Konuşma Problemleri 22 aylık bebeğim konuşmuyor.Deneyimlerinize ihtiyacım var

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Ama tatmin olmamış buraya konu açmış değil mi? Aaa benimkide böyleydi kız nolcek geç konuşsun kafanı dinle dememizi istiyor da yok yani böyle saçmalık
Doktora götür doktor değilsin diyene de sanki küfür etmiş gibi tavırlar
Başlığın yanına hangi cümleleri istediğinizi yazın onları kullanalım bari
doktorun verdiği cevaptan tatmin olmadığım için değil.bu sorunu daha önce yaşamış ve çözmüş insanlardan fikir alabilmek için açtım.Düzgün bir üslupla Doktora götür diyene teşekkür ettim.Çocuk psikoloğu önereni haklı buldum benim için iyi bir fikir dedim AMA “sen ne bilirsin” “!!!” içeren cümleleri doğru bulmadım hala da bulmuyorum. Doktora ne zaman götürdüğüm ve tekrar götürme konusundaki düşüncelerimi de söyledim ki bu çok normal.Siz istiyorsunuz ki siz “doktora götürün” deyince ben “emir anlaşıldı” deyip götüreceğim.

Bakın ben niyetim kavga etmek ya da gergin bir ortam oluşması değil.Bebeğimin dil becerisi için fikri yardımlarınıza ihitiyacım var.Belki benimle aynı durumda olan ebeveynlerle fikir alışverişi yaparım.Tartışma cümlelerinizi içinizde tutun lütfen🌸

gerçekten saçmalıyorsunuz
doktorun verdiği cevaptan tatmin olmadığım için değil.bu sorunu daha önce yaşamış ve çözmüş insanlardan fikir alabilmek için açtım.Düzgün bir üslupla Doktora götür diyene teşekkür ettim.Çocuk psikoloğu önereni haklı buldum benim için iyi bir fikir dedim AMA “sen ne bilirsin” “!!!” içeren cümleleri doğru bulmadım hala da bulmuyorum. Doktora ne zaman götürdüğüm ve tekrar götürme konusundaki düşüncelerimi de söyledim ki bu çok normal.Siz istiyorsunuz ki siz “doktora götürün” deyince ben “emir anlaşıldı” deyip götüreceğim.
Biz niye sizden birşey isteyelim, çocuk bizim değil sizin çocuğunuz, isterseniz 15 yaşına kadar götürmeyin bize ne
Geçmişte dil bağı olan müdahale edilmiş iki yaşında hiç cümle kurmayan çocuğunuzu tecrübelerinize göre büyütmek sizin en doğal hakkınız, zaten çocuğun hiç bir derdi yokmuş siz anlamışsınız biz boş boş takılıyoruz işte
Bir çocuk büyütmüş annelere fahri doktorluk belgesi verilmeli, doktor değilsin tıbbi bir sorundan anlamazsın diyene böyle belgelerini çıkarıp çat diye yapıştırmalılar dimi ama

Biz niye sizden birşey isteyelim, çocuk bizim değil sizin çocuğunuz, isterseniz 15 yaşına kadar götürmeyin bize ne
Geçmişte dil bağı olan müdahale edilmiş iki yaşında hiç cümle kurmayan çocuğunuzu tecrübelerinize göre büyütmek sizin en doğal hakkınız, zaten çocuğun hiç bir derdi yokmuş siz anlamışsınız biz boş boş takılıyoruz işte
Bir çocuk büyütmüş annelere fahri doktorluk belgesi verilmeli, doktor değilsin tıbbi bir sorundan anlamazsın diyene böyle belgelerini çıkarıp çat diye yapıştırmalılar dimi ama
Her cümlenize ayrı ayrı cevap verirdim ama Sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.Ayrıca çok nezaketsizsiniz.

Ama tatmin olmamış buraya konu açmış değil mi? Aaa benimkide böyleydi kız nolcek geç konuşsun kafanı dinle dememizi istiyor da yok yani böyle saçmalık
Ya kadının konu açması çok normal herkes böyle yapıyor . Kendini rahatlatmak için benzer yaşanmış şeyleri okumak için konu açıyor . Doktor zaten söylemiş. Ayrıca onun çocuğu 21 aylık ve 24 ay kontrolünde doktoru eğer gerekiyorsa pedagoga vs yönlendirir . Abartıyorsunuz gerçekten

İşte bunu siz biz değil doktor demeli, muayene etmeli, gözlemlemeli, gereken tetkikleri yapmalı, sıkıntı yok yalnızca biraz geç konuşacak demeli. Her çocuk bir değil buda geç konuşur falancanın çocuğuda böyleydi demenin hiçbir mantıklı tarafı yok. Ya çocuğun bir derdi varsa?

