2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Ya kızlar biliyorm erken ama ben bebeğin hareketlerini hissediyorm bu bağırsak deyil boyle kıpır kıpır ediyor ufak ufak genelde yattm zaman hissediyorm tabiki bn uyumuyorum ya oda ordan tepki veriyor galiba3 yanlız deyilsn diye 😂😂😆😆😆

Oğlum da da tam 16 haftadaydım hissettiğim de 😂😂😂
Ya bende hissediyorum ilk başlarda boyle dalga vuruyor gibiydi dedim heralde gaz sonra tatlıyla bi döndü ama dün bugün bariz elimi koyuyorum hep aynı yerde ve orası sert yani bebek saçmalama diyorum kendi kendime bu hafta da bebek hareketi olur mu sonra düşünüyorum bu hafta da bu hareketi yapan 1 ay sonra ne yapmaz

Bende oğlumu tam 16. Haftada hissetmiştim ve direk disaridan belli olan bi hareket ile çünkü babası da hissetmişti

Ben bunu yeni öğrendim ama bebek ürünlerini kız tarafı yaparmış. Çeyiz gibi.

Bence erkek tarafının uydurduğu bir şey insan torununa bunu layık görüyorsa enteresan yani.
Bizde erkek tarafı odasını bebek arabasını alır. Kız tarafıda diğer ıvır zıvıri. Tabi biz böyle yapmadık ama😅 normalde eskiden böyleydi.

Ay evet ya ciddi enfeksiyon var sanirim kasintida var birkac gundur yesil akinti da 😏😏 fazla su iciyorum nasıl oluyor anlamadim
Enfeksiyon ilaçtan daha tehlikelidir doktorunla görüş canım. Geçmiş olsun. Bana da benzer bir şeyler oldu doktor ilac yazdı. Yıllardır gebelerde güvenle kullanılan ilaçlar var.
Bi de bol kıyafetler giy, külotlu çorap ya da tayt giyme, pantolon içine içlik giyme geçene kadar. Hatta evde dolanırken çamaşırsız olarak şalvar tarzı ağı düşük bol kıyafetlerle gez. Havalanmasi, her zaman kuru kalması enfeksiyonun iyileşmesini çok hızlandırır.

Benim barsaklarimda çok gaz hareketi oluyor hamilelikte. Azaldı ama yine de var hani. O yüzden karnımdaki hareketlenmeleri takip etmiyorum. Ama bir iki gündür tam göbek deliği altinda ortada, derinde hareket desem değil titreşim gibi bir şey oluyor çok narin. Farklı bir his. Bence bebek olma ihtimali yüksek. Boyu 8cm falan, bir de bacakları kolları var bunun, hareket edince hissettirmeye başlar yavastan diye düşünüyorum. Tekme gibi degil tabii.
Ayyy bi de tekme saydığımız günler gelecek.🤗

Aslında geniş olması çok iyi bisey benm ki çok dar Oğlum da resmen ikiz çocuk mu diyorlardı o kadar büyüktü karnım ve haliyle çok fazla yığılmaların oldu şenler sürdü düzelmesi taa belimin arka tarafına kadar yırtık😔 önden mideme kadar😔
Benim de yırtık olur muhtemelen çünkü vücudumun elastikiyeti az :KK43:

Bende bunu düşünüyorum ama kalitesinden emin değilim🤔🤔🤔 yaptırtsam mı bilemedim tek beşik güzel yatak oluyo
Mağazaları gez dolaş belki daha farklı bişiler beğenirsin, ama uzun süre kullanılıyor olması açısından bu en kullanışlı sanırım.
Bu arada öyle çook uçuk paralar ödememiştim ama hiç oda yapmayan sadece beşik alıp geçene göre masraf tabi.

Ben o an bırakıp gitmediğim için afedersiniz köpek gibi pişmanım uykularım kaçtı aylarca babama küfür etmesini hazm edemedim.
Ama o an sessiz kaldığım içinde aylarca kahroldum.
Eğer evliliğim biterse eşim tekrar o gunleri bana yaşattığı için ben bitirmiş olacağım.
Onlar kopek gibi üstüme salınırken eşimin o sessizliği beni çaresiz kıldı arkam yoktu.
Babam yoktu annem 80 yaşında hasta idi ona gidip üzülmesini yerine oturdum sabahlara kadar ağladım.
Ama emin ol şimdi herşeyi göze aldım bir daha bana öyle şeyler yaşatmamaları için.
60 70 yaşına gelmiş nelerle uğraşan insanlar var.
Kaynanama hayranım doğrusu eşini böyle oynatıyor kendi izliyor.
Senin cesaretin öz güvenin yuksek bana göre canım.
Ama artık bende kendimi ezdirmeyeceğim.
Boşanmayı dahi göze aldım yaa adam gibi bana sahip çıkacak yada kalan ömrünü bensiz geçirsin.
Gizli şeytan bunlar 😡oğullarını paylasamayan kadinlar bunu yapıyor. Seni de köle olarak görüyor. Kadınsın ya sus otur işte diyorlar .Nasıl olsa gidemez diyorlar .illa kavga edeceksin yoksa güzel sözden anlamazlar .
Esin de ana babasına bu kadar düşkunse asıl o gitsin kalsın. Ne demek git annenin evine .3 unu birden evden kovarım.
Şimdi benim dogumumda kayinvalideler gelecek bir kaç günlüğüne. Ona bile uyuz oluyorum .Gelmeyin .onlar gelince annem de bizde kalacak ki gelip ahkam kesmesinler .Ben de odadan çıkmayacagim bilerek.zikkimin kökünü yesinler .
Bu zamana kadar yaptığım en iyi şey onlara yüz vermemek oldu .hamilelikte biraz arıyorlar ama buna da son vericem .
Yüz verince tepene çıkıyorlar.

