2021 Şubat Anneleri

Canım hippin yulaflisini sen mi kullanıyordun ne kadar gidiyor bir kutu?
Evet benim. Üzerinde 3 4 hafta içinde tüketin yazıyor, günlük 4 yemek kaşığı diyor aylık kullanıma ama ben 2 kaşık veriyorum şu an. Mama gibi maalesef, bitmeden çöp.

Biz de tahlil yaptırdık ve demir referans aralığında olsa da depoların biraz dolması gerektiğini söyledi doktor. B12 düşük çıktı yalnız. Ek gıdaya başlamamı söyledi.

Evet, 10 Şubat doğumlu benimki de 😊 aynı durumdayız, serseme döndüm iyice. Ben de microfer veriyordum, çok düzenli olmasa da. Doktor biraz kızar gibi oldu tahlil yapılmadan vermeme. Ama sonra kendisi verdi. Ek besin veriyor musunuz?
Ben henüz ek gıdaya başlamadım. Bu konuda da acelem yok. Eylülde başlayacağım 6,5 aylık olacak o zaman.
Kızlar Merhaba biz de ek gıdaya patatesle başladık kabak denedik. Bizim doktorumuz ilk gün çay kaşığı 2 gün tatlı kaşığı 3 gün yemek kaşığı kadar vermelisin dedi. Sizlerden başlayan oldu mu başka hangi sırayla vereceksiniz benim kafam çok karışık.
Patates kabak havuç yoğurt 3 gün kuralı ile vereceğim sonrasını hiç bilmiyorum
Patates, kabak, hqvuçtan sonra avokado, bal kabağı, tatlı patates, kuzu kıyma, yumurta sarısı ardından meyveler diye biliyorum
Kızlar bezde turuncu lekeler neler yaptınız? Bizimki ne emmek istiyor öyle olunca Mama da aldım onu da istemiyor . Bezde hep turuncu leke var artık altını değiştirmek istemiyorum
Bence susuzluktan olabilir. Bol bol emzirin veya su vern
Bu arada ben su konusunda anne sütü hariç mama içen çocuğun su içmesi gerektiğini düşünüyorum doktorumunda tavsiyesi ile.
Biz 6 aylık olduk tam
Havuç
Patates
Kabak
Peynir
Yumurta sarısı
Yoğurt
İlikli kemik suyu (Patates havuç haşladım)
Karpuz
Kavun
Şeftali
Muz
Elma
Ev yapımı bebe büskivi (muhallebisine kattım çok az)
Bunları tattırdım büyük bebeğim çok alerjikti çok hassas davranmama rağmen sürekli vücut reaksiyon gösteriyordu sanırım o yüzden 2. Bebe rahatığı ile şuan daha iyi ilerliyoruz gibi geliyor korku tecrübesizlik vs ekstra bir gerilim yapıyomuş galiba bende öyle oldu yani 🙈

Kızımı yoğurt çok rahatsız etti o yüzden bir müddet vermeyi düşünmüyorum şimdilik bu kadar.
Bu arada 5-7 aylık arası olan anneler bebeklerin boyu kilosu ne durumda tabiki her bebek bir değil benimki prematüre doğdu hatırlayanlar varsa gidişatımız nasıl diye merak ettiğim için soruyorum ☘
Listeniz çok mantıklı ben de denerim zamanı gelince. Benimki 5. Ay kontrolünde 64cm 6900dü kilosu. Görünüm olarak zayıf değil kilolu da değil normal görünümlü bir bebek. İnstada görmüşsündür 😀 doktor normal dedi zaten. Burada 8 kiloları okuyunca insan üzülüyor ama sağlıklıysa kilonun önemi yok
Bizimki de sevmiyor ama dönmeye başlayınca istememe hali biraz azaldı. Bir de artık oturmaya başladı desteksiz hala oturamıyor tabi ama oyuncaklarla oynarken artık yatmak istemiyor birlikte yerde oturuyoruz 🥰 bir de mama sandalyesi olayına bayıldı bugün azıcık kayısı verdim beğenmedi şeftaliye ne dersin dedim ona da burun kıvırdı. Yoğurt ve avokadoya saldırıyordu. Onlarda üç gün kuralını uyguladım. Meyveler daha lifli olduğundan garip geldi sanırım. Kırmızı biberi bütün eline verince çok hoşuna gitti. Damağıyla biraz kopardı sadece suyunu emmedi.
Tam püre yapmadım hep çatalla ezdim bugüne kadar siz nasıl yapıyorsunuz?
Yarından itibaren havuç kabak patates diye denemelere 3 gün kuralıyla devam edeceğim. Belki boşluklar bırakırım 🧐

