21 kisi beraat etti... Iste ceza alanlar..

Şaşkınlıkla karışık bir gülümseme ile izliyorum bazı yazıları.
Hangi bilgilerle dolduruyorlar ki bu arkadaşların kafasını " darbe yapmaya niyeti yok kimsenin, yalancı şahitlerle , yanlış kanıtlarla insanları müebbet hapse mahkum ettiler " denildikçe gaza gelip;
" hülooğğğ, darbeciler ve darbeyi destekleyenler cezalarını buldu" diyerek zafer nidaları atıyorlar.:KK9:
Rabbim okuduğunu anlama kabiliyeti versin hepimize, âmin .

(ya ne olacağdı)

hırsızlıktan ranttan yoksullaşmadan öldürülen çocuklardan çocuklara yapılan tecavüzlerden bahsedecek halleri yoktu........türban darbe menderes sakız gibi yapıştı çıkmıyor

Son düzenleme:
şaşkınlıkla karışık bir gülümseme ile izliyorum bazı yazıları.
Hangi bilgilerle dolduruyorlar ki bu arkadaşların kafasını " darbe yapmaya niyeti yok kimsenin, yalancı şahitlerle , yanlış kanıtlarla insanları müebbet hapse mahkum ettiler " denildikçe gaza gelip;
" hülooğğğ, darbeciler ve darbeyi destekleyenler cezalarını buldu" diyerek zafer nidaları atıyorlar.:KK9:
Rabbim okuduğunu anlama kabiliyeti versin hepimize, âmin .

allah önce bi düşünebilme kabiliyeti versin
biz nereye gidiyoruz neler oluyor sonumuz ne diyebilme kabiliyeti
sonra anlayabilme kabiliyeti
sonra okuyabilme okuduğundan ders çıkarabilme kabiliyeti
yani çok zor uzun işler bunlar parkonum
papağan olmak daha kolay
anlatılanı dikte edileni tekrarlamak
boşver

Son düzenleme:
Işsizlikte
çocuk evliliğinde
çocuk tecavüzünde
tecavüzde
eğitimsizlikte
sağlık hizmeti yetersizliğde
adalet hizmeti yetersizliğde
sansürde
yargıya müdahelede
kadına ve çocuğa şiddette
rantta
yolsuzlukta
kadrolaşmada
hırsızları tecavüzcüleri kadın katillerini sokağa salmada
birinci olan bir ülkede
hala -MIŞ gibi yapabilmek büyük meziyet aslında
takdir ettim şimdi

Son düzenleme:
Weiss konuşmak için konuşuyorsun.
Sinirlerimi bozuyorsun.
Ne yazılanı okuyorsun ne bişey .
Sen şimdi Allahtan mı korkuyorsun ?
Sizler mış gibi yapanlarsınız emin ol.

onlar mış gibi yapmayı da iyi bilirler emin olun

Son düzenleme:
-11 yıldır ekonomi sıfır zengin daha zengin,fakir daha fakir oldu benzin 5 TL(eeen pahalısı bizim yihuu)
-"Din"i kullandı,Allah'ı kullandı sadece kendilerine aitmiş gibi gösterdi.
-Halkı paramparça böldü,bizi bize kırdırdı neden sırf kendi çıkarları,rantları ve yandaşları için..
-Ülkenin bölünmesine kesinlik kazandıracak olan BOP eş başkanlığına soyundu.(amaç eyalet sistemine geçip başkan olmak)
-Çocuklarını çürük raporuyla askere göndermedi
-Teröristbaşı bebek katiliyle müzakere derdine düştü,besledi onu
-Yargıyı kendi yandaşlarıyla doldurup,özel yetkili mahkemelerden şahsi sonuçlar çıkarttırdı
-Kendi mitinglerinde bütün otobüsleri kullandırttı,bizlere metroları çalıştırmadı
-Gezi olayları sırasında halkı kışkırtıp galeyana getirdi(%50'yi zor tutuyorum,camilere ayakkabı ile girdiler,içtiler vs.iftiralar attı)

