2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Başa çıkmanın en iyi yolu duymazdan gelmek bildiğini yapmak. Ben çareyi öyle buldum.
Ahhh sorma yaramı deştin kız 😀 bende mütevazi davrandıkça herkesi hoş karşılaştıkça ulan hepsi bilir kişi kesildi başıma beni hiç bişyden anlamayan naçar yeni gelin yaptılar😒 herkes çok biliyor adete tüm aile Prof kesildi

Eşin bu konuda birşey demiyor mu?? 😡

Bana bu laf söylense ortalığı ayağa kaldırırım cahil cuhela insan söylemleri. Kendi annem babam bile karışamaz bebeğime. Bu konuda kararlı ol.
Eşimde arama konuşma sende dedi. Bende aramadım ondan sonra hala pek aramıyorum her aramamda saçma sapan şeyler söylüyorlar hatta terliğimin altının kayıp kaynadığını bile soruyorlar.🤕 ne kadar bunaltıcı olduğunu tahmin edin artık her seferinde banyoya girerken dikkat etmemi tembihliyorlar, annemlerin evinde merdiven var onu sıkıntı ediyorlar merdiven çıkmamı filan (20basamak) bi sürü saçma sapan şeyler. Eşim işte en son doğumdan önce geleceklerdi gelmeyin bebek biraz toparlansın öyle gelin dedi çünkü gerilmemi istemiyor

Ben her konuda mütevazı olabilirim ama bebek konusunda onu yapmadım. Dediğim dedik olduğum hayattaki tek konudur 🫣
Eşime de derim. Benim anneligim eleştiriye açık bir konu değil. Benim kadar kitap okuyun, araştırın, eğitimlere gidin ondan sonra ancak sizi ciddiye alabilirim. Hele cahil insan söylemlerine aslaaa. Arada bizim de söz söylemeye kalkan olur eşimin tarafindan. Bu nerede yazıyor bana gösterin, sizi ancak dinlerim derim😂 bazen uzatirlar, ben bildiğimi okurum yine de.
Bu doğumda da eşime aileni ya bir süre uzak tut ya da gelince konuşmasınlar dedim 😂

Tepkiniz gayet normal o zaman 🤐 ters bir şey söylemek istemiyorum ama bebeğin yüzünü bile görmese olur böyle tipler. Eşiniz umarım her şeyin bilincindedir 🍀
Eşim neyseki destek oluyor bu konuda bana, şu süreci sıkıntısız atlatmamız için gerekiyorsa arayıp sorma görüşme strese girme diyor bana

Ben de susmayayım diyorum ama o huyumu bi atamadım üstümden. Halbuki susan değil cevap veren laf söyleyen kıymetli oluyor. Bizde eltimle öyle mesela o cevaplarını verir ama eşimin ailesi hepsi ona taparlar neredeyse. Eşim de dahil.
Artık içime atmıyorum valla mütevazi olmak yaramıyor istiyorlar gibi çatır çatır konuş karşılarında

Eşime de derim. Benim anneligim eleştiriye açık bir konu değil. Benim kadar kitap okuyun, araştırın, eğitimlere gidin ondan sonra ancak sizi ciddiye alabilirim. Hele cahil insan söylemlerine aslaaa. Arada bizim de söz söylemeye kalkan olur eşimin tarafindan. Bu nerede yazıyor bana gösterin, sizi ancak dinlerim derim😂 bazen uzatirlar, ben bildiğimi okurum yine de.
Bu doğumda da eşime aileni ya bir süre uzak tut ya da gelince konuşmasınlar dedim 😂
Böyle olmak zorundayız ya yoksa gerçekten kuşak farkı kaynaklı çok sıkıntı çıkıyor. Niyetleri kötü olmasa da problem olabiliyor. Eşin desteği de çok önemli. Benim eşim de mesela annesi bilir der geçer, güvenir bana. Yoksa ağzı olan konuşuyor.
Geçen dayısının eşi gelmiş aynı yaşta torunu var geçen sene oğlumun konuşmasına takılmıştı. Kendi torunu çok güzel konuşuyormuş. Bu sene de tuvalet eğitimine kafayı taktı. Nasıl öğretmezsin diyor. Ya dedim kışın zaten soğuktu artı ben çalışıyorum evde değilim. Şimdi de karnım burnumda karışmayın yani. Kendi torunu da yeni öğrenmiş ve geceleri hala bağlıyormuş eee ne diye kıyaslıyorsun. Ben başlarsam bezi komple çıkarırım dedim. Acelesi yok dedim. Ben hazır değilim dedim.sustu. Sinir oldum da belli etmedim yine de 🤷‍♀️

