2021 Şubat Anneleri

Benim kız 21. Haftasında atak görünmüyor ama deli gibi davranıyor Bi haftadır özellikle aksam uyku zamanı 2 saate yakın ağlıyo nedenini anlamadım uykuya dalamıuor doktora mı götürsem. Buarada kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyosunuz. Hamak aldım ben uyutmak için gündüz işe yarıyo ama gece uykusunda işe yaramıyor
Bazen süt içerken uyuyakalıo göğüsümde bazen ayağımda sallıyorum zıpzplı tava asılan hamak aldık önceden uyurdu şimdi uyuduktan sonra koyuyorum

Yarın sabah sünnet var. Çok korkuyorum.🙁 Atak ayrı diş ayrı. Bide çok fazla dönüyor nasıl olcak acıcak uyurken yan dönüp uyuyor bazen yüzüstü uyuyor.

Kızlar Merhaba biz de ek gıdaya patatesle başladık kabak denedik. Bizim doktorumuz ilk gün çay kaşığı 2 gün tatlı kaşığı 3 gün yemek kaşığı kadar vermelisin dedi. Sizlerden başlayan oldu mu başka hangi sırayla vereceksiniz benim kafam çok karışık.
Patates kabak havuç yoğurt 3 gün kuralı ile vereceğim sonrasını hiç bilmiyorum

Kızlar bezde turuncu lekeler neler yaptınız? Bizimki ne emmek istiyor öyle olunca Mama da aldım onu da istemiyor . Bezde hep turuncu leke var artık altını değiştirmek istemiyorum

Bu arada ben su konusunda anne sütü hariç mama içen çocuğun su içmesi gerektiğini düşünüyorum doktorumunda tavsiyesi ile.
Biz 6 aylık olduk tam
Havuç
Patates
Kabak
Peynir
Yumurta sarısı
Yoğurt
İlikli kemik suyu (Patates havuç haşladım)
Karpuz
Kavun
Şeftali
Muz
Elma
Ev yapımı bebe büskivi (muhallebisine kattım çok az)
Bunları tattırdım büyük bebeğim çok alerjikti çok hassas davranmama rağmen sürekli vücut reaksiyon gösteriyordu sanırım o yüzden 2. Bebe rahatığı ile şuan daha iyi ilerliyoruz gibi geliyor korku tecrübesizlik vs ekstra bir gerilim yapıyomuş galiba bende öyle oldu yani 🙈

Kızımı yoğurt çok rahatsız etti o yüzden bir müddet vermeyi düşünmüyorum şimdilik bu kadar.
Bu arada 5-7 aylık arası olan anneler bebeklerin boyu kilosu ne durumda tabiki her bebek bir değil benimki prematüre doğdu hatırlayanlar varsa gidişatımız nasıl diye merak ettiğim için soruyorum ☘

Daha yeni başladık hem ek gıdaya hem suya canım kavak ve havuç tadımı yaptırdım şimdilik bizimki de iyi gidiyor ama emme de sorun yaşıyoruz hiç istemiyor mama da denedim onu da sevmedi çaresiz kaldım:/

Mamada ben oğlumda 5 marka denedim sevdiğini bulmak çok zor oluyor ya. Havuç yakında yediyse oda yapabilie turunculuk cnm açlıktanda huzursuz olur otomatikmen. Allah kolaylık versin 😊

Selam kızlar yoktum uzun zamandır özledim valla sizi, Bi aydır bikaç iş görüşmem vardı onlara konsantre olmuştum ondan çok giremedim buraya da. Benim kız bildiğiniz gibi iyice çığrından çıktı :)))) gündüz uyumuyo fazla, istediği olmayınca bağırmayı öğrendi. Kabızlık vardı o gecti şükür günde Bi kere yapıyo artık. Ben buaralar yoğunluktan doktoruna götüreöedim 3 ve 4. Ay kontrolü için sadece sağlık ocağına gittik 4 aylıkken kilosu 7200 çıktı başka da Bi sorun olmadığı için sonra götürürüm dedim bilmiyorum yanlış mı yaptım. Buarada kızlar ben oyun halisi almamıştım bitane uyduruk bişi gelmişti hediye kızım da onu pek sevmedi. Şu fotodaki piyanolu oyun halısından alsam çok mu geç kaldım sizce gereksiz masraf mı? İnanın gün içerisinde oyalayacak hiçbişi bulamıyorum sürekli şarkı oyun dans
Merhaba ben yeni okudum yazinizi. Ben aynisindan aldım çok seviyor ve simdi tuslarina kendisi basıyor. Diğer sayfalara bakmadan yazdim hemen belki almissinizdir. Almadiysaniz da mutlaka alin. Ben hoppala aldim bebeğim sürekli ayakta durmak istiyor zatenn. Doktora sordum bu ay bir sıkıntı olur mu diye hic bir sorunn olmayacağını söyledi. Gun icersinde oraya da koyuyorum yemek falan yapabiliyorum en azindan. Genelde oyun halisinda takılıyor şimdi etrafında donmeyi öğrendigi icin pek bıraktığım gibi bulmuyorum:)) cingiraklari ve abisinden bazi oyuncaklari da etrafına koyuyorum almaya çalışıyor. Buna ragmen kucakta olmayi benimle is yapmayı daha çok seviyor. Kanguruyu evin icinde kullanıyorum:)

