2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    320
Gece kaç kez kalkıyor? Kamera mı kurdun naptın beni de ayırma perişeri yokluyor şu aralar
Gece 3-4-5 bazen ardarda 2-3 kez meme için ağlıyor yada mırıldanıyor. Duyuyorum ben .Kamera yada telsiz yok. Evim çok küçük sesini duyuyorum . Odamda yatağım ile dolabım arasında var 1 adım ancak . Minik beşiklerden anca sığdırmıştım 4. Ayına kadar öyle sonra yanımıza aldık ama oda olmuyor.. ayırdım bende..

Gece 3-4-5 bazen ardarda 2-3 kez meme için ağlıyor yada mırıldanıyor. Duyuyorum ben .Kamera yada telsiz yok. Evim çok küçük sesini duyuyorum . Odamda yatağım ile dolabım arasında var 1 adım ancak . Minik beşiklerden anca sığdırmıştım 4. Ayına kadar öyle sonra yanımıza aldık ama oda olmuyor.. ayırdım bende..
Ben babasının horlama sesinden dolayı ayırmak istiyorum 😂 da gece çok sık kalktığı için ayıramadım

Artı birde battaniye liydi bizimki benimki de aynıydı hicde terlemedk onca sıcaklara rağmen evde ama bu dışarda terledi tabi ona gorede dışarda ona göre giydirdim ama ilk doğunca sar bebeği ni sarcan üşüyorlar çünkü ya
Bızımkı sarınca komaya gırıyodu ya. Bnce bulundugu ılın hasatane ve evın dercesine gore ayarlasın. Asırı su kaybı olustı bızdr atesşer içinde kalmıstı 1 gunde. Haatane cıkısı ve pıke ıle sardılardı. Somra doktor tek zıbın kalana kadar soydu

Çok normal. Bu arada birkaç uzmanın emeklemeden yürütülmesinin yanlış bir uygulama olduğunu söylediğini görmüştüm.
Her bebek emeklemıyorkı. Emeklemeden yuruyen cok. Adım atamları artık normal
Ben babasının horlama sesinden dolayı ayırmak istiyorum 😂 da gece çok sık kalktığı için ayıramadım
Bnde muzdarıbım o konuda. Horlamıyor kukruyo resmen

Bızımkı sarınca komaya gırıyodu ya. Bnce bulundugu ılın hasatane ve evın dercesine gore ayarlasın. Asırı su kaybı olustı bızdr atesşer içinde kalmıstı 1 gunde. Haatane cıkısı ve pıke ıle sardılardı. Somra doktor tek zıbın kalana kadar soydu
bende cnm 1 haftadan sonra sadece kısa kollu badi sadece akşamları klima açtığım için ince uzun kollu giydirıyordum

Her bebek emeklemıyorkı. Emeklemeden yuruyen cok. Adım atamları artık normal

Normal ama emekleme desteklenmesi gereken bir mevzu. Gelişim basamağı olarak kabul görmüyor olması önemsiz olduğunu göstermiyor. Direkt yürütme egzersizi yapılan çocukların emeklemiyor olması da ayrıca normal.

cnm babası oynarken yapıyor onunda hoşuna gidiyor diye daha fazla yapıyor ne yapacam bilmedim

Hiç üzülme şuan daha 7-8 aylık bebeklerimiz elbet yürüyecekler, emeklemek isterlerse emekleyecekler. Birkaç tane emekleme çalışması var ben yapmıyorum ama baktım 9. ayı geçiyoruz o zaman yaparım. Şuan hepsi çok normal içini ferah tut 🩶 bir sorun olduğu anlamına gelmiyor şuan bunları yapmaması sadece zamanı gelmemiş

Artı birde battaniye liydi bizimki benimki de aynıydı hicde terlemedk onca sıcaklara rağmen evde ama bu dışarda terledi tabi ona gorede dışarda ona göre giydirdim ama ilk doğunca sar bebeği ni sarcan üşüyorlar çünkü ya
Bende öyle penye battaniye ile sardım. Onlar vücut ısılarını nasıl dengelesinler.
Evi havalandirirken bile oda oda havalandırdım 2 pencere aynı anda açmadım esmesin diye. İlk aylar önemli..

Normal ama emekleme desteklenmesi gereken bir mevzu. Gelişim basamağı olarak kabul görmüyor olması önemsiz olduğunu göstermiyor. Direkt yürütme egzersizi yapılan çocukların emeklemiyor olması da ayrıca normal.
Canım bazı bebekler yürütme egzersizi yapılmasada yürümeye daha yatkın ve istekli olabiliyor. Ne dönmeye istekli ne emeklemeye her ikisinede uğraşıyorum ama olmuyor.
Doktor da önemli değil direkt yürüyecek demekki dedi .
Her bebeğin gelişimi illa egzersizlerle de olmuyor...

Bende öyle penye battaniye ile sardım. Onlar vücut ısılarını nasıl dengelesinler.
Evi havalandirirken bile oda oda havalandırdım 2 pencere aynı anda açmadım esmesin diye. İlk aylar önemli..
Açtığımda hapşırık tutardı üşümez o derler hapşırık normal denir ama bana hiç normal gelmedi sarılık ta kaldığım oda buz makina sıcak ti çıktığı anda kilimadan çok hapşırık tuttu başka sıcak odaya geçtik o sıcakta sırf onun için klimasız odada kaldım ben yandım ama Allah demedim. Kırki çıkana kadar çok dikkat ettim iki aylıkken sonra düzene girdi zaten huyu suyu bile değişti

Canım bazı bebekler yürütme egzersizi yapılmasada yürümeye daha yatkın ve istekli olabiliyor. Ne dönmeye istekli ne emeklemeye her ikisinede uğraşıyorum ama olmuyor.
Doktor da önemli değil direkt yürüyecek demekki dedi .
Her bebeğin gelişimi illa egzersizlerle de olmuyor...

Tabii ki ama senin dediğin ile benim bahsettiğim bambaşka durumlar. Ben yürüme egzersizi yapılan durumdan bahsetmiştim. Eğer emeklenmesi isteniliyorsa (tabii bebekte isterse) yürüme egzersizi bunu engelleyen bir durummuş. Emeklemek sağ ve sol beyini çalıştırdığı için çok kıymetli deniliyor.

Son cümlenin içerdiği anlamı anlamadım açıkcası. Ben egzersizle oluyor demedim ki 😅

Geleneksel ay dönümü kutlamalarımızdan.. Allah evlatlarımıza güzel günler aylar yıllar nasip etsin.
Zorlu ama bı okadar da fevkalade geçen 8 ay .. önümüzde dahada güzel günler göreceğiz 🥳

Eklentiler

• 1711693824384.jpg
    1711693824384.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 59
Arkadaşlar selam
Çalışan annelerimiz işe başladınız mı? Başlamadıysanız da ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz? Bebeğinize nasıl bir bakım planlıyorsunuz? Eşinizin tutumu nasıl bu konuda?

Geleneksel ay dönümü kutlamalarımızdan.. Allah evlatlarımıza güzel günler aylar yıllar nasip etsin.
Zorlu ama bı okadar da fevkalade geçen 8 ay .. önümüzde dahada güzel günler göreceğiz 🥳
O dil ne orda 🥰 masallh pasaya tam ısırmalık annesi
Uykusu bölünmesin diye nefes almayan analar aslan gibi kükreyen babalar ooofff 😅
😂 Tuvalete bıle gıtmıyorum gece ayak sesıme kalkıcak dıye

X