3 - 9 Nisan 2023 Haftalık Burç Yorumları

Nhessa

Guru
Pro Üye
13 Eylül 2013
46.168
2.473
h1 (7).jpg

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR​

Pazartesi günü yarım kalan işlerinizi tamamlamak isteyebilirsiniz. Yapılacaklar listesini gün gün programlayabilirsiniz. Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile maddi ve manevi değerler konusu daha fazla gündeminiz haline gelecek. Varsa, ticari yatırımlarınızı bu süreçte yapmak isteyebilirsiniz. 21 Nisan'a kadar yapmak isteyeceğiniz atılımları başlatın çünkü sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Geçmiş konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 6 Nisan’da zıt burcunuzda Dolunay var. İkili ilişkiler gündeminizde olacak. Bu zamana kadar görmezden geldiğiniz her şey gün yüzüne çıkabilir ve belki de bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Dolunay’ın yarattığı etki ile ilişkilerinizi birden bitirmek yerine kök sorunu bulup odaklanmanız sizler için daha iyi olacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR​

Ev içi görev dağılımını tekrar gözden geçirebilirsiniz. 3 Nisan’da Merkür Boğa geçişiyle iletişim becerileriniz daha fazla ön plana çıkacak. Bilgi edinmek ve bunu paylaşmak öncelikli motivasyonunuz olabilir. Kişileri öz değerleri konusunda motive eden konuşmalar yapabilirsiniz. Yeni bir eğitim almak istiyorsanız, 21 Nisan’a kadar adım atın. Sonrasında Merkür’ün retro hareketi başlayacak ve geçmiş, yarım kalmış konular gündeminizi oluşturacak. 6 Nisan’daki Dolunay, sorumluluklarınızın adilce paylaşılmadığını size hissettirebilir. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde stresli olaylar gündeme gelebilir. Sağlık konusunda bu zamana kadar ertelediğiniz bir durum varsa, gün yüzüne çıkabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER​

Hafta başında evinizle ilgili düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bahar temizliği için yeterli gücü kendinizde bulamıyorsanız bugünü değerlendirebilirsiniz. 3 Nisan’da Merkür’ün burç değiştirmesi sizi önümüzdeki günlerde içe döndürebilir. Etrafınızı gözlemlemek isteyebilir fakat aksiyon almakta zorlanabilirsiniz. Özellikle 21 Nisan ve sonrası çocukluk döneminizde yaşadığınız koşullar gün yüzüne çıkabilir. Bu konuda yardım almak isteyebilirsiniz. Unutkanlık ve dalgınlıklarınız artabilir. 6 Nisan’da oluşacak Terazi Dolunay’ı, varsa aşk hayatınızla ilgili sınamalar yaşatacak. Eğer sanatla ilgili bir şeyler yapıyorsanız bu süreçte daha görünür hale gelebilir. Yaratıcılığınızı kullanın!

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER​

Pazartesi iletişimin kuvvetli olduğu bir gün için olabilirsiniz. Varsa kardeşlerinizin sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Merkür’ün burç geçişi, sosyal gruplar içerisinde aktif ve hareketli bir dönemi size taşıyacak. Bilgi paylaştığınız arkadaş ortamlarında kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Bu dönem sosyal medyada daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Fakat profil çalınmalarına, yanlış bilgi paylaşımlarına dikkat! 6 Nisan’daki Dolunay; ev, aile, yuva konusunda bazı pürüzlerle canınızı sıkabilir. Anlaşmazlıklar gün yüzüne çıkabilir. Huzursuz bir enerji söz konusu olacağından öfkelenmemeye dikkat etmeniz gerekli. Aile içinde oluşacak adaletsiz tutumlara katlanmak istemeyeceksiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR​

Kendinize verdiğiniz değeri sorguladığınız bir hafta. Maddi kaynaklarınız konusunda bütçe planlaması yapmak isteyeceksiniz. Merkür’ün burç geçişi toplum içerisinde kendinizi daha net ifade etmenizi sağlayacak. Eğer çalışıyorsanız, yaptığınız işte bilgi birikimlerinizi aktarmanız gündeme gelebilir. Entelektüel yapınızı daha fazla öne taşıyacaksınız. Kariyer konusunda girişimde bulunmak istiyorsanız eğer, 21 Nisan’a kadar yapmanızı öneririm çünkü Merkür retro hareketine başlayacak ve iletişimde bazı sıkıntılar yaşamanız muhtemel. 6 Nisan’daki Dolunay dostlarınızla bir araya gelip biten ilişkileriniz konusunda konuşmalar yapmanıza vesile olabilir. Nerelerde hata yaptığınızı görmenize, geçmiş sayfaları karıştırmanıza vesile olacak. Varsa kardeşlerinizle olan bir durum gün yüzüne çıkabilir ve tartışmalar yaşayabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR​

Bu hafta inanç konularına ve felsefi konulara ilginiz artabilir. Başkalarına rehberlik edebilir ve bu konuda güvenlerini kazanabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Hak, hukuk ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. 21 Nisan’a kadar yurt dışı akademik ve hukuksal konularla ilgili başvurularınızı yapmalısınız. Sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve başvurularınızda birtakım aksaklıklar çıkabilir, dikkatli olun derim. 6 Nisan’daki Dolunay, maddi manevi değerleriniz konusunda birtakım sorunlar ortaya çıkarabilir. İkili ilişkilerde alma verme dengenizin bozulduğunu fark edebilirsiniz. İlişkilerde değer yargılarınızı sorgulayabilirsiniz. Etrafınızda haksız kazanç elde edenlere karşı tahammülünüz azalabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER​

Bu hafta sizin burcunuzdaki Dolunay, yaşamınızda önemli konuları gün yüzüne çıkartacak. Tedirgin bir ruh hali sizi bekliyor. Hayatı akışına bırakamayabilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ise ortak bütçeye sahip olduğunuz kişilerle mali konuları konuşturtacak. Yeni bir banka hesabı açmak ve yatırım şeklinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Hayatınızdaki kişilerle direkt iletişim kurmak yerine dolaylı bir anlatım şeklini tercih edebilirsiniz. Sezgileriniz ön plana çıkabilir. Dolunay’ın enerjisi olayları daha objektif bir bakış açısıyla görmenize yardımcı olacak. İlişkilerde denge ve uyum konusunda sorgulama dönemi geçireceksiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER​

Size faydası olmayan kişileri hayatınızdan uzaklaştırmak isteyeceğiniz bir hafta geliyor. Özellikle sosyal medya profil temizliği yapabilirsiniz. Takip ettiğiniz konuların yönü değişebilir. Yaşama bakış açınızı değiştirmek için önce kendi çevrenizi değiştirmekle işe başlayacaksınız. Merkür’ün burç geçişi her türlü ikili ilişkilerde sizler için iletişimi önemli hale getirecek. Karşınıza aldığınız kişilerde (bilhassa partner) entelektüel bir birikim arayacaksınız. 6 Nisan’daki Dolunay, inzivaya çekilme isteği yaratabilir. Her şeyden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Fakat şüpheci tavırlara dikkat! İçten içe kendinize zarar verebilirsiniz. Duygusal çalkantılarınız artabilir. Gizli saklı bir ilişki içindeyseniz eğer, gün yüzüne çıkabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR​

