23 yıl oldu çektim artık yetsin mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

900358

Sokak canlarına can feda bir şeyler yapmalıyım
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
238
34
Benim çocuklar büyük hanımlar. Bu günleri görmek için ben de epey sabrettim tam 23 yıl! Evet şimdi oğlum işe girdi aynı zamanda okuyor. Kızım üniversite 1. Sınıfta.
Sadede geleyim Yani kocama :KK43: Kendisi tam bir sinsidir. Gözü dışarıda birini bulamadı yani aldatmayı çok istedi ama bulamıyor çok çirkin yani aşırı tipsiz. Aşırı kısa göbekli kapkara Allahın gücüne gitmesin de.Bakın bunlar yetmiyormuş gibi bir de kaba pasaklı aşırı pis ve sivri dilli sürekli beni aşağılayan yaptığımın tam tersini söyleyen biri. Mesela yemek yapmıyorsun ( her gün evimin 2-3 çeşit yemeğini yaparım )güzel olmamış der bahane bulur.... Bizimki de komkleksinden sürekli aşağılar.. Gerçekten böyle ama !
Çok terbiyesizce davranışlar gördüm ondan örneğin Ben lohusayfım annem babam en az 500 km yoldan gelmişler bizde kalıyorlar eve hiç bir şey almıyor ekmek bile almıyor O kadar utanıyorum ki ameliyatlıydım çıkıp alacağım ama yürüyemiyorum bile belli etmemeye çalışıyorum imkansız adam en geçç saatte tok geliyor suratı iki karış nedense! ev tam takır eli bomboş gelmiş! Evimiz de tenha yerde evler birbirinden uzak market bakkal bile yok kalmışız öle köy gibi bi yerde Normal zamanda alırdı. Anlamıyorum aileme sürtüşüyor istiyor ki onlar alsın Neden böyle düşünür bi insan halaaa anlamış değilim onlar anam banam taaa nerden gelmişler en fazla 1 hafta kalıp gidecekler yaptığına bakar mısınız Neyse ailem artık çıktılar yürüye yürüye bir yerlerden ihtiyaçları alıp geldiler Ben ama öle utandım kii belli etmemeye çalışıyorum o kadar ama ne mümkün Sonra bizim dang.lakı bir lokantada görüyorlar sofrasını donatmış yiyor...görüverince basılmış gibi bi toparlanmış hemen lahmacunlar falan pakette geldi bu eve Ben de nasıl seviniyorumm
Hah şöyle işte ya böyle olacaksın işte dedim ‘’ al şunları al’’ dedi tersledi beni .Sonra annem dayanamadı da bana söyledi bastık bunu lokantada böyle donatmış akşam vakti karnını doyuruyodu diye Beynimden kara sular indi tani bela çıkaracak halim mi var sezeryanlıyım. İçim eridi yandı sinirden kavruldum sıktım dişimi Allah dedim oturdum. Annemler ‘’ Ağırlık veriyoruz sarı abi biz buna’’ dediler ve yarınki günü toparlanıp gittiler. Bu beni bir kere daha üzdü erkenden gitmelerine çok üzülmüştüm.Bir şeyde yapamadım ne kocama laf geçire biliyordum ne de annemlerin gönlünü alabiliyordum.İçin için ağladım. sonra ilerleyen yıllarda çeşit çeşit kadınların mesajlarını telefonunda yakaladım çok hemde. Yatmadı eminim bu klavye zamparası .Bundan besleniyor adeta. Ahlaksız çünkü.Evlilik olgunluğu ve sadakati de yok malesef Adi bir karakter yani. Sonra Benim devlete tayinim çıktı çocuklarımı kalkan olarak kullandı göstermem memleketime kaçırırım alamazsın bir daha yüzlerini göremezsin vs dedi göndermedi kaldım elim böğrümde... Şimdi büyüdüler çocuklar.
Artık külleri alevlendirip tekmeyi basasım var ama cesaretim ve maddiyatım sıfır! Napayım kızlar akıl verin bakim bana ama şunu da söyliyim ki bu adam benden boşanınca benden daha zengin ve mutlu olursa ben kahrolurum. Şimdi yurt dışı ile iş yapmak için ( ithalat ihracat) adım attı. O bolluk içinde olur da ben de nir 1+1 evde duvarları seyredersem bu hayata kahrederim. Katlanmak deseniz karaktersizliklerine katlanılanıyor da .Daha yeni alt kata bir dul taşınmış balkon akıyor diye kapıya geldi ben de benimkini tembihledim kötü kadın diyorlar bunun hakkında sakın sen gitme birlikte gider bakarız veya ben giderim dedim . Bu ben evde yokken koşa koşa gitmiş güya bakacak damlayan yere ! Aranıyor resmen işte Bu daha önceki gün oldu düşünün yani... çekilecek gibi değill!
Bırakmak boşanmak istiyorum ama ben sefil o zengin olursa çok gücüme gider.Bana çok sıkıntı çektirdi çünkü. Aikeme bu yaştan sonra asla gitmem.Zaten iki aile bir evde yaşıyorlar.Kendime iş bulurum ama bulunduğum ilde değil. Çocuğumun işi burda onu da öyle bırakıp gitmek de istemiyorum Of napayım
Napardınız siz olsaydınız