-Polislerine emirler verdi,kaç kişi gözünü,kolunu,bacağını kaybetti gezide ölen 5 canımızın ailesine bir başsağlığı bile dilemedi,aklınca önemsemedi
-Zam üstüne zam yağdırdı
-Asgari ücret 785 TL,açlık sınırı 1015 TL
-Adaleti çökertti katliamlar zamanaşımına uğradı,tecavüzcüler serbest kaldı,iftiralardan silivridekiler idamdan beter oldular
-Eğitim sistemini çökertti 66 aylık çocuklar okumayı sökemedi,ağladı,wc'lerini yaptılar
-Medya kuruluşlarını korkutup sindirdi
-Kürtaja,sezaryene müdahale etti
-kaç çocuk doğuracağımıza taktı
-sülalesini zengin etti dünyanın en zengin 8.başbakanı (nerede görülmüş 3000 tane korumayla geziyor birde)

Daha da sayardım da geç oldu yatıcam,şimdi %50 senin benim vergimle onu yaptım bunu yaptım ben ben ben ben ben ben deyip duruyor ya bu şahıs,kaşıkla verip kepçeyle de alıyor,gözlerinden kin ve nefret akıyor ya ben anlayamıyorum.

Bana anlatır mısınız faşizm değil de nedir bu???????!!!!!!!!!!
:KK50::KK50::KK50:

Of of...
Bir darbe teranesi almış başını gidiyor.. :)
Şu ceza alan adamlar darbeci değil, hoş olsalar bile darbe o zamanlar için gerekli olan tek şeydi diyeceğim.. Bu cahillikle Allah bilir neler yazacaksınız.. :)
Neyse. :)

Çok canlar alındığı doğrudur, hatta Kahpe Eylül buradan gelir..
Ben bir ülkücü olarak, hala gözüm dolu dolu yad ederim, babam anlatır ben dinlerim..
Tamam haklısınız o zamanlar berbattı, eyvallah doğru, buna lafım yok.
Ama şurada ceza alan adamlar, içimizin sızladığı, oturup ağladığımız dönemin cezaları değil.. AKP faşizminin cezalarıdır, haksızdır, alakasızdır, yetersizdir, yersizdir..

Anlıyorum belki hassassınız, emin olun herkes hassas, sağı da ağlar solu da da. Ama verilen cezalar darbeyi, darbecileri temizlemiyor..
Biraz gözlerimizi açalım, duygusal davranmayalım..

Obaa oleey darbeciler içeri tıkıldı gibi bir şey söz konusu dahi olamaz..
Sapla, samanı karıştırmayın lütfen..

Of of...
Bir darbe teranesi almış başını gidiyor.. :)
Şu ceza alan adamlar darbeci değil, hoş olsalar bile darbe o zamanlar için gerekli olan tek şeydi diyeceğim.. Bu cahillikle Allah bilir neler yazacaksınız.. :)
Neyse. :)

Çok canlar alındığı doğrudur, hatta Kahpe Eylül buradan gelir..
Ben bir ülkücü olarak, hala gözüm dolu dolu yad ederim, babam anlatır ben dinlerim..
Tamam haklısınız o zamanlar berbattı, eyvallah doğru, buna lafım yok.
Ama şurada ceza alan adamlar, içimizin sızladığı, oturup ağladığımız dönemin cezaları değil.. AKP faşizminin cezalarıdır, haksızdır, alakasızdır, yetersizdir, yersizdir..

Anlıyorum belki hassassınız, emin olun herkes hassas, sağı da ağlar solu da da. Ama verilen cezalar darbeyi, darbecileri temizlemiyor..
Biraz gözlerimizi açalım, duygusal davranmayalım..

