2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    320
Şimdi mutsuz modundam çıkıyorum. Kızlar ben geleneksel şeyleri, adetleri pek bilmiyorum. Kendim isteme, nişan, düğün vs yapmamış bir insanım 🤩 uzaklığımı burdan da anlayabilirsiniz 😅

Bebekle ilgili bildiğiniz ve yapmayı uygun gördüğünüz geleneksel şeyleri, mevlüt, diş uçurma işte ne bileyim ne varsa onları ara ara paylaşır mısınız 🍀

Kızlar ben iki gündür değresifim ya. Cidden psikolojim çok farklı çalışıyor artık. Bu seferde acaba hazır mı değilim? Gece uyumazsa napıcam. Ya kendimi önceliklendirip bencil bir anne olursam vs vs delirdim. Hiç bunları düşünmüyordum ama 20 lerin başı bana bunları getirdi 😔
İnsanoğlu her şeye alışıyor canım, elbet zorlukları olacak ama gece uykusuzluğa bile alışıyor. 3 saat uyku uyuduğumuzda uyumusuz diyeceğiz simdiden hormonlar hazırlıyor bizi, geleceği dert etme, hepiniz cok iyi anneler olacaksınız :KK66:

Kızlar size içimi dökmem gerek.Bir derdim var a yazsam kestirip atılacak ancak.Ben hamile kaldığımdan beri eşim cinsellikten sakınıyor.Ancak ben söylersem belli edersem o da kendini zorlayarak arada bir belki 10 günde bir zorla yapıyor.Ona bebeğe zarar gelmeyeğini anlattım, videolar izlettim,önünde doktora sordum ama yok hep bir çekinme isteksizlik geldi ona.Bu şekilde olacağını bilsem inanın yüz defa düşünürdüm.Yani üç dört çocuk yapsam ömrüm böyle geçecek gibi geliyor.Olay cinselliğin zevk kısmı da değil, arzulanmamak.Biraz önce o salonda otururken yanına geçtim, sonra istemsizce bir anda ağlamaya başladım ve neden olduğunu sordu,sebebi yok dedim.Uzun zamandır yapmıyoruz diye mi dedi yoksa sıkıldın mı evde dedi.Ben bilmiyorum deyince bana söylenmeye başladı.Korkuyorum sen de beni anla,artık çekici değil miyim diye soruyorsun ama hamile kadın nasıl çekici olsun vs. Dedi,kendimi zorlamam gerekiyor her defasında dedi.Vallahi çok bozuldu moralim ya.Böyle soğuma yaşayan oldu mu ben mi abartıyorum acaba?

Kızlar size içimi dökmem gerek.Bir derdim var a yazsam kestirip atılacak ancak.Ben hamile kaldığımdan beri eşim cinsellikten sakınıyor.Ancak ben söylersem belli edersem o da kendini zorlayarak arada bir belki 10 günde bir zorla yapıyor.Ona bebeğe zarar gelmeyeğini anlattım, videolar izlettim,önünde doktora sordum ama yok hep bir çekinme isteksizlik geldi ona.Bu şekilde olacağını bilsem inanın yüz defa düşünürdüm.Yani üç dört çocuk yapsam ömrüm böyle geçecek gibi geliyor.Olay cinselliğin zevk kısmı da değil, arzulanmamak.Biraz önce o salonda otururken yanına geçtim, sonra istemsizce bir anda ağlamaya başladım ve neden olduğunu sordu,sebebi yok dedim.Uzun zamandır yapmıyoruz diye mi dedi yoksa sıkıldın mı evde dedi.Ben bilmiyorum deyince bana söylenmeye başladı.Korkuyorum sen de beni anla,artık çekici değil miyim diye soruyorsun ama hamile kadın nasıl çekici olsun vs. Dedi,kendimi zorlamam gerekiyor her defasında dedi.Vallahi çok bozuldu moralim ya.Böyle soğuma yaşayan oldu mu ben mi abartıyorum acaba?
Aynı durum bizde de var arkadaşım 5 aydır birlikte olmuyoruz önceleri kendimi çok üzüyodum ama artık onu da anlamaya çalışıyorum bende çocuktan dolayı rahat hissedemiyorum kendimi belki o yüzden zorlayamıyorum. Psikologuma sorduğumda çok normal bu dönemde çoğu erkekte oluyor dedi. Birde daha 1 yıllık evliyiz ☺️

