2021 Şubat Anneleri

Ahh o kan 😞 ben bayramda süt ürünlerini kesince gittikçe düzeldi kakası. Bayram bitince çocuk gastroya gittim zaten inanılmaz zor randevu bulmak sadece tahlil istedi ve kilosu normal olduğu için ona da gerek yokmuş ama yemiyorsan öyle devam et dedi çıldırırsın 😟
Ben mi gerizekalıyım valla bilemedim ne alerji yapıyor bulamadım.tadınlara da geçtik tam bir kaos benim için. İnşallah çok uzamaz bu alerji durumu hepimiz için. Rahatça besler besleniriz.
Canım bir şey merak ettim kuzucuğunu babanız sünnet ederken anestezi iğnesinden önce anestezi kremi ya da sprey kullandı mı😬 benim diğer kuzucular anestezi yapılırken çok ağlamıştı da böyle bir yolu var mı merak ettim. Yarın sünnet randevumuz var da

Amin sağol canım artık uykuda emzirmeye çalışıyorum sevdiği mamayı bulmak da hem zaman gelde masraf zaten ek gıda da geldi sütle ek gıdayı bir götürürüm inşallah bakalım .

Bende su veriyorum aldıkça da emzirmeye çalışıyorum .

Aynen canım hiç emmek istemiyor memeyi görünce kafayı çeviriyor bende uykusunda veriyorum artık su da vermeye başladım. Bunda ek gıdada geç kaldım canım ya daha yeni yeni kabakla havuç tadımı yaptırdık şimdiye kadar kan görmedim . Yoğurda bende cesaret edemiyorum 7 aylıkken onu denemeyi düşünüyorum . Şimdi sebze ve meyve olarak tattırıyorum. Bende arada kan görüyorum ama ne dokunuyor bilmiyorum.
Valla kendime kızıyorum bulamadım diye. 3 çocukla kafamı toparlayıp odaklanmıyorum bu konuya. Egzama şimdilik geçtiği için doktora da götürmedim bakalım inşallah ağız tadıyla yediririz her şeyi. Nasıl oldu bezler düzeldi mi?

Kızlar yardımcı olur musunuz?
6 aylık oğlum.
* kucakta ve ayakta sallayarak uyuyoruz
*geceleri benimle uyuyor çünkü 1 ay öncesine kadar 2 saatte 3 saatte 1 emen oğlum yaklaşık 1 aydır 10 dk 20 dk yarım saat değişen sürelerde sürekli uyanıyor. Emzik normalde alırdı. 1 aydır ona da
aldanmıyor. Sadece memeyle tekrar dalıyor.
* Ayrıca belli bi düzenimiz yok şuan. Sabah 6 buçukta da kalkıyoruz 9da da. Akşam 10da da yatıyoruz 12de de. Hatta bugün 1 buçukta uyudu 🙁
Uykuya direnme durumu var. Uyumayınca bıraktıkça saatler ilerledi böyle.
Ben nerden başlayım? Nerelere gideyim?
Ben bu düzeni nasıl sağlayacağım?
Uyku konusunda aynısnı yaşıyoruz . 4Ay atağından sonra gitti bizim düzen. Hersaat uyansa yine iy çığlık çığlığa bir yeri kesiliyormuş gibi ağlayarak uyanıyor. 2 saatlere hasret kaldım.dişte yok😭

Bizde sallayarak uyuyoruz 1 aydıe memede uyumaya başladı. Geceleri her saat beslenir oldu kilo aldı baya

Ben mi gerizekalıyım valla bilemedim ne alerji yapıyor bulamadım.tadınlara da geçtik tam bir kaos benim için. İnşallah çok uzamaz bu alerji durumu hepimiz için. Rahatça besler besleniriz.
Canım bir şey merak ettim kuzucuğunu babanız sünnet ederken anestezi iğnesinden önce anestezi kremi ya da sprey kullandı mı😬 benim diğer kuzucular anestezi yapılırken çok ağlamıştı da böyle bir yolu var mı merak ettim. Yarın sünnet randevumuz var da
Hayır sürmediler canım ya evet bizimki de ağladı ama bence bir anda kafasının etrafında bir sürü insan ışık ve hareket etmesin diye eli kolu bacağı tutulduğu için de ağlamış olabilir diye düşündüm. Anestezi verildikten sonra belli bir müddet bekleniyor 15-30 dk civarı o arada ben emzirdim rahatladı hemen sünnet yapılırken hiç sesi çıkmadı hatta arada gülücükler saçtı ona öpücük gönderenlere :)

