25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Eleyna_Eleyna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2012
141
117
Olayın görünen, yansıyan kısmına değil de temeline bakacak olursak, çocukken erkek hegomanyasını çocuğa aşılayan yine bizler değilmiyiz…. Çocuğa küfür öğreten, küfür edince hoşuna gidip gülen hatta bunu marifet sayan, kendi alkol alırken bir yudumda çocuğa veren ve bundan hoşnut olan sayın anneler , babalar, !! diğer açıdan izledikleri çocuk programlarına bakılacak olursa hep kırdılı dövdülü, savaşlı, abuk sabuk çizgi filimlerle büyüyorlar… televizyon da ne izlerse izlesin aman yaramazlık yapmasınlar da ben dedikodumu yapayım gezmeye gideyim diyen anneler???

çocukken bazı değerleri (dini, manevi) aşılamdıysan o çocuktan ne beklenir…

kız çocuklarını daha küçük yaşta makyajla , süsle püsle el bebek gül bebek televizyonda sihir dizileri ile büyüten sayın anneler... bu şekilde büyüyen bir kız çocuğundan nasıl bir ev hanımı nasıl bir anne beklenir….
başınıza gelince neden isyan ediyorsunuz !!

Şiddeti asla desteklemiyorum… ancak etki tepki meselesidir… durduk yere nasıl sevgi saygı olmuyorsa şiddet te olmaz…. Şiddeti tetikleyen sebepleri bulup çıkarmalı…

Evde karısına şiddet uygulayan bir erkek, dışarda başka bir kadınla beraberken neden o meçhul kadın bundan zevk duyar ?? Neden evli olduğunu bildiği halde ilişkiye devam eder
Hangi anne baba kitap alıp okuyor da çocuğa bu alışkanlığı aşılıyor…!!!

Şu anda bile televizyonda aile yapımıza ters gelen diziler var.. neden bunlara müdahale etmiyorsunuz sayın bayanlar.. dizi seyrederken karekterleri desteklerken iyide, aynısı ... neden karını boşa beni al der... kendi kadın karşısında ki de kadın !! neden bazı olaylara sebep oluyor bile bile..

“ al işte… kadına şidettin kaynağı, yine kadın..”

Neden evli erkeklerle beraber oluyorsunuz ismi aşk olunca namuslu mu oluyor? Bence kadına yapılan şiddettin temelinde … yine kadın yatıyor….
Ve bu olayı yine kadınlar kendi duruşları ile, kendi varlığı ile kendi yetiştirdiği çocukları ile yok edebilir….
Diğer açıdan bazen yolda öyle abuk sabuk giyinmiş her yeri ortada, ağzında sakız sallana sallana yürüyen bayanlar var ki gel beni taciz et diye bağrıyorlar.. kendimden utanıyorum !!!
Kendi kendimize yarattığımız bir PARADOKS var ortada.. . Bu yüzden şiddet uygulanıyor diye boş şikayet etmeyelim de gereken eğitimi vermeye çalışalım....

X