2024 kürtaj olanlar😑/Daha önce kürtaj olanlar ne zaman tekrar hamile kaldınız?

Normal canım

Ay canım benim, İnşallah sağlıkla evladına kavuşursun. Araştırılacak mı peki?
Amin canım hepimizi inşallah evet baya kan verdim. Hepsinin sonucu çıkınca doktora gideceğim. Trombofili testim çıkmış ama ne nedir bilmiyorum tabi

Merhaba kızlar bizim genetik sonuclarimiz cıktı doktor bir sorun yok dedi ama açıklamada tek gen hastalıkları filan diyo yani biz bu sonuca göre taşıyıcı olsak da ona bakmamışlar mı demek oluyor

Eklentiler

• 20240507_154742.jpg
    132,6 KB · Görüntüleme: 19
Ay canım benim, İnşallah sağlıkla evladına kavuşursun. Araştırılacak mı peki?
Mrb arkdasim, Benimde kurtaj olmam gerekiyor bebegimin kalbi durmus malesef.siz sata gore kac haftalikken kurtaj oldunuz. Birde kurtaj ucretini hatirliyor msun.?? Yurt diisndayim bana verdikleri fiyat baya fazla geldi.

Mrb arkdasim, Benimde kurtaj olmam gerekiyor bebegimin kalbi durmus malesef.siz sata gore kac haftalikken kurtaj oldunuz. Birde kurtaj ucretini hatirliyor msun.?? Yurt diisndayim bana verdikleri fiyat baya fazla geldi.

Merhaba canım, 8 haftalıkken kürtaj oldum
1 ayı geçti. 5 bin lira vermiştim ben. Anesteziliydi. Yurt dışında tabi farklıdır.

Kürtaj yada düşük sonrası kısa kısa kanamalar oluyor çok sürmüyor. Bunu düşünce ağzında veya dizinde açılan yara gibi düşün biraz kanayip sonra duran.
Bu arada neden kalbi durdu falan hiç üzülme. Anladım kadarıyla 30 yaş altındasın. Yapılan araştırmalar sebebini tam olarak neden olduğu yönünde bulunmamakla birlikte türkler de ilk gebeliklerde düşük olduğu saptanmis.
Bu arada erkek arkadaşınin ailesi senin istesin diye hamile kalmak doğru bir hamle değildi. Hersey den önce erkek arkadaşın kendisi bunu istemeli en önce ve sen de hazır hissetmelisin. Buna karar verip ondan sonra doktor yardımı tıbbi muayeneden sonra yeniden hamile kalmayı deneyebilirsiniz.
Ve en önemli kısmı psikolojik yardım demek psikiyatri ye gidip ilaç almak demek değildir.
Klinik psikoloji ayrı bir alan psikiyatri ayrı bir alandır.
Mutlaka destek alın ve sonra annelige ve hamilelige yeniden hazırlanmaya başlayın. Belki hazır hissetme süreci sizin için çok uzun sürecek olan yılları içeriyor olabilir. Ve bu süreçte hayattan ve yaşamaktan keyif almanın yollarını keşfetmeyi ve kendinizi sevmeyi öğrenmeyi deneyin. Geçmiş olsun...

7 haftalıkken kese bozuldu içinde bebek yoktu. Zaten 1 hafta öncesinde lekelenme olmuştu Bir şeylerin ters gittiğini anlamışım. Neyse kontrolde hersey ortaya çıktı doktor düşük yapabilmem için cycle denilen bir hap verdi. Bayagi bir parça düştü bir kaç gün sonra kontrole gittim biraz parça kaldı. Bir daha verdi hap. Sonra bir daha kontrole gittim çok az parça kalmıştı yine hap verdi. Onu da içtim. aradan yine biraz gün geçti kontrole gittim. Artık temizlenmisti. Toplamda 15 günlük süreyi kapsıyor. Bu anlattım geçen yıldı. Ve yurtdisi. eğer kürtaj olsam 8 bin ödeme gerekiyormustu. Düşük hapıyla kurtardım. Kanımda pıhtılaşma varmış ondan öyle oluyormuş. Bu yıl tıbbi tedavi sonrası yeniden hamilelik deniyecegiz. İnşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…