2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    320
Acıktığını düşünmüyorum gece ya o yüzden kesmek istiyorum hem de memeyle uyumayı unutsun artık. İlk zamanlar daha iyi uyuyorduk beraber şimdi daha çok alan istiyor, uyurken dört dönüyor yatakta beni itiyor bi de sıcaklıyor çok, yalnız başına çok daha güzel uyudu dün. Havalar da ısınıyor yayıla yayıla yatsın kendi kendine. İşe başladığında kim bakacak Bulutcuğa? Bence çabuk alışır ya, annem burada şimdi benim hiç yapmadığım şekillerde uyutuyor biz sallıyoruz ve emerek uyuyor annemin kucağında yarı yatar pozisyonda saçını okşayarak uyudu mesela ben hiç öyle sakince uyutamıyorum sallamadan.

Tabi annesi olarak öyle hissediyorsan öyledir ama benim bulutun uyanıp memeyle tekrar uyuması yorucu olsa bile çok hoşuma gidiyor. Muhtemelen hep bilinçaltımda nasılsa döneceğim o zaman böyle olmayacak olabildiği kadar olsun düşüncesi var.

Daha net değil, bir yandan bakıcı görüşmeleri bir yandan ailelerde görüşmeler derken karara bağlayamadık. Ben kesin dönücem ama allah izin verirse işi bırakmaycağım birtek o kesin 😬

Artık bebeler büyüdü 😌 yeni yollar keşfetme zamanı. Adapte oluyorlar gerçekten.

Annenin gelmesine de çok sevindim bu arada, kavuşmuşsunuz ♥️

@fiyonas canım 1 yıl regl görmeyen arkadaşlarım var o yüzden bir sorun olduğunu düşünmüyorum. İçin rahat etmezse tabii bir görün ama zannetmem. 40 kontrolüne gitmiş miydin?
geçen ay hiç olmadım dedim herhâlde gebeyim ocak ve Şubat'ta gelince martta gelmeyince var dedim aldim test negatif ti ama demekki daha tam düzene oturamamis bu ay tam gününde geldi Allah'tan değilse baksa bir gebe gurubuna ışınlanma yapacaktım vallahi,😂

Unutuyomuşsun bu günleri öyle diyorlar 😂
Asla unutmam... Hala wc zor gidiyorum. Duş almak hala lüks .. Nesi unutulacak bunların.. Güzeliyle herşeyden feda ederek bir tane yetti bana. 😊
Bana da kardeşsiz hayın olur paylaşmayı bilmez vs diyolar varsın hayın olsun cimri olsun.. Hayat O'na herşeyi öğretir..

Ben gidip geliyorum ya, eşim ilk başlarda kesinlikle hayır demişti şimdilerde o da olabilir aslında demeye başladı 🤔 benim de ruh halime göre değişiyor düşüncelerim 😁
Hakkınızda hayırlısı.. İsteyebiliyorsanız tabii anne baba olmak çok güzel..
Ama ben çok sinir krizleri geçirdim çok kilolar aldım doğumdan sonra hipotroidim oldu.. Ben ben olmaktan çıktım.. Herşeyle ilgilenmek ten ben bittim.. Oyüzden 1 tane yeter.. Şuan tek hedefim oğlumun yürümesi ve onunla gezebilmek.. Bu olabilirse herşey olur.. Mutfak tezgahım 9 aydır hep dolu kirli sepetim hep dolu. Yazarken bile boğazım düğümleniyor sanki.. Kalsın Oğlumu yetiştireyim yeter..

Tabi annesi olarak öyle hissediyorsan öyledir ama benim bulutun uyanıp memeyle tekrar uyuması yorucu olsa bile çok hoşuma gidiyor. Muhtemelen hep bilinçaltımda nasılsa döneceğim o zaman böyle olmayacak olabildiği kadar olsun düşüncesi var.

Daha net değil, bir yandan bakıcı görüşmeleri bir yandan ailelerde görüşmeler derken karara bağlayamadık. Ben kesin dönücem ama allah izin verirse işi bırakmaycağım birtek o kesin 😬

Artık bebeler büyüdü 😌 yeni yollar keşfetme zamanı. Adapte oluyorlar gerçekten.