Hayatınızdaki otorite figürlerinin mükemmeliyetçi tutumu sizleri yorabilir. Kime değer verip en tepeye yerleştirdiyseniz o kişilerle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Değer yargılarınızın yönünü değiştirmek için güzel bir haftadasınız. Eğer çalışıyorsanız, pratik çözümler üretmeniz patronunuzun dikkatini çekebilir ve takdirini kazanabilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ile varsa evcil havyalarınızın bakımlarıyla ilgilenebilirsiniz. Ekip işleri yapmak ve sorumluluklar almak öne çıkacak. Olumsuz açıdan fazla eleştirilere maruz kalabilirsiniz. 6 Nisan’daki Dolunay, sosyalleştiğiniz alanlarda uyumsuz olan kişilere karşı tahammülünüzü zorlayabilir, bu tür insanlara katlanamayabilirsiniz. Bu nedenle bazı kişilerle arkadaşlığınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR​

Bu hafta sizler için hak, hukuk ve adalet temasını ön plana taşıyacak. Fikir anlaşmazlıkları yaşayabilirsiniz. Bir türlü iletişim kuramadığınız kişiler varsa, bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Maddi konularda daha yaratıcı çözümler üretmek için de bu hafta ideal. Varsa çocuklarınızla eğitici oyunlara yönelebilirsiniz. Yaratıcılığınız ön planda olacaktır. Aşk hayatınızda bilgi paylaşımını önemseyebilirsiniz. 6 Nisan Dolunay’ı ile sizden yaşça büyük kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz fakat akıl almak için ideal bir dönem. Bir işte çalışıyorsanız eğer, patronunuzun dengesiz tutumları iş ilişkinizde sizleri zorlayabilir. Anneniz ile ilişkinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR​

Giderlerinizin gelirinizden fazla olması sizi sıkıntıya düşürebilir. Bütçe planlaması yapmak için güzel bir hafta. Ay'ın burç geçişleri maddi konuları düzenlemeniz için size fırsatlar verecek. Merkür’ün burç geçişi; ev, aile, yuva konularında öncelikler oluşturmanızı sağlayabilir. Aile içinde fikirler ve bunları paylaşmak önem kazanabilir. 6 Nisan’daki Dolunay etkisi ile olaylara geniş bir perspektiften bakabilirsiniz. Kendi kültürünüz dışında yaşayacağınız bir ilişki ile geleneksel yapınızın dışına çıkabilirsiniz. Rüyalarınızda geleceğinizle ilişkili birtakım semboller görebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işler yapıyorsanız eğer, hukuksal birtakım anlaşmazlıklar ortaya çıkarabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR​

Pazartesi sabahı ikili ilişkiler zihninizi meşgul edebilir. İnsanların size bakış açılarını fazla önemseyebilirsiniz. Aynı gün Merkür’ün burç geçişiyle odak noktanız kardeşler, yakın akrabalar, eğitim, kısa seyahatlere yönelecek. İletişim yönünüzü daha aktif kullanabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek için can atabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırıcı teknolojik aletler satın almak isteyebilirsiniz. Bu tür alışverişlerinizi 21 Nisan’a kadar yapmanızı öneririm, sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve alacağınız elektronik eşyalarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 6 Nisan’daki Dolunay ile günlük yaptığınız işler, sağlık koşulları ve eğer çalışıyorsanız iş ve çalışma koşulları ile ilgili gündemler ortaya çıkabilir. Bu alanlarda özellikle insanlarla olan ilişkileriniz konusunda sınanmalar yaşayabilirsiniz.
Kenan Yasin
 
h1 (13).jpg


Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton’la yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sizin kalabalık ortamlarda maddi gelirlerinizi arttırma çabanız olabileceğini ve zorlanabileceğinizi gösterirken, parasal anlamda güven arayışınız olacak. Fakat hafta başındaki zor etkiler maddiyatta kontrolsüz bir durumda bırakabilir. Merkür’ün Satürn’e yaptığı olumlu açı daha fazla çalışıp, zaman yönetimi yaparak maddi konularda orta yol bulmanızı sağlayacak. Karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay ikili ilişkilerde, ortaklıklar da partnerinizi dinlemek ve onun isteklerine öncelik vermeniz adına önemli olacak. Haftanın kapanışındaysa Venüs’ün ve Merkür’ün açıları sahne de olacak. Bu etkiler maddiyatla ilgili konularda destek sağlarken, ailevi problemler yaşıyorsunuz sorumluluk olarak yaptığınız akılcı konuşmalarla sorunları çözeceğinizi gösteriyor.Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Merkür’ün burcunuza geçmesi Plüton’la ve Satürn ile yaptığı açılarla başlıyoruz. Bu etkiler iletişim anlamında size destek sağlayacak. Fakat kariyerle ilgili konularda kurduğunuz iletişimde zorlanabilirsiniz. Arkadaş çevreniz ve sosyal hayatınızda ise artı olarak geri dönecek. Uzun vadeli işler projeler için harekete geçme adına da uygun zamanlar. Gerçekleşecek dolunay ise sağlıkla ilgili konularda dikkat etmeniz konusunda uyarırken, yeme düzeniniz, hormonlar açısından sizi zorlu tetikleyebilir. Aynı zamanda bel bölgeniz hassas olacak. Haftanın kapanışında Venüs’ün, Merkür’ün açılarıyla özellikle arkadaş çevreniz açısından destek göreceksiniz. Hatta hayatınızda kimse yoksa çok olumlu bir şekilde ilişki başlangıcına dönüşebilir. Aşk adına hafta sonu oldukça şanslısınız aynı zamanda kardeşlerinizle ilgili konularda da yine olumlu konuşmalar ve güzel bir iletişim ağı oluşturma adına gökyüzü yanınızda olacak.İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton’la yaptığı açı ile başlıyoruz. Bu etki uzun yolculuklar anlamında yapacağınız planların aksayabileceğini, eğitimle ilgili alanlarda zorlanabileceğinizi gösterirken, Merkür’ün Satürn ile yaptığı olumlu açı ise kariyerle ilgili konularda daha rahat sürecinizin olacağınızın habercisi. Gerçekleşecek dolunay ise aşk adına size çok iyi gelecek. Bu konudaki yaralarını sarabileceğiniz gibi her an hayatınıza yeni bir insan gelebilir. Çok eskiden tanıdığınız bir insanla da ilişkiniz başlamasa bile geçmişe dair bir yüzleşme yaşayabilirsiniz. Haftanın kapanışında Venüs ve Merkür sahnede olacak onların yapacağı açılarla beraber maddi konularda destek alabileceğiniz gibi yine kariyerde fayda sağlayacağınız etkiler altında olacaksınız. Mars ise size duygularınızı yöneterek karlı bir hafta yaşayabilirsin diyecek.Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Merkür’ün burç değiştirip Plüton’la yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Sosyal çevreniz adına destek sağlayan bir etki olsa da maddi konularda hafta başında oldukça zorlanabilirsiniz. Gereksiz harcamalarınız gün sonunda sizi çok zorlayabilir ve temmuza kadar bir borçlanmaya götürebilir. Merkür’ün, Satürn ile yaptığı olumlu açı eğitimle ilgili konular yolculuklar ve yurtdışı bağlantılı işlerde uzun vadeli hamleler yapabileceğinizi gösteriyor. Diğer taraftan gerçekleşecek dolunay ise aile birliği, hayatı, ev düzeni anlamında yeniliklere gidebilirsiniz. Fakat aile içinde, çok fazla fedakâr olma durumunuz oluşabilir. Son olarak haftayı Venüs’ün Neptün ile ve burcunuzdaki Mars’ın Merkür ile yapacağı açılarla kapatacağız. Uzun zamandır görmediğiniz insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bireysel anlamda çıktığınız içsel yolculukların olumlu sonuçlanacağını iç huzurunuzu bulma yönünde destek sağlayacak.Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton’la yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki kariyerde size fayda sağlasa da ikili ilişkiler ve evlilikteki sorunların kariyerinize negatif yansıyabileceğine işaret ediyor. Özel hayatınızı iş hayatınızdan ayrı tutmanız çok önemli olacak. Merkür’ün Satürn ile yaptığı olumlu açıdan dolayı maddi konularda aileden gelebilecek fırsatlar olabilir, gerçekleşecek dolunay ise sosyal bir çevreniz ile yoğun görüşmelere ve kısa yolculuklara işaret ediyor. Şehir içi trafiğinizin de aktif olacağı bir hafta. Haftanın kapanışını Venüs’ün ve Merkür’ün açıları ile yapacağız. Bu etkiler maddi konularda fayda sağlarken, beklediğiniz bir prim ekstra bir maaş varsa bunların gelebileceğini gösteriyor. Ayrıca mideniz sağlık anlamında hafta sonuna sizi zorlayabilir.Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton’la yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki eğitimle ilgili konularda size fayda sağlarken, sağlık anlamında sizi yorabilir. Özellikle nefes ve alerjik rahatsızlıklarda sizi tetikleyebilir. Merkür’ün Satürn ile yaptığı olumlu açı ise ilişkideki problemleri çözüp karar verip yol alma adına size destek sağlayacak. Gerçekleşecek dolunay ise parasal konularda akılcı davranmanız gerektiğini, lüks harcamaların devamında sizi zorlayabileceğini gösterirken, bireysel harcamalarınıza özellikle dikkat etmelisiniz. Haftanın kapanışında Venüs ve Merkür sahnede olacak bu etkiler güzel bir ortaklığı ya da ilişkiye başlayabileceğinizi, kariyerle ilgili alanda ise arkadaş çevrenizden destek alabilirsiniz.Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton’la yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki maddi konularda akılcı çözümler, uzun vadeli planlar yapsanız da lüks harcamalardan kaynaklı sıkıntılar yaşayabileceğinizi gösteriyor. Maddi anlamda çok güzel destekler altındasınız. Fakat bunu yönetmek için belki destek alabilirsiniz. Merkür’ün Satürn ile yaptığı olumlu açı ise daha fazla çalışmanız gereken bir haftaya başladığınıza işaret ediyor. Hafta ortasında ise burcunuz da önemli bir dolunay meydana geliyor. Hayatınızdaki dengeleri oturtmak ve tek başınıza hareket etmek zorunda olduğunuz alanlarda risk almak ve harekete geçmek adına yanınızda olacak. Haftanın kapanışında Venüs ve Merkür sahnede olacak. Kariyerle ilgili alanda duygusal davranmadığınız sürece başarı sağlayabilirken, belki bir diyet programına da başlayabilirsiniz. Kişisel bakımlarınıza vakit ayıracaksınız.Akrepler ve Yükselen Akrepler:

