25.kare bilinç altına gizli mesaj yerleştirme.lütfen okuu!!

bu konu hakkında önceden baya bi okumuştum,gerçekten çok akıllıca ama tehlikeli birşey
bir kaç örnek de ben paylaşayım

çizgi filmden bir sahne!!

kızın önünde durduğu adam en başta hiç farkedilmiyor ama dikkatlice bakınca görüyoruz,ne halt yediği de malum

yine bardakta sex yazısı

Son düzenleme:
ohaoldumsmile resmen böle oldum yanı
vay anasını sayın seyirciler diyorum

teşkkur ederim paylaşım için

Evet arkadaşlar böyle birşey var malesef.Pazarlama dersinde bu konuyu görmüştük.aynı resımlerı ve daha fazlasını bızede gösterdiler.Özellikle 25.kare tekniğini çok kullanıyorlar.Mc donalds ve Coca cola bunu sinema salounlarında uygulamış test etmiş.fakat halkın tepkısını cektiği için yasaklanmış.25.kare tekniği şuan işin yasak.AMA ürünlerin resimlerinde cinsellikle ilgili objeleri firmalar rahatca kullanabiliyor.Ve bu yöntemin tüketicileri etkileyerek satışları arttırdığı da bir gerçek

Güzel bi konuya değinmişsin.
Bende bi ara baya inceledim bu konuyu çok ilginç gerçekten
Daha neler ver kim bilir :bbo:

hiç fark etmemiştim bugüne kadar. firmaların amacı ne yaa. ben bilmeden alıyorum mesela böyle şeyleri. bilmiyorumkismile

yasemin şok pdum resmen ve netten arastırdım bu konuyu bu ne ya allah onları bildiği gibi yapsın hele su coca coladaki buzların içindeki görüntü resmen midemi bulandırdı offfff yatayım bari uykumu kaçırdı bu konu hayli
ama inan böle bişeyi paylaştıgın için cok tesekkür ederim canım

sıkılmadan baştan sona okudum zaten az miktarda bilgi sahibi olduğum bir meseleydi
bu ve benzeri tekniklerle insanlara suç işlettikleri, kendine zarar verdirttikleri ve en çok da ideolojik baskı uygulandığını duymuştum zaten.

mesela her yıl farklı şarkılar moda oluyo, gündemik durumlara göre insanlar gizlice yönlendiriliyor... ANLAYANA...

resimlere inanmıyorum ben, çünkü bu resimler nette yıllardır dolaşıyor ama bu resimlerin reklam olarak kullanıldığı zamanlar çok eski olduğundan(ve çoğu hatırlayamadığımız resimler olduğundan) bunu karşılaştırmamız mümkün değil.Yani bu gördüğümüz resimlerde fotoshop denilen tekniğin kullanılması gayet mümkün.Ama film için diyeceğim şudur ki zaten bizzihati konuyu buraya çekmek istemişlerdir ve bunu kendi filmlerinde uygulayıp akabinde medyaya duyurarak yapmışlardır.(bir olasılık olarak)

Fakat bu gizli reklam olayı gerçektir, hatta bir telkin sitesi dahi var bu konuda doğa sesleri ile kişileri psikolojik sorunlarını çözmeleri için telkin ediyorlar.bunu kötü amaçlı da kullanmak mümkün.hayatın her aşamasında bunu görebiliriz.misal bugün dikkatimi çeken bir mutfak robotu reklamında kadın mutfak robotu ile kısa sürede hazırladığı yemeği fırına koyar ve oradan çıkarıp sofraya alır.

sofrada 4-5 erkek vardır ve afiyetle yemeği yerler.erkek egemen düşünceyi nasıl da desteklediğini farkediyorsunuzdur umarım.bundan 5-6 yıl evvel bir pazarlama kitabında 1950'li yıllarda yapılmış bir araştırmadan söz ediliyor.denekler dilbilgisi sınavına alındıkları sanı ile bir labarotuar ortamına alınıyor ve anlatım bozukluğu içeren cümleleri düzeltmeleri isteniyor.burada hakim kelimeler gri,buruşuk,yorgun gibi yaşlılığı yansıtan kelimeler.ve denekler ortamdan ayrılıyor.labaratuar ortamına giriş/çıkışlarında görüntüleri alınan deneklerin gayet dinç olarak girerken çıkışlarında tıpkı yaşlı insanlar iki çıktığı gözlemleniyor.bu test kelimelerin insan üzerinde etkilerini araştırmak için yağılmış.

Asıl aklıma düşen ise şu olmuştur; o yıllarda ne için böyle bir araştırma yapma gereği duyulmuştur? peki yıl 2000'lere geldiğinde bu araştırma sizce ne kadar ilerlemiştir?

Günlük hayatımızda kullandığımız birçok aracın esasen çok önceleri keşfedildiğini sivil halka neredeyse 10 yıl sonra arzedildiğini de biliyoruz? Şu anki teknolojik cihazların neler olduğunu ancak bize sunulduğu zaman öğrenebiliriz.Peki yeterince kafanız karıştıysa bir soru sorarak bitirmek istiyorum: sizce sansasyonel bilgilere tam zamanında mı erişiyoruz yoksa onların artık yürürlükten kaltığı zaman mı duyuruyorlar bize?

şüphecilik konusunda descartes'den geri kalmayalım bence

Yani ayıp olucak belki ama yuuuuuhhh demekten kendimi alıkoyamıyoruumm..
Bu kadar mı olur yaaa bu kadar mı körüüüzz bilmiyorumkismile

Baştan sona okudum ve şimdi The Fight Club'ı indiriyorum
o saniyelere dikkatle bakıcaaamm ..
Dicek hiçbişey bulamıyoruumm :umursamaz:

Teşekkürler bizi bilgilendirdiğin için..

Çok iyi felsefe yapıyorsun canımm ..
Herşeyden şüphe doğuran Descartes yolumuza ışık tutmalı bence de ..
yazdıkların çok mantıklı

:)) felsefe yapmak için yazmamıştım aslında düşüncelerim zamanla bu şekile gelişti ha ne kadar doğru bilemem.Ama şimdi telefon ayarlarımı bir türlü indiremiyorum telf.na o konuda yardımları dokunmuyorkaydirigubbakcemile2

Bu yöntemlerin hepsi kötü amaçlı kullanılmıyor hanımlar. Sigara bırakmak için gittiğim bir merkezde de uygulandı ve 45 dk. sonra sigaradan kurtuldum :)) Yine de T.V. izlemeyen birisi olarak gayet şanslıyım. Ayrıca nette subliminal mesaj olarak arama yaptığınızda sosyallik artırıcı ( asosyal kişiler için) kendine güven, zayıflama vs. üzerine hazır ya da sizin hazırlayabileceğiniz mesajlar bulunuyor. Bazıları bilgisayar ekranınızda görünüp kaybolan yazılar şelinde. Bir kısmı da müzikler şeklinde. Ney ve new age olanlarını bulmuştum. Ara sıra kullanıyorum. Bir bayan ağabeyi tarafından sürekli hırpalanan küçük kızının kendini savunması için yapmıştı. Üstelik çizgi film izlerlerken. 1 hafta sonra ezik kızı özgüvenini kazanmış ve ağabeyine karşı kendini savunmaya başlamıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…