Ablacım ne parası pulu allah aşkına. Bu adam bu yaştan sonra zengin olabilir mi sence? Öyle bir karakter var mı? 2 gün iş yapar 3. Gün sıkılır. Sanane artık bunun parasından senin huzurun olsun ya. Çok aklın kalacaksa boşanma ne diyim ama söylediğin mantıklı değil.
Bir de hala bu adamı kıskanıp alt kattaki kadına etiket yapıştırıp kocanı göndermemen ne ya. Bırak ne hali varsa görsün.
İnsanları hemen dul diye etiketleyebildiğin için mi boşanmak bu kadar zor geliyor? 23 sene ya, adamın parası senin gençliğini geri getirir mi? Dul ve kötü kadın kelimelerini aynı
Kimse kaybolan yılları geri vermiyor maalesef 23 yıl geçmiş iki çocuk sığdırmışsınız başından belliymiş keşke kendinizde o gücü bulapda daha gençken ayrılsaydınız 1000 tane nedeniniz varmış ayrılmak için şimdi zengin olması neyi kurtaracak bu kadar şeyi yaşadıktan sonra onurun gururun yerle bir adamın gözü dışarda bekleyeceğiniz kadar beklemişsiniz zengin olmasını bekleyip iyi bir nafaka alabilirsin
iş işten geçmiş diyorsun yani 😞

Onu da düşünmüştüm aslında en azından yasal hakkım durur diye Bilemiyorum ki insan karanlık bir odada gibi oluyor kendi ile ilgili kararlar alması gerektiğinde

belki 20 sene sonra öldüğünde hak edeceğin yasal hak yerine, boşandığında anında alacağın tazminat, nafaka vs ile sen kendi hayatını mis gibi kurarsın.

Çoğu zaman maddi artılarının boşanmaığım için daha fazla olduğunu gördüm kızım paralı lisede okudu ve paralı ümiversiteye gitti oğluma bir çok hocadan özelders tuttu vs vs boşansam bunları yapamazdım :KK43: çocuklarım için işte bu demek birazda

Evinizde hUzur, mutluluk yokmuş ki. Kızım üniversiteyi kazanamadı diye bana hakaret etti yazmışsınız. Böyle bir ortamda yaşayacağına kızınız sizinle olsaydı belki kazanırdı da üniversiteyi. Bunları kendinizi avutmak için yazmışsınız. Okumak isteyen çocuk zaten bir şekilde okuyor, devlet okuluna giderdi yine okurdu. Okumaya niyeti yoktuysa zaten siz istediğiniz parayı dökün yine de okumaz. Daha fazla bahanelerin arkasına saklanmayın niyetiniz boşanmaksa resmiyete dökün bu durumu, hayatınızı heba etmişsiniz yeterince

Burada mide bulandırıcı bir adam anlatmışsınız ama yok aldatamaz fırsat bulamıyor diyorsunuz da siz iki çocuk yapmışsınız adamdan. Şimdi parayı da bulacak diyorsunuz, gerçi parasız da yapan yapar da ne bahaneniz kalacak ayrılmamak için?
Siz de pek normale benzemiyorsunuz gerçi.
Ayrılın tazminat koparmaya bakın madem mühim olan para.