Akrepler, haftaya Merkür’ün karşıt burcunuza geçmesiyle ve Plüton’la yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar adına destek sağlasa da partnerinizin ya da sizin ailenizdeki problemlerin ilişkilerinize negatif yansıyabileceğini, Merkür’ün Satürn ile yaptığı olumlu açı ise ikinizin arasındaki bağın daha da güçleneceğini gösteriyor. Ayrıca hobilerinizi internete taşıyarak para kazanabilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay ise içsel anlamda dengeyi nerede kaybettiğinizi kendinizden beklentilerinizi anlamanızı sağlayacak. Haftanın kapanışında Venüs ve Merkür sahnede olacak. Bu etkiler çocuklarla ilgili konular, hobileriniz ve yolculuklar adına sizi tetiklerken, bir tatil planınız varsa uzun vadeli bile olsa rahatlıkla harekete geçebilirsiniz..Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton’la yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki sağlıkla ilgili konularda kendinize yeni bir düzen getirmek, çalışma ortamınızı ayarlamak için akılcı çözümlerin kolayca hayatınıza geleceğini söylüyor. Fakat yakın çevrenizin problemlerinden kaynaklı kendinize vakit ayırmada zorlanıp bir noktada tıkabilirsiniz. Merkür’ün Satürn ile yaptığı olumlu açıyla aileniz yanınızda olurken, ev ortamının size iyi gelecek. Gerçekleşecek dolunay ise sosyal çevrenizde popülerliğinizi arttırırken, ışığınız herkesin gözünü kamaştıracak ve size çok iyi gelecek. Sizi düşüren hiç bir ortamın içinde yer almamalısınız. Haftanın kapanışında Venüs ve Merkür sahnede olacak. Gideceğiniz yolculuklar, katılacağınız davetler size çok iyi gelirken, aileden gelebilecek parasal bir destekte yine maddi konularda toparlama anlamında parasal fayda sağlayacak.Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ilişkiler adına size çok güzel gelecek ve güven dolu bağlar kurabileceksiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta ise para anlamında tutamayacağınız sözler verip, ikili ilişkilerinize negatif yansımasına neden olabilirsiniz. Bireysel olarak çok güvenir bağlar kursanızda parasal konular devreye girince sizi zorlayabilir. Burada Merkür’ün Satürn’e yaptığı olumlu açıdan destek alarak ayakın çevrenizi referans gösterebilirsiniz. Onlarla beraber bir yola çıkabilirsiniz. Gerçekleşecek dolunay ise kariyerle ilgili alanda size hafif gerebilir. Bu alanda yaşayacağınız haksızlıkları çözmek için ekstra bir efor sarf edebilirsiniz. İş hayatınızdaki sorunlar davalık bir noktaya gelebilir. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Haftanın kapanışında Venüs ve Merkür sahnede olacak yaptığı açılarla beraber aşk adına size destek sağlarken, bu hafta duygusal geçebilir sizin adınıza ama burcunuzun özelliği olan kuralcı tavırla yol alırsanız kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etki aile ve ev hayatında size destek sağlasa da Plüton burcunuzda olduğu için kendinizi onlar tarafından baskılanmış ve radikal kararlarınızı alamıyorum diye sıkışmış hissedebilirsiniz. Çarşambadan sonra bu etki yavaş yavaş sizi rahat bırakacak. Kardeşleriniz destek verecek hatta onların parayla ilgili problemleri çözüleceği için sizde rahatlayacaksınız. Gerçekleşecek dolunay ise uzun yolculuklarınızı tetikleceği için içsel dengeyi bulmak için sürpriz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ayrıca uzun zamandır görmediğiniz insanları görmek için de gökyüzü yanımızda olacak. Haftanın kapanışında ise Venüs ve Merkür sahnede olurken, sağlıkla ilgili konulara daha fazla özen göstermeniz gerekebilir. Bu alana para harcayabilirsiniz. Ama istediğiniz finansal desteğin de hayatınızda olacağının altını çizmeliyim.Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Merkür’ün burç değiştirmesi ve Plüton ile yaptığı zorlu açı ile başlıyoruz. Bu etkiler kardeşler ve yakın çevrenizle alakalı konularda destek oluşturacak. Hatta kurduğunuz iletişim ağını haftayı karlı kapatmanızı sağlayacak. Fakat içsel anlamda ki huzursuzluklarınız, kuruntularınız sizi gerebilir. Kendinizle ilgili noktalara negatif bakabilirsiniz. Burcunuzda Satürn’ün Merkür ile yaptığı olumlu açı ise akılcı davranmanız gerektiği konusunda size destek oluşturacak. Ayrıca sezgileriniz yol gösterici olacak. Diğer yandan gerçekleşecek dolunay ise parasal konularda size fırsat sağlarken, aileden beklediğiniz bir para varsa bu özellikle bir miras bu dönemde karar çıkabilir, yolu açılabilir. Haftanın kapanışında ise burcunuzdaki Neptün, Venüs ile güzel bir açı yapacak ilişkiler açısından harika bir etki. Aşk adına bu haftanın en şanslı burcu sizsiniz. Sağlık açısından hafta sonu uyku düzeninize dikkat etmelisiniz..