Canım kendini ve bebeğini bu kadar üzme, hamile kadın cekicidir, hatta cinselliği daha çok isteyen de olur, eşinde sorun sende değil emin ol ve kendini beğenmemezlik yapma, eşine kızdım biraz son cümle hiç hoş olmamış ama inan onun sorunu senin değil

Birşey daha eklemem gerek bizi çekici bulmadıklarından değil her ne kadar anlam veremesekte bebeklerin orda olduğunu bilmeleri rahatsız ediyormuş bla bla kadınlığımızın en güzel halindeyiz hiç modunu düşürme ☺️

Kızlar tüm mesajları alıntılayamadım lütfen kusura bakmayın, herkese çok ama çok teşekkür ederim.
Çok şükür eve döndüm, bundan sonra daha yavaş hareket edecek, günlük hayatta daha az aktif olacağım. Hamilelik öncesinde “zararsız, sezaryende aldırırsın” denen myom meğer zararsız değilmiş. Allahtan bebeğin olduğu alanda değil acısı sadece bana, bebeğime dokunmuyor. Ara ara ağrılarım oldukça zeynep kamil yolcusuyum artık. Ağrıdan çok korkusu yetti, önce ameliyat olmam gerektiği ve düşük olabileceği söylendi sonrası sinir krizleri, çöküntü… Çok şükür ameliyat da gerekmiyormuş, bu haberi aldıktan sonra ruhen de normale döndüm sayılır…
Cok gecmis olsun Allah sifa versin 😞

Her ultrasonda söylüyor canım. Tahmin ediyorum ki o sırada görebiliyor. Benimde yuvarlak bir karnım var ama ona rağmen söylüyor. Bende de oluyor kasık ağrısı, iğne batması bu ara farklı şeylerde hissediyorum ama normaldir diye dert etmiyorum. Bende hep hissetmiyorum. Yüzüstü yatarsam sıkışıyor herhalde o zaman belli ediyor. Bazen otururken. Ama daima değil. İnşallah şu tam hissedebildiğimiz zamanlara geliirz. Bende o zaman daha çok bağ kurabileceğimi düşünüyorum. Böyle sıkıldım ben artık. Hamilelik beni açmadı.
Cnm benim 2. olmasina ve cok istememize ragmen o bagi ben bile kuramamistim. Butun bulantilara, kusmalara vs.ye ragmen gebeligi hissedemiyordum, inanamiyordum yani. 17.haftalardan beri hareketlerini hissedince ve de kocaman bir karnim olunca hemen bag gelisiyor :) 2-3 gundur de daha bi kuvvetlendi hareketi. Daha da sasirtici ve gulumsetici oluyor. Endiselerin yersiz, yorulacaksin da, bitkin de duseceksin ama hepsinin ustesinden geleceksin merak etme. Hatta yillar sonra yavruna baktiginda ben bunu nasil yaptim ya, ne muhtesem bisey, iyiki yapmisim diyeceksin. Sen artik bir annesin. Rahat ol, cok gucluyuz, zor ama Allah o gucu hepimize veriyor verecek 💪Bu arada benim kalca agrim yeniden dayanilmayacak boyuta geldi, magnezyum sonrasi daha cekilir hale gelmisti oysa. Kalsiyumla ilgili oldugunu dusunuyorum ama 28.haftadan sonra kullanilir diyor google amca. Ben de fiziki acidan baya zordayim.

Canım bizde başta hiç öyle sorun yoktu hatta ben söylemiyordum ama çekiniyordum birliktelikten. Eşim istekliydi. Taaa ki karnım belirene kadar 🤣 sanırsam artık karın çıkınca hamileliğin gerçekliğini anladı. Yani 2 haftadır filan yok bizde şuan ben de yanaşmadim hiç bilemiyorum. Benim icin sorun yok bu donemde olmasa da olur .Ama ben kendimi gayet çekici buluyorum hamile halimle o yüzden sorup da kendi düşünmediğim şeyi düşündürmek istemem. Bence erkeklerde olabiliyor cok duydum yani hamilelikte aslan da kesilebiliyorlar cinsellik askıya da alinabiliyor eşinin üstüne gitme bence

Ay ben bu konuda geçen yazmıştım ya... Hatta sen de cevaplamıştın sanırım. Canım benim erkekler biraz tuhaf ya, arkadaşlar da yazmış zaten, onlar daha farklı düşünüyorlar. Ama son söylediği şeyler çok sinirlendirdi beni. Hamile kadın niye çekici olmasınmış ya? Gayet de çekiciyiz, bir problem görecekse karısı hamile diye isteği azaldığı için kendinde görsün. Arada şu erkekleri ensesine vurup bir resetlemek lazım, densizler ya. Üzülme bence hiç, sen konuşup orta yolu bulmaya çalışmışsın sonuçta.

