3.5 yasinda oğlumun tanı konulmayan hastaliğı

Oglunuza colyak testi yapmis doktoru, sanirim test colyak oldugunu gosteriyor. Ki bu durum glutenli bir sey yediginde kusmasini mantikli kilar.

Bu arada losemi gibi bir seyden suphe ediyorsaniz etmeyin. Kizimda da surekli burun kanamasi vqr, bacak agrisi cok fazla lenflerinde nodulde var. Solugu doktorda aldim dedi ki burun kanamasina kadar neler olur önce biliyor musun asiri gece terlesi, bir ayda 10 kg dan fazla kilo kaybi, dusmeyen ve 5 gunu gecen ates 1 numarali belirtilerdir.
İga dusuklugu tek basina colyak icin yeterli degil malesef bunun icin colyak testelri yapildi ve colyak degil iga eksikligimizimmiglobin alt gruplarindan igg,igm,ige,iga olarak 4 gruba ayriliyi bunlardan 2 tanesinin eksikligi immun yetmezligi hastaligina isaret ediyo ama bizim sadece iga eksik bazende igm dusebiliyo tam tani konmadi immun yetmezligi tanisini 4 yasindan sonra koyucaklar.

Allah korusun.
Löseminin farklı belirtileri var diye biliyorum.
Geçenlerde benim çocuklarım hastalandı mesela kızım kolum ağrıyor dedi,oglum sırtım ağrıyor dedi, doktora sordum viral enfeksiyonda olur bunlar dedi ki kendimiz de hasta olunca kemiklerimiz ağrıyor,hemen kötüyü düşünmemek gerek. Ki zaten doktor kontrolünde çocuğunuz. Bence korktuğunuzla kalacaksınız. Kötüyü çaģırmayın.
Evet aslinda dogru soyluyosunuz 3 ayda bir kontrollere gidiyoruz 6 ayda bir kan tstleri yapiliyo bisi cikma doktorumuz illaki yonlendirirdi sanirim bu 3 sikintinin ard arda gelmesi beni dusundurdu

İga dusuklugu tek basina colyak icin yeterli degil malesef bunun icin colyak testelri yapildi ve colyak degil iga eksikligimizimmiglobin alt gruplarindan igg,igm,ige,iga olarak 4 gruba ayriliyi bunlardan 2 tanesinin eksikligi immun yetmezligi hastaligina isaret ediyo ama bizim sadece iga eksik bazende igm dusebiliyo tam tani konmadi immun yetmezligi tanisini 4 yasindan sonra koyucaklar.
Kilo kaybimiz oluyo ama oyle cok fazla degil 11.9 kg ile 13.4 arasi gidip geliyo suanda 12.4 kg

Yok hayir hasta degildi. En son 10-15 ekim arasi bogaz enfejsiyonu oksuruk gecirmisti kanalrda 27 subata ait
Anladım. Kanda trombositlerde sıkıntı görünüyor ama komple genel bir muayene olmadan bizim bişi dememiz doğru olmaz. Trombosit sorunu illa kötü bir hastalık olacak demek de değil. Umarım sorunsuz bir sonuç
Çıkar

Ama normal yani 1 -2 kilo hastayken bile kolayca veriyor çocuklar. Oğlum 22 kiloydu,hastalandi 19.5kg oldu yine. Bu kilo kayıpları hastalık dönemlerinde
Evet yemesinede bagli yemek yediginde kilo aliyo yemek yemedigi gunler zayifliyo bazen sadece süt ve muz ile besleniyo 3 4 gunluk surecte baya zayifliyo

Oğlum 2 yaşındayken kan sonuçlarında anormallik vardı. Tam bayram öncesi. Doktorlar telaşlandı. Onlar telaşlandı ben zaten aklımı yitirdim direk. 3 kez kan verdik o sonuçlar çıkana kadar ne gitti benim ömrümden. Sonuç temiz çıktı ama. O yüzden içini iyi tut

Anladım. Kanda trombositlerde sıkıntı görünüyor ama komple genel bir muayene olmadan bizim bişi dememiz doğru olmaz. Trombosit sorunu illa kötü bir hastalık olacak demek de değil. Umarım sorunsuz bir sonuç
Çıkar
İnsallah bisi cikmaz benimde tek duam bu yonde
Çıkar

