2021 Şubat ayı burç yorumları

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
tumblr_1c52807cea14ea435f4db10f06a3db77_54642835_1280.jpg


Şubat 2021 için 12 burcun yorumunu sizler için özetledim… Burç yorumlarınızı okurken, yükselen burcunuzu da okumayı ve dikkate almayı unutmayın… Sevgilerimle…KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Sebepsiz bir yere ihtiyacınız olmayan şeyler almak isteyeceğiniz bir aydasınız. Kredi kullanmaktan, borç almaktan uzak durun. Nisan ayından itibaren para biriktirmeniz gerektiğini daha iyi anlayacak ve bugünlerde başlayacağınız tutumlu tavırlarınızla Birkaç ay içinde kendinizi maddi olarak daha güvende hissedeceksiniz… Elektronik eşyalarınızla ilgili şanssızlıklar yaşayabilirsiniz… Bu eşyaların su ile temaslarından dolayı yaşayabileceğiniz kazalara karşı dikkatli olun…BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

Şansınızın açılacağı bir aydasınız… Karşınıza gelecek fırsatlarla birlikte fazla çalışma ve başarı isteğiniz bedeninizi yormanıza neden olabilir… Aynı çalışma ve aktivite isteğini, spor yapmayı seven boğa burçları da hissedecek. Özellikle kalbinizi yormaktan kaçının. Sigara, alkol gibi sağlığınıza zarar veren alışkanlıklarınızı bu yoğunluk sürecinde unutmanız ve bu alışkanlıklarınızdan kurtulmanız için 20 Şubat sonrası tam zamanı. Sevdiklerinizin de bu mücadelenizde yanında olacağınızdan emin olabilirsiniz…İKİZLER (22 Mayıs – 22 Haziran)

Kendinizde eleştirdiğiniz dış görünüşünüz, karakteristik özellikleriniz gibi şeyleri değiştirmek için olumlu bir aya giriyorsunuz. 2020 yılı içinde maddi konulardan dolayı sorun yaşadığınız ve kırgın olduğunuz insanlar tekrar sizinle barışmak isteyebilir… Tekrar bazı insanlara güvenip hem maddi hem de manevi olarak destek olmaya karar vermeden önce geçmiş deneyimlerinizi ve bu durumlarda hissettiklerinizi bir düşünmenizi tavsiye ederim. Aynı yanlışları tekrar yapmanız iç dünyanızda gerginlikler yaşamanıza neden olabilir.YENGEÇ (23 Haziran – 22 Temmuz)

Nisan ayına kadar devam edecek bir yeni döneme giriyorsunuz… Bu dönemde iş hayatınızdaki olumlu gelişmeleri fark etmeye başlayacaksınız… Sağlığınıza dikkat etmediğinizi düşünüyorsanız artık yeni ve sağlıklı bir başlangıç yapmanın tam zamanı… Biraz halsiz ve iş yapmak için kendinizi isteksiz hissedebilirsiniz. Uyku düzeninize dikkat etmeniz, erken yatıp kalmanız, hiç olmadığı kadar dinç ve güçlü hissetmeniz için yeterli olacaktır…ASLAN (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Baş ağrılarıyla boğuşacağınız birkaç hafta yaşayabilirsiniz; bu ağrılar göz yorgunluklarınızdan kaynaklanma ihtimali yüksek. Görme bozukluğu yaşıyorsanız göz doktoruna gitmeyi ertelemeyin… Beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat etmediğinizi düşünüyorsanız her şeyi düzene koymak için tam zamanı. Akrabalarınızla ilgili geleceğe dönük ortak kararlar alabilir, ortak bir işe girişmek ya da beraber bir yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Mart ayı bu girişimler için daha şanslı olacağınız bir ay olacak… Paranızın değerini bilmenizde ve bu kararları biraz ağırdan almanızda fayda var…BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül)

Tatil size erken geldi… Çalışmak istemeyeceğiniz bir aya giriyorsunuz… İşlerinizi öncelik sırasına göre çok iyi sıralayın yoksa çoğu yarım kalacak… Madem çalışmak içinizden gelmiyor, vicdan azabı duyup kendinize hayatı zindan etmeyin; Nisan ayında fazlasıyla rahatlamış ve güç toplamış bir şekilde hayatınıza devam etmek için enerjiniz yerine gelecek. Ailedeki sizden yaşça büyük bir kadının sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Diş ve diş etlerinizle ilgili bir rahatsızlık hissedebilirsiniz… Bu rahatsızlık iyice büyümeden erkenden tedbir alıp hemen diş hekimine başvurun…TERAZİ (23 Eylül – 22 Ekim)

İlişkilerle ilgili daha olumlu olacağınız günler 16 Şubat’tan sonra başlıyor… Kendinizi bu tarihten itibaren pamuk gibi hissedeceksiniz. İkili ilişkilerinizdeki bu huzurlu tavır yeni arkadaşlıklara, iş ilişkilerine, yalnız olan Terazi burçları için de yeni bir gönül ilişkisine kapı açmalarına yarayacak. Tansiyonunuza dikkat edin, sağlıksız beslenmeyle birlikte tansiyon sorunları yaşayabilir ve gereksiz yere bu sağlık problemleriyle uğraşabilirsiniz… Çocuklarla ilgili haberler alabilirsiniz; bunlar ailenizden ya da yakın çevrenizden birilerinin çocuk sahibi olacağı haberini duymak gibi sevindirici bir gelişme olabilir…AKREP (23 Ekim – 21 Kasım)

Sosyal medyadan ya da WhatsApp gibi platformlardan mesajlaşarak telefonla yazılı iletişim kurmaktan uzak durun… Özellikle sevdiğiniz insanlarla anlaşmazlıklar yaşadığınızda Şubat ayında yüz yüze konuşarak bu sorunları gidermeniz kırgınlıkların önüne geçecektir. Geçmişte yaşadığınız kötü deneyimleri ve duygusal durumlarınızı biriktirmekten vaz geçmezseniz bu ay başınıza gelecek bazı olaylarla ilişkilendirip gergin tavırlar takınabilirsiniz. Beklemediğiniz bir yerden size ait olan bir eşya ya da bir para geri gelebilir…YAY (22 Kasım – 21 Aralık)

Herkesle dost olmaya çalışmak sizi yorabilir. Daha önce uyardığınız halde aynı hataları tekrarlayan insanlara karşı tavır koymazsanız Nisan ayında bu sorunları tekrar yaşayabilirsiniz… Fazla ayakta kalmamaya dikkat edin, bacaklarınızda ve özellikle diz bölgenizde kısa süreli ağrılar oluşabilir. Yaz için tatil planları aklınızdan çıkmayacak… Bu planların verdiği huzurla insanlara, özellikle aile bireylerinize söz vermeyin. Yaz ayları için Mayıs ayında yeni sürprizlerle karşılaşıp daha güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz…OĞLAK (22 Aralık – 21 Ocak)

Yeni girişimler yapmak için 10 Şubat sonrası uygun bir zaman… Başka insanlarla inatlaşmanız önemli iş fırsatlarını ve yeni bir girişlimi kaçırmanızla sonuçlanabilir; huzurlu yaklaşmanız ve pozitif enerjinizi insanlara aktarmanız gerektiğini unutmayın. Önümüzdeki ay da dahil olmak üzere bu iki ayda kişisel gelişiminize, yeni şeyler öğrenmeye ve bu öğreneceğiniz şeylerle ilgili ileriye dönük planlar yapmakta cesur olun. Dünya değişiyor ve burcunuz da size bu değişime adapte olmanız için yeterince karakteristik fırsatı ve gücü veriyor…KOVA (22 Ocak – 19 Şubat)

Şubat ayının ikinci ve üçüncü haftalarında rüya görme miktarınız artabilir. Gördüğünüz haberci rüyaları dikkate almaya ve doğru yorumlatmaya dikkat edin. Böbrek rahatsızlıklarına açık olduğunuz bir aydasınız, bol su için lütfen… Eğitimler ilgili meraklarınız oluşabilir; kendinizi geliştirmek, web üzerinden eğitimler almak, kitap okumak isteyeceksiniz… Kendinizle baş başa kalmaktan keyif alacağınız huzurlu bir Şubat ayı Kova burçlarını bekliyor olacak… Kıramayacağınız bir tanıdığınız sizden borç isteyebilir. Borcu verirseniz geri almanız biraz uzayacağı için şimdiden bunu göz önünde bulundurarak borç verin; acil ihtiyacınız olabilecek bir parayı borç verip sonra kırgınlıklar yaşamayın…BALIK (20 Şubat – 20 Mart)

16 Şubat sonrasını geceleri yiyerek ve kilo alarak geçirebilirsiniz. Aç uyuyamama gibi bir psikolojiniz doğabilir; bu tarihten ay sonuna kadar olan dönemde uyku düzeninize ve geceleri yememeye dikkat edin… Yaşadığınız yerdeki komşularla anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Sorun sizden kaynaklı olduğu için bu anlaşmazlıklar çıkmayacak ama insanları biraz alttan almanızda fayda var, kısa bir süre sonra hatalarını anlayacaklarına emin olabilirsiniz. Devlet dairelerine olan borçlarınızı ya da faturalarınızı ödemeyi unutabilirsiniz, dikkatli olun…


Kalust Şalcıoğlu
 
Son düzenleme:

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
tumblr_3aa65ff8789fa194b7d6ab0077e3156d_cfded14a_1280.jpg

Koç & Yükselen Koç Burcu:

Şubat ayına Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin arkadaşlar, sosyal çevre, hayaller ve umutlar alanınızda olacak. 21 Şubat’a kadar devam edecek bu gerileme ile eski arkadaşlarınızdan haberler alabilirsiniz, eski bazı bilgiler ve kişiler karşınıza çıkabilir. Hayallerinizi ve gitmek istediğiniz yolu gözden geçirmek için iyi bir dönem olacak ki sonrasında hızla ilerleyebilesiniz.

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve yine bu alanda size güzel gelişmeler yaşamak için destek verecek. Arkadaşlarınızdan güzel destekler alabileceğiniz bir dönem olacak, hatta arkadaş çevrenizden birisi ile bir aşk başlangıcı da söz konusu olabilir. Eski aşklarda aklınızda olabilecek bu dönemde…

10-11 şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta bu alanda bir de yeni ay gerçekleşecek, hayal ettiğiniz birşeye adım atmak ve arkadaşlarınızdan destekler almak için güzel bir yeni ay olacak ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olacak, eğer yepyeni birşeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır.

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için içsel bir süreci başlatacak. Eski anılar aklınıza gelebilir, bilinçaltınıza ittiğiniz bazı konular canlanabilir, bazı korkularınızla yüzleşmeniz gerekebilir, gündeme gelen her ne ise şifalanmak istiyordur unutmayın…

25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanları sevgi ile şifalandırmaya yardım edecek…

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay hem sağlık ile ilgili bazı konularda bilgileri yolunuza getirebilir hem de iş alanında bazı sonuçlanmalar ve kararlar gündemde olabilir.
Boğa & Yükselen Boğa Burcu:

Şubat ayına Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin kariyeriniz, görünür olduğunuz, toplum önündeki yüzünüz ve ilişkileriniz alanında olacak. 21 Şubat’a kadar devam edecek bu gerileme kariyer ve ilişkiler alanınıza etkileyeceğinden bu konularda dikkatli olmak iyi olacaktır. Yepyeni kararlar almak, yeni bir işe başlamak için çok iyi bir dönem olmayacak, daha çok eski işleri, projeleri ve ilişkileri tekrar değerlendirmek doğru olacaktır…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve yine kariyer, ilişkiler alanında size güzel gelişmeler yaşatmak için destek verecek. Bu dönemde iş yerinizde çok daha seveceğiniz bir projeye başlayabilir veya iş yerinde birisi ile aşk konuları gündeme gelebilir. İşin parası ile ilgili gelişmeler de mümkün…

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta bu alanda bir de yeni ay gerçekleşecek, hayal ettiğiniz birşeye adım atmak ve yeni kariyer hedeflerinizi belirlemek için güzel olacak ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olacak, eğer yepyeni birşeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. Bu dönemde önceden yapmayı planladığınız ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, arkadaş çevreniz, iş alanında destek aldığınız kişiler ve hayaller, umutlar alanında güzel gelişmeler bu dönemde mümkün olacak. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanları sevgi ile şifalandırmaya yardım edecek, arkadaş çevrenizde sevgi dolu gelişmeler ve paylaşımlar yaşanması mümkün…

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay çocuklar, aşk, hobi gibi yapılan işler ve proje bazında yapılan işler alanını aydınlatacak. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız birşeyi ortaya çıkarmak için iyi bir dönem olacak… Güzel bir ay olmasını dilerim…
İKİZLER & Yükselen İkizler Burcu

Şubat ayına Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin iletişim, öğrenim, eğitimler, uzaklar, seyahatler ve inançlar alanınızda olacak. Neye inandığınıza ve neden inandığınıza dikkat etmeniz gereken ve bazı şeyleri sorgulayacağınız bir dönem olacak. 21 Şubat’a kadar devam edecek bu gerileme, yepyeni kararlar almak, yeni bir işe başlamak için çok iyi bir dönem olmayacak, daha çok eski işleri, projeleri ve ilişkileri tekrar değerlendirmek doğru olacaktır…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve yine uzaklar, eğitimler, hukuksal konular alanında size güzel gelişmeler yaşatmak için destek verecek. Bu dönemde uzaklardan beklediğiniz güzel haberler gelebilir. Yine bazı eski projeler ve işler tekrar gündeme gelebilir. Merkür sizin burç yöneticiniz olduğundan hayatınızın birçok alanı etkilenecek ve yeni adımlar yerine eskileri değerlendirmek ve beklemek daha doğru olacaktır…

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta uzaklar, seyahatler, eğitimler ve hukuksal konular alanında bir de yeni ay gerçekleşecek, hayal ettiğiniz birşeye adım atmak, bir seyahat planlamak veya bir eğitime başlamak için güzel olacak ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni birşeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, iş alanınızda bir hareketlilik, kendinizi daha ön plana koyma, görünür olma ve işlerinizi ön plana çıkarmak için iyi bir dönem olacak. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanlarda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay ev, aile, alım – satım konuları alanında bazı konuların görünür olmasını sağlayacak. Aile içinde bir konu ön plana gelebilir, siz eviniz ile ilgili bazı kararlar alabilir ve hatta uygulamaya koyabilirsiniz… Güzel bir ay olmasını dilerim…

Yengeç & Yükselen Yengeç Burcu

Şubat ayına Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin parasal konuları anlatan alanınızda olacak. Şubat sonunda Aslan burcunda yaşadığımız dolunayda ortak para konularını gündeme getirmişti ama bu gerileme dolayısı ile eski konularla ilgilenmek için iyi yepyeni adımlar atmak için iyi olmayacak bir dönem olacak ve bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek.

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve yine parasal konular alanınızı etkileyecek ama bu sefer güzel etkiler de getirecek. Bu dönemde eski bazı ortak para konuları gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu konu ailenin parası, miraslar veya bankalarla ilgili konularda olabilir…

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta parasal alanda bir yeni ay olacak aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki olacak ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni birşeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır, ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, uzaklardaki akrabalardan gelecek haberler, bir seyahat planı, bir eğitimle ilgili konunun gündeme gelmesi bu dönemde mümkün. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanlarda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin iletişim, sözleşmeler, kardeşler ve seyahatler alanınızda olacak. Beklediğiniz haberler ve gelişmeler bu dönemde gelebilir… Güzel bir ay olmasını dilerim…
Aslan & Yükselen Aslan Burcu:

Şubat ayına burcunuzda yaşadığımız dolunayın etkisinde başlıyoruz, sizin için büyük farkındalıklar içeren ama bir yandan da kapanış enerjisi çok yüksek bir dolunay oldu. Aynı zamanda bu aya Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin ikili ilişkiler alanınızda olacak. İkili ilişkiler ve evlilik, ortaklık konularında eski bazı konuların gündeme gelmesi, ilerleme kaydedememek bu dönemde mümkün, bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve yine sizin ikili ilişkiler alanınızı etkileyecek ama bu sefer güzel etkiler de getirecek. Bu dönemde eski bazı ilişkiler, ortak yapılan işler tekrar gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta yine ikili ilişkiler alanında bir yeni ay olacak aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki olacak ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni birşeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır, ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, parasal konular bu dönemde hareketlenecek, ailenin parası, ortak yaptığınız bir işin parası konuları ön plana çıkacak. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanlarda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin yine parasal konuları anlatan alanınızda olacağından, beklediğiniz haberler ve gelişmeler bu dönemde gelebilir… Güzel bir ay olmasını dilerim…
BAŞAK & Yükselen Başak Burcu:

Şubat ayına #Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin iş, çalışma, üretme ve sağlık alanınızda olacak. Eski bazı işler, beraber çalıştığınız kişiler bu dönemde gündeme gelebilir, eski işleri tekrar gündeme almak için iyi bir dönem olacak, bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek… Merkür aynı zamanda burç yöneticiniz olduğundan bu ay ilerlemek sizin için biraz zor olabilir ve bu etki hayatınızın her alanına yansıyabilir, o yüzden de ilerlemek yerine içe çekilmek ve planlar yapmak için kullanın bu etkiyi…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve bu etki size iş alanınızda destek verecek, özellikle bir kişi size iş konularında çok destek olabilir. Bu dönemde eski bazı işler tekrar gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta yine iş, çalışma, üretme alanınızda bir yeni ay olacak, aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni bir şeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır, ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, bu etki ile ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konuları gündeminize gelecek. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta burcunuzda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin burcunuzda olduğundan ve sonunda artık Merkür gerilemesi bittiğinden, işlerinizden, haber beklediğiniz yerlerden beklediğiniz haberlerin gelmesi için güzel bir dönem olacak… Güzel gelişmelerin olduğu bir ay olmasını dilerim…

Terazi & Yükselen Terazi Burcu:

Şubat ayına #Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin aşk, çocuklar ve hobi gibi yapılan işler alanınızda olacak. Eski bazı işler, beraber çalıştığınız kişiler bu dönemde gündeme gelebilir, eski işleri tekrar gündeme almak için iyi bir dönem olacak, bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek… Eski bir aşk tekrar gündeme gelebilir, çocuklarınızla ilgili bazı konularında tekrar üzerinden geçilmesi ve düzenlenmesi gerekebilir…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve bu etki size aşk, çocuklar, hobiler alanınızda destek verecek… Bu dönemde eski bazı işler, konular ve kişiler tekrar gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta yine aşk, çocuklar, hobi gibi yapılan işler alanınızda bir yeni ay olacak, aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni bir şeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. Ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, bu etki ile işiniz, iş yerinizdeki ilişkiler ve sağlık konularınız gündeme gelecek. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin gizli kapaklı işleri anlatan alanınızda olacağından sizden saklanan bir konu gündeminize gelebilir, yine bilinçaltınız çok aktif olacağından eski bazı konular ve çözmeniz gereken bazı şeyler gündeminizde olabilir. Güzel gelişmelerin olduğu bir ay olmasını dilerim…
AKREP & YÜKSELEN AKREP BURCU:

Şubat ayına #Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin ev, aile, alım – satım konularını anlatan alanınızda olacak. Aile içinde eski bazı konular tekrar gündeme gelebilir, eviniz ile ilgili ertelediğiniz işler, bazı elektrik arızaları da söz konusu olabilir. Bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve bu etki size ev, aile ve aile içindeki ilişkiler alanınızda destek verecek… Bu dönemde eski bazı işler, konular ve kişiler tekrar gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta yine ev, aile ve alım – satım konularını anlatan alanınızda bir yeni ay olacak, aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni bir şeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. Ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, bu etki ile aşk konuları, çocuklarınız ile ilgili konular, eğlence ve keyifle yaptığınız işler konuları ön plana gelecek. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin sosyal çevre, hayaller, gruplar ve organizasyonlar alanınızda olacağından, arkadaşlarınız ve destek aldığınız kişilerle ilgili bazı gelişmeler ve önemli haberler bu dönemde gelebilir. Güzel gelişmelerin olduğu bir ay olmasını dilerim…

YAY & YÜKSELEN YAY BURCU:

Şubat ayına #Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin iletişim alanınızda olacak, ayrıca Merkür hem kariyer hem de ikili ilişkiler alanınızı yönettiğinden bu alanlarda eski konular tekrar gündeme gelebilecek. Eski işler, eski sözleşmeler, kardeşleriniz veya kuzenleriniz gibi yakın akrabalarla alakalı eski bazı konular gündemde olacak. Bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve bu etki sizin iletişim alanınıza destek verecek ve kendiniz sevgi ile ifade etmenizi sağlayacak. Bu dönemde eski bazı işler, konular ve kişiler tekrar gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta yine iletişim, eğitimler ve seyahatler alanınızda bir yeni ay olacak, aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni bir şeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. Ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, bu etki ile eviniz, aileniz, ev içinde yapmak istediğiniz bazı değişiklikler ile köklerinizden getirdiğiniz bazı yetenekler ön plana çıkacak. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin kariyer, iş, kendinizi ön plana koyduğunuz konular alanında olacağından bu konularda haberler ve gelişmeler getirebilecek. Güzel gelişmelerin olduğu bir ay olmasını dilerim…
OĞLAK & YÜKSELEN OĞLAK BURCU:

Şubat ayına #Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin parasal konuları anlatan alanınızda olacağından eski konular tekrar gündeme gelebilecek. Eski işler, bazı atladığınız ödemeler veya hesaplaşmalar bu dönemde gündeme gelebilir. Bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve bu etki sizin parasal alanınıza destek verecek fakat güzel şeyler uğruna para harcamanızı getirebilecek. Bu dönemde eski bazı işler, konular ve kişiler tekrar gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta yine para konularını anlatan alanınızda bir yeni ay olacak, aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni bir şeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. Ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin için daha duygusal bir süreç olacak, bu etki ile iletişim alanınız hareketlenecek, kardeşleriniz ve seyahatlerle ilgili konular gündeme gelebilecek. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin uzaklar, eğitimler, seyahatler ve hukuksal konular alanınızda olacak ve size beklediğiniz haberleri getirebilecek. Güzel gelişmelerin olduğu bir ay olmasını dilerim… #Şubat Ayı Burç Yorumları
KOVA & YÜKSELEN KOVA BURCU:

Şubat ayına #Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin burcunuzda olacağından hayatınızın her alanında ilerlemek yerine biraz yavaş hareket etmek ve içe çekilme gerekliliğini anlatacak. Eski işler, eski arkadaşlar, elinizdeki işlerin ve hayatınızda gitmek istediğiniz yolun ve planlarınızın üzerinden geçme vakti. Bu etki 21 Şubat’a kadar devam edecek…

1 Şubatta Venüs’te burcunuza geçecek ve bu etki sizin daha sevgi ve güzelliklere odaklı olacağınız güzel bir dönemi anlatacak. Bu dönemde eski bazı işler, konular ve kişiler tekrar gündeme gelebilir ve sizin bu konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta burcunuzda bir yeni ay olacak, aslında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir etki ama Merkür bu dönemde geri gidiyor olduğundan, eğer yepyeni bir şeye başlayacaksınız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. Ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz… Hayatınızın her alanında yeniye niyet edebileceğiniz güzel bir yeni ay olacak, niyet edin ama uygulamaya hemen geçmeyin…

18 Şubatta Güneş Balık burcuna geçiş yapacak ve sizin parasal alanınızı aydınlatacak, parasal konular gündeminizde olurken, bu alanda güzel gelişmelerde mümkün. 25 Şubatta Venüs’te Balık burcuna geçiş yapacak ve bu alanda size güzel destekler verecek ve sizi parlatacak.

