22 yasında evleneceğim ailemden ayrılmak istemiyorum

7anahtar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2018
76
24
Kısmetse 2020de 22 yaşında evlenecegim aslında 2019da olacaktı ama ben biraz korkmuştum erkek arkadaşımın ailesi de bu sene yapamayız deyince ertelendi ve ben hala korkuyorum yani evlilikten soğudum ailemden ayrılcam korkusuyla daha önce hiç onlardan ayrılmadım üniversiteyi falanda evden gidip gelerek okudum ailemden ayrılmamak icin annemle arkadaş gibiyiz şuan da çalışmıyorum ve sürekli beraberiz iyice alıştım babamla çok iyi anlaşıyoruz vs. Sanki ben evlenip gidince onlar bensiz çok mutsuz olacaklar hep üzülecekler gibi hissediyorum sanki onları terkedip gidiyormuşum gibi ihanet ediyormuş gibi hissediyorum ve hani evlen ailenin evi sana yabancı gelcek kendi evine gitmek isticeksin diyorlar ya ben onu da yasamak istemiyorum bu evde hep şuan ki gibi olmak istiyorum yani gerçekten bu durum artik beni yoruyor acaba bir psikologa falan mi danışmalıyım ciddi anlamda sürekli bunları düşünüp ağlıyorum üzülüyorum

Çoğumuz senin düşündüğün gibi düşünürüz yani ben kendim düşündüm hiç değilse. Ama düşündüğüm gibi olmadı gerçekten de kendi evine alışıyorsun evlenince zamanla da olsa ve eğer mutlu bir evlilik olursa inan ailen de senin kadar mutlu oluyor

Çoğumuz senin düşündüğün gibi düşünürüz yani ben kendim düşündüm hiç değilse. Ama düşündüğüm gibi olmadı gerçekten de kendi evine alışıyorsun evlenince zamanla da olsa ve eğer mutlu bir evlilik olursa inan ailen de senin kadar mutlu oluyor
Sürekli espiriler yapan sırıtan bir aileyiz ve ben gidince neşeleri kaçacak diye korkuyorum sanki hep beni düşünüp üzüleceklermiş gibi hep bir burukluk olacak içlerinde gibi geliyor kendimden çok onları düşünüyorum yani

Sürekli espiriler yapan sırıtan bir aileyiz ve ben gidince neşeleri kaçacak diye korkuyorum sanki hep beni düşünüp üzüleceklermiş gibi hep bir burukluk olacak içlerinde gibi geliyor kendimden çok onları düşünüyorum yani
Benim de aile ortamım aynı dediğin gibiydi canım gerçekten. Daha 1 yılı aşkın süre var şimdiden bunları düşünerek kendini üzmemelisin mutlu olmaya bak. Yine evlenince ailen sana gelicek sen gidiceksin. Bağlarınız tamamen kopmuş olmuyor

Ayrılmak ne demek ? Bi kere böyle düşünmeyi bırakın. Kimseden ayrılmıycaksınız . Aksine aileniz genişleyecek. Sevdiğinizle yuva kurcaksınız felan. Böyle düşünün.
Evet haklısınız ama iste beynime düşüncelerime hakim olamıyorum çeyizlik bakarken bile hüzünlenir hala geldim

Ben 18 yasimda evlendim
ayni senin gibi düşünüyodum annemle babam ben evden gidince üzüntüden hasta olurlar ben onlar olmadan nasıl yaşarım diyodum
hatta evlendim tam bir ay boyunca her gece ağladım
telefonda annem le babamla konuşamıyodum bile seslerini duydugum an hıçkıra hıçkıra agliyodum
Ama 3 ay sonra butün hepsi geçti alıştım evime kendi yuvamin olduğunu anladım

Sizde evlendikten sonra alisirsiniz merak etmeyin

Kısmetse 2020de 22 yaşında evlenecegim aslında 2019da olacaktı ama ben biraz korkmuştum erkek arkadaşımın ailesi de bu sene yapamayız deyince ertelendi ve ben hala korkuyorum yani evlilikten soğudum ailemden ayrılcam korkusuyla daha önce hiç onlardan ayrılmadım üniversiteyi falanda evden gidip gelerek okudum ailemden ayrılmamak icin annemle arkadaş gibiyiz şuan da çalışmıyorum ve sürekli beraberiz iyice alıştım babamla çok iyi anlaşıyoruz vs. Sanki ben evlenip gidince onlar bensiz çok mutsuz olacaklar hep üzülecekler gibi hissediyorum sanki onları terkedip gidiyormuşum gibi ihanet ediyormuş gibi hissediyorum ve hani evlen ailenin evi sana yabancı gelcek kendi evine gitmek isticeksin diyorlar ya ben onu da yasamak istemiyorum bu evde hep şuan ki gibi olmak istiyorum yani gerçekten bu durum artik beni yoruyor acaba bir psikologa falan mi danışmalıyım ciddi anlamda sürekli bunları düşünüp ağlıyorum üzülüyorum

Sizi çok sevseler de, anne ve babanız da baş başa olmayı özlemişlerdir belki, bir de öyle düşünün. Tek çocuksanız, siz evden gidince, babanız evde rahatça boxer’ıyla dolaşabilir, karı koca rahatça vakit geçirirler, kafalarına göre takılırlar. 22 yaşında olduğunuza göre, muhtemelen hala genç insanlar. 22 yıl sizinle ev arkadaşlığı yapmışlar, birazcık da baş başa olmanın keyfini sürsünler. Yine arada gidersiniz, onlar da özler zaten.

İş hayatınız var mı? Evlenmek için değil ama ailenizin kanatları altından çıkma vaktiniz gelmiş. Belli ki hayatta hiç bir şey görmemişsiniz. Hayata karşı hiç bir savunmanız yok. Ben 22 yaşında evlenmeyi zaten doğru bulmuyorum. Daha kendini tanıyamamış insanlar biniyor bir alemete, evleniyor. Önce büyüyün. Kendi ayaklarınız üstünde durun, yere sağlam basın. Anne kucağından ayrılamayanlar evlenince de anne diye ağlıyor. Yani evlenince geçmeyecek. Bunu aşmadan evlenmeyin.

22 yaş erken diyeceğim, 19-20 yaşında doğru eş seçimi yapılamaz diyeceğim ama kaderdi kısmetti, aşktı böcekti gireceksin muhtemelen.
İç güveysi alıverin oğlanı o zaman.
Evet aşktan gireceğim konuya çocukluk aşkıyız çünkü

Ben 18 yasimda evlendim
ayni senin gibi düşünüyodum annemle babam ben evden gidince üzüntüden hasta olurlar ben onlar olmadan nasıl yaşarım diyodum
hatta evlendim tam bir ay boyunca her gece ağladım
telefonda annem le babamla konuşamıyodum bile seslerini duydugum an hıçkıra hıçkıra agliyodum
Ama 3 ay sonra butün hepsi geçti alıştım evime kendi yuvamin olduğunu anladım

Sizde evlendikten sonra alisirsiniz merak etmeyin
Inşallah inşallah herşey çok güzel olur çok kolay olur bu süreçler

2 sene sonrası için mi konu açtınız
Daha 1 hafta sonrası için garantimiz yokken 2 sene çok uzun. Senin yaşındayken acaba hangi üniversite de dil eğitimi alırım yurtdışında nereye giderim derken 2 sene sonrasının derdine düşmüşsün. Geçen yıl 4 akrabam öldü ansızın. 2 seneye neler neler olur. Evlilik kaçıyor ya şimdiden 2 sene sonrasını düşün dert et.

X