25 Şubat - 21 Mart 2021 Venüs Balık Burcunda - Burçlara Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
e35fa374ddaafbe6890160a345732819e7fd0159.gifvİdealist ve romantik aşklara hazır mıyız?

Bugün itibari ile Venüs yücelimde olduğu balık burcuna geçiş yapıyor ve 21 Mart’a kadar da bu burçta seyahat edecek. Venüs balık burcunda güzellik, rahatlık, keyif, zevkler ve estetik gibi özelliklerini rahatlıkla sergileyebildiği ve mutlu olduğu bir konumdadır.

Venüs balıktayken aşk ve ilişkilere yönelim şu şekilde olacaktır:

▪ İdealist
▪ Yumuşak ve hassas
▪ Duygusal
▪ Kabullenici
▪ Karşılıksız sevgi
▪ Romantik
▪ Karşısındakini ve ilişkiyi gözünde fazla idealize eden
▪ Karşısındaki kişiye ve ilişkiye gerçekçi bakamamaktan kaynaklı hayal kırıklığına açık
▪ Fedakâr
▪ Platonik aşklar
▪ Aşkta gözü kör
▪ Kafa karışıklıkları
▪ Kurtarılmayı bekleyen bir kurban rolü gibi özetleyebiliriz.

Balığın çift karakterli ve değişken bir burç olmasından dolayı kolayca iki kişi arasında kalabiliriz ya da ilişkiyle alakalı karar vermekte güçlük çekebiliriz.

Çift karakterli oluşu aynı zamanda çifte şans olarak da nitelendirilebilir. Çünkü Venüs küçük paralar ve şans gezegenidir aynı zamanda.

Bu süreçte sanatsal ifadeler daha romantik ve duygusal etkiler taşıyabilir. Aynı zamanda ilham, yaratıcılık ve hayal gücü için de aradığımız enerjiyi kolaylıkla bulabiliriz.

İnsanlara yardım etme, yardım kuruluşlarında görev alma, muhtaç durumda olanların elinden tutma gibi faaliyetlerle Venüs balık sürecini olumlu anlamda çalıştırabiliriz.

Su elementi burçlarda (yengeç, akrep, balık) gezegen yerleşimleri ve önemli noktaları olanlar bu dönemden olumlu anlamda faydalanabilirler.

Özellikle de balık ve yükselen akreplerin aşk ve finansal alanda desteklendiği bir dönem diyebiliriz.Ece Ayan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
8a7a1d34a8a4562faf0aa9ede013bb145f1aac65.gifv


Aşkın, sevginin gezegeni Venüs 25 Şubat’ta
yüceldiği balık burcuna geçiyor ve 21 Mart’a kadar da burada ilerleyecek.

İkili ilişkilerde karşılık beklemeden seveceğimiz, oldukça fedakar bir döneme giriyoruz.

İlişkilerimizde idealist olabilir, gerçekleri görmek istemeyebiliriz. Tam olarak aşkta, gözümüzün kör olacağı bir dönem yaşayabiliriz. Fazla beklentiye girmek sonrasında bizi üzebilir.

Derin ve yoğun ilişkiler kurmak isteyebiliriz. İlişkilerde bu yüzden hassas, alıngan durumlar yaşayabiliriz.

İlişkilerde kafamız çok karışabilir. Bir şeyler oluyor ama ne olduğunu bile anlamlandıramayabiliriz. Olaylarda çok verici olurken de aynı şekilde tepki görememek bizi biraz zorlayabilir. Bu yüzden bu dönemde özellikle ilişkilerde sınır çizmek bize yardımcı olabilir.

Tabi bu dönemde, sevgimizi gizlemek, platonik olmakta isteyebiliriz.

Finansal konularda belirsizliklerin, değişkenliklerin de olacağı bir dönem. Finansal anlamda kararsız kalabileceğimiz durumlar yasayabiliriz.