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin ortak para, ailenin parası ve bankalar konularını anlatan alanınızda olacak ve size beklediğiniz haberleri getirebilecek. Güzel gelişmelerin olduğu bir ay olmasını dilerim… ,BALIK & YÜKSELEN BALIK BURCU:

Sevgili Balıklar Şubat ayına daha içsel bir modda başlayacaksınız ama ay ilerledikçe enerjiniz yükselecek. Aya #Merkür gerilemesinin etkisinde başlıyoruz, bu etki sizin bilinçaltı alanınızda olacağından biraz yavaş hareket etmek ve içe çekilme gerekliliğini anlatacak. Kendinize dönmek, hayatınızı gözden geçirmek, şifaya niyet etmek ve kendi kendinize çalışmak için güzel bir etki olacak ve 21 Şubat’a kadar devam edecek…

1 Şubatta Venüs’te Kova burcuna geçecek ve bu etki sizin daha sevgi ve güzelliklere odaklı olacağınız içsel bir dönemi anlatacak. Bu dönemde eskiye gitmek, geçmişi sevgiyle affetmek size iyi gelecektir.

10-11 Şubat güzel etkiler içeren 2 günlük süreç olacak Venüs ile Jüpiter kavuşumunun aktif olacağı bugünlerde yapmak istediğiniz şeylere ve hayallerinize odaklanın, güzel dilekler dileyin, gerçek olma ihtimali yüksek…

11 Şubatta Kova burcunda bir yeni ay olacak, bu yeni ay daha çok içsel kararlar almak ve hayatınızda istediğini değişimlere niyet etmek için iyi olacak. Yani bir adım atmak istiyorsanız 21 Şubat’a kadar bekleyip sonra başlamanız daha doğru olacaktır. Ama ertelediğiniz bir şey varsa onu tekrar gündeme alabilirsiniz…

18 Şubatta Güneş burcunuza geçiş yapacak ve doğum günü döneminiz başlayacak, umarım güzel bir yeni yaş olur sevgili Balıklar. 25 Şubatta Venüs’te burcunuza geçiş yapacak ve size hem güzel bir dönemi getirecek hem de sevgi dolu gelişmeleri…

27 Şubatta Başak burcunda bir dolunay yaşayarak ayı bitireceğiz, bu dolunay sizin ikili ilişkiler alanınızda olacak ve size beklediğiniz haberleri getirebilecek. Evlilikler, ortak yapılan işler veya iş alanında birebir çalıştığınız kişilerle ilgili gelişmeler ve kararlar gündemde olacak. Güzel gelişmelerin olduğu bir ay olmasını dilerim…

Güliz Kına
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
kk şubat aylık (5).jpg

KOÇ​

Merkür retrosu bu ay sizlerin sosyal hanesini ve arkadaşlık alanınızı etkiliyor. Eski konular, üstü kapanmış, tam anlamıyla çözülmemiş sorunlar yeniden önünüze çıkabilir. Arkadaşlıklarda bazı şeyleri yeniden gözden geçirmenizi, kime ne kadar değer verdiğinize dikkat etmenizi tavsiye ederim. Sosyal alanınızda aynı zamanda geçmişte düşündüğünüz bir projeniz de birtakım kontrollerden geçerek hayata geçirilebilir. Bu ay çok sosyalsiniz sevgili Koçlar; 11 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek Yeniay sizi yeni bir aşka davet edecek, gireceğiniz sosyal bir ortamda tanışacağınız kişi ; size bugüne kadar karşınıza çıkmış pek çok insandan daha farklı ve orijinal gelecek. 27 Şubat’ta Başak burcundaki Dolunay etkisiyle hizmet, sağlık, düzen konularınız gündeme oturacak. Aşkı doyasıya hissedeceğiniz bir aydasınız. Günlük rutinleriniz değişime uğrayacak.


BOĞA​

Merkür sizin kariyer ve iş alanınızda gerileyecek. Özellikle bu konularda yeni işler ele alınmamalı, elinizde birikmiş olan konular, işler ve kontroller yapılmalı. Merkür retrosu yeni başlayacağınız işlerde sorun çıkartabilir. Engellere takılabilir, bir türlü ilerleyemediğinizi düşündürebilir. Veya çok çalışsanız da verim alamayabilirsiniz. Bunun haricinde Boğa burçları bu ay marjinal fikirlere sahip olacaklar, özellikle aile konularıyla ilgili pek çok gelişme yaşayacakları bir zaman dilimi; bu ay ev ve aile konusunda kesinlikle değerlendirilmeli, ilişkilerde ciddi gelişmeler söz konusu olabilir. 11 Şubat’taki Yeniay’ın etkisiyle başlangıç yapma enerjiniz bir hayli yükselecek; yurtdışı, eğitim, din, felsefe, uluslararası ticaret, hukuk gibi konularınız olumlu görünüyor. 27 Şubat’taki Dolunay’ın etkisi ise flörtlerinizde gerginlik, tartışma ve çocuk konularında ısrar temalarını ön plana çıkaracaktır.


İKİZLER​

Bu ay Merkür retrosu sizlerin yönetici gezegeni ve iletişimle ilgili olduğundan en çok sizleri etkileyecek. Kova burcunda retro yapacak olan Merkür etkisiyle eski çalışanlarınızla bir araya gelebilir, eski konuları yeniden gözden geçirebilirsiniz. Yeni işlerden ve yeni eğitim alanlarından ziyade önceden yaptığınız fakat yarım kalan işlerinizin üzerine eğilmelisiniz. İkizler burcu Şubat ayına girerken bir hayli yorgun. Özellikle partneriniz sizi yoruyor olabilir, bu ay biraz kendinize çeki düzen vermeli ve meditasyon tarzı şeylere yönelmelisiniz. 11 Şubat’taki Yeniay’la beraber yeni bir eğitim programına başlamak isteseniz de, bunu biraz ertelemeniz daha olumlu olacaktır. Hukuksal bir konunun sonuçlanması, uzamış gitmiş bir türlü neticelenmemiş işlerin sonlanması mümkün. Bunun yanı sıra eşinizin akrabaları, ebeveynleriyle aranızda hoş diyaloglar geliştirebilirsiniz. 27 Şubat’taki Dolunay ise sizi ev temalarına yönlendirecek. Ev, arsa, gayrimenkul konularında bir sonuç alma durumundasınız.


YENGEÇ​

Merkür retrosu sizlerin ortaklıklar alanına denk geliyor sevgili Yengeçler. Aynı zamanda bu alan faizler, borçlar, krediler, vergiler, her türlü para transferini içeriyor. Bu durumda yapacağınız alışverişlerde iki kere kontrol etmek ve 21 Şubat’a kadar borç alıp, vermemeye özen göstermek iyi olabilir. Ortaklıklarda yeni bir başlangıç yapmamak, eğer ortağınızla bir sorun varsa bunu konuşarak halletmeye çalışmak size olumlu yansıyacaktır. Yengeç burçları bu ay eşinizin veya sevdiğiniz kişinin desteğini, ilgisini, fedakarlığını, sizin yerinize verdiği kararların doğruluğunu anlayıp huzurlu ve mutlu olacaksınız. 11 Şubat’ta Kova burcundaki Yeniay, eşiniz ile ortak bir proje geliştirmenize etken olabilir. Metafizik konulara ilgi duyabilirsiniz bu ay. 27 Şubat’taki Dolunay ise kardeşinizle ilgili bir konuyu tamamen maziye gömmenize olanak verecek. Sorunlar çözülüyor.


ASLAN​

Merkür Retrosu Aslanları ilişkiler, evlilik, ortaklık gibi konularda etkiliyor olacak. Ay boyunca eşinizle aranızda veya sevdiğiniz kişiyle aranızda birtakım yanlış anlaşılmalar, eski konuların tekrar açılması, iletişim problemleri olabilir. Bekar olan Aslanlar için eski aşklardan geri dönüş istekleri, mesajlaşmalar ve teklifler var. Fakat retro zamanlarında eski ilişkiye tekrar şans vermenin ne kadar doğru olduğunu yaşayarak öğrenmeniz gerekebilir. Aslan burçları bu ay aşk peşindeler… Uzun süredir birliktelik yaşayan Aslanlar için güzel bir evlilik teklifi gündemlerini tamamen değiştirecek .Evli olan Aslanlar içinse evliliklerinde yanlış anlaşılmaları atlatabilirlerse güzel bir dönem onları bekliyor. Özellikle 14 Şubat Sevgililer Günü sizin için çok özel olacak. 11 Şubat’ta Kova burcundaki yeniay sizi ortaklaşa ve ikili ilişkiler konularında huzura ve dinginliğe itecek . Elinizdeki işleri tamamlayıp bitirmek, dönüp tekrar kontrol etmek faydalı olacak. 27 Şubat’taki Dolunay ise uzun zamandır beklediğiniz paranın artık elinize geçmesiyle sonuçlanabilir.


BAŞAK​

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Kova burcunda geri hareketi bu aya damgasını vuruyor Sevgili Başaklar. Sizlerin 6. hanesinde gerçekleşen bu retro hareket; hijyen, sağlık konuları, diyet, beslenme, evcil hayvanlarınız, yanınızda çalışanlarınız gibi konularda eskiyi önünüze getirecek. Bu konularda daha önceden düşündüğünüz veya yarım kalan işler için zaman ayırmanıza neden olacak. Eski iş yerinizden çalışanlarla karşılaşmak, kira veya kiracılar konusu da yine gündemdeki başlıklarınız… Başak burçları bu ay yanında çalışanlar, astlar, üstler, kiracılar, evcil hayvanlar konularında ve sağlık konularında yepyeni başlangıçlar ve düzenlemeler yapmamalı; var olan konular üzerinden tekrar geçmeliler. 11 Şubat’taki Yeniay size sağlığınıza özen göstermeniz, gereken diyete başlamanız konusunda yardımcı olacak. 27 Şubat’taki Dolunay ise sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Bu dönem biraz agresif ve gergin bir ruh haline bürünmeniz kaçınılmaz olabilir. Özellikle ikili ilişkileriniz, aşk ve flörtlerle ilgili bir tartışma ve bitiş yaşamanız muhtemel olabilir.


TERAZİ​

Merkür retrosu sizlerin aşk hayatınıza, çocuklarla ilgili konularınıza, hobisel işlere, zevk aldığınız alanlara denk geliyor. Bu konularda iletişimde yanlış anlaşılmalara maruz kalabilirsiniz. Konuşmalarınızı özenle seçmeli, karşı tarafın anladığından emin olmalısınız. Çocuğu olanlar için, ertelenmiş konular önünüze gelebilir, aşk hayatınızda ise eski aşklar, eski gündemler yeniden karşınıza çıkabilir. Eğer eski konuları hani deriz ya halının altına ittiysek, tam anlamıyla temizlemediysek sorun teşkil edebilirler. Bazen görmemek, duymamak iyidir fakat bu retro çözülmesi gerektiğini işaret ediyor sizlere. Terazi burçları bu ay estetik konularınız ön planda olacak. Ani bir çocuk haberi gelebilir, yakın çevrenizden biri veya sizler çocuk sahibi olmak için güzel enerjiler hissedebilirsiniz. 11 Şubat’ta Kova burcundaki Yeniay hobiler, el işleri, örgü, seramik, resim vs. konularda size yarım kalmış işleri tamamlamanız için fırsatlar sunuyor. 27 Şubat’ta Başak burcundaki Dolunay ise zihinsel aktivitelere , boş kuruntulara takılmamanıza, kendi iç dünyanıza yolculuk etmenize vesile olabilir.


AKREP​

Merkür retrosu sizlerin ev ve aile konularına dikkat çekiyor sevgili Akrep burçları, bu ay kendi gücünüzün farkında olduğunuz bir aydasınız, yeni başlangıçlar yapmak için enerjiniz yüksek olacak fakat 21 Şubat’a kadar özellikle ev ve yuva temalarında başlangıç yapmamak, yarım kalmış bir ev meselesini çözmek, bu dönemde ev, emlak, arsa, dükkan gibi yatırımlar için beklemek en hayırlısı olacaktır. Veya illa yapacaksanız birkaç kez kontrol etmek, iyice araştırmak yerinde bir harekettir. 11 Şubat’ta Kova burcundaki Yeniay size evle ilgili aile içinde önceden konuşulmamış olanları masaya yatırmak için fırsatlar sunabilir veya aile içinde daha çok vakit harcamaya yöneltebilir. 27 Şubat’ta Başak burcundaki Dolunay ise artık modası geçmiş aşklardan sıyrılmanız gerektiğini, sabit fikirleriniz yüzünden takılı kalmış olduğunuz bir ilişkinizi sonlandırmanıza vesile olabilir. Arkadaşlıklarda elemeler gerekebilir. Gerçekten yanınızda olması gerekenleri yanınıza alın. Kuru kalabalıklar size göre değil.


YAY​

Merkür retrosu siz sevgili Yayları yakın çevre ilişkileri, kardeşleriniz, iletişimsel faaliyetleriniz ve teknolojik aletlerden yana zorlayacak. Bu dönem yeni bir telefon veya bilgisayar alırken dikkatli olmanız gerekiyor. Evinizde bilgisayarda iş yaparken elinizdeki verilerin bir anda kaybolması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yazışmalarda, mesajlarda dikkatli olmalı, yazdığınızın anlaşılır olduğundan emin olduktan sonra doğru kişiye gittiğini kontrol etmelisiniz. Bu ay dedikodulardan yana da her türlü bilgi kirliliğine açıksınız. Her duyduğunuza inanmamalı ve dedikoduların merkezinde olmamalısınız. Yay burçları özellikle para konularında güzel gelişmeler yaşanacak bir aya işaret ediyor Şubat ayı sizlere. 11 Şubat’taki Yeniay size kardeş ve yakın sosyal çevre ilişkilerinde yarım kalmış konuları çözmek için fırsat vaad ediyor. Ortaklaşa bir işe girmeden önce düşünün veya çevrenize danışın...Bu ay iyimser ve coşkulu yönünüzle insanları kendinize hayran bırakabilirsiniz. 27 Şubat’taki Dolunay sizi ‘kariyer mi yoksa aile mi’ ikilemiyle baş başa bırakacak. Ev içi gerginliklere dikkat.


OĞLAK​

21 Şubat’a kadar Merkür retrosu para hanenizde yer alacak. Para konularında daha önceden konuşulmuş meseleleri ele almak, yeni bir ticari işe başlamamak faydalı olacaktır. Kova burcunda geri harekette olan Merkür sizlerin düşüncelerinize, yatırım yapmak istediğiniz konulara da el atacak. Daha önceden almak istediğiniz bir eşyayı almanızda bir sakınca yok fakat yeni düşünülmüş, yeni aklınıza gelen bir fikre atılmamak yerinde bir hareket olur. Oğlak burçları Şubat ayı boyunca fikirlerinizde bir dönüşüm yaşadığınızı fark edeceksiniz. Geleneksel ve tutucu yönünüzü törpülemeye çalışacaksınız. 11 Şubat’ta Kova burcunda meydana gelecek Yeniay size parasal konularda yarım kalmış işleri tamamlamak için fırsatlar sunuyor. Çok çalıştınız ve artık mükafatını alacaksınız. 27 Şubat’taki dolunayla beraber yeni bir eğitime başlayabilir, gireceğiniz bir ortamda yeni biriyle tanışabilirsiniz. Bu kişi sizden çok farklı biri olacak zaten de sizi bu cezbedecek.


KOVA​

Bu ay Güneş sizin burcunuzda kalacak 19 Şubat’a kadar ve sonrasında Balık burcuna geçiyor. Kendinize güvenin tam olduğu bir zaman dilimindesiniz. Her türlü iş ve girişim için uygun zamanlardan geçseniz de burcunuzda geri giden Merkür sizlere eski işleri, aşkları, davaları, konuları, olayları tekrar hatırlatacak. Yeni işlere girmeyin sevgili Kovalar, bu ay yarım kalmış işleri toparlama, tamamlama ve bitirme ayı sizler için. Kendi kişisel değişiminiz, kararlılığınız, dış görünümünüz üzerinde de bu Merkür retrosunun enerjisi hakim olacak. Daha önce saçınıza bir renk veya şekil vermek istediniz ve vazgeçtiyseniz örneğin bunu değerlendirebilirsiniz. İletişim olarak yanlış anlaşılmalara açıksınız. Teknolojik konularda, araştırma gerektiren bilimsel konularda iki kere üstünden geçmek, kontrol etmek ve detaylara takılmak faydalı olacaktır. 11 Şubat’taki Yeniay sizin burcunuzda gerçekleşecek , bunun size avantajları olacak. Yeni kararlar alarak yolunuza devam etmek isteyeceksiniz. Çevrenizde sizi çekemeyen bolca insan var bu ay; eski defterleri kapatmak için aslında çok ideal bir zaman dilimindesiniz. Biraz dinlenmeli ve bunlardan sıyrılmalısınız. 27 Şubat’taki dolunay aşk konularında ikilem yaşamanıza, kararsızlık çekmenize neden olabilir, popüler ve çekicisiniz. Ortaklıklarda gerginlikler yaşanabilir.


BALIK​

Balık burçları bu ay sakin kalmalı, olaylara metanetli yaklaşmalı ve iç sesinize güvenmelisiniz. Merkür retrosu Kova burcunda ve sizin görünmeyen alanınıza bilinçaltınıza değiniyor. İç sesinizi biraz susturmalı, olaylara negatif değil, pozitif yönden bakmalısınız. Yaşanan olaylar size ne kazandırdı? Ne kaybettirdi? Neyi doğru yaptınız? Ne için keşke dediniz? Tüm bunları sorgulayacağınız bir zaman dilimi sizler için. Eskide kalmış mevzular yeniden ortaya çıkabilir, bunları tamamen unutup, hayal dünyanızı genişletmek elinizde. Yanlış anlaşılmalara maruz kalacağımız bu Merkür retrosunda sizler meditasyon, dua, arınma çalışmaları yapabilirsiniz. 11 Şubat’ta Kova burcundaki Yeniay size alışkanlıklarınızdan, bağımlılıklarınızdan sıyrılmanız için fırsat sunacak. 27 Şubat’taki Dolunay ikili ilişkilerde gerginlik ve aile içi ufak tefek tartışmaları gündeme taşıyor olacak; bundan bir ders çıkararak devam edeceksiniz. Sizin hayrınıza bir durum bu...
Kenan Yasin Bölükbaşı
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458

kk şubat aylık2 (2).jpg


ŞUBAT AYLIK BURÇ YORUMLARI

Çok önemli bir aya giriyoruz. 2021 yılının en önemli, en kritik dönemine başlarken, özgürleştirici etkiler var.