Oğlum 2 yaşındayken kan sonuçlarında anormallik vardı. Tam bayram öncesi. Doktorlar telaşlandı. Onlar telaşlandı ben zaten aklımı yitirdim direk. 3 kez kan verdik o sonuçlar çıkana kadar ne gitti benim ömrümden. Sonuç temiz çıktı ama. O yüzden içini iyi tu
Kanlarimiz nerdeyse bu duzeylerde cikiyo surekli ama yanlislik yok yani kanlarimizda 2 yasindan itibaren asagi yukari surekli boyle

Bağışıklık ile ilgili bir durum olabilir belki bağışıklık düşük olduğu zamanda yara çıkıyor diye biliyorum. Instagramda pediatriuzmani diye bir doktor var bir çok konuda paylaşım yapıyor oraya da bir bakın isterseniz. Sonuçlar çıktıktan sonra içiniz rahat etmezse başka doktora da gidin mutlaka. Söz konusu çocuklar olunca insanın eli ayağına karışıyor ama endişe etmeyin herşeyin bir çözümü var artık. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız korktuğunuz gibi olmaz

Oglunuza colyak testi yapmis doktoru, sanirim test colyak oldugunu gosteriyor. Ki bu durum glutenli bir sey yediginde kusmasini mantikli kilar.

Bu arada losemi gibi bir seyden suphe ediyorsaniz etmeyin. Kizimda da surekli burun kanamasi vqr, bacak agrisi cok fazla lenflerinde nodulde var. Solugu doktorda aldim dedi ki burun kanamasina kadar neler olur önce biliyor musun asiri gece terlesi, bir ayda 10 kg dan fazla kilo kaybi, dusmeyen ve 5 gunu gecen ates 1 numarali belirtilerdir.
Ben de çölyak tan şüphelendim,uzman değilim ama bir belgeselde izlemiştim İngiliz bir kadın çocukluktan beri bu ve daha ağır septomlar gösteriyor,ama çare bulunmuyor en son evde bayılıyor çok uzun testlerden geçiyor ve çölyak olduğu bulunuyor Tedavi edilmezse ilerde sıkıntı ama teşhis edilirse hayatı düzene girer

Ben de çölyak tan şüphelendim,uzman değilim ama bir belgeselde izlemiştim İngiliz bir kadın çocukluktan beri bu ve daha ağır septomlar gösteriyor,ama çare bulunmuyor en son evde bayılıyor çok uzun testlerden geçiyor ve çölyak olduğu bulunuyor Tedavi edilmezse ilerde sıkıntı ama teşhis edilirse hayatı düzene girer
Colyak testlerimizin hepsi yapildi negatif geldi gastro bolumundeki doktor 3 yasindan sonra endoskopi ile migdesine bakilmasi gerektigini soylemisti ama ben yaptirmadim colyak olsa colyak testinde cikardi

Bağışıklık ile ilgili bir durum olabilir belki bağışıklık düşük olduğu zamanda yara çıkıyor diye biliyorum. Instagramda pediatriuzmani diye bir doktor var bir çok konuda paylaşım yapıyor oraya da bir bakın isterseniz. Sonuçlar çıktıktan sonra içiniz rahat etmezse başka doktora da gidin mutlaka. Söz konusu çocuklar olunca insanın eli ayağına karışıyor ama endişe etmeyin herşeyin bir çözümü var artık. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız korktuğunuz gibi olmaz
Evet bagisiklik sisteminde dusukluk soz konusu ama burun kanamasi bacak agrisi agzinda yaralar beni korkuttu ard arda oldu hepside

Şuanda çok fazla viral enfeksiyon var şuan malesef. İçinizi ferah tutun doktorlar mutlaka farkına varıp ona göre bir test yapardı. Kötüyü çağırmayın inşallah güzel olur herşey

Benim de colyak testlerim hep negatif ama bariz bir gluten hassasiyetim var. 2 senedir ketojenik besleniyorum agiZ yaralarim bagirsak sorunlarim reflum duzene girdi. Bir sure colyakmis gibi eliminasyon diyeti yaparak gozlemlemenizi oneririm

Çıkar
Bunlar yetiskin referans araligi cocukta durum farkli oluyor. Degerler cocuk icin normal. Benim kiziminda asagi yukari boyle oluyor doktor bu aciklahmayi yapti.

X