Sema Sidar
 
KocKoç Burcu:
Koç ve yükselen Koçlar haftaya iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konulara odaklanarak giriş yapıyorsunuz. Bu haftanın genelinde çalışma hayatınız, iş düzeniniz koşturmalarınız ağırlıklı olacak, gündelik hayatınızı iyi organize etmeniz gereken haftalardan bir tanesi ve bunu da yapacaksınız.
Pazartesi günü Merkür’ün Boğa burcuna geçişi maddi konularda 2 hafta boyunca güzel bazı sonuçları karşınıza getirebilir. 21 Nisan’a kadar parasal konularda ne yapmanız gerektiğini biliyor olacaksınız, harekete geçeceksiniz, para kazançlarınızı artıracaksınız, ticari faaliyetleriniz varsa bu alanda da neler yapabileceğinizi çok net göreceksiniz. Pazartesi günü Merkür’ün Plüton’la olan dik açısı parayla ilgili bir konu daha bir arkadaşınızla ya da çevrenizden bir insanla bir takışmayı gündeme getirebilir birbirinizi bazı konularda ikna etmekte zorlanabilirsiniz.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor siz bu Dolunayı ilişkiler alanında yaşayacaksınız. İlişkilere dair verilmesi gereken önemli kararlar, evliliğe adımlar ya da sözlenme, nişanlanma, teklif etme gibi durumlar bu Dolunayın ana konularından olacak ya da kendinize odaklıysanız bu aralar sevdiğiniz insanı ihmal ettiyseniz şimdi onun gönlünü almak ve bu Dolunay zamanı onunla olan ilişkiniz adına harekete geçebilmek için çok ama çok önemli olabilir. Taşınma ile ilgili olaylar ve ortaklaşa atılacak her tür adım bu Dolunayın konusu olacak ve siz de ilişkilere dair önemli kararlar alacaksınız.
Merkür’ün Kuzey Ay düğümüyle olan bağlantısı perşembe günü itibariyle parasal konularda hızlı hareketlenmeleri karşınıza getirebilir. Para ile ilgili konularda ne yapmanız gerektiğini perşembe günü çok net görebilirsiniz. Hafta sonuna doğru hayat size çok daha cömert davranacak eviniz için harekete geçmek istediğiniz noktalarda da gönül rahatlığıyla hareket edebileceksiniz. Hafta sonu para harcamalarınıza dikkat edin.

BogaBoğa Burcu:
Boğa ve yükselen Boğalar haftaya oldukça enerjik etkilerle giriş yapacaksınız. Çocuğunuz varsa onunla ilgili konular yoksa da kendi özel hayatınız, yapacaklarınıza odaklanma önem kazanacak ve bu haftanın genelinde Merkür Boğa burcuna geçer geçmez fikirlerinizi çok daha rahat ifade edeceğiniz bir dönem başlıyor. Pazartesi günü itibariyle 21 Nisan’a kadar konuştuklarınızı, düşündüklerinizi, hayal ettiklerinizi, plan yaptığınız her tür konunun hareketlenmesi söz konusu olacak. Kendinizle ilgili konuşmayı hem seveceksiniz hem de fikirlerinizi etrafınıza yaymak önemli olabilir.
Önemli konuşma ve görüşmelerin hızlandığını görebilirsiniz ama pazartesi günü patronunuz ya da üstlerinizle, ailenizden bir insanla bazı konularda güç çekişmeleri ya da takıntılı bazı hararetli tartışmalara da açık olabilirsiniz. İş hayatınızda kafanıza takılan bir konu sizi biraz zorlayabilir ya da bu takıntıların özellikle işinizde sizi zorladığını çok net bir şekilde görebilirsiniz.
6 Nisan’da Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor bu Dolunay iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşecek. İş hayatınızda bu Dolunay zamanı önemli bazı kararlar almaya yatkın olabilirsiniz ya da buradan gelecek önemli haberler hassas birkaç gün geçirmenize neden olabilir. Sağlığınıza bu Dolunay zamanı ekstra dikkat etmeye özen gösterin, bel bölgesi, hormonsal dengesizlikler ya da şeker intoleransları, kalça sıkıntıları ve problemleri, bel ağrıları ya da böbreklerle ilgili sıkıntı ve sorunlar iyice görünür olabilir bir de üriner sistem problemlerini ekleyelim. Bu Dolunay zamanı Perşembe günü parayla ilgili konularda güzel bazı fırsatlar karşınıza gelecek. Özellikle para ile ilgili konularda ticari bazı girişimlerinizin karşılık bulduğunu tam da bu Dolunay zamanı ve sonrası çok net bir şekilde görebilirsiniz.
Diğer taraftan hayata bakış açınız, yardımsever tavırlarınız ön planda olacak. Sosyal çevrenizdeki insanlara ve arkadaşlarınıza göstereceğiniz anlayış ve yardımseverlik tüm haftaya damgasını vurabilir. Yakın çevrenizdeki insanlarla beraber yapacağınız plan ve programlar hafta sonuna doğru hayatınızı daha da renklendirecek ve hafta sonu sevdiğiniz insanla beraber güzel planlar içerisine girebilirsiniz.