17 Şubat’ta gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesi aya damgasını vuracak. Özgürleştirici, isyan ettirici, teknolojik sorunların açığa çıkabileceği, toplum konuların ön planda olacağı bir dönem bizleri bekliyor olacak.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda yeniay gerçekleşecek ancak bu yeniay, bir durumu kapatmak üzere adım atacağımız gelişmeleri beraberinde getirecek.

14 Şubat olması nedeniyle ilişkiler ve aşk cephesinde şanslı burçlar ateş ve hava elementi burçlar olacak Koç, Aslan, Yay ve Kova, Terazi, İkizler burçlarının kendini daha iyi hissedecekleri bir dönemde olacağız.

18 Şubat tarihinde Güneş Balık burcuna geçiş yapacak bu durum genel olarak daha duygusal olacak koşulları gündeme taşıyacak.

21 Şubat tarihinde Merkür retrosu bitecek ve iş anlaşmaları için başlangıçlar yapılabilir.

27 Şubat tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay ise hasat dönemi, bir durumu kapatma, iş konularında karar verme, sağlık konularında hassasiyetler gündeme gelebilir.


kk şubat aylık2 (3).jpg


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR

Şubat ayına başlarken en yoğun gündemleriniz sosyal gruplar, arkadaşlıklar, aşk ilişkiler, çocuklar konusu yer alacak.

Merkür retrosu sizler için sosyal gruplar arkadaş konularında iletişimde gecikmeler pürüzler meydana getirmekte. Aşk , ilişkiler veya ön planda olduğunuz konularla ilgili almaya çalıştığınız kararlar var.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda Merkür retrosu ile ilgili sorun yaşadığınız konularda yenilenme gündemleri açığa çıkacaktır. sizlere olan etkisi kalabalık gruplar içerisinde açığa çıkmakta. Arkadaş çevrenizde, dahil olduğunuz gruplarda yeni gelişmelere açık bir zaman kalitesindesiniz. Bu dönem arkadaşlıklarınız yenileniyor veya yeni kişilerle tanışmalar devreye giriyor. Bazılarınız için ise gelecek beklentileriniz, umutlarınız artıyor. Kendinizi iyi hissedeceğiniz, adım atmak isteyeceğiniz başlangıçlar olabilir. Fikirlerinizi dış dünyaya duyurmak isteyeceğiniz adımlar atabilirsiniz.

17 Şubat civarı günlerde radikal karalar alıyorsunuz ve maddi konular ve iş ile ilgili yeni bir yön belirliyorsunuz. Harcama artışı olabilir, plansız gelişmeler gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay da günlük işleyişinizde odaklanma ile ilgili gel gitler yaşayabilirsiniz. Bu dönem sağlığınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir, özellikle bağırsak ve nefes ile ilgili gündemleriniz olabilir. Dolunay etkisi ile eski bağlantılarınızla ilgili iş gündemleri ortaya çıkabilir. Yeni iş teklifleri, yeni projeler yaşamınıza dahil olabilir. Ancak yeni iş teklifleri için yanılmalar söz konusu olabileceği için detayları gözünüzden kaçırmamaya çalışın. Bu dönem rüyalarınızda artışlar söz konusu olabilir.BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR

Şubat ayında ana gündeminiz de iş ve ev konuları yer alacak.

Merkür retrosu ile kariyerinizde bazı gelgitlerin olabileceğini işaret etmekte, bazı gelişmeler ayın ilk günlerinde istediğiniz gibi ilerlemeyebilir.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayın sizlere olan yansıması kariyer alanınızda gelişmekte. İşiniz ile ilgili yenilenmeler içerisindesiniz. Bazılarınız işi ile ilgili yeni kararlar alabilir veya yeni görevler verilebilir bazılarınız ise yaşamsal hedeflerinin farkına varabilir. Ev aileye dair yenilik kararları alınabilir. Günlük düzeninizi değiştirici olacak bu yeniayda bilgi paylaşımının açık olduğu etkiler sizleri bekliyor. Toplumsal imajınızı yenilemek, güncellemek ihtiyacınız oluşabilir.

Özellikle 17 Şubat civarında hızlı kararlar alabilirsiniz. İş ile ilgili yeni kararlar gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda daha çok ön planda olacağınız konularda yer alabilirsiniz. Bazılarınızla eğitim ile ilgili yeni kararlar alabilir. Bazılarınız için ise bu gündem, aşk hayatı ile ilgili bir karara varmak olarak gerçekleşebilir. Yeni ilişkilere başlamak için çok verimli zaman değildir, Neptün gezegeni etkisi ile bazı yanılmalar söz konusu olabilir. Ayrıca çocuklarla ilgili beklediğiniz bir gündeminiz bu dönem sonuçlanabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR

Şubat ayında fikirleriniz özgürce aktarıyorsunuz ve hızlı kararlar alıyorsunuz.

Öncelikle Merkür retrosu ile seyahat, yolculuk, eğitim konularında birden fazla konuyu düşünebilirsiniz.

11 şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizleri cesaretlendirici durumları açığa çıkartıyor. Güzel kapılar sizler için açılıyor. Bu gelişmeler neler diye düşünecek olursak öncelikle yabancılar, yurtdışı, uzak şehirler, yolculuklar cephesinde yeni gelişmeleriniz devrede. Bazılarınız yabancı dil eğitimine başlayabilir. Bazılarınız için ise eğitim, öğretim, seminer, akademik konular, hukuksal konularda yeni durumlar açığa çıkıyor. Kendinizi son derece özgür ve kararlı hissedebilirsiniz. Bazılarınız için ise ilişkiler, aşk hayatı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir, etrafınızın dikkatini çekebilirsiniz.

17 Şubat civarında ise artık radikal kararlar alıp harekete geçebilirsiniz, geri planda olan konular veya maddi konularla ilgili hızlı gündemeler olabilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda ev hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Yaşadığınız yer eviniz, aileniz dolunay gündeminde yer alıyor. İşiniz ve aileniz ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Dolunay etkisi ile aile kökleriniz, atalarınız konusunda belirsizlikler kafanızı karıştırabilir. Bu dönem ev gayri menkul alımları konusunda, Neptün etkisi ile sislilik, yanılsama yaşayabileceğiniz için alım satım açısından uygun değildir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR

Şubat ayında gündeminizde maddi konular ve iş konularını yer almakta. Kova burcundaki gezegen yığılması sizlere finansal isyan duygusu hissettirebilir.

Öncelikle Merkür retrosu süresinde maddi alanda fikirlerinizde yön bulmaya çalışacaksınız, eskiden var olan konuları çözüme ulaştırabilirsiniz.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayın sizlere olan etkisi finansal konularda gelişmekte. Maddi konularda yenilik enerjisinin hakim olduğu bu geçişte bazılarınız zamlar alabilir, bazılarınız bankacılık işlemleri ile ilgili konularda faydalar elde edebilir. Miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili gündemi olanlar ise yeni kararlar alabilirler. Bu yeniayda iç dünyanızda özgürlük isteğinizin arttığını gözlemleyebilirsiniz. Bazılarınız için ise eve ve aileye dair yeni adımlar devreye girebilir.

17 Şubat tarihinde tüm bu konularla ilgili radikal kararlar gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda yakın çevre ilişkilerinizle ilgili gelişmeler önceliğiniz oluyor. Akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu dönem çıkacağınız yolculuklarla ilgili belirsizlikler yaşanabilir. Uzun dönemdir gündeminizde olan eğitim konularıyla ilgili bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Dolunay etkisi ile çevrenize eleştirileriniz artabileceği için, iletişimde dikkatli olmak faydalıdır. Önemli kararlarınızda bir hedef belirlemeniz gereken durumlar söz konusu.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR

Şubat ayında hızlı kararlar alıyorsunuz, ilişkiler cephesinde hareketlilikleriniz gündemde.

Öncelikle Merkür retrosu ile birlikte ortaklıklar ve evlilik konularında iletişim sorunları yaşayabileceğinizin işareti

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda evlilik gündemleri mercek altında. Bazılarınız bu gelişmeleri ortaklı işler veya ikili ilişkiler olarak yaşayabilir. Yenilik enerjisinin hakim olduğu bu yeniayda, yenilik yapma ihtiyacınız yoğun bir şekilde açığa çıkmakta. Bazılarınız ilişkilerle ilgili teklifler alabilir yeni ilişkiye başlayabilir. Bazılarınız için ise yeni eğitim başlangıçlar, teknolojik konularda yeni adımlar devreye girebilir. Motivasyonunuzu artırıcı bir yeniay sizleri bekliyor.

17 Şubat civarında ise bu kararlarınız hızlanıyor. İŞ ile ilgili veya evlilik ile ilgili artık yeni bir yöne gitmeyi netleştiriyorsunuz

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda finansal konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Maddi manevi sahip olduğunuz değerlerle ilgili, uzun dönemdir ilgilendiğiniz bir konuda yeni sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönem parasal yatırımlar açısında uygun değildir. Eşinizin veya ortaklı iş yaptığınız kişinin kazancı ile ilgili yeni gündemler ortaya çıkabilir. Neptün gezegeninin etkisinde yaşanacak bu dolunayda, atacağınız adımlarda belirsizlikler olabileceği için , iyi bir planlama yapmanız gerekebilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR

Şubat ayında gündeminizde sağlık konuları ve hizmet ettiğiniz konular var.

Merkür retrosu ile birlikte eskiden süregelen iş gündemleri tekrar açığa çıkabilir.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda iş ve çalışma koşullarında özgürlük isteğinizin arttığı durumlar devrede. Bazılarınız için ise yanında çalışanlar veya iş arkadaşlarıyla ilgili yenilik gündemleri oluşabilir, iş ilişkileri ile ilgili yeni bir karar gündeme gelebilir. Bu yeniayda finansal konularla ilgilide gelişmeler yaşayabilirsiniz. Teknolojik konular, bilgi paylaşımı, internet, sosyal medya konularında adımlar devreye girebilir. Bu hafta bazılarınız için sağlık ile ilgili yeni kararlar oluşabilir. Bazı durumlar için kaygı ve endişe duymak yerine kendinizi direkt ifade etmeyi, net olmayı öğrenmeniz gerekebilir.

17 Şubat civarında sağlık, yolculuk, eğitim, teknoloji, finansal konularda radikal karalar alabilirsiniz.

27 Şubat Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan dolunayda, son yıllarda yaşadığınız gündemlerin sonucu şeklinde gelişmeler karşınıza çıkabilir. Bu dönem yolculuklar, uzak yerler, eğitim gündeminizde daha çok yer alabilir. İlişkilerle ilgili bu süreçte eskiden tanıdığınız kişiler karşınıza çıkabilir. Dolunay ile birlikte yaşamınızda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu dönem çevrenizle kurduğunuz iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlamını yitirmiş veya problemli olan konularla ilgili sonlanmalarınız söz konusu olabilir. Sağlığınız açısından özenli olmanız gereken bir süreç, dolunay etkisi ile ruhsal ve fiziksel dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Şifalanmak için verimli zamanlardasınız.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR

Merkür retrosu sizler için eski ilişkileri, eski arkadaşlıkları, uzun süredir düşündüğünüz konuları hayatınıza taşımakta.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda aşk ilişkilerinde gelişmeler devreye giriyor. Bu geçiş sizlere yeni tanışmalar, ilişkilerde yeni başlangıçlar veya kararlar olarak devreye girebilir. Bazılarınız için ise ön planda olmak veya hobilerle ilgili yaratıcı çalışmalar yapmak şeklinde yansıyabilir. Kova yeniayında diğer önemli gelişme ise çocuklarla ilgili yenilik enerjisi devreye girmekte. Sizler için önemli yenilik adımları olabilir, bilgiye dayalı konularda girişimler başlatabilirsiniz. İmajınızı yenilemek, dış görünüşünüzü değiştirmek, daha radikal değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bazı kişiler için maddi konularda radikal kararlar gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda iç dünyanızda yeni gündemler fark edebilirsiniz. Bu dönem sağlık ile ilgili yeni girişimleriniz söz konusu olabilir. Yalnız kalma ihtiyacınızın artacağı bu dönem, ruhsal olarak birtakım konuları düzeltme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu süreçte geçmişte kalmış konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Perde arkası konularda araştırmalarınız söz konusu olabilir. Ruhsal ve fiziksel sağlığınız açısından şifalanmaya açık bir dönemdesiniz.AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR

Şubat ayında gündemleriniz arasında eviniz ve işiniz konuları yer alacak.

Merkür retrosunun ev yuva aile alanında deneyimliyorsunuz ve 11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay sizleri ev ve aile alanınızda etkisi altına alıyor. Yaşamınızın temelleri ile ilgili kararlar alabilirsiniz, bazılarınız için taşınmalar devreye girebilir, bazılarınız için ise evlilik gündemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Kova yeniayında özgürleştirici etkiler devrede, tutunmak değişime direnmek yeniliği kapatır duraklatır. Bazılarınız bu yeniayda geri planda kalan ilişkilerle ilgili gelişmeler yaşayabilir. Uzun süredir var olan ilişkilerle ilgili konuları karara bağlamak, sonuca gitmek isteyebilirsiniz. Bazı kişiler için yeni iş teklifleri gündeme gelebilir.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için sosyal ortamlarda gelişmeleri getiriyor. Kalabalık guruplarla ilgili yeni organizasyonlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ilişkiniz ile ilgili yeni gelişmeler gerçekleşebilir. Bu dönem aşk hayatınızda veya çocuklarla ilgili olan konularda sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda yanıldığınız bazı konularda, gerçekçi bir bakış açısı geliştirmek durumunda kalabilirsiniz. Neptün gezegeni etkisi ile atacağınız adımlarda bulanıklık, sislilik yaşayabileceğiniz için, yeni kararlar almanız açısından uygun süreçlerde olmayacaksınız.YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR

Şubat ayı gündeminizde eğitim öğretim yolculuklar konuları var. Merkür retrosuyla birlikte yakınlarınız sizlerin önceliğinde yer alacak.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda bilgiye dayalı konularda önemli adımlar başlamakta. Bazılarınız yeni okula veya eğitime başlayabilir, bazılarınız ise seminer çalışmalarına katılabilir. Teknolojik konular, sıradışı farklı uğraşlar, teknik detaylar odağınızda yer almakta. Bu yeniayda sosyal gruplar içerisinde daha aktif rol alabilir, arkadaş çevrenizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bazılarınızın gelecek beklentilerinde yeni umutlar devreye girmekte. Bu geçişte sözlerinizi daha cesur ortaya koyacaksınız ve kendinizi direkt olarak ifade etmek isteyeceksiniz. Sizler için özgürleştirici etkiler var.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayda gündeminiz kariyeriniz, yaşam amacınız yönünde gelişmeleri karşınıza çıkarıyor. Bu dönem aileniz , eviniz, yaşadığınız yer ile ilgili gelişmeler gerçekleşebilir, onlarla daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Bazılarınızın bu dönem yolculuklarla ilgili gelişmeleri olabilir. Neptün etkisiyle yaşanacak bu dolunayda gelen iş teklifleri ile ilgili gerçekçi bir bakış açısı oluşturmanız zorlaşabilir. İş yerinde duygusal dalgalanmalarınız söz konusu olabilirOĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR

Şubat ayı genelinde ana gündeminizde iş konuları ve maddi konular yer alacak.

Merkür Retro’sunu bu alanda yaşayacak olmanız para konularında harcama artışı olabileceğini vurgulamakta.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniay da odağınızda finansal konular yer almakta. Maddi konularda yeni girişimler, yeni projeler devreye girebilir. Bazılarınız için maaş zammı almak olarak gerçekleşebilir. Bu yeniayda özgüveniniz artmakta, zihinsel olarak daha rahat olduğunuz koşullar devrede. Bu geçişte iş koşullarında yaşanabilecek olası gelişmeler geliştirici nitelikte. Uzun süredir var olan iş koşullarınızda farklılıklar oluşabilir, yeni adımlar devreye girebilir. Başkalarıyla ortaklaşa duyguları paylaşmayı, birlik bilincini, bir arada olmayı öğrendiğiniz günlerden geçmektesiniz.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek dolunay sizler için yolculuklar, inançlar, hayat felsefeniz gibi alanlarda gerçekleşiyor olacak. İş seyahatleri yapmanız gerekebilir, ayrıca eğitimle ilgilenebilirsiniz. Bu dönem inandığınız değerleri daha çok sorguluyor olabilirsiniz. Geçmişten getirdiğiniz eski konuların artık sonuçlanmasını isteyebilirsiniz. Maddi konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir beklide uzun dönemdir beklediğiniz finansal bir gündem sonuçlanabilir. Ancak bu gelişmeler Neptün gezegeni etkisinde yaşanacağı için belirsizlik etkisi ile detayları gözden kaçırmamaya dikkat etmek gerekir.KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR

Öncelikle Merkür retrosu sizler için önemli olacak, uzun süredir düşünmediğiniz konuları daha detaylı düşünmeye başlıyorsunuz.

11 Şubat Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan yeniayda yaşamda yeni kararlarınız devreye girmekte. Sizler için yılın en önemli günlerinden geçmektesiniz. Atamadığınız adımlar için gökyüzü destekliyor. Ancak bir taraftan uğraştığınız durumların olduğunu biliyoruz ancak yine de motivasyonunuzu yukarı çıkartıcı etkiler devrede. Bazılarınız için uzak akrabalar, seyahatler, yurtdışı konuları devreye girebilir, bazılarınız için ise yeni bilgiler öğrenme, araştırma durumları oluşabilir. Ufkunuzu geliştirecek, yenileyici etkiler devrede.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay finansal konuları daha belirgin hale getiriyor. Bu dönem vergiler, miras ile ilgili konular, bankacılık işlemleri ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca kalıcı, uzun dönemli yatırımlar yapmak için uygun bir süreç değildir. Bu dolunayda geçmişten gelen iş bağlantılarınızla tekrar görüşebilirsiniz veya eski iş arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Ayrıca bazılarınız bu süreçte aile konuları ile ilgilenmesi gerekebilir. Balık burcunda gezegen yığılması söz konusu olduğu için bu dönem maddi konularda belirsizlikler yaşanabilir. O nedenle alacağınız kararlarda daha gerçekçi ve kontrollü yaklaşmaya çalışınBALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR

Şubat ayında içe dönük bir zaman sizleri bekliyor olacak. Merkür retrosu ile geri planda bir durumun hazırlığını yapıyor olabilirsiniz.

11 Şubat Kova burcunda gerçekleşecek olan yeniayda sizler için geri planda yaptığınız uğraşlarla ilgili yenilikler devrede. Bu konular eskiden süregelen miras konularında gelişmeler olarak yansıyabilir. Bazılarınız için alacak verecek konularında gelişmeler olabilir. Bazılarınız ise sizden gizli olan konuları öğrenebilir. Bu yeniay ile birlikte iç dünyanızda uzun süredir sizi yoran konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Önemli bir süreci geride bırakacağınız kararlarınız devrede. İçsel olarak isyan etmek yerine, dış dünyaya duygularınızı ifade edebilirsiniz.

27 Şubat Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizler için önemli bir durumu gündeme taşıyor. Özellikle ilişkilerinizle ilgili bu dönem yeni gündemler ortaya çıkabilir, yeni gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerinize yaklaşımınızı gözden geçirdiğiniz bir süreç olabilir. Evliliğiniz, ortaklıklarınız gerçekleşecek olan dolunayda etkilenebilir. Bu dönem eğitim konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız geçmişte kalmış kişilerle veya konularla ilgilenebilir ve bir sonuçlanma yaşayabilir. Duygusal dalgalanmalar söz konusu olsada , karar almak , yeni adımlar atmak , eskimiş konuları geride bırakmak açısından uygun bir zamanda olacaksınız

Astrolog Nurgül DÜZENLİ
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
kk şubat aylık2 (4).jpg

Şubat 2021 Astroloji Gündemi​


Venüs-Kova geçişi, Kova-YeniAy’ı, Satürn-Uranüs karesi, Güneş-Balık geçişi,
Venüs-Balık geçişi, Balık-Dolunay’ı öne çıkıyor.