Bir de bu süt ürünlerini kestiğimden beri günde 4-5 kere kaka yapan çocuk günde 1 kez bile yapmamaya başladı normal mi acaba? Sizin bebekleriniz ne kadar aralıklarla kaka yapıyor? Denemelere başladığımız için mi böyle?
Çatalla ezmeyi öneriyorlar. Tam püre değil hafif pütürlü olsun diyor doktorlar iyi yapmışsınız. Benim bebiş genelde her gün 1 kere yapyor kaka. Arada 2 gün yapmadığı oluyor

Iyi aksamlar arkadaslar benim bebeğim 5 ay 22 günlük oldu ama bu ay pek kilo almamis 100 grn falan almis 8 kilo ve bezinde hep turunculuk var su veriyorum içmiyo niye böyle oluyor
Ben doktora götürdüm bu ay genelde bu şikayetle gelen çokmuş bol su ver dedi anne sütü alsa da verin bardakla içmezse kaşıkla ver dedi biberonla ilk gun denedik gec ti.

Ben doktora götürdüm bu ay genelde bu şikayetle gelen çokmuş bol su ver dedi anne sütü alsa da verin bardakla içmezse kaşıkla ver dedi biberonla ilk gun denedik gec ti.
L Lalalayla bizimki de sulukla içmiyor biberonla içmiyor kaşıkla içmiyor. Diş kaşıyıcı olrk kullanıyor yanlarından su akıyor yutmuyor. Bol bol emziriyorm

Kızlar geceleri bebeklerinizi emzirmek için veya mama icin kaldırıyor musunuz yoksa ne zaman uyanırsa mi?
Bizimki 10 da yatar sabaha kadar uyanmaz bölmek istemiyorum ama kaldırıyorum hala

L Lalalayla bizimki de sulukla içmiyor biberonla içmiyor kaşıkla içmiyor. Diş kaşıyıcı olrk kullanıyor yanlarından su akıyor yutmuyor. Bol bol emziriyorm
Benimkide içmiyordu ama zAmanla alıştı şimdi bardağı ile bir kac yudum yuttuktan sonra başlıyor oynamaya, kaşıkla verdiğimde tukuruyordu şimdi yavaş yavas içiyor sonra yakası şu icinde😁

Kızlar yardımcı olur musunuz?
6 aylık oğlum.
* kucakta ve ayakta sallayarak uyuyoruz
*geceleri benimle uyuyor çünkü 1 ay öncesine kadar 2 saatte 3 saatte 1 emen oğlum yaklaşık 1 aydır 10 dk 20 dk yarım saat değişen sürelerde sürekli uyanıyor. Emzik normalde alırdı. 1 aydır ona da
aldanmıyor. Sadece memeyle tekrar dalıyor.
* Ayrıca belli bi düzenimiz yok şuan. Sabah 6 buçukta da kalkıyoruz 9da da. Akşam 10da da yatıyoruz 12de de. Hatta bugün 1 buçukta uyudu 🙁
Uykuya direnme durumu var. Uyumayınca bıraktıkça saatler ilerledi böyle.
Ben nerden başlayım? Nerelere gideyim?
Ben bu düzeni nasıl sağlayacağım?