Son olarak da kendimize değer vermeyi unutmayalım
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
25 Şubat’ta Venüs Balık burcuna geçiyor ve 21 Mart’a kadar bu burçta.Bu geçiş en çok ilişkilerimizi etkileyecektir.İlişkilerin rengi değişiyor; daha romantik, sezgisel,yumuşak,ayaklarınızı yerden kesecek ilişkilerin zamanı başlıyor. Balıkta burcundaki aşk tanrıçası ile aşkımızı her şeyi kucaklamaya ve affetmeye çalışıyoruz. Daha kolay baştan çıkarıcıyız. Aşkın atmosferini tamamen değiştirirken uzun süredir ilişkilerinde sorun olanlarda sevgi kavramını tekrar masaya yatırarak kopuşların tetiklenmesini sağlarken,bazılarının ise ilişkilerine can suyu olabilir.Ani öfke patlamaları olanlarda ise daha keskin kararlarda karşılaşabiliriz.


Evrim Seda
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
Yaratılanı severim, Yaratandan ötürü"Yunus Emre...

25 Şubat itibariyle Venüs Balık dönemi başlıyor... Venüs 'den Neptün'e bir yolculuktur ademoğlunun karmik serüveni.. dünyevi hazdan birlik bilincine ulaşma ve hiç olma.. bütün tasavvuf öğretilerinin özüdür aslında işte gökyüzünün ikinci iyicili Venüs Balık burcunda sevgi, estetik, bolluk,cömertlik,sanat, ilham, yaratıcılık, görsellik konularında yücelir. Sevgi,sevdikleri alışkanlıkları konusunda idalist bakış açısının kendi kendisini kandırmaması sınavıdır.Venüs Balık transiti Güneş,Ay, yükselen, Merkür, Venüs,Mars , kuzey & güney ay düğümü Balık burcunda olanların hayatlarına güzel dokunuşlar getirebilir, Yengeç ve Akrepler içinde destekleyen açıları olacaktır....

Basak,Balık,Yay ve İkizler için birazcık parasal, estetik,ask konularında temkinli olmaları gereken bir dönem.22Mart Venüs Koç burcunda ates burçları hazır olun:))Ebru Tek
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
5a413831508177cc3519c33ec7188c1d83f31073.jpg

Canım Venüs Balık'a geçti ve 26 Şubat - 21 Mart arasında Balık seyrini sürdürecek. 🐠 Balık'ın haritanızda yönettiği evlere bolluk, bereket gelecek. 😍

Venüs Balık enerjisini doğru çalıştırmak için daha çok affedici olmak, merhamet göstermek, ilahi sevgiye sığınmak gerekir. Burası beşeri sevginin ilahi sevgiye dönüştüğü, yaratılanı yaradandan ötürü sevmenin altını çizen bir enerjidir. En çok da kendini affetme üzerine çalışabilirsiniz. Gölge yönünü çalıştırmak ise kurban psikolojisi yaratacaktır. Platonik aşklar veya bağımlılık enerjisi arkada çalışabileceği için, mutluluğu baltalayabilir. Aman diyeyim!

Yükselen Akreplere ve Boğalara
aşk gelebilir.
Yükselen Kova ve Aslanlar, para konularında şansı yakalayabilir.
Yükselen Yay ve İkizler aile ve mesleki konularda,
Yükselen Koç ve Terazi fiziksel ve ruhsal sağlık konularında şifalanma,
Yükselen Yengeç ve Oğlaklara beklediğiniz eğitimlere katılma şansı yakalamak, sınavda başarı elde etmek gibi kafa açıcı konularda,
Yükselen Balık ve Başaklara ise ben- biz hattında önemli aşkları hayatınıza getirebilir ya da olan ilişkiler evliliğe gidebilir. Kendinizi kurban hissettiğiniz, sizi ilahi ışıktan alıkoyan ilişkilerden uzaklaşma ihtiyacı da hissedebilirsiniz.