Şubat 2021 Mucizevi Günleri
8 Şubat 2021 Merkür Güneş’in kalbinde saat: 16:40
12 Şubat 2021Ay-Fomalhaut kavuşumu saat: 18:02
22 Şubat 2021 Ay-Betelgeuse kavuşumu saat: 05:01
22 Şubat Güneş-Fomalhaut kavuşumu saat: 15:22
23 Şubat Ay-Sirius kavuşumu saat 10:23


Şubat 2021’in öne çıkan başlıkları;
Devlet, Siyaset, Otoriteler, Liderler, Ekonomi, Hava Ulaşımı, Uçuşlar,
Toprakta görülen sismik hareketlilikler, torak kaymaları, ani hava değişimleri,
Bilim, Uzay bilimi, Astroloji, Spiritüalizm, Psikoloji, Teknoloji olacak.
Ülkelerin iç düzenlemeleri, Belediye düzenlemeleri, bir çok ülkede beklenmeyen seçimler,
Ön görülemeyen siyasi değişimler, Yasalar, Yasalarla ilgili yenilikler öne çıkacak.
Büyük devlet liderlerine suikastler, büyük bir liderin ölümü Şubat 20212e damgasını vuracak.
Sağlık düzenlemeleri, Aşı uygulamaları, Covid-19 ile ilgili düzenlemeler, Kısıtlamalarla ilgili güncellemeler,
Bir çok ülkenin hava sahalarını açmalı, Uçuşların başlaması, Seyahatler öne çıkacak.
Para piyasalarında çok önemli değişimler, büyük firmaların iflaslarını duyurmaları önemli değişimleri tetikleyecek.
Altın büyük bir yükseliş yaşarken, altına rakip gümüş rezervleri, madenleri, hisseleri öne çıkarak.
Sismik hareketlilikler depremsel temelleri olan ülkelerde önemli depremlere, heyelanlara neden olacak.
Türkiye’de ise maalesef ki önemli toprak hareketlilikleri öne çıkabilir.
Sanat, cemiyet, fonemenlerle ilgili sansasyonel haberler, gizli ilişkiler, yasak aşkların ifşaları öne çıkacak.
Basın, Medya devleri, patronları ile ilgili çok önemli bilgiler gündeme sızabilir.
Siber saldırılar, güvenlik zaafiyetleri büyük şoklar yaratabilir.
Sosyal medya akımları ile ilgili yeni yaptırımlar, yasalar önemli değişimleri tetikleyebilir.
Bankacılık sistemlerinde yenilikler, güncellemeler öne çıkabilir.
Trafik kazalarına, Hava ulaşımı kazalarına açık bir ay olacak.
Teknoloji, Elektrik, İnternet sağlayıcıları ile ilgili kesintiler, sınavlar gündelik yaşamları zorlayabilir.
Ailevi ilişkilerde sağlık sorunları, ebeveyn sorunları gündelik yaşamlarda aksamalara neden olabilir.
Evli, ilişkisi olanlar için son derece dikkat, sağduyu isteyen bir ay olacak Şubat 2021.
Enerjisi tükenmiş, tek taraflı yürüyen ilişkileri, evlilikleri noktalayan bir ay olacak Şubat 2021.
Bekar kimseler için eski ilişkileri, barışmaları ile şaşırtan bir ay olacak.
Öte yandan son derece baş döndürücü bir ay olacak zira tutkuları yüksek olacak.
Romantizm, tutku, aşk öne çıkarken, büyük aşklar, ihtiraslar gündeme oturacak.


-Astrolog Seda Turan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
kk şubat aylık2 (5).jpg


Koç burç yorumları: 1 Şubat tarihinde Venüs Kova burcuna geçiyor. Sosyal çevre, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konular ön plana çıkacaktır. Sosyal ortamlarda boy gösterebilir, ekip çalışmalarında bulunmaktan keyif alabiliriz.

25 Şubat’a kadar ortak amaçları paylaştığımız kişilerle bir araya gelebilir, sosyal sorumluluk projelerinde gruplardan destek alabiliriz. Gerek iş gerekse sosyal hayattaki arkadaşlarımızdan her konuda destek görebileceğimiz bir dönemde olacağız.


11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Hayatınızda sosyal alanda devrimler yaratabilirsiniz, revize edebilirsiniz. Belli ki bir değişikliğe ihtiyacınız var, sürekli gördüğünüz yüzleri görmekten sıkılmış ve yeni dostluklara, arkadaşlıklara yelken açmak isteyebilirsiniz.

Bu dönemde özellikle dostluk, para, aşk üçgeni biraz karışabilir. İçinde bulunduğunuz gruplar ve derneklerde zeka ve ego çatışmaları yaşayabilirsiniz. Bu dönemde biraz huysuz ve geçimi zor birine dönüşebilirsiniz.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Amaçlarınızı gerçekleştirirken yarım bıraktığınız veya küçük detayları fark etmediğiniz konularınız var ise tekrar karşınıza çıkararak tamamlanmasını sağlayabilir.

Önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek iyi bir seçenek olabilir. Diğer yandan hedef ve planları revize etmek için iyi bir zaman olabilir.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Çalışma ortamınız, günlük hayatınız ve sağlığınız ön plana çıkıyor. İş hayatınızda yapacağınız bazı değerlendirmeler sonucunda yeniden aksiyon alıp bir düzen oluşturmak isteyebilirsiniz.

Günlük rutinlerinizi yeniden planlamak ve bir düzene sokmak için oldukça uygun bir dönem olacak. Ancak bu esnada birtakım hassasiyetlerinizin de farkına varabilirsiniz. Ayrıca sağlığınızla ilgilenmek ve eğer gerekiyorsa diyetinize dikkat etmek için mükemmel zaman. Bu süreçte biraz da olsa iç dünyanıza dönmek size iyi gelebilir. Ruhsal çalışmalarla melankolik ruh halinden arınabilir, bilinç altındaki karmaşık durumlara çözüm arayabilirsiniz.


Boğa burç yorumları: 1 Şubat 2021 tarihinde Venüs Kova burcunda seyahatine başlıyor. Kariyerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Toplum önünde fark edileceğimiz bir döneme giriyoruz. Kariyerimizde beklenmedik şanslar bizi bulabilir.

25 Şubat’a kadar yaratıcı çözümlerimiz ve farklı düşünce yapımız sayesinde üstlerimizin takdirini kazanabiliriz. Yeni bir alanda çalışma şansı yakalayabilir, teknoloji ve bilimle ilgili kendimizi gösterme fırsatı bulabiliriz.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay meydana gelecek. Kariyer konusunda sürprizlere hazır olun ve kendinizi daha özgür hissetmenize neden olacak gelişmeleri bekleyin. Ani bir kariyerde yön değişikliği söz konusu olabilir.

Aile ilişkilerinde ve kariyer konularında ciddi bir meydan okuma, kavga, tartışma söz konusu olabilir. İpler kopabilir aman dikkat! Ne işinizi evinize ne de evinizi işinize taşıyın, birbirine karıştırmayın bana sorarsanız. Her şeyden nem kapabilir, sabrınız azabilir, öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Gerek meslek hayatınızda gerekse kitleler önünüzdeki duruşunuzda hatalarınızı yeniden gözden geçirmeniz için merkür retro sizlere fırsat sunacaktır.

Kariyer hayatınızda, özellikle sözleşmeler, imzalar konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın. Retronun bitmesini beklemek kesinlikle iyi bir seçenek olabilir. Bu dönemde üstlerinizle iletişime de dikkat etmeli ve özen göstermelisiniz.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Aşk ve çocuk konuları ön plana çıkıyor. İlişkini yeniden masaya yatırıp değerlendirmek isteyebilirsin. Birtakım hassasiyetlerin veya kırılganlıkların olduğunu fark edip bir karara varmayı tercih edebilirsin.

Ancak bu dönemdeki belirsizlikler doğru karar vermeni engelleyebilir veya kafa karışıklığı yaratabilir. Eğer varsa çocuklarınla ilgili bazı hassas koşulların farkına varabilir ve bunlara bir düzen getirmek isteyebilirsin.


İkizler burç yorumları: 1 Şubat tarihinde Venüs Kova burcuna geçiyor. Yurt dışı, akademik konular ve eğitimle ilgili konular ön plana çıkabilir, yeni fırsatlar yakalayabiliriz. Kişisel gelişimimiz için mükemmel bir dönemdeyiz.

25 Şubat’a kadar farklı felsefelere merak salabilir, yeni bir yabancı dil öğrenebilir, yurt dışı eğitim şansı elde edebiliriz. Yüksek öğrenim konusunda önümüze yeni fırsatlar çıkabilir. Ürettiğimiz orijinal fikirler sayesinde dikkat çekeceğimiz bir dönemde olacağız.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Seyahatler, eğitimle ilgili konular, hukuksal konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. İthalat ve ihracat işlerinde çalışanların özellikle işlerinde yoğunluk artabilir, uzak yerlere seyahat planları yapabilirsiniz.

Bu yolculuklar size özellikle kariyerinizi ilişkilendiren konularda elinizi güçlendirecek bir durum yaratabilir ya da çok umut ettiğiniz bir konuya daha da yaklaşabilirsiniz. Eğer elinizde bir süredir yazdığınız ve biriktirdiğiniz yazılarınız var ve bir yayınevi arayışı içindeyseniz, işte bu Yeni Ay sizi bir yayınevi ile yollarınızı kesiştirebilir.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Kendinizi geliştirmek adına aldığınız veya almak istediğiniz yeni eğitim alanlarınızda fikir ayrılıkları yaşamanıza neden olabilir. Devam eden bir uygulamada yanlış olduğunu fark ederek soğuma hissi yaşayabilirsiniz. Kendinizi yaşamdan ve ilişkilerden soğutmayın.

Eğitim, yurt dışı ile ilgili konular, yabancılar, medya, satış-pazarlama işleri, öğretim görevlileri, uzak akrabalar, uzun mesafeli yolculuklar, topluma nasıl ayak uydurduğumuz gibi konularda bu tarihe kadar aksilikler, gecikmeler yaşanabilir.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Ev ve aileye ait konular gündemde olacak. Geçmişten bazı konuların gündemine gelebilir, köklere veya aileye ait belirsizlikler ve hassasiyetlerle yüzleşmen gerekebilir.

Kariyer ve ev hayatın arasında bir denge oluşturmak isterken karışıklık yaşayabilirsin. Yaşadığın eve yeni bir düzen getirmek isteyebilir veya taşınmaz bir mülk konusunda nihai karara varmak isterken kontrolünün dışında gelişen bazı koşullarla karşılaşabilirsin.

Yengeç burç yorumları: 1 Şubat itibariyle Venüs gezegeni Kova burcunda seyahatine başlıyor. Ortak kaynaklar ve eş parası gibi konuların ön plana çıktığı bir dönem olacaktır. Ortak kazançlarda ani bir artış olabilir. Uzun zamandır çözüme kavuşmasını beklediğimiz maddi konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir.

25 Şubat’a kadar miras, mal edinme gibi konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabilir, kazançlar elde edebiliriz. Ortak paylaşımlarla ilgili küçük şanslar elde edebiliriz. Ancak bir takım krizler içerisinde kendimizi bulabilme ihtimalimiz de söz konusu olabilir.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Size ait olmayan fakat sizleri yakından ilgilendiren finansal konular ön plana çıkmaya başlıyor. Kredi almak için ya da eşinizin veya ortağınızın finansal durumu ile ilgilenmek için kolları sıvayabilirsiniz.

Bu dönem belki de uygun faiz oranları ile yatırım için kredi çekebilirsiniz, belki de kendi işinizi kurmak için de kullanabilirsiniz bu krediyi. Ya da beklenmedik, sürpriz bir ödeme yapılabilir size ya da bir borcunuzu ödemeniz konusunda bir kolaylıkla karşılaşabilirsiniz.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Duygusal birlik kurduğunuz kişilerle yeniden değerlendirme noktasına gelerek aldığınız kararları sorgulayabilirsiniz. Merkür retrosu özellikle alacak verecek konuları pürüzler içeriyorsa son aşama için düzenleme yapmanızı sağlayacaktır.

Bu dönemde ortak iş ve girişimlerde önemli iş anlaşmaları ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek faydalı olacaktır. Özellikle resmi işlerde yazışmalara dikkat edin ve eksik belge bırakmamaya gayret etmenizde fayda var.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Yakın çevre, kardeşler ve iletişim konuları ön plana çıkıyor. Planladığın düşüncelerine veya projelerine bir düzen getirmek isteyebilirsin. İletişim konularında bazı detaylara dikkat etmen gereken bir dönemdesin.

Ayrıca akrabalarınla ilgili beklentilerinde yanılgılarının farkına varabilir, beklentilerinin karşılanmadığını düşünerek onlarla olan ilişkilerini gözden geçirebilirsin. Ancak bu dönemde gelişebilecek bazı karışıklıklar veya belirsiz koşullar doğru karar vermeni engelleyebilir.


Aslan burç yorumları: 1 Şubat’ta Venüs Kova burcuna geçiyor. Evlilik ve ortaklık ilişkilerimizden yana şanslı bir dönemdeyiz. Partnerimizin ya da ortağımızın desteği bizimle olacaktır.

25 Şubat’a kadar ikili ilişkilerimizdeki sorunları masaya yatırabilir ve çözüme kavuşturabiliriz. Yeni ortaklık anlaşmalarına imza atabilir ve bu şekilde ek kazançlar elde edebiliriz. Var olan ilişkimizi ciddiyete dönüştürme kararını bu dönemde alabiliriz.

11 Şubat tarihinde karşıt burcumuz Kova’da bir Yeni Ay gerçekleşecek. İlişkiler, eşinizle ilgili konular, ortaklık gerektiren işler bu Yeni Ay zamanı odaklanacağınız konular olacak. Birlikte olduğunuz kişi ile veya ortağınızla gerginliklerden, tartışmalardan kaçınmalısınız.

Aksine birlikte hareket ederek birbirinizi motive edebilirsiniz. Bir diğer olası senaryo da, sizden uzakta biri ile bir aşk meselesini ortaya çıkarabilir.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Merkür retrosu genel olarak hayatınızdaki aksak yönleri fark etmenizi sağlayabilir. İlişkilerinizde geri dönüşler yaşayabilir, yapılan hataları telafi edebilirsiniz. Ortaklı işlerinizde evrak aşamasında dalgınlık içerisinde hatalar yapabilirsiniz.

Bire bir iletişim ve diyaloglarda yanlış anlama veya anlaşılmalara daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. İletişimde zorlanabilirsiniz. Ancak bu konularda tamamlayacağınız onaracağınız bir durum varsa Merkür retrosu tam da bu noktada iyi bir kapı açabilir.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Maddi konular gündemde olacak. Gelirlerini gözden geçirerek, kazançlarına bazı düzenlemeler getirmek isteyeceğin günlerdesin. Ancak bu esnada finansal bazı hassasiyetlerle yüzleşebilir, yeni kazanç sağlayacak arayışlara girebilirsin.

Gelir gider dengeni oluşturmaya çalışırken yanılgıya düşerek yanlış kararlar vermemeye dikkat etmelisin. Kontrolsüz harcamalar yaparak sıkıntıya düşmemek adına iyi bir planlama yapmalısın.


Başak burç yorumları: 1 Şubat itibariyle Venüs Kova burcuna geçiyor. Çalışma koşullarımız, astlarımız, sağlığımız ve günlük rutinlerimizle ilgili konular ön plana çıkacaktır. İşte beklenmedik fırsatlar yakalayabileceğimiz bir dönemdeyiz.

25 Şubat’a kadar iş yerinde daha rahat koşullarda çalışabilir, çalışma arkadaşlarımızla daha uyumlu olabiliriz. Günlük hayatımızda sanat, estetik ve dekorasyonla ilgilenebilir, farklı akımları takip edebiliriz. Kendimizi daha rahat ve huzurlu hissedebiliriz.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Birlikte çalıştığınız kişiler ile gerginliklerden kaçınmalı, yeni işler, yeni projeler gündeme gelebilir. İş ve çalışma ortamınızda kendinizi daha çok geliştirebilir, farklı zihin yapısındaki kişilerle önemli görüşmeler yapabilirsiniz.

İşinizi yaparken interaktif medyayı, teknolojiyi, elektronik aletleri, sosyal paylaşım araçlarını ve interneti çok daha yoğun kullanabilirsiniz. Çalıştığınız iş ortamınızın organizasyonel yapısında bir değişiklik olabilir ve size sürpriz bir konum teklifi gelebilir.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Merkür retrosu rutinlerinizde eksik tamamladığınız noktalara yeniden göz atmanızı isteyerek tamamlanmasını sağlayacaktır.

Yaşamı daha ağırdan almanız gereken bir döneme ilerlerken geçmişe ilişkin değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bu süreçte yapılacak en güzel şey yarım kalmış olan işlerinizi toparlamak olsun.

27 Şubat’ta sizin burcunuzda Dolunay gerçekleşiyor. Genel olarak ilişkilerini, ev ve iş hayatını yeniden planlayıp düzenlemek isteyeceğin bir süreçte olacaksın. Yeni projelerinin temellerini atabilmek adına üretken ve verimli çalışmak isteyeceksin.

Başkalarına bağlı kalacağın koşullar gelişebilir veya karşındaki kişilerin beklentilerini karşılamadığını düşünebilirsin. Ayrıca bedenine ve sağlığına da dikkat etmen gerekiyor. Var olan bir alışkanlığını bırakabilir, spora ve diyete başlayabilirsin.


Terazi burç yorumları: 1 Şubat tarihinde Venüs Kova burcuna geçiyor. Aşk, çocuklar, hobilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır. Hayattan keyif aldığımız bir döneme giriyoruz. Sosyal ortamlarda entelektüel sohbetler yapabilir, sıra dışı fikirlerimizle herkesin dikkatini çekebiliriz.

25 Şubat’a kadar ekstrem sporlara merak salabilir, internet üzerinden risk içeren oyunlar oynayabiliriz. Karşı cinsle olan ilişkilerimizde hareketlilik artabilir. Yeni birileriyle tanışabilir, kuralları aşan bir aşka yelken açabiliriz.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Hayatınızda kimse yoksa gerçekten ayaklarınızı yerden kesecek bir ilişki potansiyeli oldukça yüksek. Ama evliyseniz şayet, eşiniz de size beklenmedik bir hoş bir sürpriz yapabilir.

Eğer hamilelikle konusunda beklentiniz varsa, bu Yeni Ay zamanı sizi sevindirecek bir gelişme ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle sosyal çevrenizin de desteği ile yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünenler bu Yeni Ay döneminde çalışmalar yapabilirler.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Hayatınızda yarım bıraktığınız konuları tamamlamanız için yeni bir fırsat sunacaktır. Aşk hayatınızda yarım kalmışlıkları tam ederken yaratıcılığınızdaki eksik yönleri fark etmenize olanak sağlayacaktır.

Dostlarınızla ve yakın çevrenizle yanlış anlaşılmalara dikkat edin. Aşkta, sevdiklerinizle iletişime daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Bu süreçte eski sevgililer tekrar hayatınıza girmek isteyebilir. Siz eski ilişkilerinizi onarmaya kalkışabilirsiniz. Bu tip bir eyleme geçmeden iki kere düşünmenizde fayda var.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bilinç altı veya kontrolünün dışında gelişen konuları ön plana çıkarıyor. İç dünyana dönerek zihnindekileri değerlendirmek ve bir düzenleme getirmek isteyebilirsin. Gizli kalmış birtakım korkularınla yüzleşebilirsin.

Elinde olmayan bazı koşulları fark edebilir ve olayları akışına bırakarak kabule geçmeyi tercih edebilirsin. Bu esnada gündelik akışında beklentilerinin karşılanmadığını hissedebilirsin. Çalışma ortamındaki belirsizlikler seni içsel olarak hassas kılabilir.


Akrep burç yorumları: 1 Şubat itibariyle Venüs Kova burcuna geçiyor. Ev, aile ve gayrimenkulle ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Ailemizle keyifli zamanlar geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Aile bireyleriyle bir araya gelebilir, fikir alışverişi ve entelektüel sohbetler yapabiliriz.

25 Şubat’a kadar evle ilgili beklenmedik ancak güzel gelişmeler yaşanabilir. Yaratıcı dekorasyon fikirleriyle evimizi güzelleştirebiliriz. Taşınma, mekan değişikliği, aniden bir gayrimenkul alım-satım işleri de gündeminize gelebilir.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Ev, yuva, aile konuları bu Yeni Ay’ın ilgileneceği konular arasında yer alacak. Evinizi yeniden dekore etmek, tadilat işleri ile ilgilenmek, yeni elektronik eşyalar alabilirsiniz.