Öyle canım ama ne bileyim. Ben bireysel vaktime aşırı düşkünümdür. Kocamı bile hemen saf dışı bırakırım 😂 o bireysel saatim dokunulamaz derecede önemli. E bebek ne anlasın bireysel saatimden. Kendi isteğimle bundan vazgeçersem sıkıntı yok ama istemezde mecbur kalırsam sıkıntı büyük 🤣

Birde tatil planı yapamıyoruz tam ağustosun göbeğinde doğucağı için. Son aylarda da sıcak denizlere inemem. Tatil ihtiyacımda var napcam bilmiyorum 🥲
Canım işte tam da bu annelik / babalık fedakarlık . Hani derler ya anne olunca anlarsın annelerimiz öyle oluyor gerçekten de.. herşeyinden fedakarlık etmek zorunda kalıyor insan ama değiyor👍💜
Her ne kadar söylensek de kızsakk da yine de severek yapılıtor o fedakarlıklar🥰🥰

Cnm benim 2. olmasina ve cok istememize ragmen o bagi ben bile kuramamistim. Butun bulantilara, kusmalara vs.ye ragmen gebeligi hissedemiyordum, inanamiyordum yani. 17.haftalardan beri hareketlerini hissedince ve de kocaman bir karnim olunca hemen bag gelisiyor :) 2-3 gundur de daha bi kuvvetlendi hareketi. Daha da sasirtici ve gulumsetici oluyor. Endiselerin yersiz, yorulacaksin da, bitkin de duseceksin ama hepsinin ustesinden geleceksin merak etme. Hatta yillar sonra yavruna baktiginda ben bunu nasil yaptim ya, ne muhtesem bisey, iyiki yapmisim diyeceksin. Sen artik bir annesin. Rahat ol, cok gucluyuz, zor ama Allah o gucu hepimize veriyor verecek 💪Bu arada benim kalca agrim yeniden dayanilmayacak boyuta geldi, magnezyum sonrasi daha cekilir hale gelmisti oysa. Kalsiyumla ilgili oldugunu dusunuyorum ama 28.haftadan sonra kullanilir diyor google amca. Ben de fiziki acidan baya zordayim.
Ben neredeyse 1 aydır osteocare orijinal kullanıyorum doktorumun tavsiyesiyle içeriği kalsiyum magnezyum çinko yoğunlukta belki doktorunuza sorsanız önerebilir aynı veya benzer bir şey

Evet. Tatilden çıktı zaten bunlar sonra bütüne yayıldı 😂 bizde gitmeme kararı aldık ama eşimde bende üzgünüz. Bakalım birimizin birimizi gaza getirmesine bakıyor 🤣 tamamen rafa kaldıramadık. Çok şükür o konuda şanslı olduğumu düşünüyorum, doğunca tatil matil gözüm görmez kesin de Şimdi biraz üzdü
Canım bence tatile gidin haziran gayet ideal bi zararı yok ki denize girmenin aksine senibrahatlatır hareket olur. Son aylarda hareket daha da önemli, yüzmeyi de ekstra öneriyorlar, yani gitmek gibi bir imkanınız varsa, kaçırma derim 😉😉