Uyku konusunda aynısnı yaşıyoruz . 4Ay atağından sonra gitti bizim düzen. Hersaat uyansa yine iy çığlık çığlığa bir yeri kesiliyormuş gibi ağlayarak uyanıyor. 2 saatlere hasret kaldım.dişte yok😭

Bizde sallayarak uyuyoruz 1 aydıe memede uyumaya başladı. Geceleri her saat beslenir oldu kilo aldı baya
Ya sürekli uyanarak emmek istese sorun yok ama ben son 3-4 gündür emmerken süt içmemesine rağmen memeyi çekince ağlayıp uyanmasına dellenmeye başladım umarım geçicidir. Bu arada bu sorunu sabahları yaşıyoruz. Bir de akşam erken yatamıyor bir türlü dediğin gibi tam 4,5 ay atağı ve eşimin sülalesinin türkiyeye gelmesinin sonucu diye düşünüyordum ama herkes benzer sorun yaşıyor. S Storycan ne yaptınız nasıl ilerledi bu uyku eğitimi biraz anlatır mısın canım yaa çünkü biz sorun yaşamıyorduk ama artık ciddi ciddi düşünmeye başladım.

Bebeğimi ayakta sallayarak uyuttuğum için mi bilmiyorum ama uyandığım zaman ilk 1-2 dk yere basarken bileklerim çok acıyor. Afallayarak yürüyorum. Sizde de bu tarz sorun yaşayan var mı? Eğer sallamadan kaynaklıysa onu sallanmadan uyumaya nasıl alıştıracağım off of :KK64:

Allah güzel günlerini göstersin💜 Dönerse diye herhangi bir şey önerdi mi doktor peki? Karton bardak koyan okumuştum sanırım
Hastanede işlemden sonra koydular. Biz de evde koymaya devam ettik. 2 gün sonra dönmeye başladı ağlamadı da demek ki ağrısı geçmişti. Dikişleri düştü iyice iyileşmesini bekliyoruz :) amin sizinkinin de inşallah.

İnstagram melodiuyku. Kesinlikle şiddetle tavsiyem benim bebe 4.5 ay beni uyutmadı ölmek istiyodum artık yorgunluk şimdi dünyada olduğumu hissediyorum şükürler olsun. UYKU EĞİTİMİ CANDIR
Ya valla düşünüyorum bu aralar. İnstagramda bikaç sayfayı da takip ediyorum. Şimdi senin ki düzenli bi şekilde kendi mi uyuyor?

Kızlar geceleri bebeklerinizi emzirmek için veya mama icin kaldırıyor musunuz yoksa ne zaman uyanırsa mi?
Bizimki 10 da yatar sabaha kadar uyanmaz bölmek istemiyorum ama kaldırıyorum hala
Uyanmıyorsa kaldırmayın artık, zaten 6. Aydan sonra gece beslenmesinin kesilmesi tavsiye edilir. Gece uykusu oturmuş ne güzel, siz kendiniz bozmayın. Acıkıyor olsa zaten uyanırdı.

Bizimki 10 da uyuyor 4 te uyandırıyorum yoksa bir gün denedim sabaha kadar hic uynamadi beslenmesi az olduğu icin uyandirmak zorunda kalıyorum

Benim oğlum 2 satte bir kalkardı mama içerdi ona rağmen hep zayıf bebekti hala öyle. Şimdi kızım uyanmasa uyandırmıyorum çünkü açşa huzursuzsa susuyosa muhakkak uyanır bebiş

Kızlar geceleri bebeklerinizi emzirmek için veya mama icin kaldırıyor musunuz yoksa ne zaman uyanırsa mi?
Bizimki 10 da yatar sabaha kadar uyanmaz bölmek istemiyorum ama kaldırıyorum hala
Ne kadar şanslı olduğunu bilemezsin🤩 uykusu artar diye beklerken biz her saat kalkıyoruz.🥺 Sabah uyanış xaten 5-5;30