Obaa oleey darbeciler içeri tıkıldı gibi bir şey söz konusu dahi olamaz..
Sapla, samanı karıştırmayın lütfen..

bu kafalara ne söylesen boş zaten arkadaşım, yorma.. hüloğğğ dan başka ne bilirler ki ? ırzı namusu kalmayınca yakında anlar darbeyi darbeciyi.. balyoz kime inmiş nereye inmiş..

Ergenekon davasında aralarında Şemdin Sakık gibi isimlerin bulunduğu 5 pkklının tanık olarak dinlendiği ve karşılarında paşaların yargılandığı, şehitlere 'kelle' sözlerine dava açan ve bu dava yüzünden 'dinini ve kinini unutmamalı' diyen malum şahsiyetin kinine maruz kalan avukat Kemal Kerinçsiz'in müebbet ile yargılandığı bir ülkede bana adaletten ve yargının sonsuz tarafsızlığından söz etmesin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Paylaşıldı mı göremedim ama izlemenizi tavsiye ederim...
[video=youtube;1eoClh3gIKA]http://www.youtube.com/watch?v=1eoClh3gIKA[/video]

Weiss adlı kullanıcı sadece kendi yazmış yorumları okumaya bile cesaret edememiş belli ki yazık..Cahillik diz boyu bazıları diplomalı cahil bazıları ise diplomasız.

"Bu kararlara sevinenlere birgün aynı adalet uygulanır..." umarım da uygulanır.
Nasıl bir zihin nasıl bir vicdan sahibi insan ki bunlar adaletin tecelli ettiğine inanıp apoyla aynı sofraya oturanları tutup kılları gibi yanlarından ayrılmıyorlar.Ama örümcek kafalı olunca bu işler böyle yürüyor.Başımızdakinin de amacı bu zaten o elinde tuttuğu kesim örümcek kafalı lüzumsuz insanlar olsun diye çok uğraştı bulduda yanına yandaşlarını.Bugün liseden can ciğer olduğum bir arkadaşımı silmek durumunda kaldım.Çünkü Başbakanı sevmeyen insanlar akıldan yoksun insanlardır demiş.Zamanında en ağır ülkücü olan arkadaş üniv.bitip iş bulamayınca belediyeye sığındı bir tanıdığı vasıtasıyla sözleşmeli mühendis olarak girdi.Bugün bir çok kişi kadrolu mühendis olamazken o şimdi kadrolu tek sorduğum nasıl olduda okul birinciliği olan ortak arkadaşımız onca sınavdan geçtikten sonra kadrolu olamazken sen nasıl kadrolu olabildin dedim.Orasını karıştırma başımızdakiler sağolsun dedi..Bana ve bizim gibilere sırf başbakanı sevmiyorum diye akılsız diyen bir insan benim adaletimde boğulmalıydı ve bana özelden yazdığı mesajı sayfamda paylaşınca şoke oldu küfür ve hakaret etmeye başladı ve bende aynen bunu yazdım "Bu kararlara sevinenlere birgün aynı adalet uygulanır..."

Benim vicdanım çok rahat.Weiss adlı kullanıcı at gözlüğü aksesuarını çıkarda dünyaya daha net bakmaya çalış.yazık yaşamınıza hayatınıza benliğinize kişiliğinize ailenize doğacak doğmuş çocuklarınıza yazık...

Artik kimse Türkiye yi babasinin ciftligi zannetmesin.
Artik kimse Türkiye nin sahibi ooldugunu zannetmesin

Bizde böyle diyoruz işte.
Bu ülke bu ülkede yaşayan herkesin sadece hükümeti destekleyenlerin değil.
Birileri de bunnu aklına kazısa keşke.
Adalet dediğiniz bu mu yani ?
Allah dillerinden düşmüyor ama Allah korkusu yok hiçbirinde
Bu yapılanlar unutulmayacak , bu ülke sizin tekelinizde değil.
Paşaları içeri sokarak kime gözdağı veriyorlar bilemyorum ama biz kimseden korkmuyoruz.
Er yada geç bu devran dönecek .
Bu ülke sizlere rağmen CUMHURİYET olarak kalacak.

