2024 Kadın Doğum Ücretleri

Sağlık ve doğum çok önemli de bu 100 bin fiyatlara doğru giden ücretler insanı ürpertiriyor, belli bir hizmet satın alıyorsun da 100 binlik ekstrem ne yapılıyor işte üzülüyor insan şu fiyatlara sonumuz hayır olsun 😅 Herkes en güzelinden istediği şekilde yararlanabilse :/

bu fiyat uzman doktor fiyatı mı acaba? yoksa hepsi için standart bir fiyat mı uyguluyorlar? bir de ne kadar süre geçerli olacağıyla ilgili bir bilgi verdiler mi acaba? çok teşekkürler :)
Ataşehir acıbadem için aradığımda 2024 yeni fiyat olarak söylediler. Uzman doktor spinal sezeryan ücreti evet

İkiz sezeryan doğum özel sigorta indirimiyle doktor farkı yok dediler. 2 gece kalış, bebek kontrol, aşı , vs vs hepsinin paketi aynı zaten.
Ataşehir Acıbadem 101.000
Ataşehir Memorial 58.000
Kadıköy Florence Nightingale 58 civarı

İkiz sezeryan doğum özel sigorta indirimiyle doktor farkı yok dediler. 2 gece kalış, bebek kontrol, aşı , vs vs hepsinin paketi aynı zaten.
Ataşehir Acıbadem 101.000
Ataşehir Memorial 58.000
Kadıköy Florence Nightingale 58 civarı
İstanbul'daki bu fiyatlar beni şok ediyor 😅

5 aylık maaşım fiyatlar bende zeynep kamilde doğurmayı planlıyorum
Allah herkese kolaylık versin, tamam herkes emeğinin karşılığını alsın, geliri olan da öder belki ama üzücü yani herkesin en azından daha fazla kişinin ulaşabilir olması gerekirdi bu sağlık hizmetlerine. 😔

Acıbadem zaten uçtu aralık ayında aradım 54-55 dediler bu kadarını beklemiyordum , diğerleri de keşke o fiyatlarda kalsa herkes şikayetçi çıkarken faturalarına sürekli bir şeyler ekleniyormuş fahiş fiyatlara. Medical park hastanelerinde sgk geçiyor , tss geçiyor ama bir kaç aydır sistemler çalışmıyor deyip fazladan ödeme alıyor sonra iade alırsınız diye insanları aylarca oyalıyorlarmış. Medicana da benzer. Dün geceden beri strese girdim bu gidişle evde doğuracağım ikiz olmasa hadi diyorum sorun olmaz ama erken doğum riski , küvezi derken şişirecekler iyice. özellerde ya yüzbinlerce lira ödeyeceğiz ya da orta sınıf olsun diye paramızla rezil olup en güzel günlerimizi belki de pişmanlıkla geçireceğiz. Aklım çok karıştı.

Acıbadem zaten uçtu aralık ayında aradım 54-55 dediler bu kadarını beklemiyordum , diğerleri de keşke o fiyatlarda kalsa herkes şikayetçi çıkarken faturalarına sürekli bir şeyler ekleniyormuş fahiş fiyatlara. Medical park hastanelerinde sgk geçiyor , tss geçiyor ama bir kaç aydır sistemler çalışmıyor deyip fazladan ödeme alıyor sonra iade alırsınız diye insanları aylarca oyalıyorlarmış. Medicana da benzer. Dün geceden beri strese girdim bu gidişle evde doğuracağım ikiz olmasa hadi diyorum sorun olmaz ama erken doğum riski , küvezi derken şişirecekler iyice. özellerde ya yüzbinlerce lira ödeyeceğiz ya da orta sınıf olsun diye paramızla rezil olup en güzel günlerimizi belki de pişmanlıkla geçireceğiz. Aklım çok karıştı.
Yani haklısınız ben 34. Haftaya geldim, hastane değiştirmeye de gözüm kesmiyor iyi kötü alıştığımız doktor var diyorum ama ücret konusunda gerçekten gereksiz fiyatlar. Devlet hastanesine de güvenemiyorum bazen çok iyi oluyor ama kendim daha önce çok sıkıntı yaşadım devlette gözüm kesmiyor:KK43: ama acıbadem cidden uçmuş elini versen kolunu kapacak gibi .. stres olunmayacak gibi değil.. takipli olduğun doktorun ücreti makul ise anca oraya gidilecek gibi görünüyor, yarın daha bebeğin bie dünya masrafı olacak.. iki kişi de çalışsan bu ücretler çok yüksek daha üstüne de ihtiyaç illa çıkar .. :/

Gittiniz mi acaba merak ettim ☺
Hüsne bostana gittim. Güler yüzlü bir kadın. Ama tek sefer gidebildim. Beni şehir hastanesine yönlendirdiler. Şehir hastanesinde beni erken doğuma aldılar.
Riskli bir gebeliğiniz varsa mutlaka şehir hastanesine de gidin. Kaldığım süre boyunca ebeler çok ilgililerdi.

Hüsne bostana gittim. Güler yüzlü bir kadın. Ama tek sefer gidebildim. Beni şehir hastanesine yönlendirdiler. Şehir hastanesinde beni erken doğuma aldılar.
Riskli bir gebeliğiniz varsa mutlaka şehir hastanesine de gidin. Kaldığım süre boyunca ebeler çok ilgililerdi.
Aaa, geçmiş olsun :KK43:

Çok geçmiş olsun.. Şimdi nasılsınız, bebeğiniz ve siz?

Teşekkür ederim. Gelişmesi durduğu ve besin alamadığı için malesef ölü doğum oldu.
Çok üzüldüm 😞 Çok geçmiş olsun. Allah; rahmet eylesin, sana en kısa sürede şifa versin, yardımcınız olsun. Rabbim tekrar istediğiniz en hayırlı zamanda sağlıkla kucağınıza bebeğinizi almayı nasip etsin😞🤍

X