Venüs'ün Fomalhaut etkisinde olduğu bugün ve yarın tüm dilekleriniz için yaradana sığınabilirsiniz. Bütünün hayrına olsun! 🙏Sevgiyle 💓
Karma Astrolog Gizem Sak
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
Çok şükür Venüs Balık dönemi başladı. Şükür diyorum çünkü Kova dönemi baya bir largedı. Şimdi romantik aşkların, gerçekten temas edebilmenin, ‘aşkın’ aşk hallerinin zamanındayız. Tabii ki samimiyet, içtenlik, merhamet, tölere edebilmek, uyumlananilmek, akışla ilerlemek mümkünken; kurban/kurtacı rollerine biraz dikkat etmek gerek... Özellikle Akrep, Yengeç, Balık, Boğa ve Oğlaklar güzel etki altındalar. 13 Mart Balık Yeniayı’nı beklesinler. Ancak şunu da söylemek de fayda görüyorum; bu dönem başlayan ilişkilerde bir şeyleri çok da fazla görmezden gelmeyin. 9 Mart civarı özellikle çoğu ilişkide yol ayrımları, aldatmalar, aldanmalar olabilir. Venüs düğümlerle kare yapıp Neptün ile kavuşacak sonuçta. Stockholm Sendromları’na dikkat derim.


Begumtells
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
balık love (2).jpg

25 Şubat akşamı Venüs, Balık Burcu’na giriş yapacak. Venüs, Boğa ve Terazi burcunun yönetici gezegenidir ama Venüs, Balık Burcu’nda yücelir. Dolayısıyla Venüs’ün temsil ettiği konularda hepimiz için güzel bir dönem başlamak üzere.
Peki, Venüs deyince aklımıza ne gelir? Aşk gelir, aşk! Ayrıca ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, finansal konular, gayrimenkul ve estetik – sanat konuları da Venüs sembolizminin içeriğini oluşturur.
Demek ki ilişkiler adına güzel bir döngü başlamak üzere. Yeni aşklara yelken açmak, evlenmek ya da ortaklıklı iş konuları için güzel bir dönem. Ayrıca mülk almak, taşınmak, evde tadilat yaptırmak için de en doğru zamanlar.
Estetik müdahaleler, cilt bakımları ve dış görünüşte değişiklikler yapmak için de doğru bir zaman başlıyor.
Peki, bu genel etkinin haricinde, sizin özelinizde ek olarak ne gibi etkiler sizi bekliyor, merak ediyor musunuz? O zaman buyurun, yükselen burcunuza göre, haritanızda Balık burcuyla temsil edilen evinize giriş yapacak Venüs’ün etkilerini bir mercek altına yatıralım.

Yükselen Koç​


Özlem hissedeceksiniz.
Venüs sizin 12. Evinizde transitte olacak. 12. Ev biraz kontrol dışı konuları anlatır hayatımızda, ama Venüs iyicil bir gezegen.
Öncelikle bilinçaltınıza, korkularınıza, endişelerinize iyi gelecek, sizi şifalandıracak.
Gizli düşmanlarınızla uyum aradığınız, problem yaşamak istemediğiniz bir dönem olacaktır.
Fakat Venüs 12. Ev transitleri platonik aşkları hortlatabilir, istemsizce bazı aşklara özlem duyabilir, biraz kendi kendinizi yiyebilirsiniz.


Yükselen Boğa​


Sürgünden dönen ümitleriniz var sizin…
Yönetici Gezegeniniz Venüs, 11. Evinize giriş yapacak.
Hayatınızı değişikliklerle yoluna koymak ve yeni yaşam hedeflerinizi hayata geçirmek için güzel fırsatlarla karşılaşıyor olacaksınız.
Sosyal çevre ilişkileriniz gayet hareketli. Arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçireceğiniz bir ay olacaktır. Aşk hayatınız da her an renklenebilir, gayet sosyal ve çapkın bir aydasınız. Aşk fırsatları var.
Kariyer çevrelerinde de dikkat çekiyorsunuz. Bazılarınızı kariyerinde çok güzel haberler bekliyor olabilir.


