2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Sagol canim bi de ilki ne güzel normal doğum olmuştu bu daha kolay hızlı olur derken inatla dönmedi sezeryan olacağım bendeki şans
Aynen ilki normal olunca şimdi ikisinide yaşamış olucaksın dediğin gibi sezeryan biraz toparlanman zaman alabilir ben normal tam eski hayatıma 40. Günde gelmiştim
Ama tabi ilk günden ondada ayaklanıyosun. Sadece yatakda dönerken, ayağı kalkarken wc fln biraz zorlanıyosun okadar onun dışında prenses gibiydi inşallah kolay geçer

Bizimki spantone gelişti ikinciyi düşünmüyorsan eşine güvenme
Birde cidden saldık yani ona güvenerek iş yapıyorumistemiyorum fln diyo şuan bebeğim ona düşkün tepesinden indirmiyor yoruluyo çok 2. Fln yok diyoo

Yeminle vallaa şok olurum öyle bişi olsa psikolojik olarak bile hazır değilim
Planladığım gibi giderse Belki 4 yaşından sonra büyük bana yardım eder

Bizde hiç hiççç düşünmüyorduk adete yakın olunca da takmadım çok nasılsa yumurtlama zamanı değil diye ama bebiş 3 hafta geç döllenmiş yani risk hep var
Bende hazır değildim değilim hala odaklanamadım çok bizde de nasip böyleymiş.
İnşallah istediğin zamanda olur ikinci

AAMİİİİNNNNİnşallah seninde çok uslu olurda nasıl büyüdüğünü anlamadan geçer gider büyür

Merhaba hipotınikliğine ilişkin bir hastalık varmı bizim bebeğimizde bir gen de sorun var durumunuz nedir

Şu an kaç aylık ve las olarak zayıfmı dediler sadece. Siz herhangi bir gen testi vs yaptırdınızmı tamamen düzelecekmiymiş inşallah?
Test yaptırmadılar. Nöroloji'den hipotonik bebek teşhisi kondu, bunun üzerine önce heyet'e sonra ram'e girdik. Çıkan rapor ile fizik tedaviye başladık. Şuan 18 aylık - 30 Mayıs doğumlu

Kızımın zaten doğmadan önce kromozom testi yapılmıştı, kromozom olarak bir sendromu yok.

Hipotonik bebek sendromu, yerçekimine karşı kas direncinin azalması sonucunda ortaya çıkan kas gevşekliği durumu olarak tanımlanır. Hipotonisi olan bebeklerin kendi ağırlıklarını taşıyamadığı ve motor becerilerinde gerilik görülür. Bunun sonucunda bebekte baş kontrolü,oturma ve yürümede gecikme yaşanır.

Geçmiş olsun canım bebişin son durumu ne? Fizik tedavi baya işe yaradı diyordun tamamen düzelme sağlanacakmıymış

Bizimde tüp bebekti ve kromozomlarında birşey çıkmadı ama doğunca solunum güçlüğü yaşayınca 55 gün entübe kaldı tel gen testi wes yaptırsık tpm3 geninde birşey çıktı nadir görülennbirşey. Kromozom testi sadece kromozom dizilimi doğeumu diye bakıyor çok detaylı değil şu an yürüyebiliyormu peki sonn durumu ne. Biz 4 aylığız ve başını daha yeni tuttu. Doktor hasta etmeyin dedi eve haftada 2 defa fizik tedaviye geliyor ücretli olarak bi arkadaş. Oda bebepe ne yapılabilrli yattığı yerde masaj falan yaptırıyor anlamadım gitti nası ilerlicez