Benim çocuklar büyük hanımlar. Bu günleri görmek için ben de epey sabrettim tam 23 yıl! Evet şimdi oğlum işe girdi aynı zamanda okuyor. Kızım üniversite 1. Sınıfta.
Sadede geleyim Yani kocama :KK43: Kendisi tam bir sinsidir. Gözü dışarıda birini bulamadı yani aldatmayı çok istedi ama bulamıyor çok çirkin yani aşırı tipsiz. Aşırı kısa göbekli kapkara Allahın gücüne gitmesin de.Bakın bunlar yetmiyormuş gibi bir de kaba pasaklı aşırı pis ve sivri dilli sürekli beni aşağılayan yaptığımın tam tersini söyleyen biri. Mesela yemek yapmıyorsun ( her gün evimin 2-3 çeşit yemeğini yaparım )güzel olmamış der bahane bulur.... Bizimki de komkleksinden sürekli aşağılar.. Gerçekten böyle ama !
Çok terbiyesizce davranışlar gördüm ondan örneğin Ben lohusayfım annem babam en az 500 km yoldan gelmişler bizde kalıyorlar eve hiç bir şey almıyor ekmek bile almıyor O kadar utanıyorum ki ameliyatlıydım çıkıp alacağım ama yürüyemiyorum bile belli etmemeye çalışıyorum imkansız adam en geçç saatte tok geliyor suratı iki karış nedense! ev tam takır eli bomboş gelmiş! Evimiz de tenha yerde evler birbirinden uzak market bakkal bile yok kalmışız öle köy gibi bi yerde Normal zamanda alırdı. Anlamıyorum aileme sürtüşüyor istiyor ki onlar alsın Neden böyle düşünür bi insan halaaa anlamış değilim onlar anam banam taaa nerden gelmişler en fazla 1 hafta kalıp gidecekler yaptığına bakar mısınız Neyse ailem artık çıktılar yürüye yürüye bir yerlerden ihtiyaçları alıp geldiler Ben ama öle utandım kii belli etmemeye çalışıyorum o kadar ama ne mümkün Sonra bizim dang.lakı bir lokantada görüyorlar sofrasını donatmış yiyor...görüverince basılmış gibi bi toparlanmış hemen lahmacunlar falan pakette geldi bu eve Ben de nasıl seviniyorumm
Hah şöyle işte ya böyle olacaksın işte dedim ‘’ al şunları al’’ dedi tersledi beni .Sonra annem dayanamadı da bana söyledi bastık bunu lokantada böyle donatmış akşam vakti karnını doyuruyodu diye Beynimden kara sular indi tani bela çıkaracak halim mi var sezeryanlıyım. İçim eridi yandı sinirden kavruldum sıktım dişimi Allah dedim oturdum. Annemler ‘’ Ağırlık veriyoruz sarı abi biz buna’’ dediler ve yarınki günü toparlanıp gittiler. Bu beni bir kere daha üzdü erkenden gitmelerine çok üzülmüştüm.Bir şeyde yapamadım ne kocama laf geçire biliyordum ne de annemlerin gönlünü alabiliyordum.İçin için ağladım. sonra ilerleyen yıllarda çeşit çeşit kadınların mesajlarını telefonunda yakaladım çok hemde. Yatmadı eminim bu klavye zamparası .Bundan besleniyor adeta. Ahlaksız çünkü.Evlilik olgunluğu ve sadakati de yok malesef Adi bir karakter yani. Sonra Benim devlete tayinim çıktı çocuklarımı kalkan olarak kullandı göstermem memleketime kaçırırım alamazsın bir daha yüzlerini göremezsin vs dedi göndermedi kaldım elim böğrümde... Şimdi büyüdüler çocuklar.
Artık külleri alevlendirip tekmeyi basasım var ama cesaretim ve maddiyatım sıfır! Napayım kızlar akıl verin bakim bana ama şunu da söyliyim ki bu adam benden boşanınca benden daha zengin ve mutlu olursa ben kahrolurum. Şimdi yurt dışı ile iş yapmak için ( ithalat ihracat) adım attı. O bolluk içinde olur da ben de nir 1+1 evde duvarları seyredersem bu hayata kahrederim. Katlanmak deseniz karaktersizliklerine katlanılanıyor da .Daha yeni alt kata bir dul taşınmış balkon akıyor diye kapıya geldi ben de benimkini tembihledim kötü kadın diyorlar bunun hakkında sakın sen gitme birlikte gider bakarız veya ben giderim dedim . Bu ben evde yokken koşa koşa gitmiş güya bakacak damlayan yere ! Aranıyor resmen işte Bu daha önceki gün oldu düşünün yani... çekilecek gibi değill!
Bırakmak boşanmak istiyorum ama ben sefil o zengin olursa çok gücüme gider.Bana çok sıkıntı çektirdi çünkü. Aikeme bu yaştan sonra asla gitmem.Zaten iki aile bir evde yaşıyorlar.Kendime iş bulurum ama bulunduğum ilde değil. Çocuğumun işi burda onu da öyle bırakıp gitmek de istemiyorum Of napayım
Nasil ya dul bir kadina iftira mi attiniz?

