2021 yılında Ev Almak istiyoruz ama nası?

Arkadaşlar selamlar,
Dün is girişi yaptığım şirketteki arkdsim bir belge hazirlariz, pirim de alıyor diye maaşını daha yüksek gösteririz dedi muhasebye sorarım dedi de. Banka istenen belgelerde SGK dökümü istyrdu bu işe yarar mı acaba?

Arkadaşlar selamlar,
Dün is girişi yaptığım şirketteki arkdsim bir belge hazirlariz, pirim de alıyor diye maaşını daha yüksek gösteririz dedi muhasebye sorarım dedi de. Banka istenen belgelerde SGK dökümü istyrdu bu işe yarar mı acaba?

Inşallah yarar denemeden yorum yapmak gerçekten çok zor

Her banka o kadar farklı ki

Bi tanesi son 3 aylık dokun istedi diğeri 1 aylık

Biri eşimin dökümü de istedi (kredi benim üzerine o kefil) diğeri istemedi

Örnekleri çoğaltmak mümkün

Sgk dökümünü ister de siz yanına bunu da eklerseniz belki işte o zaman dah yüksek kredi çıkar (sadece bu belge değil de ikisi beraber demek istedimn)

Inşallah yarar denemeden yorum yapmak gerçekten çok zor

Her banka o kadar farklı ki

Bi tanesi son 3 aylık dokun istedi diğeri 1 aylık

Biri eşimin dökümü de istedi (kredi benim üzerine o kefil) diğeri istemedi

Örnekleri çoğaltmak mümkün

Sgk dökümünü ister de siz yanına bunu da eklerseniz belki işte o zaman dah yüksek kredi çıkar (sadece bu belge değil de ikisi beraber demek istedimn)
Eşimin de benimle aynı belgeleri hazirlycgz öyle dediler ziraatten, ben ek olarak bu prim olayı belgesini ekleycgm. Şayet olumsuz.olursa bu sefer babamı kefil gosterecgm artık olmazsa ne olur bilemedim.
Dün karşı binamıza biri tasindi sanki ben tasinmsm gibi mutlu ve heyecanlı oldum 🤭🤭
Bir de bu hafta sınav Haftam eşimle ev düzeni konusunda biraz saldık. Her şeyi kutuya koyup kaldirasim var.

Eşimin de benimle aynı belgeleri hazirlycgz öyle dediler ziraatten, ben ek olarak bu prim olayı belgesini ekleycgm. Şayet olumsuz.olursa bu sefer babamı kefil gosterecgm artık olmazsa ne olur bilemedim.
Dün karşı binamıza biri tasindi sanki ben tasinmsm gibi mutlu ve heyecanlı oldum 🤭🤭
Bir de bu hafta sınav Haftam eşimle ev düzeni konusunda biraz saldık. Her şeyi kutuya koyup kaldirasim var.

Allahın izniyle evi bulun da inşallah gerisi gelir çorap söküğü gibi :)

Selamlar arkadaşlar,
Umarım bir gün herkes gönlündeki evine kavuşur ev sahibi derdi çekmez 🙏
5 senelik evliyim, evliliğimin ilk yıllarında ben de çalışıyordum eşim de öğretmen. Yıllarca borca girmeyelim istediğimiz gibi gezelim, rahat olalım diye hiç ev almayı düşünmedik. Ama şuan 1 buçuk yaşında bebeğim var. Ve ev almak bana göre elzem oldu.
6 ay önce birikime başladım altın aldım şuan 55bin TL.gibi bir rakam oldu.
Ben artık en kısa yoldan 2+1 de olsa evime girmek istiyorum.
Kredi düşündüm, Katılım bankasi düşündüm, Eminevim düşündüm ( evin parasının yarısını verirsek 8 ayda evimize girebilirmisiz). Hepsi için YouTube olsun Şikayetvar olsun hep araştırdım ama tikandim hiç birine emin olamadm.
Fikirlerinize ihtiyacim var, belki benim dusunmedigim aklınızda bir yol vardır.( En fazla 300 bin TL'lik ev düşünüyorum)
Merhaba bende eminevime üyeyim 300 bin TL lik eve girdim ama artık odeyemiyoruz 20 bin peşinat verdik devr almak isterseniz görüşelim