Bebeğimi ayakta sallayarak uyuttuğum için mi bilmiyorum ama uyandığım zaman ilk 1-2 dk yere basarken bileklerim çok acıyor. Afallayarak yürüyorum. Sizde de bu tarz sorun yaşayan var mı? Eğer sallamadan kaynaklıysa onu sallanmadan uyumaya nasıl alıştıracağım off of :KK64:
Ben bazen ayakta uyutuyorum dediğiniz gibi oluyor. Özellikle topuğumun arka kısmı acıyor. Aşil tendonum zaten sorunlu o yüzden çok rahatsız oluyorum.

Kızlar, benim oğlum dün tam 6 aylık oldu. 7200 gr. 69 cm. Son iki ayda 600 gr. aldı sadece. Yengeç gibi emeklemeyi bırakmaya çalışıyor. Etrafında 360 derece dönüp geriye ve yanlara gidiyordu. Artık dizlerinin üzerine geliyor, dizlerini öne çekiyor biraz ileri gidiyor ama kol ve bacakları uyumlu çalışmıyor henüz ☺️ Yerde ulaşabileceği seviyede bişeyler varsa tutunup doğrulmaya oturmaya çalışıyor sepetleri deviriyor. Bu ay sünnetle birlikte küçük bir operasyon geçirecek içim sızlıyor. Fıtık ameliyatı olan bebişler vardı diye hatırlıyorum. kedilianne84 kedilianne84 çok zorluk yaşadınız mı? Ne kadar süre aç kaldı? İyileşme süreci nasıl geçti?

Benim oğlum 2 satte bir kalkardı mama içerdi ona rağmen hep zayıf bebekti hala öyle. Şimdi kızım uyanmasa uyandırmıyorum çünkü açşa huzursuzsa susuyosa muhakkak uyanır bebiş
Dogru haklısın zaten aç olduğunda uyanır
Ne kadar şanslı olduğunu bilemezsin🤩 uykusu artar diye beklerken biz her saat kalkıyoruz.🥺 Sabah uyanış xaten 5-5;30
4.ay atağını hafif atlattık sanki biz 😅cok şükür🤲🏻 gündüz uykuları gitti bir saat süren bir uykusu var en fazla bi sıkıntımız o

Kizlar büyük bir ruhsal cokuntunun başındayım bir haftadır ne gündüz ne de gece uyuyor hiçbir şekilde uyumuyor!!!
yatakta heryere dönüyor dönüyor uyuyamiyor .... Çok fenalardayim böyle olan var mı? Sürekli ikinir gibi 🤦

Kizlar büyük bir ruhsal cokuntunun başındayım bir haftadır ne gündüz ne de gece uyuyor hiçbir şekilde uyumuyor!!!
yatakta heryere dönüyor dönüyor uyuyamiyor .... Çok fenalardayim böyle olan var mı? Sürekli ikinir gibi 🤦
Biz öyleyiz canım sürekli ıkınır gibi hep bir huzursuz son 1 aydır böyle uykular da bozuldu. Emmesi de değişti hiç emmek istemiyor bezler turuncu artık yoruldum

Biz öyleyiz canım sürekli ıkınır gibi hep bir huzursuz son 1 aydır böyle uykular da bozuldu. Emmesi de değişti hiç emmek istemiyor bezler turuncu artık yoruldum
Ben arada gündüz mama da veriyorum olmuyor daha da fenalasiyoruz .... Ne yapacağız bilmiyorum gece emiyor ancak☹️

4..ay atağından sonra bizim uykular berbat oldu. 1.5 ay boyunca geceleri sıı sık ve en kötüsüde çığlık çığlığa ağlayarak uyandı. Şmdi ağlamalar bitti sık uyanmalr devam. Aslında uyyyor ama dönmeyi öğrendiği için dönüyor yüzüstğ kalıyor öyle yine ağlıyor. Uykum stn hafftir her kıpırdısında uyanıyorum. Bir tek emerek sakinleştiği için resmen baya kilo aldı.

X