Asla devir dönmez zannettiler.
Hani eski genelkurmay baskani Isik Kosaner " bu devran hep böyle gider zannettik, kimse bize hesap soramaz sandik" diyorya.
Iste o devran döndü.
Kimsenin yaptigi yanina kar kalmayacak.
Yüregi yanan, gencecik evlatlari öldürülen analar bir nebze huzur bulacak.
Bilecekler ki artik bu ülke MILLETIN!!
Bilecekler ki artik bu ülkede EGEMENLIK MILLETIN!!!.
Bilecekler ki artik kimse cocuklarini alip, sonrada sorgu zaiyati diyerek gece kapilarina ölüsünü atamayacak!!

Aynen öyle kadınlarımızı eve tıkalım,dövelim,tecavüz edelim hatta en ufak bir hatasında recm yoluyla taşlayarak öldürelim mantığı bunların ki..Korkunç..
Bizim kadınlarımıza(özellikle muhafazakar kesim)rahatlık batıyor yemin ederim..Hepsi hayatlarına müdahale edilmesinden çok memnun.
Ah ATAM ah yazık o emeklerine........

Evet fikirler ne olursa olsun insanlik yitirilmemeliydi....Amaaaa yitirildi!!!
Kiziniz var mi? ( yoksa bile siz kadinsiniz)
Bir annenin kizinin, gencecik bir kizin-kizlarin, sadece fikri yüzünden, tutuklanip, bir grup askerin önünde cirilciplak soyundurulup, üzerine su SIKILARAK, cesitli isgence görmesi öldürdü insanligi!

Gencecik bedenlerin " sorgu zaiyati" adi altinda öldürülmesi, cansiz bedenlerinin gecenin bir vaktinde, ailesinin kapisina atilmasi öldürdü insanligi!

Bir evin bir oglu Ali nin- Ali lerin, astimli vücüdünün insan diskisi icinde yüzdürülmesi, cirilciplak soyulup, gecelerce bir hücrede öyle tutulmasi ve muhtemeldir ki bu zulme dayanamayarak ölmesi, ailesinin " oglunuz öldü buda cenazesi" demeye bile layik görülmemesi, anasinin bos bir mezar yapip her bayram basinda aglamasi öldürdü insanligi!

Kendileri gibi düsünmeye yasam hakki tanimayan, milletin egemenligini hice sayip, kendi diktasini yürüten zalimlerin zulmü öldürdü insanligi!
Bunca zulmü yapanlar insanligini yitirmemis! ama yaptiklari zulmün karsiligini aldiklarinda, " gereken oldu" diyenler insanligini yitirmis!:))

Burada saysam sabah olacak kadar cok, her cesit fikre sahip insanlarin, yasadigi acilara karsi attigi cigliklari duydum ben..
Bunca zulmü yapanlar hesap vermedi.
Ama zulmü yapanlarin, zihniyet mirascilari bugün adaletin karsisinda...
Binlerce kisinin ahi üzerlerinde..
Bunca ah karsisinda, insanlara zulm eden zihniyetin, yaptiklarinin karsiligini almasi, mübarek kadir gecesi ertesine geldi..
Ilahi adalet..
Bunca zulmü insanlara reva görenlerin, zalimlikleri karsisinda aldiklari cezayi " gereken oldu" olarak karsilamak-karsilamam insanlik sayilmiyorsa, ben-biz insan degiliz...
Zalimlerle ayni insanligi paylasmiyoruz!
Ve böyle olmaktan cok mutluyum.
En azindan gelecek nesiller bunlari yasamayacak!!

Bunca yildir bu ülke insanlarina yapilanlar degilde yorumlarim sinirinizi bozuyorsa, istirham ederim okumayiniz!!
Ayni konu baska bir basliklada acilmis, orada icinizi dökünüz!
Hem orada belli bir kesime küfür bile ediyorlar! Hatta "daha öncede karisina kizina küfür ettik" diyorlar.
Yani, mahkeme kararindan memnun olmayanlar, orada istedigi seyi yazabiliyor, karisan eden yok!!