Yükselen İkizler​

Star ışığınız fazla mı geliyor?

Venüs kariyer evinize, 10. evinize güzel haberler getirmek üzere geliyor. Bir kere ay boyu kariyerinizle dikkat çekeceksiniz. Üstlerinizle ve kariyer çevreleriyle iletişiminiz gayet güzel. Bazılarınızın kariyerinde güzel gelişmeler olabilir.

Venüs’ün 10. Evinizde gerçekleştireceği transitle girdiğiniz her ortamda dikkat çekeceksiniz. Size bir popülerlik verecektir Venüs.

Ayrıca söz, nişan ya da evlilik gibi planlarınız varsa tam zamanıdır.

Yükselen Yengeç​


Hayata pembe gözlüklerle bakmayı özlemişsiniz.
9. evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak.
Öncelikle hayata bakış açınıza iyi gelecektir bu transit. İnanç konularını, yaşam felsefenizi, dünya görüşünüzü besleyecektir.
Eğitim konularınız varsa ya da mahkemelik bir gündeminiz, bu konularda güzel bir destek sunuyor size gökyüzü.
Yurt dışı bağlantılı gündemleriniz varsa ya da yurt dışı bağlantılı bir ticaret yapıyorsanız Venüs’ün desteğini göreceksiniz.


Yükselen Aslan​


Maddi bereketiniz göz dolduracak.
Finansal bir gösterge de olan Venüs, 8. Evinize, yani finans evinize çok iyi gelecek.
Gelir giderleriniz, banka ödemeleri, kredi kartları, krediler, vergiler, sigorta, tazminat, miras, bütün finansal konular dikkat çekiyor ve alacaklarınız için Venüs size bonkör davranıyor.
Aşk hayatınıza ve bilhassa da cinsel hayatınıza da iyi gelecektir Venüs’ün Balık transiti, söylemedi demeyin. :KK66:Yükselen Başak​


Canınız aşk mı çekiyor?
Her türlü ikili ilişkiyi anlatan 7. Evinizde, ilişki ve uyum gezegeni Venüs’ü ağırlıyor olacaksınız. Aşk yüzünüze her an gülebilir, sorunlu ilişkiler tatlıya bağlanabilir.
Evliliğinizde uyumlu zamanlar yaşayabilir ya da eşinizden güzel haberler alabilirsiniz.
Şayet ortaklıklı ticari süreçleriniz varsa, işlerinizin uyum içerisinde, tıkır tıkır işlemesi için güzel bir destek geliyor size.


Yükselen Terazi​


Kariyeriniz huzur veriyor nihayet.
Venüs’ü, kariyerinizi, iş ortamınızı ve sağlığınızı anlatan 6. Evinizde ağırlıyor olacaksınız.
Tabii ki iş ilişkilerinizi olumlu anlamda etkilerken, bilhassa ekip çalışmaları açısından son derece uyumlu bir ay olacak sizin için. İş arayanlar için sürpriz gelişmeler yaşanabilir.
Şayet kronik sağlık problemleriniz varsa Venüs size şifa vermek için yanı başınızda olacak.


Yükselen Akrep​


Aşka gönül vermenin tam zamanı.
Aşkın gezegeni Venüs, 5. Evinizde, yani aşk evinizde olacak. Bu ay sürpriz aşklara çekilebilir, hali hazırdaki ilişkinizi ise bir rayına oturtabilirsiniz.
Çocuklarımızı da anlatan 5. Evde Venüs, onlarla olan iletişiminizi güzelleştirirken, onlarla beraber yapılacak aktiviteleri daha da keyifli kılıyor.
İçinizde sanatın herhangi bir dalına yetenekli bir yükselen Akrep varsa, Venüs’ün yaratıcı enerjisiyle çok daha kreatif olacağınızı da eklemek isterim.