Merhaba ben yeni okudum yazinizi. Ben aynisindan aldım çok seviyor ve simdi tuslarina kendisi basıyor. Diğer sayfalara bakmadan yazdim hemen belki almissinizdir. Almadiysaniz da mutlaka alin. Ben hoppala aldim bebeğim sürekli ayakta durmak istiyor zatenn. Doktora sordum bu ay bir sıkıntı olur mu diye hic bir sorunn olmayacağını söyledi. Gun icersinde oraya da koyuyorum yemek falan yapabiliyorum en azindan. Genelde oyun halisinda takılıyor şimdi etrafında donmeyi öğrendigi icin pek bıraktığım gibi bulmuyorum:)) cingiraklari ve abisinden bazi oyuncaklari da etrafına koyuyorum almaya çalışıyor. Buna ragmen kucakta olmayi benimle is yapmayı daha çok seviyor. Kanguruyu evin icinde kullanıyorum:)
Çok teşekkür ederim cevap için , halıyı hala almadım yarın alayım o zaman, bu hoppala nasıl bişi foto var mı, işe yarıyorsa ondan da alayım yeterki biraz kendi kendine dursun ve aksam uyusun

Merhaba yazınıza denk geldim aynı durumdan bende dertliyim suan bize de polip dendi ama gümüş nitratla yakılmaz cerraha gitmeniz gerek dedi doktor operasyonla alınacakmış görüntüsünü ekliyorum sizin de bu şekilde miydi acaba
Çok geçmiş olsun. Bizimki biraz daha içeride kalıyordu dışında değildi bu kadar belki o yüzden operasyon önerdiler bilemiyorum. İnşallah sağlıkla atlatmışsınızdır.

Kızlar bezde turuncu lekeler neler yaptınız? Bizimki ne emmek istiyor öyle olunca Mama da aldım onu da istemiyor . Bezde hep turuncu leke var artık altını değiştirmek istemiyorum
Ben su veriyorum bi de emmek istemiyor ama popişine hafif pış pış vurarak az da emse sık sık emzirmeye çalışıyorum öyle düzeldi bezleri.
Canım bir de sen de ek gıda sürecini bana anlatır mısın? Bir aydır kakasında kan görüyorum zaman zaman. Yoğurt yumurta vs tattıramadım korkudan.

Yarın sabah sünnet var. Çok korkuyorum.🙁 Atak ayrı diş ayrı. Bide çok fazla dönüyor nasıl olcak acıcak uyurken yan dönüp uyuyor bazen yüzüstü uyuyor.
Bende haftaya sünnet yaptıracağım gece hep yüz üstü uyuyor çevirdiğimde ağlıyor istemiyor nasıl olcak bilmiyorum

Mamada ben oğlumda 5 marka denedim sevdiğini bulmak çok zor oluyor ya. Havuç yakında yediyse oda yapabilie turunculuk cnm açlıktanda huzursuz olur otomatikmen. Allah kolaylık versin 😊
Amin sağol canım artık uykuda emzirmeye çalışıyorum sevdiği mamayı bulmak da hem zaman gelde masraf zaten ek gıda da geldi sütle ek gıdayı bir götürürüm inşallah bakalım .
Bendede oldu.Havalar sicak ve susuz kalmis.Bol su verdim gecti.
Bende su veriyorum aldıkça da emzirmeye çalışıyorum .
Ben su veriyorum bi de emmek istemiyor ama popişine hafif pış pış vurarak az da emse sık sık emzirmeye çalışıyorum öyle düzeldi bezleri.
Canım bir de sen de ek gıda sürecini bana anlatır mısın? Bir aydır kakasında kan görüyorum zaman zaman. Yoğurt yumurta vs tattıramadım korkudan.
Aynen canım hiç emmek istemiyor memeyi görünce kafayı çeviriyor bende uykusunda veriyorum artık su da vermeye başladım. Bunda ek gıdada geç kaldım canım ya daha yeni yeni kabakla havuç tadımı yaptırdık şimdiye kadar kan görmedim . Yoğurda bende cesaret edemiyorum 7 aylıkken onu denemeyi düşünüyorum . Şimdi sebze ve meyve olarak tattırıyorum. Bende arada kan görüyorum ama ne dokunuyor bilmiyorum.