İkizlerİkizler Burcu:
İkizler ve yükselen İkizler, evinize, ailenize ve yuvanıza odaklanarak haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi günü Merkür Boğa burcuna geçecek ve elinizi ayağınızı önemli işlerden çekmek isteyebilirsiniz. 21 Nisan’a kadar olaylar gözünüzde büyüyebilir aynı zamanda 6 yıl önce yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar etrafınızda cereyan ederken yurt dışı bağlantılı işleriniz devreye girecek ve ev, aile, yuva ile konular, sağlığınız ve girişimlerinizle ilgili konuları biraz ertelemek durumunda kalacaksınız ya da böyle kararlar alacaksınız en azından bir müddet bunlara kalkışmayayım çok yoruldum biraz dinleneyim gibi bazı kararlarınız devreye girebilir. Bu dönem söylediklerinize, yaptıklarınıza dikkat edin sırlarınızı önemli insanlarla paylaşmayın, önemli girişimlerde bulunmayın.
Pazartesi günü Merkür’ün Plüton’la dik açısı hem seyahatler hem işle ilgili konularda fikir ayrılıklarını karşınıza getirebilir bazı insanlarla fikir çatışmalarına ve güç çekişmelerine de açık olduğunuzu görebilirsiniz. İkna etmeniz gereken insanlar varsa bu dönem bir davanız varsa ya da eğitim hayatınızda ikna etmeniz gereken kişiler varsa bu insanları ikna etmek sandığınız kadar kolay olmayabilir ya da bazı konuları gözünüzde çok fazla büyütebilir ve takıntılı davranışlar sergileyebilirsiniz.
6 Nisan’da Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek bu Dolunay sizin aşk evinizde oluşuyor her şeyden elinizi ayağınızı çekmişken aslında aşka dair güzel gelişmeler kapınıza gelecek. Perşembe günü ve civarı bir insanla tanışma, aşkı doyasıya yaşama potansiyeliniz çok yüksek. Hayatınızda bir insan varsa o insanla yapacağınız güzel planlar hayatınızı renklendirebilir kendinizi iyi hissettirebilir. Çocuğunuz varsa onun konu ve olayları hızlanırken, sanatsal ve kreatif işlerinizde kendinizi göstermeyi başaracaksınız. Perşembe günü Merkür’ün Kuzey Ay düğümü ile kavuşumu yurtdışı bağlantılı işler alanında önemli fırsatları karşınıza getirebilir. Evliyseniz eşinizin işi ya da sağlığı ile ilgili konularda alınması gereken önemli kararları Perşembe günü devreye sokabilirsiniz.
Hayatı anlamlandırdığınız bu dönem iş ortamlarına gitmek kendi alanınıza çekilmek anlamında gelgitleriniz devrede ama kendi halinizde olduğunuzda kendi içinize döndüğünüzde yaratıcılığınızın ve ilhamınızın da arttığını çok net göreceksiniz. Sizden daha zor durumda olan insanlara olan yardım etme isteğiniz hafta sonuna doğru devreye girecek. Harcamalarınız artabilir ama bu harcamaları keyfiniz için yapabilirsiniz. Hafta sonu çalışma ve sağlık düzeninize dikkat edin özellikle üşütmemeye özen gösterin.


YengecYengeç Burcu
:
Yengeç ve yükselen Yengeçler, iletişimsel işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Yakın çevrenizden gelecek önemli haberler arkadaşlarla yapılacak güzel planlar bu haftaya damgasını vuracak.
Pazartesi Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile beraber sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde önemli hareketlenmeler devreye giriyor. Arkadaşlarınızın hayatında oluşacak bir mevzu ya da bir olay Perşembe günü devreye girerken bir takım işbirlikleriniz varsa bu dönem bu işbirliklerin çok rahat bir şekilde aktığını fazlasıyla hızlandığını görebilirsiniz. Organizasyonlar, davetler, aktivitelerde herkes sizi konuşabilir sizin yaptıklarınız parmakla gösterilebilir. Bu hafta başında Merkür Boğa burcuna geçer geçmez Plüton’la bir dik açısı olacak. Para ile ilgili konular canınızı sıkıyor olabilir. Pazartesi günü beklediğiniz para haberleri varsa bir yerden alacağınız varsa bu haberin gelmemesi parayla ilgili konularda takıntılı davranmanıza neden olabilir kendinizi çok fazla kasmayın ve yıpratmayın.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek bu Dolunay sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda oluşacak tam da kariyere odaklandığınız amaç ve hedefleriniz doğrultusunda gitmek istediğiniz bu dönem evinizde oluşacak hassas bir mevzu ya da bir konu algınızı ve bütün ilginizi evinize, yuvanıza çevirmenize neden olabilir. Aile hayatınız baba ile ilgili konular ev için yapılması gerekenler gündeminize yerleşirken diğer taraftan da arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizden destek almasını da başaracaksınız. Perşembe günü güzel bir iş ya da bir organizasyonel bir konu devreye girebilir.
Diğer taraftan arkadaşlarınıza göstereceğiniz yardımlar ön planda. Hayatınızda bir insan yoksa arkadaş ortamlarınızdan bir insanla tanışma potansiyeliniz Cumartesi günü devreye girecek. Önemli konuşmalar, anlaşmalar yine bu süreçte sizi mutlu edebilir. Hafta sonu aşka, keyfe ve özel hayatınıza vakit ayırmayı ihmal etmeyin.

AslanAslan Burcu:
Aslan ve yükselen Aslanlar, maddi konular gündeminizde olacak ve bu hafta daha çok parasal konularda yapılması gerekenlerle ilgili olacaksınız. İş hayatınızda önemli paraya dayalı birtakım atılımlar da devrede olabilir ve bu konular uzun zamandır vermiş olduğunuz uğraşıların karşılığını almanızı sağlayacak.
Pazartesi günü Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle beraber kariyer ve meslek hayatınızda kendinizi göstereceğiniz konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracağınız bir iki haftalık döngü içerisine giriyorsunuz. 21 Nisan’a kadar önemli konuşma ve görüşmeler devrede olacak. Pazartesi günü bu etki devreye girer girmez hem ev ve aile hayatınıza hem sevdiğiniz insanın ailesiyle olan bağlantılarınıza dikkat edin hem sevdiğiniz kişiyi hem de ailesini bazı konularda ikna etmeniz zor görünüyor. Yine patronunuzla olan bağlantınızda söylediklerinize yaptıklarınıza dikkat etmekte fayda olabilir.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek siz bu Dolunayı yakın çevre alanlarınızda yaşayacaksınız. Akrabalar, kardeşler onların hayatında olacak birtakım mevzular ya da onlarla olan ilişkilerinizdeki hassaslıklar dengede olma ihtiyacı bu Dolunayın konusu olacak. Büyük işlerle uğraştığınız bu dönem seyahatler, eğitimler, gelecek fırsatlarınızın aktif olurken yakın çevrenizde olup biten konu ve olaylar sizi fazlasıyla hayrete düşürebilir. Yakın çevre ve uzak çevreniz arasındaki dengeyi iyi kurmaya özen gösterin bütün oklar sizi gösteriyor. Perşembe günü iş ortamlarınızda önemli bir konuda kendinizi gösterme, bir fırsat elde etme, toplumsal konularda öne çıkma gibi etkiler devreye girerken diğer taraftan arkadaşlarınız ve çevrenizdeki insanlardan göreceğiniz desteklerin de yüksek olduğunu fark edebilirsiniz.
Para ile ilgili konularda hafta sonuna doğru bağlantılarınız gayet kuvvetli ve beklenmedik yerlere yapacağınız harcamalarda ne olursa olsun yüzünüzü güldürebilir. Harcama yapacaksınız ama bu harcamalar sizi biraz rahatlatacak. Hafta sonu evinize, ailenize, yuvanıza gereken özeni gösterin.