Kızlar geceleri bebeklerinizi emzirmek için veya mama icin kaldırıyor musunuz yoksa ne zaman uyanırsa mi?
Bizimki 10 da yatar sabaha kadar uyanmaz bölmek istemiyorum ama kaldırıyorum hala
Benim kız 3 aylıktan beri öyle yatıyordu sabaha kadar, doktorum arada emzirmemi söylemişti ben 12,1 gibi yatıyorum uyumadan emzirip yatırıyorum zaten uyanmıyor, ama çok zor uyuduysa hiö dokunmuyorum kendi uyanıyor gece 2,3 gibi. Uyanmıyorsa gece gündüz bol bol emzir saatte bir ver memeyi

ben gece cok uyanan biriyim sicak ve nemden uyunmyor ztn uyandikca aliyorum kucagima kendi uyanmadan emiyo 2/3 kez emziriyorum ama farkinda bile degil uykusunda oluyo cok sutum yok normalde mizirdanir uyku arasi emiyo😊

Ben henüz ek gıdaya başlamadım. Bu konuda da acelem yok. Eylülde başlayacağım 6,5 aylık olacak o zaman.

Patates, kabak, hqvuçtan sonra avokado, bal kabağı, tatlı patates, kuzu kıyma, yumurta sarısı ardından meyveler diye biliyorum

Bence susuzluktan olabilir. Bol bol emzirin veya su vern

Listeniz çok mantıklı ben de denerim zamanı gelince. Benimki 5. Ay kontrolünde 64cm 6900dü kilosu. Görünüm olarak zayıf değil kilolu da değil normal görünümlü bir bebek. İnstada görmüşsündür 😀 doktor normal dedi zaten. Burada 8 kiloları okuyunca insan üzülüyor ama sağlıklıysa kilonun önemi yok

Çatalla ezmeyi öneriyorlar. Tam püre değil hafif pütürlü olsun diyor doktorlar iyi yapmışsınız. Benim bebiş genelde her gün 1 kere yapyor kaka. Arada 2 gün yapmadığı oluyor

6 ayını 1 hafta geçerken gittik 66 cm 6350 kilosu. Sanırım 4.5-5 aylık civarı gidiyo bizimki ama zaten erken doğumu kıyaslarsam zamanında doğsa o aylarda olmuş olucaktı. Aynen çok şükür sağlık problemimiz yok.

Akşam 8-9 gibi uyuyor. 12’ye doğru uyanıyor. Sonra yine kendisi uyanıyor 2 kez. Emziriyorum tekrar yatırıyorum, uyumaya devam ediyor. Sabah 6’da kalkıyor. Önceden kendim uyandırırdım o yer etti sanırım. Çünkü bazen emzik veriyorum onu alınca da uyuyor. Ama kilosu az diye gece emzirmeye devam ediyorum ben.

Kızlar yardımcı olur musunuz?
6 aylık oğlum.
* kucakta ve ayakta sallayarak uyuyoruz
*geceleri benimle uyuyor çünkü 1 ay öncesine kadar 2 saatte 3 saatte 1 emen oğlum yaklaşık 1 aydır 10 dk 20 dk yarım saat değişen sürelerde sürekli uyanıyor. Emzik normalde alırdı. 1 aydır ona da
aldanmıyor. Sadece memeyle tekrar dalıyor.
* Ayrıca belli bi düzenimiz yok şuan. Sabah 6 buçukta da kalkıyoruz 9da da. Akşam 10da da yatıyoruz 12de de. Hatta bugün 1 buçukta uyudu 🙁
Uykuya direnme durumu var. Uyumayınca bıraktıkça saatler ilerledi böyle.
Ben nerden başlayım? Nerelere gideyim?
Ben bu düzeni nasıl sağlayacağım?
İnstagram melodiuyku. Kesinlikle şiddetle tavsiyem benim bebe 4.5 ay beni uyutmadı ölmek istiyodum artık yorgunluk şimdi dünyada olduğumu hissediyorum şükürler olsun. UYKU EĞİTİMİ CANDIR