Yükselen Yay​

Evinizin, ailenizin içinde bir huzur var.

Sizlerin 4. Evinde transitte olacak Venüs, ailevi ilişkilerinizde daha uyumlu olmanıza yardımcı olacak. Aileyle yapılabilecek aktiviteler ön plana çıkacaktır.

Venüs finansal bir gösterge de olduğu için bir mülk gündemi ya da taşınma konularını da ön plana çıkarabilir. Ya da aileyle bir para pul gündeminiz olabilir.

Evinizi güzelleştirmek, yeni bir mobilya, eşya almak istiyorsanız da tam zamanı olduğunu söylemek isterim.


Yükselen Oğlak​


Herkese keyif veriyorsunuz!
3. evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak. Öncelikle iletişiminizle, tatlı, uyumlu yönlerinizle bu ay ön plandasınız. İlla ki uyum arayan bir yapıdasınız.
Kardeşlerle, yakın akrabalarla ya da çocukluk arkadaşlarınızla ortak planlarınız, gündemleriniz olabilir.
3. ev Venüs transitleri şanslı imzalar, sözleşmeler, ortaklıklı işler konularında da size güzel fırsatlar sunabilir.
Ayrıca kısa seyahatleri anlatan 3. evinizdeki bir Venüs transitini, kısa süreli tatil kaçamaklarıyla da değerlendirmenizi tavsiye ederim.


Yükselen Kova​


Para akışınız keyif verecek!
Finansal bir gösterge de olan Venüs, yine bütçenizi anlatan 2. Evinizde transitte olacak. Demek ki finansal konularda size çok güzel destekler sunacak.

Kiminizin eline sürpriz paralar geçerken, kiminiz de bir maddi gediğini kapatacak. Bu ay bazılarınıza güzel bir mülk haberi de gelebilir
İyicil Venüs’ün bazılarınıza kariyer anlamında da iyi geleceğini not düşmek isterim.


Yükselen Balık​


Popüler miyiz ne?
Yükseleninizden geçen Venüs elbette size bir güzellik, çekicilik, bir tatlılık veriyor bu ay. Lütfen albeninizin farkında olun. Venüs’ün size verdiği o güçlü manyetik enerji ile ilişkilerinizde çok güzel yol alabilirsiniz.
Ayrıca yükselenden geçerken dış görüntünüzde bir değişiklik yapmak için çok uygun bir zaman olduğunu söylemek isterim. Saç, baş, sakal, estetik müdahaleler iyi sonuç verecektir.
Sanırım bu transitin tek gölge yanı açılacak iştahınız olacaktır; aman dikkat!
Astrolog Uygur Gür
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
155519692_2860736934246806_1825434232568120173_n.jpg

Venüs Balık Burcu Transiti - (25 Şubat – 21 Mart 2021)

-“İyiyim desem yalan olur, kötüyüm desem inancıma dokunur.
En iyisi şükre vurayım dilimi, belki o zaman kalbim kurtulur.”

Venüs, Balık burcunda 25 Şubat ile 21 Mart 2021 tarihleri arasında transitini gerçekleştirecek.

Bu transit süresince aşkı, sevgiyi, arzuları, güzelliği, şehveti, uyumu, zevki, sanatı ve ilişkileri anlatan Venüs, sınırları ortadan kaldırmaya çalışan, “aşka aşık” olan, aradığı aşkın sınırsız ve herşeyi kapsayan olmasına bakan özelliklerini ortaya çıkartır.

Rüyalarda veya masallarda olabilen bir ilişkiyi isteyen, ruh eşini ya da ruh ikizini arayan, inandığı her şeyi sorgulatan ve görünenin ötesinde derin (ruhani) bir aşkın özlemini duyan, hayalperest, romantik, hassas, nazik, şefkatli, narin, iyi/yumuşak kalpli, empati kurabilen, ilham veren şiirsel bir tavırla yaklaşan, sanatkar, müziksever ve senfoniye karşı ilgi duyan yapısıyla birlikte;

Sevgisinde bağışlayıcı, derinden seven, çok fazla verici/fedakar ya da başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olarak kurtarma ihtiyacında “kurtarıcı” rolüne girebilen yapısını da gösterecektir.