BasakBaşak Burcu:
Başak ve yükselen Başaklar, haftaya kendi ihtiyaçlarınıza değer vererek başlıyorsunuz. Yerinizde duramayacaksınız aldığınız haberler doğrultusunda kısa vadeli bir yerlere gitme, bir arkadaşınızla buluşma ya da bir planı devreye sokma etkisi devreye girebilir. Öğrenciyseniz eğitim hayatınıza dair verilecek önemli kararlar da bu haftanın konusu.
Diğer taraftan Merkür Boğa burcuna geçiyor seyahat, eğitim, yabancı insanlarla yapılacak olan işler, yurt dışı bağlantılı konular, ticari faaliyetler ve hukuki alanda atılması gereken adımlar önem kazanıyor. Bu dönem tanımadığınız insanlarla daha fazla iletişim içerisine girebilirsiniz, eğitim hayatınızın üzerine düşebilir ya da seyahatlerinizi planlayabilirsiniz. Yine iş ortamlarınızda beklenmedik bir çekişme Pazartesi günü devreye girerken başkalarını ikna etmek çok da kolay olmayacak. Şüphe mekanizmanız fazlasıyla çalışabilir takıntılı davranmaktan mümkün olduğunca uzak durun.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek bu Dolunay para alanlarınızda oluşacak. Maddi konularda cebinize giren para önemli olurken tam da bu Dolunay zamanı cebinizden çıkan ve cebinize giren para arasındaki dengeyi kurmak yine size düşecek ve bunu yapmanız gerekiyor. Güzel bir para gelebilir ama bu para daha önceden hesaplanmış bir yere gidebilir ya da çok uğraşmışsınızdır tam da bu Dolunay zamanı bu paranın geleceği haberi karşınıza gelebilir. Parasal konularda şanslısınız, bu Dolunay zamanı güzel bir denge devrede olacak. Seyahatlere gitmeye, eğitime daha fazla para vermeye ya da kendi istekleriniz ve zevkleriniz doğrultusunda para harcama arzunuzda yüksek çalışacak. Sevdiğiniz insana küçük bir hediye almak devrede olabilir bu hafta genelinde ve karşınıza bu ara güzel bir teklif gelirse seyahat ve eğitimle alakalı olarak bunu muhakkak yapmalısınız. Parasal konularda da şifalanacağınız haftalardan bir tanesi. Hafta sonu arkadaşlar, akrabalarla beraber yapacağınız planlar yüzünüzü güldürebilir.

TeraziTerazi Burcu:
Terazi ve yükselen Teraziler, haftanıza isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz. Bu hafta geri planda durduğunuz parasal konuların üzerine düştüğünüz haftalardan bir tanesi. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda güzel gelişmeler var ama kendi hayatınıza dair vermek istediğiniz önemli kararlar da bu Dolunayla beraber devreye giriyor. Kendinizi önemsemeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Sevdiğiniz insana karşı aktif, cesur, lider, özgür yönleriniz ön plana çıkmış olabilir ama bazı yönlerden kendinizi yapacaklarınızı ve kendi hayatınızı da düşünmek ve buna göre kararlar almak önemli olsun. Diğer taraftan sağlığınıza ekstra özen gösterin çünkü Ay birinci evinizde tam da bu Dolunay zamanı böbrekler, üriner sistem problemleri, baş ağrıları, hormonsal dengesizlikler, bel problemlerini tetikleyebilir. Özel hayatınıza dair vereceğiniz önemli kararları da bu Dolunay zamanı yaşayacaksınız sevdiğiniz insanla aranızda köprü görevi görecek insanların devrede olması önemli olacak.
Pazartesi günü Merkür Boğa burcuna geçiyor para ile ilgili konuları hızlandıracak önünüzdeki 15 gün boyunca 21 Nisan’a kadar parasal konularda neler yapabileceğinizi göreceksiniz. Bir borcunuz varsa bu borcu ele almak ya da çözüm üretmek kolay olabilir Perşembe gününü bu anlamda iyi değerlendirin. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda Perşembe günü şifalanacağınız günlerden bir tanesi olacak. Maddi konularda yaşadığınız sıkıntı ve problemleri işinize kendinizi vererek ve iş ortamlarınızda size yardım eden insanların desteğini üzerinizde görerek üzerinizden atmasını bileceksiniz. Hafta sonuna doğru para harcamalarınız hızlanabilir. Cuma günü daha çok kendi hayatınızın gereklilikleri devrede olurken hafta sonu para harcamaya ve hayatın tadını çıkarmaya meyilli olacaksınız.


AkrepAkrep Burcu:
Akrep ve yükselen Akrepler, sosyal çevre ilişkileriniz arkadaşlardan gelecek önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle beraber ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları önemli olmaya başlıyor. 21 Nisan’a kadar sevdiğiniz insanla aranızdaki bağlantıları kuvvetlendirmek, sağlam adımlarla yolunuzda ilerlemek ve ilişkilere dair atacağınız adımlar yapılması gerekenleri ele almak anlamında önemli olacak ve bunu da gönül rahatlığıyla yapacaksınız ama ondan önce Pazartesi Merkür Boğa burcuna geçer geçmez ev ve aile ortamlarınızda ikna etmekte zorlandığınız bir insan olabilir. Aynı zamanda sevdiğiniz insanın bu dönem kariyerinde bazı zorlanmalar yaşadığını fark edebilirsiniz ya da ailevi konularda güç çekişmeleri devreye girebilir.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek ki bu Dolunay sizin kadersel alanınızda gerçekleşecek bu da şu anlama geliyor kimseye önemli sırlarınızdan bahsetmeyin. Bu dönem ortaya çıkacak bazı olaylar aydınlanmanıza da neden olacak. Bazı şeyleri çok net göreceksiniz, bu aydınlanma bazı şokları karşınıza getirse bile iş hayatınızda aslında neyin neden olduğunu neden bazı konuların işlemediğini arkanızdan ne gibi olayların döndüğünü bu dolunay sırasında ortaya çıkan bir mevzuyla öğrenebilirsiniz. Ruh sağlığınıza yaşayacaklarınızdan dolayı mümkün olduğunca özen gösterin. Kendinize ve yapacaklarınıza ruhunuza yatırım yapmayı ihmal etmeyin.
Merkür’ün Kuzey Ay düğümüyle kavuşumu Perşembe günü devreye girerken önemli bir ortaklık bir iş konuşması gündeminize yerleşecek. Hafta sonuysa kendinize vakit harcamak ve kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda ilerlemek isteyeceksiniz. Sevdiğiniz insanla yapacağınız güzel planlarsa Cumartesi günü güzel bir seyahatle sonlanabilir.