Ben de susmayayım diyorum ama o huyumu bi atamadım üstümden. Halbuki susan değil cevap veren laf söyleyen kıymetli oluyor. Bizde eltimle öyle mesela o cevaplarını verir ama eşimin ailesi hepsi ona taparlar neredeyse. Eşim de dahil.
Çünkü onlar daha özgüvenli daha dobra oluyor onların gözünde. Ben bunu Kv’min başka tavırlarından anladım ben mütevazi olunca pısırık görüyor beni. Kendisi de yıllarca hep susmuş hep sineye çekmiş bir çok şeyi o yüzden tam tersi olan kişilere karşı bir sempatisi var bende aman üzülmesin aman kırılmasın filan deyip sustukça bir çok şeyde mütevazi davranıp kendimi ön plana atmadıkça beni işe yaramaz bişy gördü sanıyorum.

Eşim neyseki destek oluyor bu konuda bana, şu süreci sıkıntısız atlatmamız için gerekiyorsa arayıp sorma görüşme strese girme diyor bana

Çünkü onlar daha özgüvenli daha dobra oluyor onların gözünde. Ben bunu Kv’min başka tavırlarından anladım ben mütevazi olunca pısırık görüyor beni. Kendisi de yıllarca hep susmuş hep sineye çekmiş bir çok şeyi o yüzden tam tersi olan kişilere karşı bir sempatisi var bende aman üzülmesin aman kırılmasın filan deyip sustukça bir çok şeyde mütevazi davranıp kendimi ön plana atmadıkça beni işe yaramaz bişy gördü sanıyorum.
E

Eşlerinizin destek olması en önemlisi zaten. Benim eşim de çok aileci. Çok iyidir hoştur ama evlenene kadar eşimden haberleri yoktu evlendikten sonra birden çok kıymetli oldular birbirlerine. Oğlumun doğumundan sonra eşim onlr yüzünden beni çok ağlattı ağlaya ağlaya emzirdim hep oğlumu neredeyse bir yıl aramızda onların yarattığı gerginlik sürdü. Hala da onlar için canını verir. Ailesi tabi ki sevecek değer verecek ama bu da benim karım saygı duyun demeyi beceremedi benim eşim. Bence zaten biraz da bizim araştırmamız bilgili olmamız onların zoruna gidiyor kendilerini üstün hissetmek için bizi aşağılamaya çalışıyorlar.

Benim kv lohusalığımda bana küsüp gitti dediğim de ne bebeği istedi ağlıyordu ben de meme tutturmaya çalışıyordum vermeyeceğim dedim akşam hemen bilet alıp ertesi gün memeleketlerine döndüler görümcemle. eşim de arkalarından ağladı 😡 sonra da aylarca bunun gerginliği sürdü bir de üstüne yetmez gibi iki aylık bebekle onların memleketine gittik.

Bir iki ay önce KB bana çocuk biraz büyüsün onu yanıma alıcam sende bağrına taş bas dedi. İçime öyle bir oturdu ki anlatamam tüm gece uyuyamadım 2-3 gün ağladım bir anneye bağrına taş bas demek nasıl bir vicdansızlık üstelik bir bebeğimi toprağa vermişken. Böyle bebeği sanki benden çok düşünüyorlar çok önemsiyorlar sanki en çok onların bebeğiymiş gibi davranmaları beni çok sinir ediyor😡
O nasıl bir söz, ne kadar düşüncesizce konuşmuş 😔

Ben kayınvalidem annem ve eşim üçümüz otururken, kv çocuk geldiğinde bi bakarız üstünü değiştiririm gibisine bişey dedi ben de zaten fırsat kolluyordum. Sezaryen ve ya normal doğum her ne olursa olsun ben gelmeden bebeğin üstünü başını değiştirmeyin hatta sadece babasının kucağından başka kucağa da gitmesin babayla ten teması yapakoysunlar gelince ben alıp direk emzireceğim dedim. Zaten eğer herşey yolunda olursa doktor doğar doğmaz verecek emzirmem ve temas için ama ne olur ne olmaz diye tembihledim. Annem falan da şaşırdı ama diyecek bir şeyleri yok yani eşim ve benim kokumu alsın istiyorum. Sezaryen olmak istemememin en büyük sebebi dikişke hareket edemem, beni ekarte edip bebeğe benden çok bakarlar korkusu. Normalde uyumlu ve sakin sesini çıkarmayan biriyim ama söz konusu bebeğim o yüzden kusura bakmasın kimse kırılmasın diye hareket edemeyeceğim. İster kendi annem ister kvdem. Yüzlerine söyledim, tecrübeleriniz önemli ama ben istediğim zaman paylaşın yardım edin istemedikçe karışmayın dedim. Zaten biraz yanımda uyum sağlamaya yardımcı olursunuz sonra gidersiniz dedim. Aaa bizi gönderecek dediler 🤣 Ben de yani siz oldukça ben evimin kendi düzenini sağlayamam sonuçta benim evim ve düzenim dedim. Şok geçiriyor iki annede ama umurumda değil açıkçası biraz tedbirli dursunlar. Her istediklerini yapmasınlar 🤣🤣🤣

