluk biberonu ile veriyorum..

Nasıl veriyorsun acaba ne kadar yani Doktor önerisiyle mi? Emziriyorum ama aşırı terliyor. Aslında ben yüzüstü yatmamasını da sıcağı bağlıyorum çünkü küçücükken vakit geçiriyordu bensiz oyun halısında.
Ben bunu aldım büyük değil, kendi de tutup kullarından içebiliyor, diş de kaşıyor, akıtmıyor da... Günlük 30 ccyi buluyor içtiği su bu ara. Bugün tam 6 aylık oldu minnoşum. Bi kaç gündür yumurta sarısı da tattırıyorum, yoğurt 1 kaşık veriyordum zaten.

Eklentiler

• Screenshot_20210721_093139_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210721_093139_trendyol.com.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 25
Ben bunu aldım büyük değil, kendi de tutup kullarından içebiliyor, diş de kaşıyor, akıtmıyor da... Günlük 30 ccyi buluyor içtiği su bu ara. Bugün tam 6 aylık oldu minnoşum. Bi kaç gündür yumurta sarısı da tattırıyorum, yoğurt 1 kaşık veriyordum zaten.
Biz şu an anne sütü sadece ...o yüzden doktor şimdilik gerek yok dedi. Ama bu bardağı sevdim💞

Bu yazdığın içimi ferahlattı arkadaşım. Bu sabah bezi hiç dolmamış ve pembelik gördüm. Çok sıcaklarda 6 ayı tamamlamasa bile bi kaç kaşık su verilmeli diyor doktor.
suluk alacağım diğer türlü içmiyor
Avent dışında memnuniyet önerisi varsa alabilirim. Avent iki oğlumda kullandım akıtıyordu.

Canım alerjiden dolayı kan var desem miktar bana fazla geldi. Geçtiğimiz hafta biz de iki kez kakada kan oldu. Ama mercimek kadardı. Tadıma başladın mı?

Yaa tam da bunu sormak için girmiştim. 😍Avent akıtıyor.
şifa olsun inşallah kuzucuğa.

Biz şu an anne sütü sadece ...o yüzden doktor şimdilik gerek yok dedi. Ama bu bardağı sevdim💞
Öyle doktorlar 6 ay vermeyin bol bol emzirin diyorlar. Emmesi nazlı olduğundan su takviyesi yapıyorum.
Yaa tam da bunu sormak için girmiştim. 😍Avent akıtıyor.
şifa olsun inşallah kuzucuğa.
Hiç akıtmadı canım, meme gibi emdikçe su geliyor. Başının altına yastık koyuyorum eline veriyorum. hafif de, kendi götürüyor ağzına cokluyo. Koku olayı da henüz yaşamadım.

Bu yazdığın içimi ferahlattı arkadaşım. Bu sabah bezi hiç dolmamış ve pembelik gördüm. Çok sıcaklarda 6 ayı tamamlamasa bile bi kaç kaşık su verilmeli diyor doktor.
suluk alacağım diğer türlü içmiyor
Avent dışında memnuniyet önerisi varsa alabilirim. Avent iki oğlumda kullandım akıtıyordu.
Çok kişiden okuyorum internette bebişler bu sıcağa dayanamıyor herkeste var bu durum bir de terliyorlar ki sorma büyük adam gibi. Ben de anne sütü içse bile su verilmeli diye düşünüyorum. Sıcaklar normal değil çünkü vücut tepki veriyor doğal olarak yazık yavrucuklara.

X