Bunlar olası iyi etkiler fakat aile içinde özellikle erkek figürler ile çekişmelerden uzak durmak yerinde olacaktır. Belki de yeni bir eve taşınmanın zamanı gelmiştir ve ilanlara bakmanın tam zamanıdır.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Geçmişte yaşadığınız bir takım sorunları yeniden gündeme gelebilir. Bu sorunları telafi etmek sizin elinizde oldukça her zaman umudunuzu korumalısınız.

Aile içi iletişimde yanlış anlama veya anlaşılmalara daha çok dikkat etmeniz gerekebilir. Yaşam tarzınız, baba, kişisel bağlılıklar, alışkanlıklar, ev ve aile içi durumlarda pürüzler yaşanabilir.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Hedeflerin ile ilgili konular ön plana çıkarıyor. Mesleki gruplar, sosyal çevre, dernek veya vakıflar içerisinde aktif olarak hizmet vermek isteyebilir, gruplar içerisindeki çalışmalarına bir düzen getirmek isteyebilirsin.

Hayata dair beklentilerinle ilgili yeni bir değerlendirme yapmayı hedefleyebilirsin. Ancak bu esnada ilişkilerle ilgili dengeyi sağlamakta zorlanabilir, aşk veya çocuk konularınla ilgili bazı hassasiyetlerle yüzleşmen gerekebilir.


Yay burç yorumları: 1 Şubat tarihinde Venüs Kova burcuna geçiyor. Yakın çevremiz, kardeşlerimiz, kısa yolculuklarla ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Kardeşler ve akrabalarımızla bir araya gelebilir, keyifli vakitler geçirebiliriz.

25 Şubat’a kadar yeni eğitim fırsatları yakalayabilir, eğlenceli kısa yolculuklar yapabiliriz. Yakın çevremizden biri ya da uzun zamandır görmediğimiz eski bir arkadaşımız ile sürpriz bir aşk söz konusu olabilir. Elektronik ticaret üzerinden küçük gelirler elde edebiliriz.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Spontane, plansız bir tatile, bir seyahate çıkabilirsiniz. Hatta hoşlandığınız biri veya partneriniz varsa onunla da çıkabilirsiniz bu seyahate. Yaratıcılık, hobiniz olan bir konuda eğitim almaya da karar verebilirsiniz.

İş anlamında üzerinizde her zamankinden çok daha fazla baskı ve sorumluluk hissedebilirsiniz ama bu süreçte patronlarla papaz olmamaya özen gösterin. Birinci dereceden akrabalarınız, kuzenleriniz, kardeşlerinizin hayatlarında zorlu dramatik gelişmeler söz konusu olabilir ve sizin yardım etmeniz gerekebilir.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. İletişim ve anlaşma ve uzlaşma gerektiren konularda yanlış anlama veya anlaşılmalara, yanlış bilgi ve bilgilendirmeye daha çok dikkat etmeniz gerekebilir.

Bu dönemde zekâ, iletişim, haberleşme gibi konular; problemlere yaklaşımınız ve kısaca sahip olunan bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizle ilgili durumlar ön plana çıkabilir. Yakın çevrenizle iletişiminizi, eski kırgınlıklarınız veya taşınma gibi durumlarınız önünüze gelebilir.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Kariyer hayatı ve statü konuları gündeminde olacak. İşinle ilgili birtakım düzenlemeler ve değerlendirmeler yapmak isteyebilirsin. Ailenle ilgili bazı hassasiyetler veya kırılgan koşullar hissetmen mümkün.

Evin ve işin arasında bir denge oluşturmak için adımlar atabilir, somut hedefler için birtakım çalışmalar yapabilirsin. Ayrıca bu dönemdeki belirsizlikler, alacağın kararlarda yanılmana ve doğru kararlar almana engel olabilir. Dikkatli olmalısın!


Oğlak burç yorumları: 1 Şubat itibariyle Venüs Kova burcuna geçiyor. Para ve yeteneklerimiz le ilgili konular ön plana çıkacaktır. Finansal konularda şanslı olduğumuz bir dönemdeyiz. Önümüze beklenmedik maddi kazanç fırsatları çıkabilir.

25 Şubat’a kadar yeni yatırım planları yapabilir, beklemediğimiz bir maaş zammı alabiliriz. Güzellik ve sanatla ilgili konulardan gelir elde etmek mümkün. Öz değerimize farklı bir bakış açısı geliştirebilir, kendimizi daha mutlu hissedebiliriz.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. İş hayatında organize ve sorumluluk bilinci ile hareket etmeniz durumunda başarıyı biraz geç de olsa elde edebileceksiniz.

Kişisel anlamda kazançlarınızı artırabileceğiniz koşullarla karşılaşabilirsiniz. Bu kazanç zam ile olabilir ya da bir satış işi ile elinize geçecek ekstra para ile olabilir ya da vergisel bir kazanç olabilir. Eğer işiniz bir ortak ile gerçekleşiyorsa, birlikte daha çok kazanabileceğiniz koşullarla karşılaşabilirsiniz.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Finansal konularınız yeniden gündeme gelebilir. Hatalarınızı telafi etmek için sizlere ikinci bir şans verebilir.

Bu dönemde maddi ve parasal konulara odaklanmak zorlaşırken olası hesap hatalarına dikkat etmelisiniz. Özellikle parasal konularda yazdıklarınıza dikkat edin.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Akademik ve yabancılarla ilgili konular ön plana çıkıyor. Hayata bakış açını yeniden incelemek ve değerlendirmek isteyebilirsin. Akademik hayatına belirli bir düzen getirmek ve planlı çalışmalar yapmak adına birtakım adımlar atabilirsin.

Eğitim veya yabancı kültürlerle ilgili bazı fırsatlar karşına çıkabilir. Ancak bu esnada yakın çevrendeki koşullarda belirsizlikler olabilir veya fikirlerinde netleşemediğini hissedebilir, doğru kararlar alamayabilirsin.

Kova burç yorumları: 1 Şubat tarihinde Venüs sizin burcunuzda seyahatine başlıyor. Bu dönemde dış dünyaya yansıttığımız imajımız, kendimiz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Tüm dikkatleri üzerimize topladığımız bir süreç içinde olabiliriz. Çekiciliğimiz de artıyor.

25 Şubat’a kadar insanlar bizi mesafeli, soğuk ve bir o kadar da cazibeli bulabilir. Dış görünüşümüzde ufak dokunuşlarla değişiklik yapabilir, farklı bir görünüme kavuşabiliriz. İş ve aşk hayatımızda şans bizim yanımızda.

11 Şubat tarihinde yine sizin burcunuzda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Fiziksel olarak daha fit görünmek için kolları sıvayabilir, spora başlayabilir, egzersizler yapabilirsiniz. Belki de daha güzel görünmek adına küçük bir operasyon yaptırabilirsiniz.

Bu dönemde hayatınızın gidişatı ile ilgili radikal bir takım kararlar alabilirsiniz. Bazılarınız kişisel bir takım yeteneklerinizi eğitimle süsleyebilir, mesleğe dönüştürebilirsiniz. Yalnız ikili ilişkilerde, partner ilişkilerinizde özgür hissetmek adına biraz huzursuzluk çıkartabilirsiniz.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Sizin burcunuzda geri hareketine devam eden Merkür, özellikle iletişimde, haberleşmede, yolculuklarda engel ve pürüzleri beraberinde getirebilir. Diğer yandan hayatınızda düzene girmesi gereken, yarım bıraktığınız konuları yeniden gündeminize taşıyarak tamamlanmasını sağlayabilir.

Sosyal anlamda sizi var eden ve hayatta konumlandığınız yeri ve tepkilerinizi içeren konular hakkında Merkür retrosu özellikle kendinizi ifade ederken zorluklar yaşatabilir. Kendiniz için bir şeyi isterken ya da anlatırken anlaşılır olmaya dikkat edin.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Ortaklı paylaşım konuları ön plana çıkıyor. Eşinden veya ortağından gelen gelirler gündemini meşgul edebilir. Gelir gider dengen ile ilgili birtakım değerlendirmeler yapmak ve titiz planlamalar üzerinde çalışmak isteyebilirsin.

Finans akışındaki belirsizlikler veya hassasiyetler sana içsel bir endişe getirebilir. Bu sebeple banka kredisi, borç, alacak gibi konularda düzenlemeler yapma gereği duyabilirsin. Ancak yanılmamak adına koşulları iyi gözlemlemekte fayda var!
Balık burç yorumları: 1 Şubat itibariyle Venüs Kova burcuna geçiyor. Bilinçaltımız ve ruhsal durumumuz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Bu dönemde, huzuru kendi iç dünyamızda bulabiliriz.

25 Şubat’a kadar kalabalık ortamlara karışmaktansa, bir süre yalnız kalıp; düşüncelerimizi gözden geçirmek, kendimizi sorgulamak, zihnimizi dinlendirmek bize çok iyi gelecektir. Bu dönemde ruhsal ve dini ritüeller bize huzur verebilir. Yaratıcılığımızın çok yüksek olduğu bir dönemdeyiz.

11 Şubat tarihinde Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Sağlıkla ilgili devam eden bir tedaviniz var ise tedavi yönteminde veya gittiğiniz hastanede değişikliğe gidebilirsiniz. Veya bir süredir devam eden bir sağlık durumunuz var ise sona erebilir. Sağlığınıza özellikle ateşli ve salgın hastalıklara karşı dikkat etmelisiniz.

Bu dönem biraz kendinizle kalabilir, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Tam anlamıyla içe dönme, ruhsal egzersizler yapma, psikolojik olarak terapi alma dönemi olacak. Diğer yandan özellikle para kazanmakla ilgili ilginç fikirler, yöntemler geliştirebilirsiniz.

21 Şubat tarihine kadar Merkür retrosu etkisinde olacağız. Bu dönemde iletişim sekteye uğrayabilir, önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve retronun bitmesini beklemek yerinde olabilir.

Artık geçmişin üzerine düşmemelisiniz. Arkanızdan çevrilen oyunları önünüze sermek için konuları yeniden gündeme taşıyabilir. Bu tür durumlarla kendinizi hırpalamayın. Korkularınızla yüzleşmeniz gereken bir zaman olduğu için kişisel gelişim konularıyla ilgilenebilirsiniz.

27 Şubat’ta Başak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. İkili ilişkilerle ilgili konular ön plana çıkıyor. Eğer evliysen evliliğini yeniden gözden geçirmek ve bazı değerlendirmeler yapmak isteyebilirsin.


Evli değilsen partnerinle olan ilişkini değerlendirerek; daha ciddi bir platforma taşımak veya nihayete erdirmek adına karar almak isteyebilirsin. Diğer yandan netleşemediğin bazı koşullar nedeniyle; adımlarını dikkatli atmanda fayda olacaktır! Ayrıca bir iş ortaklığını masaya yatırabilir ve yeniden düzenlemek isteyebilirsin.

İndigo Dergisi
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458

Şubat 2021’in Önemli Gökyüzü Hareketleri​


Bu ay enfes bir düzenle birlikte geliyor. 1 Şubat pazartesi gününe denk geliyor ve bu sene Şubat 28 çekiyor. Dolayısıyla düzen takıntılı olanlar için takvime baktıkça keyiflenecek bir manzara söz konusu olacak Peki bu ay gökyüzünde neler olacak?

kk şubat aylık (2).jpg

11 Şubat: Kova'da Yeniay
Kova Yeniay'ı içinizi karşı konulamaz bir enerjiyle doldurabilir. "Neden harekete geçmiyorum ki" deyip bir anda ani kararlar alarak farklı şeyler yapma arzusuyla dolup taşabilirsiniz. Ancak 30 Ocak ve 21 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda gerçekleşecek Merkür retrosunun halen sürdüğünü hatırlamanızda fayda olacak. Size ait olmayan şeylere aniden atılarak zararlı çıkabilirsiniz. Yapmak istediğiniz yenilikleri bir elemeden geçirmeniz akılcı olacaktır.

18 Şubat: Güneş Balık'a giriyor
Yeniay'ın coşkusundan sonra dingin bir huzur hissedebilirsiniz. Güneş Balık burcuna geçerek size bir iç gözlem yapma fırsatı sunacak. Yaratıcı gücünüzü ve manevi duygularınızı güçlendirebilirsiniz. Minnet duyduğunuz insanlara, duygulara, olaylara bir bakış atarak, ilhamınızı besleyebilirsiniz.

25 Şubat: Venüs Balık'a geçiyor
Aşk gezegeni Venüs, bu romantik burca giriş yapıyor. Flörtöz yanınızın bir yandan da, romantizm ve duygusallık arayışına girdiğini fark edebilirsiniz. Sevgi ve şefkate daha fazla ihtiyaç duyabilir ve bu uğurda yanlış ilişkilere atılabilirsiniz. Duygu yoğunluğunun fazla olabileceği bu günlerde, mantığınızı tamamen devre dışı bırakmadığınız takdirde kalp kırıklıklarını önleyebilirsiniz.

27 Şubat: Başak Dolunayı
Bu dolunay "Grand Earth Trine" adı verilen şekilde gerçekleşecek. Astrolojide bu açılar iyi şansa işaret eder. Özellikle de aynı elementteki burçlar açı yaptığında güzel olaylar yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Tıpkı 28 Şubat'ta Ay'ın Başak'ta, Plüton'un Oğlak'ta ve Mars'ın Boğa’da olması gibi. Bu süreçte hayallerinize ulaşırken sabır ve güvenle ilerlediğiniz takdirde hedeflerinize ulaşabilmek için kusursuz bir motivasyonla dolarsınız.


Kübra Elmalı​

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
kk şubat aylık (1).jpg


KOÇ BURCU

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar, Şubat ayının başlamasıyla birlikte işler harekete geçecek. Yeterli enerjiye sahip olacaksınız ve bu nedenle ister kariyerinizde ister kişisel yaşamınızda olsun, aynı anda daha fazla görevi tamamlayabileceksiniz. Bu ay deneyimleyeceğiniz en önemli gökyüzü olayı, Satürn ve Uranüs arasındaki kare açı olacaktır. Önemli bir mali kazanım elde edeceğiniz bir iş projesi içine girebilirsiniz. Venüs’ün Kova burcunda olması ile birlikte meslektaşlarınız ya da grup arkadaşlarınızla aralarınızı düzeltebilir, yeni iş birlikleri içine girebilirsiniz. Geçmişten gelen eski bir sevgili ya da eski bir dost, sizde kafa karışıklığı yaratabilir. Yaşananları ve sizdeki yerlerini iyi düşünerek hareket etmelisiniz. Teknolojiye, patentlere ya da uygulamalara yapacağınız yatırımlardan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın.

Koç burcunu besleyen enerji bu ay daha güçlü bir şekle giriyor. 11 Şubat Kova burcundaki yeni ay ile 27 Şubat Başak burcundaki dolunay arasındaki zamanda sağlığınıza iyi bakın. Vücudunuzu ve özellikle sindirim sisteminizi yoracak gıdalardan uzak durmalısınız. Alkali ve detoks tarzı ürünlerle yeni bir beslenme düzeni kurun. İyi ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bahsettiğimiz zaman aralığı size yardımcı olacaktır.BOĞA BURCU
Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, Şubat ayı sizin için özgürleştiğiniz bir ay olarak görülebilir. Kendinizi daha iyi ifade ettiğiniz ve doğru anlaşılmaya başladığınız bu dönem, değişime karşı olan direncinizi kırmalı ve o değişim her ne ise onu hayatınıza dahil etmelisiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle birlikte, iş hayatınızda güçlü değişimler ve ses getirecek projeler söz konusu olabilir. Hayatınızın en güçlü döneminde olduğunuzu kendinize sık sık hatırlatın. Satürn - Uranüs Karesi 17 Şubat sonrasında sizi farklı konularda büyük gelişmelere götürecektir. Yeteneklerinizi harekete geçirmelisiniz. Altın gibi olunuz, yere düşseniz de değerinizi yitirmezsiniz. Mutlaka sizi oradan alıp boynuna kolye yapacak biri ya da birileri çıkacaktır.

11 Şubat’ta gerçekleşecek olan Kova burcundaki yeni ay, ideallerinizi sorgulamanıza neden olabilir. Unutmayın, insanlar idealleri ve ümitleri ile hayata tutunurlar. Büyük önemli bir iş başarma düşüncesi, bir hedefe ulaşma azmi insanı harekete geçirir ve kanatlandırır. Bu ay rotanızı belirlemelisiniz. Rotanız yoksa hiçbir rüzgâr size yardımcı olamaz. Bu yeniay ile alacağınız rüzgâr sizin bir rotanızın olup olmadığını gösterecek.İKİZLER BURCU
Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar; Şubat ayı yönetici gezegeninizin gerilemesi ile başlıyor. Eski arkadaşlıkların ve eski aşkların gündeminizi fazlasıyla meşgul etmesi mümkün olabilir. Özellikle 20 Şubat’a kadar biraz daha tembel ve inançsız bir bakış açısı içinde olabilirsiniz. Ama bu etkiden çıkıp aksine bu durumu fırsat bilip inançlarınızda daha kararlı olmalı ve eski çalışkanlığınızı kaybetmemelisiniz. Bu tarihler arasında yapamayacağınız işler konusunda gereğinden fazla mazeret üretmek isteyebilirsiniz. Herkesi kandırabilirsiniz ama unutmayın ki insan kendini kandıramaz. Mümkün oldukça bu içsel korkularınızdan uzak kalmalısınız. Değil düşmana, dosta bile minnet etmemek için mazeret tanımamalı ve başarıncaya kadar çok çalışmalısınız.. Ama öte yandan da, kimseye hiçbir konuda fikir beyan etmeyin. Herkesin kendi sınavını kendisinin yaşaması, sizin için de onlar için de daha iyi bir fikir. Sizin sınavınız ise, yaptığınız iyiliklerin bir görev haline dönüşmemesi hususuna dikkat etmektir. Zira yaptıklarınızdan bir karşılık bekliyorsanız bu dönemde zorluklar yaşayabilirsiniz.

11 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek olan yeni ay, hayatınızda net olmayan birçok konusu için bir belirleyici olacaktır. İlişkinizde hiç olmadığı kadar özgürleşmek ve tek olmak isteyebilir ya da uzun süredir yalnızsanız ilişkiye özlem duyabilirsiniz. Bu doğum haritanızdaki duruma ve hayat hikayene göre değişim gösterir. Yeni ayın bu güzel etkisiyle sahip olduğunuz donanımın farkına varmalısınız.
YENGEÇ BURCU


Sevgili Yengeç burçları ve Yükselen burcu yengeç olanlar; Şubat ayı sizin için çok belirleyici ve asla mazeret kabul etmeyen bir ay olacaktır. Yeni işler ve yeni ilişkiler başlatma cesaretinizin üstün olduğu bu ayı çok iyi değerlendirmelisiniz. İlişkilerde zorluklar artık bitiyor. Hayatta kaçırdığınız fırsatları kendinize soruyor olabilirsiniz. Bazı konularda ne istediğinizi ve nasıl rahat ettiğinizi görüyorsunuz. Geçmiş üzüntüler, haksızlıklar, kullanılmışlık hissi peşinizi bırakmıyor olsa da işe yaradığınızı ve aslında siz olmasanız bazı şeylerin mümkün olamadığını fark ediyorsunuz. Bu ay yaşanacak olan Satürn-Uranüs karesi, kariyerinizde eksik kalan konuları tamamlamak için size yardımcı olacaktır. Finansal anlamda bazı borçlar ve ödemeler ekonomik dengenizi şaşırtabilir. Biraz daha sabretmelisiniz, karanlık dehlizlerin sonuna geliyorsunuz.

11 Şubat’taki Kova yeni ayı ile sizi bekleyen aydınlık çıkışın içinde kendinizi gösterme zamanınız geldi. 20 Şubat’ta Merkür’ün de artık ileri hareketine geçmesiyle finansal ya da kariyer hayatınızda zorlukları daha kolay aşabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunları düşünerek kendinizi kısıtlamamalısınız. Hayatınızın en verimli ve en güçlü dönemine ilerlerken kendinizi geçmişin hatalarından kurtarmalısınız.
ASLAN BURCU

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar; Şubat ayı sizin iş ve aşk hayatınızın büyük ölçüde değişim göstereceği bir ay olacaktır. Özellikle Venüs’ün Kova burcuna girmesiyle bu ay başlayacağınız ilişkilerde bazı toparlanmalar yaşarken yeni tanışmalar da söz konusu olabilir. Var olan ilişkinizde gerekli uyumu yakalama fırsatınız olabilirken, biten bir ilişkinizin ardından hızlı bir şekilde başka bir ilişkiye doğru yol alıyor olabilirsiniz. Bunlar olurken belki de ilişkileri olmayanlar içinden “Bende bunların hiçbiri olmuyor” diye söylenebilir. O zaman sevinebilirsiniz. Zira bu ay herkes için ilişkilerden yana oldukça keyifli durumlar söz konusu olabilir. Hem finansal hem evlilik hem de daha kalıcı iş girişimleri için harika bir dönem başlıyor.