Aynı durum bizde de var arkadaşım 5 aydır birlikte olmuyoruz önceleri kendimi çok üzüyodum ama artık onu da anlamaya çalışıyorum bende çocuktan dolayı rahat hissedemiyorum kendimi belki o yüzden zorlayamıyorum. Psikologuma sorduğumda çok normal bu dönemde çoğu erkekte oluyor dedi. Birde daha 1 yıllık evliyiz ☺️
Normal canım ama işte düşünüyor insan nereye kadar böyle gidecek kaç defa vs bi de bunun lohusalığı var🫠🫠 zaten adama diyemem ki suçlusun sen yapacaksın diye zorla🥺
Canım kendini ve bebeğini bu kadar üzme, hamile kadın cekicidir, hatta cinselliği daha çok isteyen de olur, eşinde sorun sende değil emin ol ve kendini beğenmemezlik yapma, eşine kızdım biraz son cümle hiç hoş olmamış ama inan onun sorunu senin değil
Yok canım zaten kendimi eksik görmüyorum. O bebeğe odaklanıyor o an ve o yüzden ben görünmüyorum ve tabii hoş gelmiyor ama öylr demese iyiysi gene
Birşey daha eklemem gerek bizi çekici bulmadıklarından değil her ne kadar anlam veremesekte bebeklerin orda olduğunu bilmeleri rahatsız ediyormuş bla bla kadınlığımızın en güzel halindeyiz hiç modunu düşürme ☺️
Evet canım dün dedi ki ben seni hasta gibi görüyorum bakınca hani yardım edeyim sahip çıkayım moduna giriyormuş🤦🏻‍♀️ yoksa bir anda çirkinleştiğimden değil ama gene de sinir oluyorum düşünmesin işte öyle😤
Canım bizde başta hiç öyle sorun yoktu hatta ben söylemiyordum ama çekiniyordum birliktelikten. Eşim istekliydi. Taaa ki karnım belirene kadar 🤣 sanırsam artık karın çıkınca hamileliğin gerçekliğini anladı. Yani 2 haftadır filan yok bizde şuan ben de yanaşmadim hiç bilemiyorum. Benim icin sorun yok bu donemde olmasa da olur .Ama ben kendimi gayet çekici buluyorum hamile halimle o yüzden sorup da kendi düşünmediğim şeyi düşündürmek istemem. Bence erkeklerde olabiliyor cok duydum yani hamilelikte aslan da kesilebiliyorlar cinsellik askıya da alinabiliyor eşinin üstüne gitme bence
Evet işte onu da anlamaya çalışıyorum bir yandan korkuyor napsın aslında bir yandan tatlı bile sahiplenici umursayıcı ama gene de patladım bir anda işte geleceği vs düşününce.
Ay ben bu konuda geçen yazmıştım ya... Hatta sen de cevaplamıştın sanırım. Canım benim erkekler biraz tuhaf ya, arkadaşlar da yazmış zaten, onlar daha farklı düşünüyorlar. Ama son söylediği şeyler çok sinirlendirdi beni. Hamile kadın niye çekici olmasınmış ya? Gayet de çekiciyiz, bir problem görecekse karısı hamile diye isteği azaldığı için kendinde görsün. Arada şu erkekleri ensesine vurup bir resetlemek lazım, densizler ya. Üzülme bence hiç, sen konuşup orta yolu bulmaya çalışmışsın sonuçta.
Olabilir canım. Benim patlamam da bugüne denk geldi demek😩 Aman işte bana bakınca artık bir ana bir bebek gördüğü için kafasında başja türlğ kodlandım şuan. Eski istek geri döner mi o beni endişelendirdi biraz onu düşünüp patladım bi anda. O da biliyor zaten ben söylemeden anladı.

Şimdi mutsuz modundam çıkıyorum. Kızlar ben geleneksel şeyleri, adetleri pek bilmiyorum. Kendim isteme, nişan, düğün vs yapmamış bir insanım 🤩 uzaklığımı burdan da anlayabilirsiniz 😅

Bebekle ilgili bildiğiniz ve yapmayı uygun gördüğünüz geleneksel şeyleri, mevlüt, diş uçurma işte ne bileyim ne varsa onları ara ara paylaşır mısınız 🍀
Kırk uçurma ve diş buğdayı diyorlar😂 hiç birini yapmadım😂 mevlüt hariç, bebek biraz toparlandığında evde adına bir hayır duası okunması çok iyi olur. Onun dışında diş buğdayları falan sonradan çıktı..
kırkını da değişik değişik uçururlae. Kimi yumurta koyar ayakkabıya(yanlış hatırlamıyorsam) kimi bebeği tuzlar (çok saçma bence) hiç birini yapmadım🤪🤣

Hamile kadın çekici olmaz derken bence gerçekten çekici olmaz demek istememiş olabilir, bana altında biraz bebek taşıyorsun, çekiniyorum demek istemiş gibi de geldi. Fakat yanlış kelimeler kullanmış, bence hiç üstünde durma canım, bırak olmasın bu aşamada cinsellik hiç üstüne gitme. _PinaColada_ _PinaColada_ sonra yoluna giriyor herşey

X