Not: Yaptiklari yüzünden ceza aldilar, hala darbe cigirtkanligi yapiyorlar. Hala Darbe yapmaya davet ediyorlar..Anlasilan az gelmis cezalar!

evet hatırlarsak öyle bir geçer zaman ki dizisinde bile bu konular işlenmişti
mete ve mete gibi gençlerin gördüğü eziyetleri açıkça izledik dizi aracılığı ile
ve dizide şunu diyordu ''birgün gelecek ve bunların hesabı sorulacak bu zülüm cezasız kalmayacak'' diye
evet o gün geldi ve bunu yapanlar veya aracı olanların hesabı soruldu
hee birde bunun öteki dünyadaki hesabı var artık
orası Allah ile kul arasında biz karışamayız...
ve bundan rahatısz olan hala ATATÜRKÜN ardına sığınan ve savunan insanlar var

kimsenin darbeleri desteklediği yok.Israrla darbe sevici darbe yanlısı olmakla suçlamak komik kaçıyor.
12 eylül yasası darbe yasası olan anayasa %92 oyla kabul edilmiştir eminim sizin de babalarınız dedeleriniz evet oyu vermiştir.

05.08.2013 ve sonunda adalet yerini buldu Allah o kadar büyük ki cifte bayram yaşadık
cuntacılar , darbeciler sonunuzun bu olacagını bilmeliydiniz .

Günde 17 saat su verilmeyen, 24 saat aydınlanma lambalarının açık olduğu ve her anımın 2 kamerayla izlendiği cezaevindeki koğuşumda bazen kendimi bu sözü söylerken yakalıyorum: 'Kimse var mı orada ?'

Yaklaşık 2 yıldır İstanbul'daki Silivri Cezaevi'nde tutukluyum. Daha
mahkeme ne kadar sürecek bilmiyorum.

Fakat ben şimdiden, unutuluşa mahkum edildim. Suçum büyük çünkü; düşünmek, gezmek, gazetecilik yapmak.

Adım, Soner Yalçın. 47 yaşındayım ve 25 yıldır gazetecilik yapıyorum.
Türkiye'nin önde gelen bazı gazete ve TV merkezlerinde yöneticilik yaptım. Son olarak Türkiye'nin önde gelen gazetesi Hürriyet'in yazarıydım. 12 kitap yazdım. Bunların hemen hepsi, 100-200 bin satarak beni ülkemin bestseller yazarı yaptı. Ayrıca odatv.com adlı haber sitesinin sahibiyim.

25 yıllık gazetecilik yaşamımda, Türkiye'deki faili meçhul cinayetleri,
devlet içindeki illegal örgütleri, çeteleri, mafyayı ve dinci cemaatleri
kaleme aldım. Tarih çalışmaları yaptım.

Yazdıklarım nedeniyle ölüm tehditleri aldım; aylarca saklanmak zorunda
kaldım ama yine de korka korka hakikatleri yazdım.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Türkiye Millet Meclisi Faili Meçhul
Cinayetleri Araştırma Komisyonu, devlet mafya ilişkilerini araştıran
mahkemelerde tanıklık yaptım.

Gazetecilik kuruluşları dışında hiçbir derneğe, vakfa, siyasal partiye ve örgüte üye değilim.

Ülkemde sadece mesleki kimliğimle tanınırım, siyasal kimliğimle değil.
Ve buna rağmen, 5 yıldır süren yargılama sonucu hala ortaya çıkarılamamış 'Ergenekon' adı verilen gizli bir örgütün üyesi olduğum iddiasıyla hapisteyim. Peki delil olarak ne gösteriyorlar?