11 Şubat’ta gerçekleşecek olan Kova burcundaki yeni ayı, sizi kelimenin tam anlamıyla güçlü bir spot ışığı altına çekebilir. Bu noktada elbette isteklerinizin ne olduğu ve ne için gösteriyorsunuz oldukça önemli olacaktır. Hoşunuza gitmeyen bir meseleyi uzun süredir düşünüp fazlasıyla kafanızı yorduysanız artık bunları geride bırakmalısınız. Siz azimli ve kararlı insanlarsınız. Bu ay en çok ihtiyacınız olan şey bu iki duyguya sarılmak olacaktır. Hiçbir duruma ve koşula bahane bulmayın.

BAŞAK BURCU

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar, Şubat ayına yönetici gezegeniniz Merkür’ün gerilemesi ile başlıyorsunuz. Bu durum sizin, gerileme bitene kadar yani 20 Şubat’a kadar eski konulara karşı gereğinden fazla bir takıntı içinde olabileceğinizi gösterir. Çok çalıştığınız ve biraz da yorulduğunuz ama keyifli işlerin peşine de düştüğünüz Ocak ayının ardından, tam istediğiniz sonuçları alamamış gibi hissetseniz de Şubat ayında bunların meyvesini almaya başlayacağınızı söyleyebiliriz. Plüton’un Oğlak burcunda ve Mars’ın da Boğa burcunda ilerlemesi de işlerinizin iyiye gitmesi açısından sizi oldukça destekliyor.

11 Şubat’ta Kova burcundaki yeni ay ile birlikte kariyer hayatınızda önemli bir dönem başlatıyorsunuz. Sadece bu dönem eskiye nazaran daha detaylı düşünmeli ve karar verirken ince eleyip sık dokumalısınız. Yeni başlangıçlara hazırlanırken ve yeni adımlar atarken sanki bu yaptıklarınızın devamlılığı olmayacak gibi hissedebilirsiniz. Merkür’ün geri hareket etmesinin de etkisiyle kendinize sürekli hata yapıp yapmadığınızı sorabilirsiniz. Böyle bir durum halinde canınızı hemen sıkmamalı ve bunun bir süreç olduğunu kendinize hatırlatmalısınız.
TERAZİ BURCU

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar, Şubat ayı sizin hayallerinizi gerçekleştirmeyi başardığınız özel aylardan biri olacak. Tüm gezegenlerin kova burcunda olması durumları oldukça güzelleştirecektir. İş hayatınızda yükselme, terfi ve büyük değişimler söz konusu olabilir. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün de bu ay burç değiştirip Balıkburcuna geçmesi, size adeta çift şans noktasında destek verecek. Bu ay içinizde önceliklerinizi belirlemeniz gerektiğini kendinize söylemeli ve buna sadık kalmalısınız. Anlaşmazlıklar ve rahatınızı bozan gelişmelere asla takılmayın. Çünkü takılmamak, sizi geliştirecektir. Bu sürecin de daha öncekilerde olduğu gibi geçici olduğunu unutmamalısınız. Yaşadığınız iyi ve kötü tüm olayları değerlendirirken, intikam duygusuna kapılmamalı sadece hayata beraber devam etmek istediğiniz insanlara odaklanmalısınız.

11 Şubat’ta Kova burcundaki yeni ay ile birlikte, partneriniz ya da hayatınızdaki biri hakkında önemli bir olayı öğrenebilirsiniz. Ailedeki bir kişinin işi ya da eğitimi ile ilgili bir olayı da çözmeniz gerekebilir. Evinizde bazı onarımlar veya değişiklikler yapma konusunda ani bir karar verebilirsiniz. Bunlar için uygun bir zaman dilimindesiniz. Kariyerinizde ekip çalışmalarının aranılan ismi olabilirsiniz. Ancak kazançlı çıkmanın tek koşulu beklentilerinizi abartmadan, çok çalışarak ve karşı tarafa ciddi bir güvenilirlik sağlayarak hareket etmek olacaktır.


AKREP BURCU

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar, Şubat ayı sizin için büyük kararlar ve büyük dönüşümler içinde olduğunuz bir zaman dilimini kapsıyor.. Gerçek benliğinizi keşfettiğiniz ve bununla birlikte kendi yönünüzü daha iyi bulduğunuzu göreceksiniz. Hiçbir şey insana bizzat kazandığı başarı kadar mutluluk vermez. Bu durumda sizin için de başarı kazanılacak bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Yönetici gezegeniniz Mars’ın Boğa burcundaki seyri, sizi ilişkilerde huzursuz biri haline getirmiş olabilir. İradenizin güçlü olup olmadığını görmek istediğiniz bir ay içindesiniz. Giriştiğiniz işleri yarım bırakıp bırakmadığınızı dönüp kontrol edin. Zira bu ay Merkür’ün geri hareketinde olması planlarınızın bozulmasına neden olabilir. Engelleniyor ya da bazı konularda suçlanıyor gibi hissedebilirsiniz. Bu dönem asla birilerini suçlayan olmayın. Bu durumun asla size bir faydası olmayacaktır. Kimseden yakınmayın ve eksikliği kendinizde arayınız. Mutlaka değiştirmeniz gereken bir şeyler olduğunu göreceksiniz.

11 Şubat’ta gerçekleşecek olan Kova burcundaki yeni ay, bazı konularda riski göze almanız gerektiğini söylemektedir. Bu dönem, özellikle finansal konularınız ve evlilik gibi durumlarınızda bazı değişimleri zorunda hale getirebilir. Yeni bir iş, teklif, ortaklık söz konusu olabilir. İş hayatınızda bir sorunu çözmenizle kendinizi ispat edeceğiniz harika bir dönem içine giriyorsunuz. Geçmişte yaşanan bazı hikayelerin sizi üzen etkilerinden artık arınmalısınız.YAY BURCU

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar, bu ay sizler için oldukça hareketli ve sonuç odaklı olacak. İş hayatınızda büyük bir yükseliş ya da değişime ilerliyorsunuz. Merkür gerilemesinin 20 Şubat’a kadar devam edecek olması işlerinizde sizi bazı can sıkıcı engellere sürükleyecek olsa da çok fazla olumsuz etkilenmeyeceğinizi bilin. Canınızı sıkmak isteyen kişiler karşısında, size uygun olmadığını düşündüğünüz sözler ve projeler konusunda kandırılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Bazı vaatlerin tam istediğiniz gibi yerine getirilmemesi bunun hep böyle olacağı anlamına gelmez. Biraz sabırlı olmalı ve ilerleyen süreçte nasıl olması gerektiğini tam görmelisiniz.

11 Şubat’ta Kova burcundaki yeni ay ile yakın çevre ilişkileriniz ya da aile ilişkilerinizde bazı gerçekleri öğrenmeniz gerekebilir. Eğitimsel konularda yeni bir bilginin peşine koşmalısınız. Yeni bir eğitimsel kariyer sizi bu ay çok besleyebilir. Aslında süreklilik olarak sizi yorabilir ama en azından ilk adımlarını bu ay atıp daha fazla bağlantı kurmanız doğru olabilir. Değişikliği bu kadar sevmenize rağmen bu ay çok fazla değişim yapmak isteyemeyebilirsiniz. Ama şartlar bu sefer farklı gelişebilir.
OĞLAK BURCU

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar; Şubat ayı sizin için önemli ve güçlü değişimleri önünüze taşıyacak bir ay olacak. Özellikle parasal konular bu ay oldukça önem kazanıyor. Ödemeleriniz ya da hukuksal konularınız ile ilgili bir çözülmeye ilerleyeceksiniz. İş hayatınızda yüksek azminizle hareket ediyor olmanız sizi fazlasıyla güçlendirecek. Ama süreç içerisinde müşterileriniz ya da yöneticileriniz ile aranızda yanlış anlaşılmalara mahal vermemeye dikkat etmelisiniz. Kimseyi yanıltmamalı ve kandırma yoluna gitmemelisiniz. Her ne olursa olsun dürüstçe olması gerekeni söylemeniz Şubat ayının sonunda işlerinizi yoluna sokacaktır.

11 Şubat’ta Kova burcundaki yeni ay ile ödemelerinizi rahatlıkla tamamlamayabilir ve kemerleri gevşeterek fırsatlara yoğunlaşabilir, parasal yatırımlara giriş yapabilirsiniz. Araba ya da ev alma gibi fikirleriniz varsa bunları yeniden gözden geçirmenizde fayda var. Ortak ilişkilerinizde ya da hukuksal konularınızda yapacağınız anlaşmalara karşı daha dikkatli olmalısınız ve resmi işlemleri mümkün oldukça 20 Şubat sonrasına bırakmalısınız. İlişkilerde bazı çıkmazlar yaşıyor olabilirsiniz. Gelgitler yaşadığınız bu dönemde özgür bir ilişki anlayışı içine çekilebilirsiniz.
KOVA BURCU

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar, bu ay tabir-i caizse en çok da sizin için gümbür gümbür geliyor. Hem doğum günü ayınız hem de bu ay burcunuzda gerçekleşecek yeniay ile yılın en parlak zamanlarından birine doğru ilerliyorsunuz. Güçlü bir değişimin arefesindesiniz. Hayatınızda neyin olup bittiğini su sıralar çok fazla algılayamıyor olabilirsiniz. İki yönetici gezegeniniz arasındaki kare açı, sizi bu anlamda biraz zorluyor olsa da ilişkiler ve ekonomik anlamda deneyimleyeceğiniz gelişmelerin de yardımıyla, yeni başlayacak olan konuları daha iyi anlayacaksınız. Medeni durumunuzun değişmesi, ilişki ve evliliklerinize yeni bir yön belirleme, çocuk sahibi olmak ya da hayatınıza yeni sorumluluklar gibi gündemlere hazırlıklı olmalısınız.

Şubat ayını, başarıya ulaşma ve emeklerinizin karşılığını alma ayı olarak görebilirsiniz. Güçlü ve sağlam bir irade ile isminizi gündeme getirebileceğiniz bir dönem başlıyor. Geçmiş yorgunluklarınız sizi yanıltmasın. Karşınıza çıkan engelleyici ya da baskıcı olayları olumsuzluk olarak değerlendirmemelisiniz. Aksine bunlar sizi geliştiren ve yeni fırsat kapılarını açan anahtarlar gibi olacaktır. Enerjinizi düşürmeden ve strese kapılmadan hareket ederek gökyüzünün bu büyük ve güzel desteğini biraz daha büyütebilirsiniz.
BALIK BURCU

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar, bu ay sizler için her zamankinden daha heyecan verici olacak. 18 Şubat’ta Güneş sizin burcunuza geçerek doğum günü ayınızı başlatıyor. Bununla beraber Venüs’ün de sizi ziyaret edecek olması bolluk ve kısmeti de hayatınıza fazlasıyla dahil edecektir. İçinizde tarifsiz bir isyan ve yön değiştirme duygusu olsa da bunu yapacak yeteri cesareti kendinizde bulmadığınız için kızıyor olabilirsiniz. Sakin kalmayı ve enerjinizi doğru şeylere yöneltmeyi seçmelisiniz. Gökyüzü size hayat yolculuğunuzda eski alışkınlıklarınızın ya da modası geçmiş düşüncelerinizin artık rafa kalkması gerektiğini söylüyor. Üzerini örttüğünüz şeyleri artık değiştirmeniz gerektiğinizi anlayacaksınız. “Ne yapsam olmuyor” diye düşünmekten vazgeçin. Yeniden deneyin. Hatalarla yüzleşin ve asla pes etmen devam edin.

11 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek yeni ay ile kendinizle barışmanın vakti geldiğinin göreceksiniz. Yeni başlangıçları, yeni fetihleri kendinize inanarak herkese gösterme zamanında olduğunuzu söyleyebiliriz. İçinizdeki derin arzuları yaşamınıza dahil etmek için bundan daha iyi bir zamanlamaya denk gelmeniz mümkün olmayabilir. Bugün başlamış olmak yılın sonuna geldiğinizde yüzünüzü fazlasıyla güldürecektir. Şu an hayatınızdan giden insanlara üzülmeyin. Onların sizin üzerinizde bir görevi vardı ve görevlerini tamamlayarak gittiler.


Aygül Aydın
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
kk şubat aylık2 (9).jpg

KOÇ ve YÜKSELEN KOÇLAR​

Kova burcunda başlayacak Merkür retrosu sosyal çevre ve arkadaş ilişkilerinizi gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Venüs’ün de bu alana geçmesi ilişkilerde özgürlük isteğini arttırıyor. Toplumsal ilişkilerin çok vurgulandığı bu ay gerçekleşen Venüs-Satürn kavuşumu, bazı ilişkilerde sonlanma getirirken işten gelen kazançlarla ilgili sorunları da işaret ediyor. 11 Şubat’ta gerçekleşen Kova yeniayı farklı, yeni projelerle kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir süreç olacaktır. Burcunuzun yöneticisi Mars ile Plüton’un üçgeni kariyer konularında değişim ve dönüşüm yapacak desteği sağlıyor. Son olarak Başak dolunayı iş ortamı ve sağlık alanında gerçekleşiyor. Sağlıkla ilgili konuları ilk sıraya almanızda fayda var.

BOĞA ve YÜKSELEN BOĞALAR​

Kariyer alanınızda geri hareket yapacak Merkür işle ilgili konuları gündeme getiriyor. Kaçırdığınız bir iş fırsatı, iş değişikliği gündeme gelebilir. Bu ayın ana konusu kariyer ve gelecek hedefleri. 11 Şubat’ta gerçekleşen yeniay yeni iş fırsatları, terfi, iş değişikliğini müjdeliyor. Bu ayın en önemli kombinasyonu olan Satürn-Uranüs karesi ani kararlar, yön değişikliği ve bazı sıkıntıları tetikleyebilir. Güneş’in Balık burcuna geçişi sosyal hayatınıza hareket ve işten gelen kazançlarınızda artış sağlayabilir. Son olarak Başak Dolunayı çocuklarla ilgili evlilik, eğitim gibi konuları ve aşk hayatınızla ilgili durumları net olarak gösteriyor.

İKİZLER ve YÜKSELEN İKİZLER​

Merkür retrosu hayata bakış açınızı sorgulayacağınız, yarım kalan eğitim ve seyahat programlarının önünüze geleceği bir süreç. Kova yeniayı uluslararası alanda yapacağınız bir çalışma, hukuksal bir davanın olumlu sonuçlanma şansı getirebilir. Farklı çözümler üreteceğiniz ve iş fırsatları yakalayacağınız bir dönem. Ayın ortalarında dikkatli olmanız gerekebilir. Çıkan engel ve sorunlar gerginlikler yaşamanıza sebebiyet verebilir. Son olarak Başak Dolunayı ev ve iş hayatınızda denge kurmanız gerektiğini gösteriyor. İçsel dünyanızdaki endişe ve kaygılarınızla yüzleşmeniz gerekebilir.

YENGEÇ ve YÜKSELEN YENGEÇLER​

Bu ayın ana konusu ödemeler, ortak kaynaklar, eşin veya ortağın finansal durumu olabilir. Bu alanda gerilecek Merkür ödemelerle ilgili atlanmış bir detayı gündeme getirebilir. Sürüncemede olan bir miras davası sonuçlanabilir. Yine de bu alanda gerçekleşecek yeniay ortak kazanımlar veya eşin kazanımları ile ilgili sürpriz getirebilir. Tek dikkat etmeniz gereken işten gelen kazançlarla harcamalar arasında denge sağlamanız, ani ve radikal kararlardan uzak durmanız. Son olarak Başak dolunayı yakın çevre, kardeşlerle iletişim ve ticari faaliyetlerde farkındalık sağlayacaktır.

ASLAN ve YÜKSELEN ASLANLAR​

Bu ayın ana konusu karşınızdaki insanlar, eş, ortaklık ilişkileri olacak. Bu alanda gerçekleşen Merkür retrosu ilişkileri sorgulatırken eski davaları da önünüze getirebilir. 6Kova yeniayı yeni bir evlilik veya ortaklık fırsatı yaratabilir. Şubat ortası gelecek hedefleri ile karar değişikliği yaparak yön değiştirebilirsiniz. Kariyerle ilgili bazı sıkıntılar olabilir. Güneş’in Balık burcuna geçişi ödemelerle ilgili konulara ışık tutarken, son olarak Başak dolunayı alacak-verecek dengesini net olarak görmenizi sağlayacaktır.

BAŞAK ve YÜKSELEN BAŞAKLAR​

Günlük yaşam rutini ve çalışma koşullarını, sağlığınızı sorgulayacağınız bir Merkür retrosu geliyor. Ayın ana konusu iş, sağlık ve günlük rutininiz. Kova yeniayı yeni iş teklifleri veya iş yeri değişikliği getirebilir. Yeni sözleşmeler, anlaşmalar yapılabilir. Ayın ortası frene basmanız gerekebilir. Yurtdışı bağlantılı konular, basın, yayın işleri, eğitimle ilgili konularda ani yön değişikliğine gidebilirsiniz. Güneş’in Balık burcuna geçmesi ikili ilişkilerde olumlu atmosfer yaratacaktır. Son olarak Başak dolunayı burcunuzda gerçekleşiyor. Eş, ortaklıklarla ilgili farkındalık kazanabilirsiniz.

TERAZİ ve YÜKSELEN TERAZİLER​

Çocuklarla, aşk hayatınız, hobileriniz, risk aldığınız konular gündeminizde. Çocukların eğitim hayatı, evlilikle ilgili konularıyla uğraşabilirsiniz. Merkür retrosu bu alanda geri dönüp tamamlamanız gereken konuları önünüze getirecektir. Kova yeniayı yeni bir aşk ilişkisi, yeni bir kıvılcım taşıyabilir hayatınıza. Yine de ayın ortası fazla risk almak, fazla harcamalar için uygun değil. Ödemeler dengesine dikkat. Ayın son günlerinde gerçekleşen Başak Dolunayı biraz içe çekilme, dinlenme, dostu düşmanı fark etme zamanı olabilir.

AKREP ve YÜKSELEN AKREPLER​

Ev, aile, yerleşim konularını tekrar sorgulayacağınız Merkür retrosu yeni kararlar almanızı sağlayabilir. Kova yeniayı taşınma, yeni ev alma, yerleşimle ilgili değişiklikleri gündeme getiriyor. İçsel dünyanızda adeta yenilenme yaşıyorsunuz.

Ayın ortasında ikili ilişkilerde yön değişikliği, bazı sorunlar olası. Güneşin Balık burcuna geçişi aşk ve çocuklarla iletişimde aydınlanma sağlayacaktır. Son olarak Başak dolunayı sosyal çevre, arkadaş ilişkilerine netlik getiriyor.

YAY ve YÜKSELEN YAYLAR​

Bu ayın ana konusu yakın çevre, kardeşlerle ilişkiler, ticari ve eğitim faaliyetleri oluyor. Bu alanda gerçekleşen Merkür retrosu iletişimle ilgili konuları gözden geçirmenizi sağlıyor. Kova yeniayı ile birlikte yeni bir eğitim, ticari faaliyet, seyahatler söz konusu olabilir. Büyüme ve genişleme istediğiniz konularda yeni fırsatlar gelebilir. Ayın ortası iş ortamı, çalışma koşulları ve sağlıkla ilgili problemler yaşanabilir. Son olarak Başak dolunayı iç ve dış dünyada, ev ve iş konularında dengeyi görmenizi sağlayacaktır.

OĞLAK ve YÜKSELEN OĞLAKLAR​

Maddi ve manevi kazanımlar, yatırımlar ayın ana konusu. Merkür retrosu finansal kaynaklarla ilgili sorgulamaları, bazı kaçan yatırım fırsatlarını da getirebilir. Bu alanda oluşacak Kova yeniayı gelirlerinizde artış, yeni yatırım fırsatları oluşturabilir. Abartıya kaçmak ayın ortalarında can sıkıcı durumlar yaşamanıza, yön değişikliklerine sebep olabilir. Son olarak Başak dolunayı hayata farklı pencerelerden bakmanız gerektiğini ve iletişimde detayların önemli olacağını gösterebilir.

KOVA ve YÜKSELEN KOVALAR​

Bu ay bütün gezegenler adeta sizin burcunuzda seyahat ediyor. Merkür retrosu kendinizle ilgili her türlü konuyu, sağlık, ilişkiler, finansal durumsal sorgulayacağınız bir süreç. Yine burcunuzda gerçekleşecek yeniay aldığınız yeni kararlarla yeni başlangıçlara işaret ediyor. Ayın ortalarında radikal yön değişikliklerine meyillisiniz. Ev veya şehir değiştirebilir, evlenebilirsiniz. Güneş’in Balık burcuna geçişi finansal olarak rahatlamanızı sağlayacaktır. Son olarak Başak burcunda gerçekleşen dolunay alacak-verecek dengesine ışık tutuyor. Gelirler ve giderler arasındaki farklarda tamamlanma sağlıyor.

