29 Haftalık gebelik boy kilo kaç olmalı ? Acil yazın çok canım sıkıldı 😢

htcogretmen

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2022
129
18
29
Kızlar merhabalr bugün doktora gittim. Son adet başlangıç tarihine göre bugun 29+0 dayız.
Bebeğime 1.100 Gr. Ve 30 cm dedi.
Karın çevren büyümemis karın çevren 27 haftada kalmış vs. Gibi biseyler dedi. Boyu iyi ama biraz zayıf kalmış hiç yemedin mı dedi yiyorum aslında kndimce. İnternette boyu 29. Haftada 40 cm olmalı yazıyor. Çok kötüyüm gecrkten. 10 cm fark olur mu yanlış mı ölçtü acaba 😭😭
Bebeğim çok mu kısa ve zayıf ? Nirmal mı bu haftada olduğunuzda kaç kilo boydaydi bebekleriniz lütfen biri içimi rahtlasin. Napcagimi bilmiyrm 😭😭😭😭😭

Siz ve eşinizin yapısı nasıldır bence en etkili olan o, genetik olabilir

Evt yaptırmıştım 24 haftada faln bir sorun çıkmamıştı Çok şükür
Ozaman bir sorun olduğunu sanmıyorum canım ölçümler yanlış çıkabiliyor ama tabikii takip gerekir benimde 32 haftadan sonra bacak boyu kısa geliyodu 10 gün kadar ama kızım 53 cm doğdu bacaklarıfa maşallah baya uzun şuan hep ayına göre uzun gidiyor.

Birde ek olarak bebeğe kilo yapıcı şeylerden beslenmene ağırlık verebilirsin ben öyle yapmıştım Kaşar peyniri avokado bişeyler daha vardı unutum canım

Boyu bilmiyorum ama kilo çok yanıltıcı olabiliyor ultrasonda, dr un 2900 doğucak dediği çocuğum 3600 doğdu. Onun dışında kaşar peyniri ve muz tüketmenizi tavsiye ederim,anne karnındaki bebek için çok faydalıymış

33 haftalık doğum yaptım oğlum 47 cm doğmuştu endişe etmeyin kilo da yanıltıyor 2 kilo gibi doğacak demişlerdi 2.450 doğdu .
Etli yemekler yiyin kaşar peynir muz bunlar iyi geliyor

Canım iyi bir perinatologa görünmeni tavsiye ederim. Doktorun bebeği besleyen damarları kontrol etmiştir ama bir de plesanta kalınlığına baktır mutlaka. Kaşar, humus, yumurta , mercimek mutlaka ye.bir hafta protein yüklemesi yap ve tekrar doktora git.

Ozaman bir sorun olduğunu sanmıyorum canım ölçümler yanlış çıkabiliyor ama tabikii takip gerekir benimde 32 haftadan sonra bacak boyu kısa geliyodu 10 gün kadar ama kızım 53 cm doğdu bacaklarıfa maşallah baya uzun şuan hep ayına göre uzun gidiyor.
İnsaAllh 🤲 takip edecez haftaya kontrolde bakacak bı daha iyi beslencem.
Maşallah kızınıza. Bende şeye anlam veremedim önceki gittiğimde 25 Kasım'da gitmistim doktora, başka bir doktora boyu 25 cm demişti ozman. Dün gittim yani 12 ocakta 5 cm mı uzamış bilmiyrm yanlış mı ölçtü napti dedim anlam veremedim. Ama doktor kndisi boyu normal dedi ben internette boy seylerine bakınca kısa geldi bana.

Birde ek olarak bebeğe kilo yapıcı şeylerden beslenmene ağırlık verebilirsin ben öyle yapmıştım Kaşar peyniri avokado bişeyler daha vardı unutum canım
Kaşar peyniri yiyorum aslında kahvaltılarımda 1 aydır faln. 3-4 ince dilim kadar tuketiyrm. Süt yoğurt kuruyemiş ette yiyorum sebze bile yapsam etli yapiyrm. Haftada 1 balık yemeye calsiiyrz. Ben anlamadım gerckten. Avakado hiç yemedim pek sevmiyrm ama alırım bebeğim için.

Boyu bilmiyorum ama kilo çok yanıltıcı olabiliyor ultrasonda, dr un 2900 doğucak dediği çocuğum 3600 doğdu. Onun dışında kaşar peyniri ve muz tüketmenizi tavsiye ederim,anne karnındaki bebek için çok faydalıymış
Ooo bunu bilmiyrdum. İlk gebeliğim zaten tecrubem de yok. 700 gramlık bir fark var söyledikleri kilo da. Bende bilemiyrm biseyleri doğru mu yanlış mı söylüyorlar inaninki. Rabbim doktoruna dusursun. Tavsiyeniz için teşekkürler 🌼

33 haftalık doğum yaptım oğlum 47 cm doğmuştu endişe etmeyin kilo da yanıltıyor 2 kilo gibi doğacak demişlerdi 2.450 doğdu .
Etli yemekler yiyin kaşar peynir muz bunlar iyi geliyor
Maşallah oglusunuza. Keşke herşeyi doğru ölçüp bizi de endiselendirmeleseler. Hamileligimizi tadıyla gecirsek. Peki doktorların söyledikleri boyla tutuyor muydu oglunuzun boyu ? Tavsiyeniz için teşekkürler 🌼