Ayrıca, duygularını ruhen teslim ettiği için hayal ettiği ile gerçekte olan aşk/ilişki türü arasında yanılsamalar yaşaması ve fazla özveride bulunması sebebiyle hayal kırıklığı yaşamak, dramatik ve duygusal patlamalarda bulunmak, küsmek, mızmızlık yapmak, melankolik davranışlar göstermek, sürekli “beni özledin mi?” diye sormak ve de merhametli yapısı ile kişisel sınırlarını belirleyememekten dolayı başkaları tarafından manipüle edilmek, istismar edilmek gibi negatif özellikleri de ortaya çıkartacaktır.

Bunun dışında sezgiselliğimiz de artış, empati kurabilme, maneviyata, inanca ve dini değerlere yönelik düşkünlüğünü, tutuculuk (muhafazakarlık) göstermeyi, bir şeye ya da birisine tam anlamıyla güvenme ihtiyacımızı, iç sesimiz ile ilahi olanla bağlantımızı (Allah inancımızı) ve kadersel (kaderci düşünce tarzı) olduğunu hissettiğimiz durumlara yönelik tavrımızda da artış olacaktır.

12 – 15 Mart tarihleri arasında Venüs ile Neptün yaklaşık derecelerde kavuşum yaparak ilerleyecekler.

Çevremize ve ilişkilerimize “toz pembe gözlüklerle” bakacağımız için, ilişkilerimiz içerisinde olumlu düşünmeyi, “zorlukların üstesinden gelirim” gibi hissettirse de, başkaları tarafından manipüle edilmek, aldatılmak ve kandırılmak gibi negatif durumlarında ortaya çıkabileceğini gözden kaçırmamak gerekir.


Ortaklaşa yapılan işlere yönelme ya da partneri/ilişkinizi “gözünüzde fazla büyütme” gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Görünüşe aldanmayın ve aşırı pembe gözlüklerle bakmamaya çalışın çünkü bu transit geçtikten sonra ilişkiniz içerisinde yaşadığınız hayal kırıklıkları sizde kalben acı ve hüzün hissedebileceğiniz sonuçlara da sebebiyet verebilir.


Sanatsal, yaratıcı ve hayal gücü ile ilgili bir işiniz var ise, “ilham geldi” diyeceğiniz harika bir zamandır.

Bu zaman içerisinde yapılabilecek en güzel davranış muhtaç olanlara yardım etmek olmalıdır. Sokakta yaşayan kişilere ister yiyecek ister giyecek olsun yardımda bulunmak, sokak hayvanlarını beslemek ve şefkat göstermek, muhtaç ve ihtiyacı olan her canlıya yardım ederek ilgi göstermek, maneviyatınızda ve ruhsal enerjiniz de pozitif etki almayı sağlamlaştıracak.

Ayrıca dua etmek, namaz kılmak, meditasyon yapmak olumlu sonuçlar almanıza vesile olacak ve göreceğiniz rüyalarınıza da dikkat edin, gerçekleşme olasılığı yüksek olacaktır.


Selin Çeğilli
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.941
1.449
venus-balik-1.jpg

Venüs oğlaktı kova burcuydu derken ciddiyet, sorumluluk, ilişkiler konusunda şirket ortaklığı tadında tavır gösterme hali bizi sardı sarmaladı. Yumuşamaya, şefkate ve romantizme ihtiyacımız da epeyce arttı. Neyse ki bugün Venüs balık burcu seyriyle birlikte romantizm de hat sayfaya ulaşacak…

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Venüs balık burcunda yücelir kabullenmeyi, şefkati, koşulsuzca vermeyi, yardımsever olmayı, aşkı ve sevgiyi idealize etmeyi anlatır.