Sahibi olduğum odatv.com bilgisayarında devlet güvenliğini ilgilendiren
Word dosyalarının bulunması! Bunlar bize ait değil, virüsle bilgisayarımıza gönderildi. Bunu Türkiye'ninüç seçkin üniversitesi ile bir ABD bilişim ve siber suçlar şirketinden aldığımız bilirkişi raporlarıyla ispat ettik. (Bu virüsü, polis içindekidinci bir cemaat mensuplarının yaptığından şüphe ediyoruz.)134 sayfalık iddianame aslında neyin yargılama konusu olduğunu ispat ediyor: İddianamede, 361 'haber', 280 'kitap-yazı', 53 'köşeyazısı', 26 'röportaj' ve 5 'makale' sözcüğü geçmektedir!

İddianamede, silah yok, bomba yok, cinayet yok, eylem yok. Mahkemede
hakimler bana sadece, 'o haberi neden yaptınız' veya 'o röportajı niye
yayımladınız' sorusunu yöneltti!

İşte suçum bu: Soru sormak, gerçeği aramak, hakikati yazmak. Yani,
mesleğimi yapmak...

Türkiye'deki meslektaşlarım şeytani bir entrikayla hapse atıldığımı biliyor. Fakat büyük çoğunluğu, cezaevine gönderilmemek, işsiz kalmamak için korkup gerçeği yazamıyorlar.

Bu sebeple ben de size bu mektubu yazıyorum.
Benim ülkemde düşünce hala kötülüğün simgesi olarak görülüyor. Düşünsel değerlere tutkuyla bağlı zihinlere sadece düşmanlık ediliyor; sahte delillerle hapse atılıyor.

Bu mektubu size yazdım; çünkü siz benim 'suç' ortağımsınız. Nasıl mı:
Aydınlanmayı, özgür düşünceyi, akılcılığı sizden öğrendik biz Erasmus,
Descartes, Montesquieu, Voltaire, Rousseau, David Home, Kant, Marks, Weber, Sartre, Camus değil misiniz siz?

Siz düşünce için canını veren Brunu değil misiniz? Siz Dreyfus'un yanında duran Emile Zola değil misiniz? 'Siz yanlış yaşam doğru yaşanmaz' diyen Adorno değil misiniz ?

Sevgili dostlar, evet siz benim 'suç' ortağımsınız! Sizi harekete geçirmeye çağırıyorum. Yalnız olmadığımı gösterin.

Sessizliğe mahkum edilişime son verin. Sesim olun, kalemim olun.

Yıkın yalanlarla örtülü şu zindanın dört duvarını.

Yoksa...

Bu yine; toprağa, çiçeğe, ağaca ve en dayanılmazı 12 yaşındaki oğlumun kokusuna hasret; insani niteliklerimi kaybetmem için yoğun tecrit uygulanan cezaevindeki koğuşumda kendimle konuşmaya devam edeceğim:

'Kimse var mı orada?.

Soner YALÇIN
Odatv.com sahibi

aslında ne uğraşıyoruz ki
kime ne anlatıyoruz
bırakacaksın üstlerine 3 kadın gelsin
bırakacaksın aç işsiz eğitimsiz kalacak 5 çocuk yapsınlar
bırakacaksın kızları 9 yaşında satılacak
bırakacaksın kocaları 800 lira da çok para hüloğğğğğ diyerek asgari ücrete çalıştırılacak
bırakacaksın tecavüze uğrayan 5 yaşındaki çocukları zaten razıydı diye aşağılanacak
bırakacaksın 4. eş olmaktan bıkıp ayrıldıkmak istedikleri zaman kendilerini öldüren kocaları elini kolunu sallaya sallaya gezecek
bırakacaksın es kaza bir gece kocalarını istemediler mi kocalarının tecavüzüne uğrayıp şikayetçi olamayacaklar
bırakacaksın 13 yaşındaki oğulları 3 kuruşa çalıştırılacak
bırakacaksın askere giden oğullarını köpekler şehit edecek,başın saolsun yerine askerlik yan gelip yatma yeri değildir denecek
bırakacaksın ineğine verdiği samanı euroyla ithal edecek ama ekmek alacak para bulamayacak
bırakacaksın 2 yaşındaki bebekleri açlıktan ölecek
bırakacaksın bir ağrı kesici için 15 lira verecekler
bırakacaksın ısınmak için yaktıkları tezeğe %18 kdv verecekler ama kokoşların taktığı pırlantanın kdvsi %0 olacak