Ooo bunu bilmiyrdum. İlk gebeliğim zaten tecrubem de yok. 700 gramlık bir fark var söyledikleri kilo da. Bende bilemiyrm biseyleri doğru mu yanlış mı söylüyorlar inaninki. Rabbim doktoruna dusursun. Tavsiyeniz için teşekkürler 🌼
Rica ederim, tabi ultrasonda oynayabiliyor, üstelik takibimi devlette yaptırmıyordum, özel kliniğe gidiyordum cihazlar iyiydi, ona rağmen dr un tahmini 700 gr oynadı

Canım iyi bir perinatologa görünmeni tavsiye ederim. Doktorun bebeği besleyen damarları kontrol etmiştir ama bir de plesanta kalınlığına baktır mutlaka. Kaşar, humus, yumurta , mercimek mutlaka ye.bir hafta protein yüklemesi yap ve tekrar doktora git.
23+5 te perinatologa gitmiştim aslında. Herşey yolundaydı çok şükür. Ölçümler faln 1-2 gün oynayan varsa vardı karın olcsu şu bu arasında faln doktorda bunun normal oldgunu bir sorun olmadığını söylemişti. Şuan 29. Haftaya girdim. Karın çevresi 27+3 faln dedi hiç yememissin kalsiyumdan zengin bebeği kilo aldircak şeyler yememissin yine de yeterince dedi. Bir sorun yok bol bol süt yogurt yememi soyledi haftaya tekrar Bakicaz bakalım toparlariz dikkat edersen dedi endişelenecek bişey yok vs dedi. Ama insan öyle olmuyor.
Ben bebeği besleyen damarlari bilmiyrdum dün detaylı ultrasona baktım bilateral uterin arter akımları doğal yaziyor. Bu sanırım bebeği besleyen şeyler demi ?? Böyle yazıyorsa bir sorun yoktur.
Plesanta kalınlığı ne demek yani ? Doktora nasil söyleyebilirim ? Nasıl bakilcak ona ?
Öyle yapcam insallh haftaya tekrar gitcem. Öneriniz için çok teşekkürler 🌼

Rica ederim, tabi ultrasonda oynayabiliyor, üstelik takibimi devlette yaptırmıyordum, özel kliniğe gidiyordum cihazlar iyiydi, ona rağmen dr un tahmini 700 gr oynadı
Bende özele hastaneye gidiyorm. Cihazları ne derece iyi bilmiyrm eşim memur. Yabanci bir sehirdeyiz. Tam hangi doktor neresi iyi onu da bilemiyrz çevre önerisiyle bı yerlere gidyrz. Bakalım sağlıkla hayırla kucağıma alırım insallh.🤲🤲

Bide umbilikal arter akımı doğal yaziyor. Oda göbek kordonu içindeki çift artermis. Bunlarda bir sorun yoksa plesentadan kaynaklı bir sorun yoktur diyebilir miyiz ?
Ama plesenta kalınlığı dediğinizi anlayamadım. ?? Nerde nasıl bakilcak ? Herkes anlar mı desem. Yada plesenta da birsey olsa kalınlıkta dediginz gibi 23+5 te gittiğim detaylı ultrason doktoru söylemez mıydı ? Yazmaz mıydı kağıda. ??

Bide umbilikal arter akımı doğal yaziyor. Oda göbek kordonu içindeki çift artermis. Bunlarda bir sorun yoksa plesentadan kaynaklı bir sorun yoktur diyebilir miyiz ?
Ama plesenta kalınlığı dediğinizi anlayamadım. ?? Nerde nasıl bakilcak ? Herkes anlar mı desem. Yada plesenta da birsey olsa kalınlıkta dediginz gibi 23+5 te gittiğim detaylı ultrason doktoru söylemez mıydı ? Yazmaz mıydı kağıda.
Detaylıdan sonra gerçekleşen bir gerileme var durumda. Benim gerileme 23. Haftada fark edildi ama plesanta kalınlığının sebep olduğu 27.lerde fark edildi. İmkanın varsa 2. Bir perinatoloğa gözük. Eğer şu sebeple oluşmuş demiyorlarsa 2 hafta geriden gelme tolere edilebiliyor. Sadece doktoruna sık kontrol istediğini söyle. Bizdeki gerileme 23. Haftada fark edildi. Panik yapmanı gerekterecek bir durum yok. Sadece kontrolde kalman güvenli olur

Detaylıdan sonra gerçekleşen bir gerileme var durumda. Benim gerileme 23. Haftada fark edildi ama plesanta kalınlığının sebep olduğu 27.lerde fark edildi. İmkanın varsa 2. Bir perinatoloğa gözük. Eğer şu sebeple oluşmuş demiyorlarsa 2 hafta geriden gelme tolere edilebiliyor. Sadece doktoruna sık kontrol istediğini söyle. Bizdeki gerileme 23. Haftada fark edildi. Panik yapmanı gerekterecek bir durum yok. Sadece kontrolde kalman güvenli olur
Anladim. Plesenta kalınlığınin buna sebp oldgu nasil anlaşıldı peki ? Hani tam ayrıntısıyla anlatabilirseniz bende anlayıp araştırıp ona göre doktora sorayım olmadi tekrar perinatologa gdeyim. Plesantanin bir normal ölçü ve kalınlığı mı var bunlar nedir ? Sizinki onun üzerinde mı çıktı ? Kalınlık varsa ne oluyor ? Veya bu kalınlık neyden kaynaklanıyor sebpsiz mı ? Besinleri plesenta alıp bebeğe mı birakmiyor gibi bişey mi ☺️ sık kontrol olmak istediğimi söylerim. Çok teşekkür ederim daha çok bilinclendirdiginz için 🌼💖

X