Geçmiş olsun canım bebişin son durumu ne? Fizik tedavi baya işe yaradı diyordun tamamen düzelme sağlanacakmıymış
Şuan tutunup yürüyor dik durabiliyor, emekleyebiliyor. Dün kendi başına tutunarak ayağa kalkabildi. Sadece biraz yavaş gelişiyoruz, kaslar güçleştikçe ilerliyoruz. 20-25 saniye ayakta desteksiz durabiliyor. Şuan korkuyor açıkçası baya ilerleme var.
Benim kızım 6 aylıkken başını tam tutamıyordu. Hatta 1 yaşında kafayı kaldırıp su içemiyordu yani fizik tedavi baya etkili, aksatmayın düzenli olarak devam edin. Onların yaptığı hareketleri ezberleyin ve sizde yapmaya çalışın. Kaslarının güçlenmesi ve aktifleşmesi için önemli. Biz haftada 2 kere devletten 2 kere de özel yaptiriyoruz. 2 ayda bile faydasını çok gördük keşke daha önce teşhis edilseydi, şimdiye yürürdü bile.

Maşallah suphanallah çok sevindim canım çok iyi ilerleme kaydetmiş çok geçmeden yürümeye başlar

Merhaba arkadaşlar, okuyorum ama yazmıyorum bayadır. Nasılsınız, bebişler nasıl? Benim oğlanın hem kanı düşük hemde demiri düşüktü. En son ikiside biraz yükseldi ama alt sınıra gelmedi. Ban da doktor hematoloji ye git dedi ama ben gitmedim. Çünkü en son tahlilden önce ilaç takviyesi yapmadım hiç 3 ay kullanmadı birde memlekete gittik çocuk içinde yorucu oldu orada da ister istemez şimdiki gb beslenmedi e yemesi de daha tam iyi değildi buna dayanarak gitmedim hematoloji ye. İlaçlarına başladım tekrar, keçiboynuzu aldım içiriyor um arada ocakta 1.5 yaş aşısını yaptırırken gideym yine kanlarına bakıp on göre gideyim diyorum.

Birde burnu tıkalı diye sf yapıyordum sabah kanamış kurumuş sümük çıktı. Onu sildim temizledim. 10 dakka sonra ağlarken şideetli o burnundan sümüklü kan gelmiş ama başk gelmedi. Ne yapmalıyım sizce takip edip ona göre mi. Götüreyim doktora

Bence götür doktora bi kere serum fizyolojikden alıp şırıngayla temzilerken bendede oldu o kan geldi gibi , bıraktım korktum
Deniz suyu aldım onunla yapıyorum daha kolay oluyo. Hep orta kulak enfeksiyonumu öyle bişi oluyomuş sf çocıklar..

Canım basit mi tahriş durumu da olabilir kılcal damar çatlaması yada orta kulak iltihaplanması gibi müdehale edilmesi gereken durumlar da olabilir ozamanda yine kanama olur. panik yapma takipte kal tekrar olursa beklemeden git dicem ama söz konusu bebekler olunca insanın içi de rahat etmiyor beklemeye.
Kan düşüklüğü de bencede biraz düzenli takviyelerden sonra bi götürürsün normal çıkıp sonraki kontrolünde yine düşerse ozaman denilen bölüme götürürsün. 1 yaş itibariyle kan testinden sonra demiri bize de bıraktırdı doktor ama çevremde çoğu bebeğin tekrar düştüğü demiri ve yeniden takviye başlandı sanırım genelde olabiliyor bu durum.

Sf bırakınca tekrarlmadı. sanırım tahriş olmuş. Bizim kan değeri ve demir 9 aydan beri vardı 6 idi ikisine. 1.5 yaş aşısı zamanı hem kontol ettirrim hemde aşısını olur ona göre karar verırım artık. Siİn hamilelik nasıl gidiyor?

Şükür tekrarlamadıysa sıkıntı yoktur stres yapma kendine. Kanda inşallah normale dönmüş olur kontrolde ilacını filanda düzenli kullanınca. İyi şükür canım şimdilik normal seyrinde ilerliyor ilk erken doğum sebebim rahim ağzı yetmezliği değil genetik pıhtılaşmadan olduğu ortaya çıktı kan sulandırıcı iğne filan kullanıyorum inşallah bu sefer vakti zamanında sağlıkla kucağıma alırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…