YayYay Burcu:
Yay ve yükselen Yaylar, kariyerinize ve meslek hayatınıza odaklanarak haftanızı başlatıyorsunuz bu hafta göz önünde olacaksınız, çalışacaksınız, uğraşacaksınız iş konuları sizin için daha aktif olacak. Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle çalışma düzeniniz önem kazanıyor burada istikrar ve verimli bir çalışma isteyebilirsiniz ve çalışma hayatınızda bu verimlilik ve bu istikrar yoksa bunu ortaya çıkarmak için kolları sıvayabilirsiniz. Yine özellikle boğaz, boyun bölgesi sıkıntıları ve problemleriniz varsa bu dönem check-up ya da kontrollerinizi yaptırmak önemli olabilir 21 Nisan’a kadar bu alanlarınız aktif yeni bir işe başlamak yeni bir işe girişmek anlamında da şanslı olacaksınız. Pazartesi beraber çalıştığınız ve yakın çevrenizdeki insanların hayatında bazı zorlanmalar devreye girecek bazı güç çekişmelerine hazır olabilirsiniz ve o insanlarla aranızdaki şartları çok fazla zorlamayın.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek ki bu Dolunay zamanı sosyal çevre ve arkadaşlık alanınız önemli olacak. Arkadaşlarınızla aranızdaki bir mevzu tam da bu Dolunay zamanı iyice görünür olabilir ya da özel hayatınız ve arkadaşlarınız arasındaki dengeyi bu Dolunay zamanı korumanın gerekliliğini düşünebilirsiniz. İşten elde edilen gelirler aktiviteler, davetler, organizasyonlar ya da bu alanda yapılması gereken önemli konu ve olaylar net bir şekilde karşınıza gelecek.
Perşembe günü Merkür’ün Kuzey Ay düğümüyle olan bağlantısı iş potansiyelini artıracak önemli iş girişimleri, iş başvuruları, işle alakalı beklediğiniz bir mevzu tam da bu Perşembe günü hareketlenirken hafta sonuna doğru biraz kendi halinizde olmak ve kendi ruhunuza vakit ayırmak gerektiğini fark edebilirsiniz. Çalışma koşullarınız çok aktif sadece iş ortamlarınızda değil ailevi konularda da yapılması gerekenleri bu hafta net bir şekilde ele alacak, evinize yapacağınız harcamalarla hafta sonunuzu geçireceksiniz.


OglakOğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar uzak yerlerden gelecek önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Dış ortamlara gitmek işle ilgili konulardan ziyade size keyif veren konu ve olaylara odaklanmak bu hafta önemli olacak. Aklınıza öylesine gelen bir fikrin önünüzdeki dönemde nasıl büyük bir işe dönüştüğünü tam da bu hafta çok net bir şekilde fark edebilirsiniz. Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle beraber önünüzdeki 2 hafta boyunca 21 Nisan’a kadar aşk hayatınızda konuşmalarınız hızlanabilir. Sanatsal ve kreatif işlerinizde yapılması gerekenleri ele alabilir, çocuğunuzla olan iletişiminizi hızlandırabilirsiniz. Bu dönem hayatın tadını tuzunu çıkarmak ve kendinize vakit ayırmak hobilerinize yönelmek size keyif veren konu ve olaylarla uğraşmak önemli olacak.
Hemen bu Pazartesi eğer yatırımlarınız varsa parasal konularda risk almayın ya da almış olduğunuz bir riskin hesaplamasını yaparken olumsuz olabilirsiniz. Takıntılarınız devreye girebilir para ile ilgili işlerde harcamalara yönelik adımlarda bu hafta başında dikkatli olmaya çalışın.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay olacak bu Dolunay iş ve kariyer alanlarınızda önemli sonuçları karşınıza getirebilir. Hem ailevi konularda başlattığınız işlerin sonuçlarını alacaksınız hem de kariyerinizde ya da iş hayatınızda oluşacak bir meseleyle fazlasıyla ilgili olmak durumunda kalacaksınız. Aile hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyi iyi koruyun. Annenizin konu ve olaylarıyla uğraşmak önemli olabilir.
Merkür’ün Kuzey Ay düğümü ile olan bağlantısı önünüzde güzel bir iş fırsatı ya da bir şans faktörünün geleceğini gösteriyor Perşembe günü bu alanlar oldukça aktif. Yine ev ve aile ortamlarınızda bir konunun çözüme ulaşması şifalanmanız gereken olayların evle ilgili konularda devreye girmesi Perşembe günü devrede olacak. Aşka, keyfe, mutluluğa yer vermek istediğiniz bu dönem hayatınızda bir insan varsa o insanla bir arada olmaktan ne kadar mutlu olduğunuzu görecek ve bunun için adeta bir anlamda dua edeceksiniz iyi ki hayatımda o insan var diye. Diğer taraftan hafta sonu sosyal çevreniz oldukça hareketli arkadaşlarınızla yapılacak güzel bir plan devreye girebilir.

KovaKova Burcu:
Kova ve yükselen Kovalar, parasal konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta aile hayatınızda yapılması gerekenler, harcamalar ya da alışverişler burada ödenmesi gereken faturalar ilgili olacaksınız. Bu konuları öncelikle ele alırsanız o zaman çok daha rahat ilerlersiniz.
Pazartesi Merkür Boğa burcuna geçiyor ev, aile ve yuva konularınız önem kazanıyor. Ev ortamlarınızla konuşma ve görüşmeleriniz hızlanıyor bir kere toplantılarınız da dahil olmak üzere her tür konu ve mevzunun ev ortamlarınızda konuşulması söz konusu olacak. Sevdiklerinizi evinize çağıracaksanız iş ortamınızdan bir arkadaşınızı evinizde ağırlayacaksanız, emlak alım satım kiralama gibi işler varsa, arabanızı değiştireceksiniz, araba alacaksınız 21 Nisan’a kadar hızlı bir döngü sizin için başlamış bulunuyor. Yine ailenizdeki insanlarla iletişime geçmek önemli olacak ama hafta başında aile ortamında bir konuşma sinirlerinizi iyice gerebilir şüpheci ve takıntılı davranabilirsiniz ve geri adım atmadığınız için de aile ortamlarınızda sevdiklerinizle kafa kafaya gelme potansiyeliniz yüksek görünüyor.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor bu Dolunay önemli bir seyahati karşınıza getirebilir. Seyahat fırsatı, eğitimsel işler, ticari faaliyetler, hukuki alanda atılacak adımlar tam da bu Dolunayın konusu olacak. Uzak yerlerden güzel haberler devreye girebilir eşinizin kardeşleri ya da akrabalarından önemli haberler alabilirsiniz. Bu Dolunay sizi destekleyen bir Dolunay olacak o yüzden de hem eğitim hem kişisel hayatınızda hareket etmek istediğiniz noktaları hızlandırabilirsiniz. Yine ev, aile ve yuva alanlarınızda yapılması gerekenler gönül rahatlığıyla devreye girebilir. Verdiğiniz sözleri çevrenizdeki insanlara, ailenizdeki büyüklere çok rahat bir şekilde tutabilirsiniz. Evle ilgili bir mevzu Perşembe günü önemli olacak emlakla alakalı daha doğrusu bir de yakın çevrenizdeki insanlardan göreceğiniz yardım ve destekler onlarla olan ilişkinizi şifalandıracak. Sosyal medyayı kullanamıyorsanız medya ile alakalı ya da dijital dünya ile alakalı yok ya ben bu işi yapamıyorum dediğiniz noktalarda bu hafta güzel şans ve fırsatlara da sahip olacaksınız. Hafta sonu göz önündesiniz kalabalık yerlerde ve diğer insanların arasında vaktinizi geçireceksiniz.