Kaldırmaya gerek yok bencw doktorlar bile bir yerden sonra gece beslenmesi kesin diyor bu sefer uyanmaya alışır zaten acıksa susasa uyanır. Keyfini çıkar cnm inanki sürekli uyanan bebek çok zor

Merhaba kizlar sizleri ozledim ne zamandir yazamiyodum umarim.herkesler iyidir bebisler kocaman olmustur simdi
Biz iyiiz 6.5 aylik olduk ek gidaya hafiften emeklemeye destekli oturmaya basladi🌸
Zaten ek gidaya cok hevesliydi anne sutunu 3.aydan itibaren tamamen biraktigi icin ben 5.5 aylikkenden hafif tattirmaya baslamstm 3 gun kurali uygulamadim suan gunde 2 ogun ek gida aliyor bazen sabh kahvaltisi avakado yumurta sarisi kendi yaptigim lor corba yogurt ve meyve kombnlernden 2sini secip gun icnde onu veriyorm
Meyveyi meyve filesne koyuyorm seviyor
Bu arada disimiz cikmak uzere doktor gecdn hafta bikac gune gelir dedi
Boyu 72 cm kilosu 7800lerde umarm hepinzn bebisler iidir bizden haberler boyle

Ben de aldim ve asla istemiyo canm agzndan atiyo devamli buyuk gercektrn
Merhaba anneler nasılsınız...
Avent ultra air kullanan annelere bi sorum olacak. Bebeğimin alt dudişi büyük ee altı aylık da olunca 6-18 aylık emzik aldım. Ağzında durmuyor düşüyor. 6-18e geçen oldu mu? Nasıl, kullanımınızda sıkıntı var mı? Başka markayı mı denesem napsam bilemedim. Çok fark var beden olarak eskisini kullanıyorum mecbur ama damak gelişimi için sıkıntı olur mu bilemedim. Uykuya da emzik ağzında saçını okşayarak geçiyo 😒

Benim kız 3 aylıktan beri öyle yatıyordu sabaha kadar, doktorum arada emzirmemi söylemişti ben 12,1 gibi yatıyorum uyumadan emzirip yatırıyorum zaten uyanmıyor, ama çok zor uyuduysa hiö dokunmuyorum kendi uyanıyor gece 2,3 gibi. Uyanmıyorsa gece gündüz bol bol emzir saatte bir ver memeyi

ben gece cok uyanan biriyim sicak ve nemden uyunmyor ztn uyandikca aliyorum kucagima kendi uyanmadan emiyo 2/3 kez emziriyorum ama farkinda bile degil uykusunda oluyo cok sutum yok normalde mizirdanir uyku arasi emiyo😊

Akşam 8-9 gibi uyuyor. 12’ye doğru uyanıyor. Sonra yine kendisi uyanıyor 2 kez. Emziriyorum tekrar yatırıyorum, uyumaya devam ediyor. Sabah 6’da kalkıyor. Önceden kendim uyandırırdım o yer etti sanırım. Çünkü bazen emzik veriyorum onu alınca da uyuyor. Ama kilosu az diye gece emzirmeye devam ediyorum ben.
Teşekkürler kızlar bende devam edeyim emzirmeye kilosu hep sınırda alıyor

Kaldırmaya gerek yok bencw doktorlar bile bir yerden sonra gece beslenmesi kesin diyor bu sefer uyanmaya alışır zaten acıksa susasa uyanır. Keyfini çıkar cnm inanki sürekli uyanan bebek çok zor
Bizimki 10 da uyuyor 4 te uyandırıyorum yoksa bir gün denedim sabaha kadar hic uynamadi beslenmesi az olduğu icin uyandirmak zorunda kalıyorum

X