2021 Şubat Anneleri

Canım alerjiden dolayı kan var desem miktar bana fazla geldi. Geçtiğimiz hafta biz de iki kez kakada kan oldu. Ama mercimek kadardı. Tadıma başladın mı?
Sadece yoğurt denemiştim ama o denediğim dönemde hiç bir şey olmamıştı. O gün dışarıda yemek yedik ve yoğurtlu mezelerden bolca yemiştim ama o biraz ekşimsi gibiydi acaba o yoğurdun çeşidi farklı diye olmuş olabilir mi? Çünkü ben de emziren anne diyet grubundayım 2 aydır süt ürünlerini bolca tüketiyorum halbuki.

Hepinizden Allah razı olsun verdiğiniz cevaplardan dolayı iyi ki varsınız. Bu zamana kadar allerjik bebeklerimiz vardı ama bilmediğimden yorum yapamıyordum ama ben de kervana katılmış gözüküyorum.

Kızlar, benim oğlan 5,5 aylık oldu. Dün çeyrek yumurta sarısı verdim. Şu an dirsek içleri kıpkırmızı. Dizlerinin içi de kızarmış. Çok üzgünüm. 😪

Kızlar, benim oğlan 5,5 aylık oldu. Dün çeyrek yumurta sarısı verdim. Şu an dirsek içleri kıpkırmızı. Dizlerinin içi de kızarmış. Çok üzgünüm. 😪
Canım yumurta büyük alerjenlerden biri belli bir süre verme. Bir ay kadar sonra çak az denersin.

Yumurta yedirilmeden önce kol içine sürülüp bakılmalı bence. Eğer kızarıklık oluşturulmazsa denenmeli. Benim bebeğim allerjik. O yüzden çok hassas düşünmek zorunda kalıyorum her şeyi.

Yumurta yedirilmeden önce kol içine sürülüp bakılmalı bence. Eğer kızarıklık oluşturulmazsa denenmeli. Benim bebeğim allerjik. O yüzden çok hassas düşünmek zorunda kalıyorum her şeyi.
Canım Bir de hangi ayda ne yedirilmeli diye bakılmalı. Mesela kahvaltılıklar hemen 6 ayda bile verilmiyor. Yoğurt öneren Doktorlar var direkt ama inek sütü bile 1 yaşından sonra ööneriliyorken yoğurt önermek bana biraz absürt geliyor....

Alerji olmuş canım tam 6 aylık olunca vercem bnde bakalım inşallah alerji olmaz.. Pek Siz kendiniz yumurta yiyor musunuz acaba 🤔 etki oluyo mu anne sütüne karışıyor ya hani

Merhaba hanımlar. Benim bebeğim 15 şubat doğumlu 4 aylıktan beri yüzüstü çevirebiliyor kendini ama tekrar geri çeviremiyor hala. Yüzüstü ike. Emekler gibi yapıyor bacaklarını ve sürünüyor ilerleyebiliyor. Önüne oyuncak koyunca ona uzanmaya çalışa çalışa oyalanıyor epey. Değişik sesler çıkarıyor ama henüz ba da be de gibi hecelere geçmedi. Bu arada cidden sıcak ve uykular bozuldu dediğiniz gibi. Sıcak olduğu için sık emziriyorum. Çişinin rengi su gibi çok açık olduğu için sütteki su yetiyor o nedenle su vermiyorum. Hanımlar idrar rengi normalse su vermeyin. Midesini suyla doldurup yetersiz beslenmesine neden olabilirsiniz istemeden.