Evet çünkü sezeryan olacağım 😂
Temmuz çok geç 😥 Bana kalsa şimdi doğurayım 😔 Her gün ayrı stres ayrı korku 😔Güllük gülistanlık geçen hamileliklere aşeriyorum 😔

Ama sıkı takipçinizim 🥰🥰
Bu gidişle ben de Haziran annesi olabilirim .Bayrama kadar bekleyip doğurmak istemiyorum. Normali yapabilir miyim bilmiyorum? İki durum da zor olduğu için canım o an ne isterse onu yapacağım. Internetteki o kolay doğumlar bana denk gelmez diye düşünüyorum

Bu gidişle ben de Haziran annesi olabilirim .Bayrama kadar bekleyip doğurmak istemiyorum. Normali yapabilir miyim bilmiyorum? İki durum da zor olduğu için canım o an ne isterse onu yapacağım. Internetteki o kolay doğumlar bana denk gelmez diye düşünüyorum
Ay harbiden ya benm tahmini dogum tam arefe gunu bayramda dogurmasam baru

Saka gbi doktor bu haftada cinsiyet soylemiyorm dedi kizlar devlette cihaz yetersiz der ozelde bu haftada cinsiyet soylemiyorum der kapana kisilmis gbiyim ve cok sinirliym arrk heycn merak kalmdi sinirden 🤦🏼‍♀️ üstelik adete gore 14+3 usg ye gore 15+3 üz sanki kara cahilim bu haftada organmi belli olurmus dhaa yeni olusacak diyor yahu beni buluyor cins doktorlar doktorumu seviyorum aslnda ama bugun küplere bindrdi beni sadece cinsiyet icin gittim zaten ve paramda çöp oldu seytan diyo israrla git 10 gün muayene hakki dolmadan bidaha baksn ayyy kafami duvarlara vurcam sinirden
Muhtemelen kızdır o yüzden söylemiyordur canım kızsa istemeyen bir kesim var ya onlardan ötürü söylemek istemiyorlar. Erkeklerde çıkıntı olduğu için sen bile görürdün çok erken belli oluyor.

Bebegn ayak parmaklari el parmaklarnw kadr icindeki migdesi idrar torbasna kadr gosterdi yahu bunlar olusurda cinsel organ olsmazmi sacmalik ama saglikli dedi ya yinede sukur olsn napalm :KK43:
İdrsr torbasını gören rahmini de görmüştür kızsa ordan bile söylüyo dr lar ya ne cinsmiş seninkide benim dr da kesin öyle yapacak aynı cinslikte çünkü. Gerçi bu haftadan bişey beklemiyorum ben sormayacağım bile şubatta anca.

Kızlar ben 14 haftalık hamileyim perşembe günü devlet hastanesinde 2'li tarama sonucumu almaya gittim doktor sonuclar güzel 2 hafta sonra 3'lü taramaya gel dedi cinsiyet tahmini yaptı ama net demedi özele gittim cinsiyet öğrenmek için ozeldeki doktor düşük riski olduğunu ve bana 3 hafta dikkat etmem gerektiğini söyleyip ilaç yazdı kafam çok karıştı devletteki doktor hamileliğin başından beri gittiğim doktor böyle birsey olsa bana demezmiydi bi fikir verin lütfen ne yapacağımı şaşırdım ilaçları kullansam mi Kendi doktoruma tekrar randevu bulamıyorum

Bence de normal yani, karşılama töreni falan da yapmalılar bence 🤣
Küçük bir ilçedeyim ve tek özel hastane var. Yeniyılda 150 TL oldu muayene ücreti. Baya bedava sayılır sizinkinin yanında 😅
Benim de 165 ti şimdi ne kadar oldu bilmem ama küçük yer avantajı heralde.
Heee araştırıp bakıp içiyosa tmam ben araştırmadım, parol içebilirsiniz diyince bende tek onu içiyom😍😍 timam canım
Minoset plus vermiyorlar minoset veriyorlar bir de parol. Parol sanırım en masumu ama benim başım tutarsa normal zamanda da minoset geçirdiği için geçenlerde dayanamadım 1 minoset içtim.

Kızlar ben 14 haftalık hamileyim perşembe günü devlet hastanesinde 2'li tarama sonucumu almaya gittim doktor sonuclar güzel 2 hafta sonra 3'lü taramaya gel dedi cinsiyet tahmini yaptı ama net demedi özele gittim cinsiyet öğrenmek için ozeldeki doktor düşük riski olduğunu ve bana 3 hafta dikkat etmem gerektiğini söyleyip ilaç yazdı kafam çok karıştı devletteki doktor hamileliğin başından beri gittiğim doktor böyle birsey olsa bana demezmiydi bi fikir verin lütfen ne yapacağımı şaşırdım ilaçları kullansam mi Kendi doktoruma tekrar randevu bulamıyorum
Kanaman ağrın falan var mı ki düşük riski demiş ne alaka? Sen yine de dinlenmeye çalış.

X