Bu arada ben su konusunda anne sütü hariç mama içen çocuğun su içmesi gerektiğini düşünüyorum doktorumunda tavsiyesi ile.
Biz 6 aylık olduk tam
Havuç
Patates
Kabak
Peynir
Yumurta sarısı
Yoğurt
İlikli kemik suyu (Patates havuç haşladım)
Karpuz
Kavun
Şeftali
Muz
Elma
Ev yapımı bebe büskivi (muhallebisine kattım çok az)
Bunları tattırdım büyük bebeğim çok alerjikti çok hassas davranmama rağmen sürekli vücut reaksiyon gösteriyordu sanırım o yüzden 2. Bebe rahatığı ile şuan daha iyi ilerliyoruz gibi geliyor korku tecrübesizlik vs ekstra bir gerilim yapıyomuş galiba bende öyle oldu yani 🙈

Kızımı yoğurt çok rahatsız etti o yüzden bir müddet vermeyi düşünmüyorum şimdilik bu kadar.
Bu arada 5-7 aylık arası olan anneler bebeklerin boyu kilosu ne durumda tabiki her bebek bir değil benimki prematüre doğdu hatırlayanlar varsa gidişatımız nasıl diye merak ettiğim için soruyorum ☘
Biz 19 Temmuzda gittik 5. Ay kontrolüne tatlım boyu 68cm kilosu 7,7kgdı

Ahh o kan 😞 ben bayramda süt ürünlerini kesince gittikçe düzeldi kakası. Bayram bitince çocuk gastroya gittim zaten inanılmaz zor randevu bulmak sadece tahlil istedi ve kilosu normal olduğu için ona da gerek yokmuş ama yemiyorsan öyle devam et dedi çıldırırsın 😟

Merhaba anneler nasılsınız...
Avent ultra air kullanan annelere bi sorum olacak. Bebeğimin alt dudişi büyük ee altı aylık da olunca 6-18 aylık emzik aldım. Ağzında durmuyor düşüyor. 6-18e geçen oldu mu? Nasıl, kullanımınızda sıkıntı var mı? Başka markayı mı denesem napsam bilemedim. Çok fark var beden olarak eskisini kullanıyorum mecbur ama damak gelişimi için sıkıntı olur mu bilemedim. Uykuya da emzik ağzında saçını okşayarak geçiyo 😒
Kizimda kullandım ben pek birşey olmadı biz zaten daha 5 aylığız gecmedik 6'ya ...kizimde oglumda uyku zamanı alıyor emzik dalınca atıyor zaten

Kızlar selam bizim kız yüzüstü hiç durmuyo, oyun matı alıp alıştırayım diyorum. Baktım unigo çok pahalanmış var mı bildiğiniz uygun fiyatlı muadil

Kızlar selam bizim kız yüzüstü hiç durmuyo, oyun matı alıp alıştırayım diyorum. Baktım unigo çok pahalanmış var mı bildiğiniz uygun fiyatlı muadil
Bizimki de sevmiyor ama dönmeye başlayınca istememe hali biraz azaldı. Bir de artık oturmaya başladı desteksiz hala oturamıyor tabi ama oyuncaklarla oynarken artık yatmak istemiyor birlikte yerde oturuyoruz 🥰 bir de mama sandalyesi olayına bayıldı bugün azıcık kayısı verdim beğenmedi şeftaliye ne dersin dedim ona da burun kıvırdı. Yoğurt ve avokadoya saldırıyordu. Onlarda üç gün kuralını uyguladım. Meyveler daha lifli olduğundan garip geldi sanırım. Kırmızı biberi bütün eline verince çok hoşuna gitti. Damağıyla biraz kopardı sadece suyunu emmedi.
Tam püre yapmadım hep çatalla ezdim bugüne kadar siz nasıl yapıyorsunuz?
Yarından itibaren havuç kabak patates diye denemelere 3 gün kuralıyla devam edeceğim. Belki boşluklar bırakırım 🧐

Bir de bu süt ürünlerini kestiğimden beri günde 4-5 kere kaka yapan çocuk günde 1 kez bile yapmamaya başladı normal mi acaba? Sizin bebekleriniz ne kadar aralıklarla kaka yapıyor? Denemelere başladığımız için mi böyle?

X