Canım aynen koku sebebiyle gittik doktora göbek bağı düşmemişti henüz. İlk hastanede yoğun bakıma yatıracaz damardan antibiyotik tedavisi olacak dediler. İkinci hastanede enfeksiyon yatıracak kadar yok,alkollü swap mendillerle temizleyi önerdiler. O gün düştü göbeği çok hırpalandığı için. Sonra kanama başladı götürdük k vitamini yapıldı. İki gün sonra kanama bitti sarı akıntı başladı 3. Hastaneye götürdük. Göbek polipi dedi. Gümüş nitratla yaktı. İki tane pomad yazdı,alkolle günde 2defa temizlemeye devam dedi. beş gün onları kullanıcaz işte. Enfeksiyon olsa göbek bağının etrafı kıpkırmızı olur, akıntısı iltihap şeklinde yoğun görünür dedi.bebek beslenmeyi reddedermiş. Öyle olsa hemen yatırırdım tahlile bile gerek duymazdım dedi. Seni de korkutmasınlar bana yaptıkları gibi ama tedbiri elden bırakma canım gerekirse iyi bir doktor araştır direkt oraya götür. Biz en son bi profesör önerildi ona götürdük çok şükür yaktıktan sonra sıvı akıntı durdu koku hiç kalmadı. Kanda enfeksiyona tekrar baktı,karaciğer enzimlerine baktı içimiz iyice rahatladı. İnşallah doktor ehildir ve sizi üzmeden uğraştırmadan en doğru kararla sağlıklı sonucu alırsınız.
Merhaba yazınıza denk geldim aynı durumdan bende dertliyim suan bize de polip dendi ama gümüş nitratla yakılmaz cerraha gitmeniz gerek dedi doktor operasyonla alınacakmış görüntüsünü ekliyorum sizin de bu şekilde miydi acaba

Eklentiler

• C9193DF2-5CF2-4333-8BB2-8808181C8040.jpeg
    C9193DF2-5CF2-4333-8BB2-8808181C8040.jpeg
    97,9 KB · Görüntüleme: 62
Ben vermiyorum canım idrar miktarı gayet iyi zaten ilk 6 ay gerek yok diyor doktorlar ama yine kendi hekiminize sorabilirsiniz. Ben günde 4 litre su içiyorum bu sıcaklarda belki o yüzden bebek ihtiyaç duymuyor.
İstiyo kızım vallahi.. Bndede enfeksion var zaten su içiyorum ama yetersiz Teşekkür ederim canım

Canım yumurta büyük alerjenlerden biri belli bir süre verme. Bir ay kadar sonra çak az denersin.
Teşekkür ederim canım. Bir şey olmaz diye düşünmemek lazım, onu anladım.
Teşekkür ederim, hiç aklıma gelmemişti. Büyük bir alerji sorunu olmadığını sanıyordum ama ek besinlere geçilirken dikkatli olmak lazım gerçekten. Allah kolaylık versin.

Alerji olmuş canım tam 6 aylık olunca vercem bnde bakalım inşallah alerji olmaz.. Pek Siz kendiniz yumurta yiyor musunuz acaba 🤔 etki oluyo mu anne sütüne karışıyor ya hani
Ben her gün bir yumurta mutlaka yiyorum. Kolikti, eşimin baskısıyla bir ara sütü yumurtayı kestim. Doktora da söyledim hatta yaptığımı yersiz ve gereksiz buldu. Yemeye devam ettim. Hafif egzama oldu bacaklarında, hemen hemen her gün köpürte köpürte yıkadık ve sonuçta yeterince de nemlendirmedik sanırım. Sadece suyla yıkayıp köpük sıklığını azaltınca düzeldi o yüzden onu besinle ilişkilendirmedim.

BıZim kakamız normale dondu ek hic bir sey vermıyorum suan sadece anne sutu.. 5 olduk donuyoruz bazan dondukteb sonra agliyoruz eline bir sey verince tutuyo kucuk seyleri gorup uzanıyor konuşmada bısı yok henuz sadece ınga sesi bı de bııznkı anne dıyo doğduğu gunden berı 😊

Kızlar 4.ay aşısında ateş huzursuzluk gibi şeyler oldu mu ?
benim 2 aylık aşısında huzursuzluk ve ağlama olmustu yarın 4.ay asisi var da korkmaya başladım yine

Atak dönemindeymişiz gerçekten de öyle bebeğim çok huysuz herşeyi paramparça edesi var oyuncak ve çıngarağı kendine vuruyor hemen alıyorum dişi de çıkıcak sanki salya ısırma isteği sinirli huysuz ne ararsanz var of ya 🥺😔
Screenshot_20210726_002050.jpg

X