Cocugun yapisi oyledir gec konusabilir,canı konuşmak istemiyordur,anne babasi belki konusmasina izin vermeden komutlari yerine getirmiştir bla bla bla..

Bunlarda doktorluk durumlar mi?

Bolbol kitap okuyun, tum nesneleri sorun siz baska baska hikayeler uydurun, evde yaptiginiz her isi anlatin bulasik yikama camasir yikama yemek hepsini konusarak yapin
Her gun mutlaka disari cikin arabalarin renkleri, agaclar buyuk kucuk kavramlari hepsini anlatin sorun
Komutlari anlamasi olumlu
Pandeminin etkisi buyuk ayrica 24 saat ekranda degilse mama sandalyesi izlemelerinden cok korkmayin egitici icerikler secersiniz

Merhaba size yardımcı olmak isterim.Bir anne için çocuk buyutmekten daha zor bişey varsa o da çevre baskısı.Bu çocuk niye konuşmuyor niye yürümüyor niye niye bu böyle sürer gider.İlk oğlum bir yaşında konuştu evde yalnız bir çocuk olmasına rağmen,ikinci oğlum üç yaşında hala cümle kuramiyordu evde çok geveze bir abisi olduğu hâlde.Doktora götürdüğumuzde normal erkek çocuklar geç konuşabilir dedi size de böyle demesi çok muhtemel.Erken yaşta kreşe göndererek ve dil terapisi aldırarak biz hallettik.Zamani gelince konuşacak bı sorun olmadığı taktirde sizde tatlı canınızı üzmeyin tedbirinizi alin .Kolaylıklar dilerim

doktora götürmedim henüz.Tıbbi bi sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum ama bir ay daha konuşmazsa dil ve konuşma terapistine götürmeyi planlıyorum.
22 aylik konusmayabilir. Dil ve konuşma becerisi dolup tasmaya benzer. Yeterince alıcı dil geliştirecek sonradan da kendini ifade etmeye çalışacak. Bu aşamada çocuğun isaret ettiği şeyleri anlamazdan gelin. Söylemesi konuşması için cesaretlendirin. Anne baba gel vs dedikten sonra çocuk konuşur korkmayin, duymayla ilgili bir sıkıntısı da yok anlattıklarınıza göre. Kitap okumaya onunla sohbet etmeye devam edin.

Otizm çok farklı bir şey zaten yazdıklarınızdan otizm olabilir diyen biri sadece adını biliyordur heralde. Muhtemelen ya ekran maruziyeti ya da anlamsız çıkardığı kelimeleri ve işaretleri anlayıp hemen yapıyorsunuzdur. Yukarıda da dendiği gibi anlamazdan gelin işaret değil konuşmasını isteyin. Bir de böyle durumlarda genelde psikiyatriden ziyade konuşma terapistine gidilmeli

Hemde 21 aylık bebeği nöroloji ye götürmek nedir yaaa
Nörolojiye gitmesi gerekiyorsa da bunu doktor söyler
Benim bebeğim bundan biraz daha küçükken gitti nörolojiye neden bukadar garipsediniz ne var bunda
Doktoru gerek olsa söylerdi zaten bunu anlatmaya çalışıyoruz size
yaw konu sahibi kendi demedimi bu nedenle doktora götürmedim henüz tıbbi bir sorun olduğunu düşünmüyorum diye. Allah Allah doktor öcü mü, illa geç kalındığında mı götürülecek illa anne sorun olduğuna tatmin olunca mı götürülecek, bu sebeple doktora götürülüp gerekli tetkiklerin yapılmasının zararı mı olur faydası mı? Bu inadın geçerli bir sebebi var mı, yok.
Ki bu çocuk dil bağı olan buna müdahale edilmiş bir çocuk

Üzülmeyin lütfen komşumunm oğlu 3 yaşında ve hala anne baba gel git en fazla bu kadar konuşuyor yeni yeni başladı yeni kelimeler eklemeye ve yengemin kardeşi de 4 yaşında konuşmuş şimdi de susturamiyoruz diyorlar bi sorun olduğunu düşünmüyorum bazı cocuk çok geç konuşur diyor doktorlar anne baba her istediğini anladığı için cocuk konuşmaya gerek duymuyormus doktor öyle demiş yengemin kardeşi için

X