BALIK ve YÜKSELEN BALIKLAR​

Merkür retrosu bilinçaltınızı aşırı hareketlendiriyor. Uyku ve beslenme düzeni değişmiş olabilir. İlişkiler ve işle ilgili konuların sorgulandığı ve Kova ayı yeniayı birlikte yeni kararların alındığı bir süreç. Farklı ve yeni şeyler yaratmak teknolojiyi biraz daha işin içine katmak için projeler üretebilirsiniz. Projelerinizi uygulamakta karşılaştığınız birtakım engeller, sıkıntılar radikal kararlar almanızı gerektirebilir. Güneşin Burcunuza geçişi ışığınızı yansıtmanızı sağlayacaktır. Son olarak Başak Dolunayı eş, ortak, karşınızdaki insanlarla ilişkilerinizde gerçekleri net olarak görmenize olanak sağlıyor.

Sevgiyle,
Astrolog Filiz Ünal
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
20.059
1.458
kk şubat aylık2 (10).jpg2021 Şubat Koç Burcu ve yükselen Koç​

Mars Boğa’da: Harcamalara Dikkat!​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Gelirinizi arttırmak için mücadele edebilir ve finansal konularla ilgilenebilirsiniz. Dikkatli olmanız gerek, harcamalar artabilir, beklenmedik masraflar çıkabilir.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, yıldız haritanızda arkadaşlar ve gruplarla ilgili 11. evde. (16 Mart’a dek) Sosyal çevrenizde yeni şeyler öğrenebilir, arkadaşlar sayesinde ufkunuzu genişletebilirsiniz. Ancak 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor, Şubat ayında iletişime dikkat edin ve önemli kararlar almayın. Daha sonra fikriniz değişebilir. Arkadaşlarla iletişim kazaları, yanlış anlamalar, grup çalışmalarında aksaklıklar olabilir. Eski arkadaşlar ve tanıdıklardan haber alabilirsiniz. Geleceğe dair planları gözden geçirme zamanı.

Venüs Kova’da: Sosyal Çevre, Arkadaşlar​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Sosyal hayatınız keyifli, arkadaşlardan destek görüyor, iyi vakit geçiriyorsunuz. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta sosyal ilişkilerde bazı sorunlar çıkabilir. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, bir arkadaşınıza destek olmanız gerekebilir ya da arkadaşınızla aranıza soğukluk girebilir. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, sosyal hayatınızda beklenmedik harcamalar var ya da bir arkadaşınızla ilişkiniz kopma noktasına gelebilir. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, arkadaşlarla keyifli, güzel bir gün olabilir.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Bu transit idealler, arkadaşlar ve sosyal çevre ile değerler ve maddi konularla ilgili çatışmalara işaret ediyor.

2021’de bir arkadaşınızla yollarınız ayrılacak gibi görünüyor. Maalesef bu kişinin beklemediğiniz olumsuz tavırları ona olan güveninizi derinden sarsabilir. Arkadaşlarla değer verdiğiniz şeylerin farklı olması ya da para meseleleri yüzünden tartışabilirsiniz. Düşünmeden aldığınız riskler bazı sorumlulukların sizin üzerinize yıkılması ile sonuçlanabilir. O nedenle kime güveneceğinize iyi karar verin ve gözü kapalı hiçbir işe girmeyin. Sonradan üzülmek yerine tedbirli davranmakta fayda var. Bu sene arkadaşlarınıza hayır demeyi öğrenmeniz gerekecek, yoksa bazı kayıplara uğrayabilirsiniz.

İşinizi ilerletmek için yaptığınız yatırımlar da birtakım finansal riskler ve sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Değerlerinizi sorgulayacak, belki de alıştığınız yaşam şeklinden uzaklaşacak ve kendinize daha huzurlu ve basit bir hayat kuracaksınız. Zira, son yıllarda çok çalıştınız, sorumluluklarınız arttı ve yoruldunuz. Bütün bu koşuşturmanın anlamını sorgulayabilir, artık bu kadar yoğun olmak istemediğinize karar verebilirsiniz, geleceğe dair plan ve beklentileriniz değişebilir.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, iş hayatında olumlu gelişmelere işaret ediyor. Çalışmalarınız üstleriniz tarafından fark ediliyor ve kazancınız artıyor. İradeli ve hedef odaklısınız.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde yalnız kalmaya ve dinlenmeye ihtiyaç duyacaksınız. Sezgilerinize kulak verin, rüyalarınıza dikkat edin. Eğer yaratıcı uğraşlar içerisindeyseniz, hayal gücünüz artıyor, işinize yarayabilir.
2021 Şubat Boğa Burcu ve yükselen Boğa​

Mars Boğa’da: Enerjiniz Yüksek​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Projeler hızlanıyor, enerjiniz artıyor. Eğer hayatınızda önemli bir değişiklik yapmak istiyorsanız, Mars burada size ihtiyacınız olan cesareti verecek. Yeni şeylere başlayabilir, yeni bir yola girebilirsiniz. Ancak sevdiklerinizi kırmamaya dikkat edin, fevri çıkışlar yapmanız olası. Spor yapmak iyi gelecek, fiziksel olarak aktif olmak isteyeceksiniz fakat acelecilik yüzünden kazalar, sakarlıklar yaşanabilir.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, yıldız haritanızda iş ve kariyerle ilgili 10. evde. (16 Mart’a dek) İşinizle ilgili yeni şeyler öğrenebilir, eğitim alabilir ya da seyahat edebilirsiniz. Üstlerinize kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz. Ancak 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor, iletişime dikkat edin ve önemli kararlar almayın. Daha sonra fikriniz değişebilir. İş hayatında bazı gecikme ve aksaklıklar var ya da eski projeler, çalışmalar, fikirler tekrar önünüze geliyor. Eski şirketiniz ya da yöneticilerinizle görüşebilirsiniz.

Venüs Kova’da: İş ve Kariyer​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs iş hayatında iyi ilişkiler kurduğunuzu ve üstlerden destek gördüğünüzü gösteriyor. Objektif ve tarafsız olacak, herkese birey olarak değer verecek ve çevrenizde iyi bir izlenim bırakacaksınız. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta iş hayatında ilişkilere dikkat etmek gerek. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, çalışmaktan keyif alıyor, hedeflere ve sorumluluklara odaklanıyorsunuz. İş yükü ve baskı hissedebilirsiniz. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, eğer aklınıza estiği gibi davranırsanız, yöneticilerle gerginlik yaşayabilirsiniz. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, işle ilgili fırsatlar, sizi destekleyen kişiler var.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Bu transit iş, kariyer, sorumluluklar ile özgürlük ve kişisel istekler arasında kalacağınıza işaret ediyor.

Bu sene sorumluluklarınız artacak, iş ya da özel hayatınızda üzerinizde daha fazla yük olacak. Bununla birlikte özgür olmak ve aklınıza estiği gibi hareket etmek de istiyorsunuz. Diğerlerinin istekleri ile kendi istekleriniz arasında bir denge kurmak gerekiyor. Bu bazı taleplere hayır demeyi ve bazı işleri başkalarına devretmeyi gerektirebilir. Bunalabilir ve tepkisel davranabilirsiniz. Stres ve gerginlik sağlığınızı etkileyebilir. Dolayısıyla sağlığınıza dikkat etmeniz ve stresle baş etmek için yöntemler geliştirmeniz gerek. Düşüncelerinizi düzene sokmak için açık havada yürümek, zaman yönetimine ve dinlenmeye dikkat etmek iyi olabilir.

İş ya da özel hayatınızda artan sorumluluklar üzerinizde baskı yaratacak ve zaman zaman bu sorumluluklardan özgürleşmek isteyeceksiniz. Eğer size uygun olmayan, sevmediğiniz bir işte çalışıyorsanız, köprüleri atabilir ve işten ayrılma kararı alabilirsiniz. Neyse ki Jüpiter de kariyer evinizde ilerliyor, yeni bir iş bulmak ya da istediğiniz alanda çalışmaya başlamak zor olmayacak.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, kendinizi güçlü bir şekilde ortaya koyacak ve etkili olacaksınız. Fikirleriniz ve girişimleriniz destekleniyor.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde bir arkadaşınıza yardım edebilir, duyarlı ve özverili davranabilirsiniz. Grup çalışmaları da keyifli geçecek.

2021 Şubat İkizler Burcu ve yükselen İkizler​

Mars Boğa’da: Kendine İyi Bak​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Kararlarınızın ve girişimlerinizin altında ne var? Kaybetme korkusu gibi birtakım korkular ya da diğerleri kadar iyi olmadığınız düşüncesi gibi bilinçaltı inançlarla mı hareket geçiyorsunuz? Karar vermeden önce içe dönmek ve sorgulamak iyi olabilir. Enerjiniz zaman zaman düşebilir, olumsuz düşünceler aklınıza gelebilir. Şubat’ta arka planda çalışmalarınızı sürdürün, zira Mars 4 Mart’ta İkizler burcuna geçecek ve enerjiniz artacak. 4 Mart’tan sonra daha dışadönük olabilir, kendinizi ortaya koyabilir ve güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, yıldız haritanızda eğitim ve seyahatle ilgili 9. evde. (16 Mart’a dek) Yeni şeyler öğrenecek, fikirlerinizi iyi ifade edecek, felsefe ve yabancı kültürlere ilgi duyacaksınız. Ancak 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor, iletişime dikkat edin ve önemli kararlar almayın. Daha sonra fikriniz değişebilir. Yabancılarla iletişimde ya da seyahatlerde terslik çıkabilir. Ayarlamaları iki kere kontrol edin.

Venüs Kova’da: Eğitim, Yurtdışı, Yayıncılık​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs seyahat etmekten, yeni yerler görmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif aldığınızı gösteriyor. Yabancılarla iyi ilişkiler kuracak, eğer yalnızsanız seyahatte biriyle tanışacaksınız. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta yurtdışında bazı sorunlar yaşanabilir. Görüşlerinizi sorgulamanıza yol açan olaylarla karşılaşabilirsiniz. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, idealleriniz netleşiyor, sorunlara pratik ve gerçekçi yaklaşıyorsunuz. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, sıra dışı, özgür ruhlu insanlarla tanışacak, farklı yaşamlarla karşılaşacak ve şaşıracaksınız. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, yurtdışı ya da eğitimle ilgili fırsatlar, seyahatlerde mutluluk var.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Bu transit kontrol dışı olayların görüş ve inançlarınızı sarsacağına ve değiştireceğine işaret ediyor. Hayata bakış açınız değişecek, şimdiye kadar farkında olmadığınız ya da kabul etmediğiniz şeylerle yüzleşeceksiniz. Hayata pembe gözlüklerle baktığınız noktalarda ayarlamalar yapacak ve gerçekleri görmeye başlayacaksınız.

Satürn- Uranüs karesi eğitim hayatında bazı sorunlara, kesintilere, yabancılar ya da yurtdışı ile ilgili problemlere ya da yasal meselelere de işaret edebilir. Beklemediğiniz düşmanlıklar, arkanızdan iş çeviren insanlar olabilir. Bazı konularda hayal kırıklığına uğrayabilir, inandığınız şeyleri sorgulayabilirsiniz.

Takip ettiğiniz bir guru, öğreti, felsefe, yogi vb. varsa gelişmeler inançlarınızın, görüşlerinizin sarsılmasına, adalet ve anlam duygusunu geçici olarak da olsa kaybetmenize neden olabilir. Zor da olsa, bu süreç şimdiye kadar öğrendiklerinizi ve bildiklerinizi sorgulamanıza, farkındalığınızın/anlayışınızın artmasına ve diğer insanlara, görüşlere, felsefelere karşı daha hoşgörülü olmanıza yol açacak.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, iç dünyanızda farkındalık ve dönüşüm var. Arka planda çalışmalarınızı sürdürecek, gücünüzü fark edeceksiniz.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde iş hayatında olumlu gelişmeler var. Üstlerinizle iyi iletişim kuruyor, beğeniliyor ve takdir ediliyorsunuz. Özverili çalışacaksınız.


2021 Şubat Yengeç Burcu ve yükselen Yengeç​

Mars Boğa’da: Gelecek Planları​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Sosyal hayatınız hareketli, arkadaşlar, gruplar, dernekler ya da online çalışmalar gündemde. Arkadaşlarla sık sık bir araya geleceksiniz ancak arada tartışmalar çıkabilir. Geleceğe dair hedefler değişiyor.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, yıldız haritanızda ortak paralar ve yenilenme ile ilgili 8. Evde olacak. (16 Mart’a dek) Ortak hesapları düzene sokabilir, yatırımları ve bütçenizi gözden geçirebilirsiniz. Metafizik veya psikolojiyle ilgilenebilir, bilinmeyen, gizemli konuları araştırabilirsiniz. Ancak 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor, iletişime dikkat edin ve önemli kararlar almayın. Daha sonra fikriniz değişebilir. Borç-alacak-kredi vb. finansal meselelerle uğraşabilir, gecikmiş alacakları tahsil edebilirsiniz. Parayla ilgili karışıklıklar, hesap işlerinde hatalar olabilir, dikkatli olun.

Venüs Kova’da: Parasal konular, Yakın ilişkiler​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs yakınlarınızdan maddi-manevi destek göreceğinizi gösteriyor. Yatırımlar ve para ile ilgili olumlu gelişmeler var. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta yakın ilişkiler ya da parayla ilgili sorunlar çıkabilir. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, finansal konularda sorumluluk almak gerekiyor. Kısa bir süre için de olsa sevgilinizden uzak kalmak isteyeceksiniz. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, parayla ilgili kayıplar yaşanabilir. Yatırımların değeri dalgalanabilir. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, yatırım ya da finansal ortaklık fırsatları, yakın ilişkilerde mutluluk var.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Bu transit idealler, arkadaşlar ve sosyal çevre ile değerler ve maddi konularla ilgili çatışmalara işaret ediyor. Bu yıl bir arkadaşınızla yollarını ayırabilirsiniz. Farklı bir çevreye girebilir, arkadaş grubunuzdan uzaklaşabilirsiniz.

Daha içten, yakın ilişkiler arayacak, yüzeysel arkadaşlıkları devam ettirmek istemeyecek, artık ait hissetmediğiniz arkadaş gruplarından ve çevrelerden uzaklaşacaksınız. İç dünyanızı paylaşabileceğiniz ve daha derin ilişkiler kurabileceğiniz gruplara gireceksiniz. Sosyal çevreniz tamamen değişebilir.

Bir arkadaşınızla parayla ilgili problem yaşayabilir hatta bu kişiyi hayatınızdan çıkarmaya karar verebilirsiniz. 2021 yılında arkadaşlarınıza borç verirken ya da onlardan borç alırken 2- 3 kere düşünmeniz gerek. Bu daha sonra başınıza iş açabilir. Finansal bir ortaklığı bitirebilir, yakın ilişkilerde sorun yaşayabilirsiniz. Online terapi ya da grup terapi çalışmalarına katılacak ve duygularınızı, korkularınızı, geçmişten gelen yükleri, travmaları açığa çıkaracaksınız.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, partnerinizle sosyalleşebilir, güzel vakit geçirebilirsiniz. Yeni ortaklıklar kurulabilir, planlar netleşiyor.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde anlayışınız artıyor, sezgileriniz güçleniyor. Seyahatlerde iyi vakit geçirecek, eğer yalnızsanız biriyle tanışacak ve yeni bir ilişkiye başlayacaksınız.

2021 Şubat Aslan Burcu ve yükselen Aslan​

Mars Boğa’da: Çalışma Zamanı​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) İş hayatında yoğunluk, rekabet, çok çalışma var. Üstlerle ilişkilere dikkat edin, fevri davranabilir ve sert çıkışlar yapabilirsiniz.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, yıldız haritanızda ikili ilişkilerle ilgili 7. Evde. (16 Mart’a dek) İlişkiler ve iletişimle ilgili farkındalığınız artıyor, partnerinizden ya da dostlarınızdan çok şey öğrenecek ve bakış açınızı genişleteceksiniz. Ancak önemli kararları 21 Şubat sonrasına erteleyin. Zira, 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor. Eski sevgiliniz geri dönebilir, tekrar bir araya gelebilirsiniz. Bu dönemde iletişime dikkat etmek gerekiyor. Yanlış anlamalar olası. Geçmiş konular gündeme gelebilir, konuşulabilir. Ya da siz kendinizi geçmişi düşünürken ve ilişkilerinizi gözden geçirirken bulabilirsiniz.

Venüs Kova’da: İkili ilişkiler, Ortaklıklar​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs ilişkilerde mutlu olduğunuzu gösteriyor. Sevdiklerinizle birlikte olmaktan keyif alıyor, sevginizi ifade ediyorsunuz. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta partneriniz ya da yakın dostlarla anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, birlikteliğinizde beklentilerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirin ve istekleriniz için sorumluluk alın. Eğer karşınızdaki beklentilerinizi anlamıyorsa, zorlamak işe yaramayacak. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, sevgilinizden uzaklaşmak, tek başınıza vakit geçirmek isteyebilirsiniz ya da beklenmedik bir karşılaşma söz konusu olabilir. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, yeni bir ilişki, dostluk ya da ortaklık başlayabilir.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında.

Bu transit iş, kariyer, toplumsal imaj ve ikili ilişkilerle ilgili kırılmalara işaret ediyor. Bu nedenle eğer yıldız haritanızı etkiliyorsa, zorlayıcı olabilir ve önemli bir değişimi gösterebilir. İş değişikliği ya da terfi dolayısıyla başka bir şehre taşınabilir ve bu yüzden partnerinizden ayrı kalabilirsiniz. Eğer mutsuz bir birliktelik içindeyseniz, eşinizle ilgili problemler iş hayatınızı veya toplumdaki statünüzü, imajını etkileyebilir, ayrılık ya da boşanma kararı alabilirsiniz.

Bu dönemde bazı insanları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. İlişkilerle ilgili sorumluluklar ya da sorunlar uzun vadeli hedeflerinizi ve işinizi değiştirmek istemenize sebep olabilir. İş hayatında geçmişten gelen kalıpları kırmak, özel hayatınızda ise partneriniz, yakın bir dostunuz ya da sizin için önemli bir insan ile bağları koparmak ve yalnız hissetmek olası.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, çok çalışıyor, yeteneklerinizi geliştiriyorsunuz, işler yoluna giriyor. Verimli çalışmanız dikkat çekecek.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde sezgileriniz güçlü, iç dünyanızda olumlu değişimler var. Yakınlarınızdan maddi manevi destek görüyorsunuz.


2021 Şubat Başak Burcu ve yükselen Başak​

Mars Boğa’da: Eğitim, Seyahat​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Yurtdışı seyahat, yabancılarla bir araya gelmek ya da eğitim/seminer vermeye başlamak olası. Görüşlerinizi değiştiren deneyimler yaşayacak, yeni insanlarla tanışacaksınız.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, yıldız haritanızda işyeri ve çalışanlarla ilgili 6. Evde. (16 Mart’a dek) İşyerinizi düzene sokacak, üzerinde çalıştığınız projelere yoğunlaşacak ve günlük işleri halletmek, verimli çalışmak için yollar geliştireceksiniz. Çalışmaların üzerinden geçmek, dosyaları düzenlemek, hataları düzeltmek için uygun bir dönem. Zira, 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor. Merkür’ün geri hareketi iş ortamını düzenlemek için iyi bir fırsat. Evrakları, dosyaları, dolapları elden geçirin. Bilgisayarınızı ve önemli evrakları yedekleyin.

Venüs Kova’da: İşler, Güçler​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs, iş ortamında mutlu olduğunuzu gösteriyor. Tarafsız ve objektif olmanız ilişkilerinizi olumlu etkiliyor. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta iş arkadaşlarınız ve çalışanlarla ilişkilere dikkat etmek gerek. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, çalışmaya odaklanıyor, yaptığınız işi ciddiye alıyorsunuz. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, iş ortamında beklemediğiniz tavırlarla karşılaşabilirsiniz. Sorunlara farklı çözümler getirebilir, yeni fikirler bulabilirsiniz. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, iş fırsatları ya da yeni projeler gündeme geliyor.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında.

Bu transit gündelik işler ve iş yoğunluğu yüzünden yapmak istediklerinize vakit ayırmakta zorlanacağınıza işaret ediyor. Artan iş yoğunluğu öğrenmek istediğiniz, merak duyduğunuz şeylere vakit ayırmanızı engelleyecek. Kendinizi kısıtlanmış hissedebilir, anda kalmakta zorlanabilirsiniz.

2021’de sağlık ya da iş hayatıyla ilgili problemler görüş ve inançlarınızı sarsabilir. İş arkadaşları ya da çalışanlarla umulmadık olaylar yaşanabilir ve olanlara şaşırabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili bazı problemler hayata bakış açınızın değişmesine yol açabilir.