Evet öyle keşke dediginiz gibi olsa ama yemek yada yedirmek konu o değil hiç bulamamak benimki.herkesin kendi bilecegi iş hakkınızda hayırlısı olsun ☺

Evet öyle keşke dediginiz gibi olsa ama yemek yada yedirmek konu o değil hiç bulamamak benimki.herkesin kendi bilecegi iş hakkınızda hayırlısı olsun ☺
Olsun kira verebilyrsnz o da birşey gunmzde insanların halı ortada malsf.hepimizin hakkında hayırlısı

Günaydin arkadaşlar hepinize,
Son durumum ne
Ev bakmaya başlamadan fikir olsn diye 2+1 dairlr bakmstm ama iyice incelemdn 300bine epey vardı. Şimdi inclerken mutfak salon bir olanlrn bu fiyat olduklarını gördüm. En düşük 350 bine 2arti 1 var ve onlarda o kadar küçük ki. Dün emlakçı ile baktık 4 tanesine. Ya çok uzak ve genelde 1. Kat ve en üst kat. Yada biraz yakın ve kutu gibi evler.
Ben kurban bayramı olmadan bulur yerleşirim hayal ediyrdm 🙄 ama dünden sonra içime bir huzun çöktü.
Biriktirmeye devam ediyorum o konuda gayet iyiyim. Henüz ay bitmeden öğrencilerden 7bin TL geldi, eşimde kendi maaşından 2 bintl gönderiyor maaşını aldığı gibi. Yani 10 bintl en az birikiyor şuan 60bintl geçti nakit.
Ev bulamazken bir yandan biriktirym ama faizler ne durumda olacak evler o sürede, biraz üzüldüm açıkçası.
yesa yesa

Günaydin arkadaşlar hepinize,
Son durumum ne
Ev bakmaya başlamadan fikir olsn diye 2+1 dairlr bakmstm ama iyice incelemdn 300bine epey vardı. Şimdi inclerken mutfak salon bir olanlrn bu fiyat olduklarını gördüm. En düşük 350 bine 2arti 1 var ve onlarda o kadar küçük ki. Dün emlakçı ile baktık 4 tanesine. Ya çok uzak ve genelde 1. Kat ve en üst kat. Yada biraz yakın ve kutu gibi evler.
Ben kurban bayramı olmadan bulur yerleşirim hayal ediyrdm 🙄 ama dünden sonra içime bir huzun çöktü.
Biriktirmeye devam ediyorum o konuda gayet iyiyim. Henüz ay bitmeden öğrencilerden 7bin TL geldi, eşimde kendi maaşından 2 bintl gönderiyor maaşını aldığı gibi. Yani 10 bintl en az birikiyor şuan 60bintl geçti nakit.
Ev bulamazken bir yandan biriktirym ama faizler ne durumda olacak evler o sürede, biraz üzüldüm açıkçası.
yesa yesa

Canim bence soyle yap yani ben olsam soyle yapardim

1. Icime sinmeyen bir ev almazfim (en ust kat giris dukkan ustu falan)

2. Amerikan mutfak benim evim sikintim yok hele cocuk varsa cok daha rahat gozunin onunde takiliyor sen bi corba yaparken

3. Birikime dwcam

4. Gunlukk sahibinden hurriyet emlak falan bakmaya devam, belli olmaz bi ev dusebilir

pure hazel pure hazel
Hayyal Hayyal
perestu perestu
cikolatasoslukek cikolatasoslukek
L Labratory
Arkadaşlar üstte yazdım bir bakıp fikir verir msnz rica etsem
Merhaba .etiketi gördüm geldim.

Birikime devam. Maşallah iyi gidiyorsun. 60 bin peşinat olmuş şimdiden. Bu iyi .
Kredi faizleri biraz yüksek, ne kadar çok peşinat o kadar az faiz.
Ama krediler düşmeyecek anlamına gelmez, eğer düşerse yapılandırma yapılabilir.

Giriş kat ve son kat genelde tercih edilmez,giriş kat gürültü, soğuk yüzünden.
Son kat yine isi ve tavanın akması yüzünden elenebilir.

Açık mutfagi ben tercih etmiyorum,sevemedim bir türlü. Yemek kokusu odaya dağılır korkusu oluyor hep bende, daha önce açık mutfak deneyimim olmadi aslında.