Annenin gelmesine de çok sevindim bu arada, kavuşmuşsunuz ♥️
Birde benim bi çözümüm yok mesela uyandı diyelim gece yani işte şimdilerde ki gibi emme sinyalleri veriyor gece emzirmeyip ne yapıcaz peki.. Uzay emiyor emmesi bitiyor yerine yatırırken kafa kalkıyor hemen hoppp yine memeye yöneliyor.. Bu isteğini ne azaltabilirim ne çoğaltabilirim ben. Vallahi işim Allah ile Uzay arasında artık😂

Birde benim bi çözümüm yok mesela uyandı diyelim gece yani işte şimdilerde ki gibi emme sinyalleri veriyor gece emzirmeyip ne yapıcaz peki.. Uzay emiyor emmesi bitiyor yerine yatırırken kafa kalkıyor hemen hoppp yine memeye yöneliyor.. Bu isteğini ne azaltabilirim ne çoğaltabilirim ben. Vallahi işim Allah ile Uzay arasında artık😂

İşte o riski almamak için yanımda yatırıyorum 😬 ağzında uyuyakalınca öyle dertlerin olmuyor 😅

Hakkınızda hayırlısı.. İsteyebiliyorsanız tabii anne baba olmak çok güzel..
Ama ben çok sinir krizleri geçirdim çok kilolar aldım doğumdan sonra hipotroidim oldu.. Ben ben olmaktan çıktım.. Herşeyle ilgilenmek ten ben bittim.. Oyüzden 1 tane yeter.. Şuan tek hedefim oğlumun yürümesi ve onunla gezebilmek.. Bu olabilirse herşey olur.. Mutfak tezgahım 9 aydır hep dolu kirli sepetim hep dolu. Yazarken bile boğazım düğümleniyor sanki.. Kalsın Oğlumu yetiştireyim yeter..

Allah yardımcın olsun arkadaşım. Eşin neresinde bu işin?

Unutuyomuşsun bu günleri öyle diyorlar 😂

😂😂😂 Unutuluyor demeyelim de ne kadar zor olursa olsun sonunda İyiki deniliyor, ben bunu anladım 🥰
Ama öyle yaş olarak geç kalırım, sağlık sorunu, iş sorunu gibi başka bir endişeniz yok ise en az 2 yıl ara verin derim, çünkü 2 yaş çocuk gelişimi çok önemli benim 6 yaşında büyük kız bile bazen anne eskiden ne kadar güzeldi benle daha çok ilgşleniyordunuz dedi ki o bizden daha çok istemişti kardeşi olmasını 🫶

Bu arada bende hala adet olmadım
Dişimiz de hala yok
Ek gıda da hala yok....

TV karşısında çıkmasın 🤭🤭🤭

Merakla bekliyorum nerede çıkacağını 🤔
Cidde mana da zorlanıyor Nurkeri nurkeri nurkeri ama desteksiz ondan mı yoksa destek var ama yine de çok zor bir bebek mi uzay onu anlamam lazım yorum yapabilmek için. Dünyanın en kolay bebeği bile olsa tek başına ilgilenmek inanılmaz zor bir şey.

Merakla bekliyorum nerede çıkacağını 🤔
Cidde mana da zorlanıyor Nurkeri nurkeri nurkeri ama desteksiz ondan mı yoksa destek var ama yine de çok zor bir bebek mi uzay onu anlamam lazım yorum yapabilmek için. Dünyanın en kolay bebeği bile olsa tek başına ilgilenmek inanılmaz zor bir şey.
TEk vallaha zormuş ya onca ilki ben nasıl büyütmüşüm hatırlamıyorum simdi ki. Bebeye 4. Kişi zor Oyaliyoruz

😂😂😂 Unutuluyor demeyelim de ne kadar zor olursa olsun sonunda İyiki deniliyor, ben bunu anladım 🥰
Ama öyle yaş olarak geç kalırım, sağlık sorunu, iş sorunu gibi başka bir endişeniz yok ise en az 2 yıl ara verin derim, çünkü 2 yaş çocuk gelişimi çok önemli benim 6 yaşında büyük kız bile bazen anne eskiden ne kadar güzeldi benle daha çok ilgşleniyordunuz dedi ki o bizden daha çok istemişti kardeşi olmasını 🫶

Bu arada bende hala adet olmadım
Dişimiz de hala yok
Ek gıda da hala yok....

Bende Bulut bezi bırakıp, derdini anlatabildiği duruma geldiğinde koşulları tekrar gözden geçirip içimdeki sesi dinleyeceğim. Şimdiden istiyorum ve ya istemiyorum diyemiyorum.

Regl olmayanlara imreniyorum.
Diş ne kadar geç o kadar iyi bence.
Ek gıda yok derken?

Bende Bulut bezi bırakıp, derdini anlatabildiği duruma geldiğinde koşulları tekrar gözden geçirip içimdeki sesi dinleyeceğim. Şimdiden istiyorum ve ya istemiyorum diyemiyorum.

Regl olmayanlara imreniyorum.
Diş ne kadar geç o kadar iyi bence.
Ek gıda yok derken?
Diş çıkmadı bizim de ya ne bulursa yemiyor mesela direk dis kasıyor onunla

Bence bu bebeleri bizmi büyütüyoruz acaba zamane ler fena diye diye

Bak buna en doğru cevabı sen verebilirsin benim kıyaslayacak örneğim yok 😅

Mesela bakış açın değişti mi? Kızla oğlanda öenmsemediğin ama Ela doğduğunda çok önemli olduğunu düşündüğün için onu da öenmseyeyim dediğin birşey oldu mu?

X