Öncelikle dul kadın, kötü kadın tabirleriniz çok çirkin. Kaç yaşındasınız? Çalışıp ayaklarınızın üzerinde durabilir misiniz veya aileden sizi geçindirecek maaş/miras var mı? Bunların en az birine evet diyorsanız boşanın, yoksa 23 yıl çekmişsiniz zaten yaşlanınca hali kalmaz diyip boşanmayın. Buradan boşan demek kolay ama sadece nafakayla geçinmek kolay değil.

Evinizde hUzur, mutluluk yokmuş ki. Kızım üniversiteyi kazanamadı diye bana hakaret etti yazmışsınız. Böyle bir ortamda yaşayacağına kızınız sizinle olsaydı belki kazanırdı da üniversiteyi. Bunları kendinizi avutmak için yazmışsınız. Okumak isteyen çocuk zaten bir şekilde okuyor, devlet okuluna giderdi yine okurdu. Okumaya niyeti yoktuysa zaten siz istediğiniz parayı dökün yine de okumaz. Daha fazla bahanelerin arkasına saklanmayın niyetiniz boşanmaksa resmiyete dökün bu durumu, hayatınızı heba etmişsiniz yeterince
Teşekkür ederim öncelikle
Kızım sayısaldan hazırlandı Tıp hariç her yer tuttu gerçekten Tıbbı kazanamadı diye kocam olay çıkardı. Ben de dilden öğretmenlik tercih etsin dediğim için oçhıncı bana döndü. Aslında çıcuk kazandı ama oralara yollamadı ben dil diye tutturdum iş garantili diye İşte olaylar büyüdü polislik olduk bu yüzden hakaretten şikayetçi oldum uzaklaştırma falan aldı.Bunu da gurur meselesi yapıyor her seferinde yüzüme vuruyor. Neyse kızım dili kazandı Okuyor şimdi Kendisi sanki yazdırmış gibi yapmaya başladı şimdi . Anlamıyorum ben bu adamı tutarsız , hiçç olgunluk yok... uzun nizim mesele böyle lahana gini açtıkça çoğalıyor

Nasil ya dul bir kadina iftira mi attiniz?
Saçmalamayın lütfen okuyup
Kocan evlat olsa sevilmez cinsten..
Öyle bir tipi birilerinin yavrum diye seviyor olabilme ihtimali bile insanı yavrusundan soğutur. Tüm bu leşliklerine çocuklarında şahit olmuştur muhtemelen eğer oğlun da destek verirse onla ayrı eve çıkın ve boşanın bu hanzodan. Ayrıca sizle ayrıldıktan sonra dünyanın en zengini olsa ne yazar öyle bir tipin zengin olduktan sonra al karıcım bu bankanın anahtarı bu da yeni villan diyeceğini mi sanıyorsunuz? İlk işi sizi kapı dışarı etmek olur!
😞 Evet bana göstermez zaten de Belki dedim çocuklarıma ev falan alır ne bilim işte umut dünyası

Saçmalamayın lütfen okuyup
Kuzum siz yazmissiniz ,okuyan soka girdi "dul kadin geldi kotu kadin diyorlar bunun hakkinda" diye tembihlemissiniz ? bir kadin (ozellikle de bosanmis kadin) hakkinda konusmayin ,insanlarin hassasiyetleri var

Acikcasi kocasina guvenmeyip kadinlarlardan uzak tutacagim diye millete laf soylemek cok cirkin

tipik fays buk amcası.
en kızdığım nokta atanmış olup gitmemen.
madem sevgin vs yok sabret. parayı bulsun, boşan nafakaya bağlan mis gibi.

Daha yeni alt kata bir dul taşınmış balkon akıyor diye kapıya geldi ben de benimkini tembihledim kötü kadın diyorlar
Şuna yorum yapıp çıkacağım.
Pardon ama dul kadınlar kötü mü oluyor?
Öyleyse sizde boşanmış kadın olacaksınız, sizin mantığınıza göre sizde kötü kadın olacaksınız. Yapmayın, insanların arkasından kötü kadın demeyin. Gün gelir size de aynı cümleleri kurarlar kaldıramazsınız.
Biraz haddinizi bilseniz keşke, kadınların kötü olup olmadığına karar veren mercii siz misiniz?

Konuya yorumum; boşanmayacağınız o kadar belli ki, yorum yapmaya gerek bile yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X