Bir de kendini belli bir tarihe şartlama. Içine sinen ev olsun.
Mümkünse merkezi bir yer veya ise yakın, okullara yakın ,temiz bir mahallede olsun.
Bunlar benim önceliklerim
Peşindiniz birikiyor zaten belli bir geliriniz var,zaman lehinize bu durumda bence,iyice gezin arastirin

Canim bence soyle yap yani ben olsam soyle yapardim

1. Icime sinmeyen bir ev almazfim (en ust kat giris dukkan ustu falan)

2. Amerikan mutfak benim evim sikintim yok hele cocuk varsa cok daha rahat gozunin onunde takiliyor sen bi corba yaparken

3. Birikime dwcam

4. Gunlukk sahibinden hurriyet emlak falan bakmaya devam, belli olmaz bi ev dusebilir
İşte ben öyle sartlamistm ki kendimi kurbandan önce bulup cikarm diye ama işin içine girince olmadı. Ama istemedgm eve girmycgm dedgnz gibi pure hazel pure hazel . Çünkü ne kadar basamak gibi olsa en az 5 yıl oturmak var işin içinde.
Zaten satilmyn oralar kalmış Asla almam ara kat olmyn.
İşte ben Amerikan mutfak tarzından korkuyrm evhamlı anneym sanırım. Genelinde koku olayı oldgu içinde istenmyr sizinki geniş demek bazıları küçük oluyor hele burda resmen küçücük.
Biz de temiz mahalle olsun çok istyrz yakın olsn ki çocuğum küçük her yere gece gündüz çıkalım diye.
İnşallah isteyen herkese nasip olur. Ama gezerken masraf yaparken iyiydi de onceden,şimdi biriktirirken diyorum ki az da olsa biriktirsydm şimdiye epey bir paramız olurdu diye 🙄
Hem sigortam da 3 aya yaklaşıyor devlet bankalarından kesin alırım 6 ay olunca diye kendimi biraz avutyrm.

Merhaba ben de etiketi görünce geldim. pure hazel pure hazel e katılıyorum kendinizi şartlamayın su zaman olsun diye. Biz son kat çok seviyoruz. Hep son kat ev aldik ve son katta oturduk. Eğer bina da yalıtım iyi ise akma soğuk gibi sıkıntılar olmuyor. Biz geçen yıl faiz indiriminden önce ev aramaya başlamıştık yaklaşık 6 ay kadar önce. Benim Is yerine yakın bakıyorduk. Hatta bulduk bir tane fiyat pazarlığı yaparken korono cıktı kaldı öyle. Sonra haziran da birden faiz indirimi oldu buz başka bi ev bulmuştuk hemen aldik. Yani demeye çalıştığın şu aramaya devam. Bu arada pesinatta biriktirin. Yine faiz indirimi olur diye söylenti var inşaat sektörü sıkışmış diyorlar. Belki size de denk gelir bizim gibi belli mi olur?

Merhaba ben de etiketi görünce geldim. pure hazel pure hazel e katılıyorum kendinizi şartlamayın su zaman olsun diye. Biz son kat çok seviyoruz. Hep son kat ev aldik ve son katta oturduk. Eğer bina da yalıtım iyi ise akma soğuk gibi sıkıntılar olmuyor. Biz geçen yıl faiz indiriminden önce ev aramaya başlamıştık yaklaşık 6 ay kadar önce. Benim Is yerine yakın bakıyorduk. Hatta bulduk bir tane fiyat pazarlığı yaparken korono cıktı kaldı öyle. Sonra haziran da birden faiz indirimi oldu buz başka bi ev bulmuştuk hemen aldik. Yani demeye çalıştığın şu aramaya devam. Bu arada pesinatta biriktirin. Yine faiz indirimi olur diye söylenti var inşaat sektörü sıkışmış diyorlar. Belki size de denk gelir bizim gibi belli mi olur?
Cok teşekkür ederim. Faiz indirimi olsa da bu sefer ev sahipleri fiyatları ucuruyor. Şimdi evlere bakınca hemen olsun durumumu biraz kenara koymalym dedim. Evde nerdyee kullandklrmiz hariç koliledim 😂😂

X