bırakacaksın ne halleri varsa görecekler ama biz de insanız işte
sadece kendimizi kendi kinimizi kendi fikrimizi kendi hayatımızı düşünmüyoruz
gezi parklarında ölmeyi kızılaylarda kör kalmayı göze alıyoruz
kapağı attığımız almanyalardan ahkam kesmiyoruz

Ergenekon Davası'nda ele geçirildiği ve 2003 yılına ait olduğu iddia edilen belgelerdeki yazı fontu'nun 2008 yılında icat edildiği ve bu bilginin microsoft tarafından doğrulandığını biliyormuydunuz??

alıntı

aslında ne uğraşıyoruz ki
kime ne anlatıyoruz
bırakacaksın üstlerine 3 kadın gelsin
bırakacaksın aç işsiz eğitimsiz kalacak 5 çocuk yapsınlar
bırakacaksın kızları 9 yaşında satılacak
bırakacaksın kocaları 800 lira da çok para hüloğğğğğ diyerek asgari ücrete çalıştırılacak
bırakacaksın tecavüze uğrayan 5 yaşındaki çocukları zaten razıydı diye aşağılanacak
bırakacaksın 4. eş olmaktan bıkıp ayrıldıkmak istedikleri zaman kendilerini öldüren kocaları elini kolunu sallaya sallaya gezecek
bırakacaksın es kaza bir gece kocalarını istemediler mi kocalarının tecavüzüne uğrayıp şikayetçi olamayacaklar
bırakacaksın 13 yaşındaki oğulları 3 kuruşa çalıştırılacak
bırakacaksın askere giden oğullarını köpekler şehit edecek,başın saolsun yerine askerlik yan gelip yatma yeri değildir denecek
bırakacaksın ineğine verdiği samanı euroyla ithal edecek ama ekmek alacak para bulamayacak
bırakacaksın 2 yaşındaki bebekleri açlıktan ölecek
bırakacaksın bir ağrı kesici için 15 lira verecekler
bırakacaksın ısınmak için yaktıkları tezeğe %18 kdv verecekler ama kokoşların taktığı pırlantanın kdvsi %0 olacak

bırakacaksın ne halleri varsa görecekler ama biz de insanız işte
sadece kendimizi kendi kinimizi kendi fikrimizi kendi hayatımızı düşünmüyoruz
gezi parklarında ölmeyi kızılaylarda kör kalmayı göze alıyoruz
kapağı attığımız almanyalardan ahkam kesmiyoruz
bu saydıklarınızın hiç biri sanki daha önceki hükümetler döneminde yapılmıyordu her nedense bunları yapanlar sadece bu hükümet dimi canım iste günah kecisi olmak böyle bir sey . 3lü kualisyon döneminide cok iyi hatırlayanlardanım ne haldeydik cok şükürki bu hale geldik böylesine rahat bir sekilde fikirlerinizi söyleye biliyorsanızız unutmayın hepsi bu hükümet sayesinde. benim anlamadıgım ergenekon davasının kararını hükümet vermedi bagımsız yüce türk adaleti verdi hükümete taş atmak neden ? neden bu kadar kin kusuyorsunuz anlayamıyorum . nacizane fikrimi söyliyim okullarda kuranı kerim secmeli ders oldu diye mi bu tepkiniz bası örtülü kardeslerimin her ortama rahatlıkla girmesine tepkiniz. yaptıgı her konusmada ALLAH lafzını dilimden düşürmeyen başbakanımızamı tepkiniz yani kısacası sizin tepkiniz islamiyete mi ????
unutnayınki islam nuru asla sönmez ne kadar cabalarsanız cabalayın.

X