Bir iki ay önce KB bana çocuk biraz büyüsün onu yanıma alıcam sende bağrına taş bas dedi. İçime öyle bir oturdu ki anlatamam tüm gece uyuyamadım 2-3 gün ağladım bir anneye bağrına taş bas demek nasıl bir vicdansızlık üstelik bir bebeğimi toprağa vermişken. Böyle bebeği sanki benden çok düşünüyorlar çok önemsiyorlar sanki en çok onların bebeğiymiş gibi davranmaları beni çok sinir ediyor😡
Siz basın bence derdim 😡ne zaman susuyorsun millet konuşmaya başlıyor. Cevaplarını vermek gerek

Korse konusunda ne düşünüyorsunuz kızlar
Ben şöyle bir sey öğrendim bir doktordan
Diyor ki doğumdan sonra rahminiz zamanla aşağıya inecek. Eğer siz o inmeden karnınızı sıkarsanız aslında kötü bir sey, rahim sarkmasına kadar kötü sonuçları olur diyor.

İndiğini zaten farkedeceksiniz, o saatten sonra da korse kullanmak istediğinizde sizi belden saran dimdik tutan bir korse değil de şu kıyafetlerin içine giyilen, sıkı tayt şeklindeki korselerden giyin gün içinde ayaktayken giyin akşamları çıkartın diyor. Bana çok mantıklı geldi, sezaryende nasıl olur bilemedim tabi 🤷‍♀️ İyice iyileştikten sonra takılır sanırım

Some kaynana problems iste .Hiç dırdırları bitmez .sanki torun çok umurlarında gibi bir de isguzarliga girerler .sadece onlar da değil ailedeki büyükler de karışır. Eşimin halalari var ne evlenmisler ne çocukları var ama çocuk bakiminda sorsan 1 numaralar !Emzik verme meme verme diye diye gorumcenin çocuğunu emzikten soğuttular. Sonra da bebe annesini emzik olarak kullandı.
Benim bebek küçük ya biraz diyorlar ki biraz ele gelseydi .napacaksiniz ? Çocuğu elinize alıp hoppidi hoppidi mi yapacaksınız 😁😁Uyuyacak işte bebek .
Ben bebeği odası olduğu halde kendi odama alacağım. Dışarı da cikmayacagim .Ne yiyip icerlerse içsinler bana da getirsinler yeter 😁
Bizim ev zaten küçük umarım bunalır en kısa sürede giderler 🤣🤣

Some kaynana problems iste .Hiç dırdırları bitmez .sanki torun çok umurlarında gibi bir de isguzarliga girerler .sadece onlar da değil ailedeki büyükler de karışır. Eşimin halalari var ne evlenmisler ne çocukları var ama çocuk bakiminda sorsan 1 numaralar !Emzik verme meme verme diye diye gorumcenin çocuğunu emzikten soğuttular. Sonra da bebe annesini emzik olarak kullandı.
Benim bebek küçük ya biraz diyorlar ki biraz ele gelseydi .napacaksiniz ? Çocuğu elinize alıp hoppidi hoppidi mi yapacaksınız 😁😁Uyuyacak işte bebek .
Ben bebeği odası olduğu halde kendi odama alacağım. Dışarı da cikmayacagim .Ne yiyip icerlerse içsinler bana da getirsinler yeter 😁
Bizim ev zaten küçük umarım bunalır en kısa sürede giderler 🤣🤣
Şu emziğe laf edenlere de sinir oluyorum he😂
Ben de vericem, annem diyor ne gerek var. Dedim neden gerek olmasın, ben mi olayım emzik. 😂 gebeliğin ilk başında hastaneye bir kişi alıyorlardı covid var diye, ben anneme en baştan söyledim eşimi istiyorum diye küçük çaplı bi şok geçirdi ama sen bilirsin zor olacak sürekli emmesi lazım dedi. Olabilir ben eşimle olmak istiyorum dedim bir sey demedi.
Yani sanki her sey anayasada kanun. Aksini yapamazsın.
Zor veya kolay. Ben bunu istiyorum sonuçta
Neyse ki annem de öyle anlayışsız değil, kv zaten gelmeyecek yaşlı hem uzakta. Bana ihtiyacın olursa gelirim tabi ama annenle daha rahat olursun dedi.

Sağ salim şu süreçleri atlatalım ya doğumdan daha zor sanki.
Ben zaten normalde de agresif biriyim hemen parlarım sanırım lohusayken etrafımdaki herkesi kesicem :KK53:

Ne konuştum be😂

X