İş hayatındaki bazı sorunlar hukuki meselelere dönüşebilir ve sizi zorlayabilir. Beraber çalıştığınız kişilere, elemanlara dikkat edin, bu kişilerden biriyle sorun yaşayabilir, mahkemelik olabilirsiniz.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, kendinizi geliştirdiğiniz bir dönemdesiniz, yeni girişimler destekleniyor. Fikirlerinizi güçlü ve etkileyici bir şekilde ortaya koyacak, etrafınızdakileri ikna edeceksiniz.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde özverili davranmanız, hassas ve alıngan olmanız mümkün. İlişkilerle ilgili hayallere kapılabilir ve karşınızdakini doğru değerlendirmekte zorlanabilirsiniz.

2021 Şubat Terazi Burcu ve yükselen Terazi​

Mars Boğa’da: Ortak Paralar, Yatırımlar​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Para ile ilgili mücadele edebilirsiniz, ortak harcamalar beklenmedik şekilde artabilir. Eşiniz ya da ortağınızla para ile ilgili tartışabilirsiniz. Yatırımların değeri dalgalanabilir, kredi, borç, ödemelerle ilgili stresler var.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, aşk, çocuklar, hobi ve keyiflerle ilgili 5. Evde. (16 Mart’a dek) Daha sosyal olacak, okumak, yazmak ve öğrenmekten keyif alacaksınız. Yaratıcılığınız artıyor. Ancak 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor, Şubat ayında iletişime dikkat edin ve önemli kararlar almayın. Daha sonra fikriniz değişebilir. Bu dönemde eski sevgilinizle karşılaşmanız ya da görüşmeniz de mümkün. Hatta tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Venüs Kova’da: Aşk, Yaratıcılık, Hobiler​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Hayattan keyif alıyor, hobiler ya da yaratıcı uğraşlarla ilgileniyorsunuz. Çocuklarla iyi zaman geçirebilir, tatile çıkabilir ya da sevgilinizle birlikte olabilirsiniz. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta aşkta sorunlar, çocuklarla ilgili problemler yaşanabilir. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, aşkta gerçekçi olmak, ayaklarınızı yere sağlam basmak ve karşınızdakini olduğu gibi görmek gerekiyor. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, sevgilinizle aranıza soğukluk girebilir, birkaç gün uzaklaşmak isteyebilirsiniz. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da çocuklarla ilgili güzel haberler alabilirsiniz.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Bu transit aşk ve parayla ilgili gerginliklere işaret ediyor. Ortak finansal konularda beklenmedik problemler var, çocuklarla ilgili masraflar bütçenizi etkileyebilir.

Eğer ilişkinizde mutlu değilseniz, sorunlar artabilir ve görmezden gelemeyeceğiniz bir noktaya gelebilir. Aşk bitebilir, yakın ilişkilerde önemli bir değişim yaşanabilir.

Sevgilinizle parayla ilgili tartışmalar yaşayabilirsiniz, 2021’de finansal konularda bağımsız hareket etmenizde fayda var. Sevgilinize borç vermek, maddi destekte bulunmak ya da ortak hesap açmak, ortak bir şey almak iyi bir fikir değil.

Bu dönemde spekülatif hareketlere de dikkat etmek gerekiyor. Riskli yatırımlara girmeyin, zira kayba uğrama olasılığı var.

Çocuklarla ilişkilerde beklenmedik sorunlar yaşanabilir; çocuklarla ilgilenmek, dikkatli olmak ve problemleri ihmal etmemek gerek.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, iç dünyanızda olumlu değişimler var. Korkuları geride bırakacaksınız, ortak finansal konular, ödemelerle ilgili sorunlar çözülüyor.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde işyerinde yardımsever, özverili davranabilir, iş arkadaşlarınızın dertlerini dinleyebilir ve iş ortamında olup bitenden etkilenebilirsiniz.


2021 Şubat Akrep Burcu ve yükselen Akrep​


Mars Boğa’da: İkili İlişkiler, Ortaklıklar​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) İkili ilişkilerde hareketli bir dönem. Yakın ilişkilerde tartışma ya da rekabet var. Eğer bir birlikteliğiniz yoksa, karşınıza çıkan iddialı ve farklı bir kişiden etkilenebilirsiniz. Olaylar hızlı gelişebilir ve yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, ev ve aileyle ilgili 4. Evde. (16 Mart’a dek) Ev ve aileyle ilgili ertelenen konular gündeme geliyor, geçmişi hatırlayabilirsiniz. Evinizi düzenlemek, dolapları, eşyaları elden geçirmek ve sadeleşmek için uygun bir dönem. Zira, 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor. Aile içerisinde geçmişten gelen konular konuşulabilir, yanlış anlamalar olabilir.

Venüs Kova’da: Evde Mutluluk​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs ailenizden destek gördüğünüzü gösteriyor. Evinizde mutlusunuz, dekorasyonla ilgilenebilir, evinizi güzelleştirebilirsiniz. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta ev ya da aileyle ilgili problemler çıkabilir. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, evle ilgili sorumluluklar yorucu olabilir. Kendinize iyi bakın. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, ikili ilişkilerde huzursuzluk var, partnerinizin beklemediğiniz tavırları ile karşılaşmanız mümkün. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, evinizi dekore edebilir, eğer taşınmak istiyorsanız, istediğiniz gibi bir ev bulabilirsiniz.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Bu transit ikili ilişkilerle ya da ortaklıklarla ilgili ani değişimlerin, beklenmeyen olayların huzurunuzu kaçıracağına işaret ediyor.

Ani bir ayrılık ya da boşanma kararı alabilir, bu yüzden taşınabilir ve hem duygusal hem de fiziksel olarak hayatınızda yeni bir temel atmak durumunda kalabilir, birtakım zorluklar yaşayabilirsiniz.

Eğer bir birlikteliğiniz yoksa, sağı solu, ne yapacağı belli olmayan birine aşık olabilirsiniz. Bu kişiyi anlamaya çalışmak yorulmanıza, ilişkideki iniş çıkışlar güvensizliğe yol açabilir.

Uzun süreli bir ilişkide partnerinizle ilgili değişimler sizi zorlayabilir. Partnerinizin başına buyruk tavırları, orta yaş krizi, uç durumlarda aldatma ya da sağlık sorunları gündeme gelebilir. Partnerinizin değişmesi iç dünyanızda geçmişten gelen güvensizlikleri, travmaları tetikleyebilir, bunları aşmak durumunda kalmanıza sebep olabilir.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, ortağınızla verimli çalışacak, yeni fikirler bulacak, sorunlara pratik çözümler üreteceksiniz. Partnerinizle kısa bir geziye çıkmanız da mümkün. Kendinizi ifade etme şekliniz diğerlerini etkiliyor.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde sevgilinize karşı hassas olabilir, birlikte iyi vakit geçirebilirsiniz. Romantik ve özverili davranacaksınız.
2021 Şubat Yay Burcu ve yükselen Yay​

Mars Boğa’da: İşler, Güçler​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) İş hayatında mücadele edebilir, sizin için çalışan kişilerin ya da iş arkadaşlarınızın fevri tavırları ile karşılaşabilirsiniz. Günlük hayatınız yoğun ve hareketli olacak, sağlığınıza dikkat edin, kendinize iyi bakın.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, eğitim ve seyahatle ilgili 3. Evde. (16 Mart’a dek) Okumak, yazmak, olaylara farklı açılardan bakmak, fikir alışverişinde bulunmak ve düşüncelerinizi, yazdıklarınızı, çalışmalarınızı gözden geçirmek için iyi bir dönem. Zira, 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor. Kardeşler ya da uzun zamandır görmediğiniz akrabalarla bir araya gelebilir, daha önce planladığınız ya da ertelediğiniz bir eğitime, kursa başlayabilirsiniz.

Venüs Kova’da: Zihinsel Faaliyetler​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs, kardeş, komşu ya da akrabalardan destek gördüğünüzü gösteriyor. Kendinizi güzel ifade ediyor; gezmek, konuşmak, okumak ve yazmaktan keyif alıyorsunuz. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta yakın çevreyle ilişkilerde problem çıkabilir. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, zihinsel çalışmalara odaklanmaktan ve derin düşünmekten keyif alıyorsunuz. Fakat bir arkadaşınız veya kardeşinizle aranıza soğukluk girebilir. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, işle ilgili yeni fikirler aklınıza gelebilir, yakın çevrenizden bir kişinin beklenmedik tavırları ile karşılaşabilirsiniz. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, bir kursa ya da eğitime başlayabilir, komşularla güzel bir gün geçirebilir ya da kardeşinizle ilgili iyi bir haber alabilirsiniz.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. İş ya da sağlık konularında yaşanan ani, beklenmedik olaylar düşüncelerinizi değiştirecek.

Yakın çevrenizden bir kişiyle bağınızı koparabilir ya da yakın bir akrabanızla, kardeşinizle, komşunuzla birtakım problemler yaşayabilirsiniz.

İş stresi ya da sağlık sorunları içe kapanmanıza ve olumsuz düşüncelere kapılmanıza neden olabilir.

İş ortamında sağı solu belli olmayan kişiler, projelerde öngörülemeyen değişiklikler belirsizliklere yol açabilir. İletişim sorunlarına, strese ve yorgunluğa sebep olabilir.

Bu dönemlerde yapılan anlaşmalar, sözleşmeler daha sonra birtakım değişikliklere maruz kalabilir.

2021 yılında derin düşünecek, zihinsel çalışmalara vakit ayıracak ve günlük rutininizde birtakım değişiklikler yapacaksınız.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, verimli çalışmanız kazancınıza yansıyor. Yetenekleriniz takdir edilecek.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde evinizi güzelleştirecek, ailenize karşı hassas olacak ve özverili davranacaksınız.


2021 Şubat Oğlak Burcu ve yükselen Oğlak​

Mars Boğa’da: Kendini ifade ve Yaratıcılık​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Aşkta hareketli bir dönem. Yaşam enerjiniz yüksek, çekiciliğiniz de öyle, birçok kişinin ilgisini çekebilir, ön plana çıkabilir, eğlenceye, keyif ve zevklere vakit ayırabilir, arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, para ile ilgili 2. Evde. (16 Mart’a dek) Para ile ilgili düşünecek, plan yapacak ve hesaplarınızı düzene sokacaksınız. Önemli kararları ve yatırımları 30 Ocak- 21 Şubat sonrasına erteleyin, zira 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor. Ödemelerde ve hesap işlerinde gecikme veya hata olabilir, dikkatli olun. Önemli dosyaları yedekleyin, elektronik eşya almayın.

Venüs Kova’da: Para, Para, Para​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs finansal konularda olumlu gelişmelere işaret ediyor. Güzellik, keyif ya da konfor için para harcayabilirsiniz. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta para ile ilgili endişeler yaşayabilirsiniz. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, maddi kısıtlamalar var, tutumlu olmak gerekiyor. İstediğiniz şeyleri satın almayı erteleyeceksiniz. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, parayla ilgili iniş çıkışlar, beklenmedik masraflar, değerleri yeniden tanımlamak söz konusu. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, satın almak istediğiniz bir şeyle ilgili iyi bir fırsat yakalayabilir ya da iyi bir iş teklifi alabilirsiniz. Yatırımlarınız değer kazanabilir.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Değerlerinize ters düşen bir aşk, bir ayrılıp bir barışmak, aşkta kendi değerini sorgulamak, sevilip sevilmediğinden emin olamamak ve huzursuzluk, inişli çıkışlı bir ilişkinin değersizlik duygusunu, güvensizlikleri açığa çıkarması ve farklı, sıra dışı, özgür ruhlu, güvenilmez birine aşık olmak söz konusu olabilir.

Sevgilinize borç vermek, hesapları birleştirmek ya da birlikte bir şey satın almak pek iyi bir fikir değil. Sevgilinizle değerlerinizin farklı olması nedeniyle ya da para konuları yüzünden anlaşmazlık yaşayabilirsiniz.

Ya da ani başlayıp biten ilişkiler yaşayabilir, bu nedenle kendi değerinizi sorgulayabilir, duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz.

Sürpriz bir hamilelik parasal endişelere yol açabilir. Ya da çocuklarla ilgili öngörülemeyen masraflar bütçenizi etkileyebilir. Çocuklarınızın hayatında beklenmedik değişimler olabilir, maddi olarak sizi etkileyebilir.

Eğlence, zevk ya da hobiler için yaptığınız harcamalar bütçenizi zorlayabilir.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, kişisel olarak güçlendiğinizi hissedecek ve çevrenizde etkili olacaksınız. Güçlü ve kendinden emin bir ifadeniz var.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde kendinizi güzel ifade edecek, okumak ve yazmaktan keyif alacaksınız. Kardeş, yakın akraba ya da komşularla ilişkileriniz iyi ancak özveri gerektiren durumlar var.

2021 Şubat Kova Burcu ve yükselen Kova​

Mars Boğa’da: Evde Hareket​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Huzursuz hissedebilirsiniz, aile içerisinde geçmişten gelen kızgınlıklar yüzeye çıkıyor. Evle ilgili yapılması gereken işler var.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da yer alıyor. (16 Mart’a dek) Kendi içinize dönmeniz, önemli konuları yeniden değerlendirmeniz ve kararlarınızı gözden geçirmeniz gerek. Daha önce karar verip ertelediğiniz şeylerle ilgili harekete geçebilirsiniz. Zira, 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor. Sözlerinize dikkat edin. Bilgisayarınızı ve önemli evrakları yedekleyin.

Venüs Kova’da: Güzellik, Keyif, Mutluluk​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs mutlu, keyifli, çekici ve sempatik olduğunuzu gösteriyor. 11 Şubat sonrası estetik yaptırmak, alışverişe çıkmak, kuaföre gitmek için uygun. Uyumlu ve hoş tavırlarınız çevrenizde iyi bir izlenim bırakıyor. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta ilişkilerde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, sorumluluklar keyfinizi kaçırabilir, ilişkinizi sorgulayabilir, yalnız hissedebilirsiniz. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, ilişkilerle ilgili güvensiz hissedebilir, ani kararlar verebilirsiniz. Tarzınızda beklenmedik bir değişiklik yapmanız mümkün. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, görünüşünüzle ilgilenebilir, güzelleşebilir, güzel bir gün geçirebilir, çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında.

Bu transit sorumluluklar ve kişisel istekler ile ailenizin beklentileri arasında çatışmalara işaret ediyor. 2021’de sorumluluklarınız artacak ve önemli başlangıçlar gündeme gelecek. Ev ve aileyle ilgili istikrar ve düzen oluşturmanız ise zor görünüyor. Bu yorucu olabilir, üzerinizde çok yük var ancak kendinizi güvende hissetmekte zorlanıyorsunuz.

Aileyle ya da evle ilgili değişiklikler, örneğin zorunlu olarak yanınıza taşınan akrabalar ya da çocuk sahibi olmak, sorumluluklarınızın artmasına ve yorulmanıza yol açabilir.

Belki de artan sorumluluklar iç dünyanızdaki güvensizlikleri tetikleyecek ve huzursuz olmanıza neden olacak. Çocukluktan gelen koşullanmalardan kurtulmanız ve kendinize güveninizi yeniden oluşturmanız gerekiyor.

Uç durumlarda bu transit depresyonu ya da strese bağlı sağlık sorunlarını gösterebilir. Neyse ki, 2021’de Jüpiter yıldız haritanızda 1. Evden geçiyor ve sağlığınızı olumlu etkiliyor, bu düşük bir olasılık. Yine de kendinize iyi bakın, duygularınızı paylaşabileceğiniz bir arkadaş ya da terapistle konuşun, yeterince uyumaya, dinlenmeye ve dengeli beslenmeye özen gösterin.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, bastırılan duygular, çocukluktan gelen koşullanmalar dönüşüyor ve özgürleşiyorsunuz. Evinizde istediğiniz değişimleri yapabilirsiniz.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde maddi konularda olumlu gelişmeler olabilir ancak ayaklarınızı yere sağlam basın, beklentilerinizi düşük tutun.2021 Şubat Balık Burcu ve yükselen Balık​Mars Boğa’da: İletişim Trafiği​

Fiziksel enerji ve mücadele gücünü gösteren Mars, Şubat ayında inatçı Boğa’da olacak. (7 Ocak’tan beri burada) Zihinsel çalışmalara odaklanacak, okuyacak, yazacak, araştırma yapacaksınız. İletişim trafiğiniz artıyor, sert sözler söylenebilir, yakın çevrenizle tartışma çıkabilir.

Merkür Geri Gidiyor​

Zihinsel faaliyetleri ve iletişimi gösteren Merkür ise Kova’da, yıldız haritanızda bilinçaltı ve sırları gösteren 12. evde. (16 Mart’a dek) Rüyalarınızı yazmak, sezgilerinizi takip etmek size yol gösterecek. Bilinçaltını keşfe yönelik çalışmalardan fayda sağlayabilirsiniz. İletişime dikkat edin, yanlış anlamalar olabilir, zira 30 Ocak- 21 Şubat arasında Merkür geri gidiyor. Kendi içinize dönebilir, geçmişi düşünebilir, bazı şeyleri yeniden değerlendirebilirsiniz. Olumsuz düşüncelerden uzak durun. Arkanızdan konuşan ya da iş çeviren insanlar olabilir.

Venüs Kova’da: Dinlenme Zamanı​

Keyif, zevk ve ilişkileri gösteren Venüs ise 1 Şubat’ta Kova’ya geçiyor ve 25 Şubat’a dek burada. Venüs yalnızlığa ve sessizliğe ihtiyaç duyacağınızı gösteriyor. Başkalarına yardım edecek, duyarlı ve özverili davranacaksınız. Ancak Venüs’ün diğer gezegenlerle sert açıda olacağı 5-6-7 Şubat’ta ilişkilerde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. 5-6 Şubat’ta Venüs Satürn’le birleşiyor, kontrol dışı gelişmeler canınızı sıkabilir. Parayla ilgili kaygılar ya da sevdiklerinizden ayrı kalmak ve yalnız hissetmek söz konusu olabilir. 6-7 Şubat’ta Venüs Uranüs’le kare açıda olacak, yakın çevrenizde beklemediğiniz tavırlarla karşılaşabilirsiniz. Özgür ruhlu, farklı biri sizi kabuğunuzdan çıkaracak. 11 Şubat’ta ise Venüs şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter’le birleşiyor, iç dünyanızda huzurlu olacak, beklemediğiniz kişilerden destek göreceksiniz.

Satürn- Uranüs karesi: Kırılma Noktası​

2021 yılında etkili olacak Satürn- Uranüs karesi bu yılın en sert görünümü. Bu yıl ciddi, disiplinli Satürn asi, isyankâr Uranüs ile 3 defa kare açı yapacak (Şubat, Haziran ve Aralık aylarında.) Bu karenin ilki 7 Şubat-2 Mart arasında. Düşünceleriniz değişiyor ve bilinçaltı korkular açığa çıkıyor. Yakın çevrenizdeki değişimler endişeleri tetikliyor. Yakın akraba, kardeş ya da komşularla ilgili beklenmedik olaylar, kontrol dışı gelişmeler var. Yakın çevrenizdeki bazı kişilerle zorluk yaşayabilirsiniz, ipler kopma noktasına gelebilir. Ya da zorunlu bir ayrılık, örneğin kardeşinizin farklı bir şehre taşınması, duygusal olarak sizi etkileyebilir.

Fikirleriniz değişiyor, geçmişi sorgulayabilir, yaptıklarınızı/yapmadıklarınızı gözden geçirebilir ve kendinize özgü, farklı yönlerinizi bastırdığınız için pişmanlık duyabilirsiniz.

Eğitim hayatında kesintiler, değişiklikler olabilir. Öğretmenlerle sorun yaşamanız olası.

İçe dönebilir, çevrenizdeki insanlardan uzaklaşabilir, sosyal medya ve internette vakit geçirebilir, farklı konularla, astroloji ya da metafizikle ilgilenebilirsiniz. Ancak öğrendiklerinizi sindirmek için zamana ihtiyacınız var. Yeni bilgiler kafa karışıklığına, endişeye, yanlış yorumlara ya da çaresiz hissetmeye yol açabilir. Kurban psikolojisine girebilir, birinin sizi kurtarması beklentisi içinde sorumlulukları ihmal edebilirsiniz.

Ayın Son Günleri​

23-26 Şubat arasında Mars, güç ve dönüşüm gezegeni Plüton ile üçgen (uyumlu) açıda, arkadaşlarınızla gezecek, sohbet edecek, iyi vakit geçireceksiniz. Hızlı öğrenebilir, araştırma yapabilir, zihinsel çalışmalara odaklanabilirsiniz.

25 Şubat’ta ise Venüs Balık’a geçecek. Ayın son günlerinde özverili ve duyarlı davranacaksınız. Hayal gücünüz, yaratıcılığınız ve çekiciliğiniz yüksek.


Duygu Pekbey