Haritasında Venüs’ü balık burcunda olanlar


Hayata karşı olabildiğince duyarlıdırlar. Sevgi dolu, merhametli ve hayalperesttirler. Aynı zamanda sanata, spritüal konular, ruhsal mevzulara karşı çok ilgili olurlar. Aşk ve sevgi gibi konuları idealize eder ve çok abartabilirler bu abartı bazen onların başına iş açabilir. Kutsal ve ilahi bir sevgi beklentileri vardır. Elbette bir kadının haritasında Venüs balık olması sevgiyi gösterme biçimiyken erkeğin haritasında ağırlıklı olarak hayatına almak istediği kadından beklentilerini içerecektir. Dolayısıyla bir Venüs balık erkeğine koşulsuzca vermeniz tüm kusurlarını görmezden gelmeniz gerekir. Şarkılar, şiirler, romantik dokunuşlar! yaşamın en derin sularında yüzerken boğulabilirler, incinir ve kurban rolüne girebilirler. Çok sıkıldığında daraldığında içine dönecek ruhsal olarak kendisini yoklayacak dolayısıyla kaçabilirler.

Gelelim 27 şubattan 22 Marta kadar sürecek olan Venüs balık burcundaki seyrinden nasıl etkileneceğimize…

Bu dönemde Güneşinde balık burcunda olması duygusal konuları idealize etmemize neden olabilir.

Kabullenici, anlayışlı, şefkat dolu, özellikle ikili ilişkilerimiz de hayalperest olabiliriz. Para nedir ki hocam? huzurum yoksa! gibi tavır takınabiliriz. İçe dönme, ruhsal bir tamamlanma arayışı, platonik aşklar, yorgunluk ve tembellik hali söz konusu olabilir.5- 10 Mart haftası​


Venüs güneş kavuşum açısı netleşmeye başlarken sevgi, sanat, güzellik ve barış dolu olma isteğimiz artabilir. Meditatif çalışmalar, reiki, kukai ve dua etmek için özel zamanları sevenlerin değerlendireceği bir kaç gün olacak.

Bu günlerde Uranyen prensipte Venüs’e eşlik eden Psychi ve Ophelia ruhsal olarak zorlayıcı durumlar yaratabilir. Aşkına karşılık bulamayan, hayatı dramatik yönleriyle algılayan pek çok kişi için psikolojik olarak zorlayıcı durumlar söz konusu olabilir. Dikkat çekmek ve vicdani etki bırakmak düşüncesiyle kendine zarar vermek isteyenler çıkabilir. Toplumsal bunalımın gözler önüne serildiği durumlara şahit olabiliriz.

10-17 mart haftası​

aşk idealize etme, ayakları yerden kesen romantik ilişkilerin başlaması söz konusu olabilir. Yönetici gezegen Jüpiter’in Junoya olumlu açıları da göz önünde bulundurulursa baharın habercisi aşklar kapımıza dayanmış gibi görünüyor. Elbette buradaki hayalciliği sınırda tutmak anlamlı ve faydalı olacaktır. Gizli ilişkiler, gerçekleri görememe, bireysel kimliğin erimesi, sınıfların ortadan kalması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumda olumsuz anlamda kendimizi adama, kurban olma haline varabilir.

Hemen her konuda hassas ve yardımsever olacağımız bu günlerde elbette ihtiyacı olan insanlara yardım etmek, hayvanları beslemek soğukların bastırdığı bu mevsimde sığınacakları alanlar yaratmak gibi küçük güzelliklerle renklendirebiliriz.

13 Martta yeni ayda Venüs Neptün kavuşumu etkili olacak, bu da kavuşumun etkilerinin neredeyse ayın sonundaki terazi dolunayına kadar devam edeceğini gösteriyor.

Sevgi ve sanatla…

Özlem Somuncu