BalikBalık Burcu:
Balık ve yükselen Balıklar, ikili ilişkiler ve özel hayatınıza odaklanarak haftanıza giriş yapıyorsunuz. Ortaklaşa atılacak adımlar sevdiğiniz insanla yapılacak güzel planlar bu hafta önemli. Pazartesi günü iletişim gezegeni Merkür Boğa burcuna geçiyor. Yakın çevrenizin konuları hızlanırken akrabalar, kardeşler ya da kuzenlerinizle aranızdaki bağlantılar da hızlanmaya başlıyor. Onlarla daha fazla irtibat halinde olacaksınız uzun zamandır görüşmüyorsanız yakın çevrenizde kim varsa o insanlarla daha fazla ilgili olacaksınız. Yine onların hayatına bir çözüm üretmek ya da iletişimsel işlerinizde daha temkinli ve çok daha net bir şekilde yolunuzda ilerlemek önemli olabilir. Yakın çevrenizden bir insanın kariyerinde birtakım sıkıntı ve problemler Pazartesi günü devrede olurken iletişimsel işlerinizde birilerini ikna etmek ya da kendi tarafınıza çekmek çok da kolay olmayabilir neyse ki bu etkiler çok uzun sürmeyecek.
Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay var bu Dolunay ortak para alanlarınızda oluşacak. Eşinizin, ailenizin, patronunuzun parası başka insanlardan gelecek olan para alanı önemli. Mesela bir faturada bir ödeme ile karşılaşabilirsiniz bu Dolunay zamanında gözden kaçırdığınız bir fatura ortaya çıkabilir, bir banka ödemesi devreye girebilir, bir nafaka ya da miras işiyle uğraşabilirsiniz. Tam da para kazançlarınızın olduğu bu dönemde Dolunay harcamalarınızı hızlandırabilir dengeyi sağlayın.
Perşembe günü yakın çevrenizden bir insanla bir iş konuşması, evle ilgili bir mevzu ya da ilişkilere dair verilmesi gereken önemli bir karar devreye girebilir. Para ile ilgili konuda şifalanmanız gereken bir mevzu var aslında geçmiş dönemden gelen bu mevzuyu çok da rahat bir şekilde şifalandıracaksınız. İş hayatınızda belki aradığınız desteği parasal yönden göremediğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama bu dönem karşınıza gelecek olan fırsatlar işin böyle olmadığını çok net bir şekilde size gösterecek. İletişimsel yönünüz çok kuvvetli yakın çevrenizdeki insanlardan güzel destekler alacak ve aşk hayatınıza bu destekleri yansıtacaksınız. Hayatınızda bir insan yoksa Cuma ve Cumartesi günleri yeni bir insanla tanışma potansiyeliniz yüksek. Hafta sonunda dış ortamlarda olmak, alıp başınızı gitmek, uzun yürüyüşler yapmak ve sevdiklerinizle vakit geçirmek önemli olabilir.
HANDE KAZANOVA
 
h1 (15).jpg


Koç

Pazartesi ve salı günleri yoğun bir gün geçirebilirsiniz. İşinizle ilgili önemli çalışmaları tamamlayabilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri ikili ilişkiler gündeminize gelebilir. İmza atmanız gereken sözleşmeler varsa bunlar ön plana çıkabilir. İkili görüşmeleriniz artabilir. Cuma, cumartesi ve pazar günleri sigortalar, finansal konular ve ödemelerle ilgilenebilirsiniz. Kronik rahatsızlıklar tetiklenebilir.


Boğa

Pazartesi ve salı günleri sanatsal yeteneklerinizle, hobilerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri yoğun bir gün geçirebilirsiniz. Sorumluluk üstlendiğiniz görevlerle ilgili konularda iş yükünüz artabilir. Evcil hayvanınız varsa can dostlarınızla ilgilenebilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri ikili ilişkiler gündeminize gelebilir. İmza atmanız gereken sözleşmeler varsa bunlar ön plana çıkabilir. İkili görüşmeleriniz artabilir.
İkizler

Pazartesi ve salı günleri aile içi iletişim konuları ve evinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri sanatsal yeteneklerinizle, hobilerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çocuklarla ilgilenebilirsiniz. Yeni bir aşk ilişkisi başlayabilir. Partnerinizle olan ilişkinizi yeni bir boyuta taşıyabilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri yoğun bir gün geçirebilirsiniz. Sorumluluk üstlendiğiniz görevlerle ilgili konularda iş yükünüz artabilir. Evcil hayvanınız varsa can dostlarınızla ilgilenebilirsiniz.


Yengeç

Pazartesi ve salı günleri yakın çevreniz ile olan ilişkilerde yoğunluk yaşayabilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri aile içi iletişim konuları ve evinizle ilgili konular gündeme gelebilir. Cuma, cumartesi ve pazar günleri sanatsal yeteneklerinizle, hobilerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular gündeminize gelebilir. Yeni bir aşk ilişkisi başlayabilir. Partnerinizle olan ilişkinizi yeni bir boyuta taşıyabilirsiniz.
Aslan

Pazartesi ve salı günleri finansal konular, gelirleriniz, harcamalarınız kısacası bütçe konuları gündeminize gelebilir. Çarşamba ve perşembe günleri yakın çevreniz ile olan ilişkilerde yoğunluk yaşayabilirsiniz. İletişim yoğunluğu ve seyahatlerle yoğun bir gün geçirebilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri ailevi konular, aile içi iletişim konuları ve evinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz.


Başak

Pazartesi ve salı günleri dış görünüşünüzle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri finansal konular, gelirleriniz, harcamalarınız kısacası bütçe konuları gündeminize gelebilir. Sahip olduğunuz maddi ve manevi tüm değerlerle ilgili planlamalar yapabilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri yakın çevreniz ile olan ilişkilerde yoğunluk yaşayabilirsiniz. İletişim yoğunluğu, seyahatler gündeminize gelebilir.


Terazi

Pazartesi ve salı günleri yalnız kalmak ve iç dünyanızın derinliklerine inmek isteyebilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri fiziksel duruşunuz, dış görünüşünüzle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Güzellik ve estetik konuları gündeminize gelebilir. İmajınızda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerde ön planda olmak isteyebilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri finansal konular, gelirleriniz, harcamalarınız kısacası bütçe konuları gündeminize gelebilir. Sahip olduğunuz maddi ve manevi tüm değerlerle ilgili planlamalar yapabilirsiniz.


Akrep

Pazartesi ve salı günleri sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri yalnız kalmak ve iç dünyanızın derinliklerine inmek isteyebilirsiniz. Yoga ve meditasyon yapabilirsiniz. Okült konularla ilgilenebilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir probleminiz varsa bununla ilgili tedavi edici bir süreye girebilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri dış görünüşünüzle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Güzellik ve estetik konuları gündeminize gelebilir. İmajınızda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerde ön planda olmak isteyebilirsiniz.


Yay

Pazartesi ve salı günleri kariyerinizle ilgili konular gündeminize gelebilir. Çarşamba ve perşembe günleri sosyaleşmek isteyebilirsiniz. Sosyal grupların faaliyetlerine katılım gösterebilirsiniz. Toplantılara katılabilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri yalnız kalmak ve iç dünyanızın derinliklerine inmek isteyebilirsiniz. Yoga ve meditasyon yapabilirsiniz. Okült konularla ilgilenebilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir probleminiz varsa bununla ilgili yeni tedavi edici bir yöntemle şifalanmaya başlayabilirsiniz.


Oğlak

Pazartesi ve salı günleri yurt dışı ile ilgili seyahat ve ticaret konuları gündeme gelebilir ya da yurt dışında yaşayan yakınlarınızla olan iletişime geçebilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri kariyerinizle ilgili konular gündeminize gelebilir. Yeni bir işe başlayabilir ya da yeni bir proje başlatabilirsiniz. Bazılarınız iş değişikliği yapabilir. Terfi konuları gündeme gelebilir. Cuma, cumartesi ve pazar günleri sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Sosyal grupların faaliyetlerine katılım gösterebilirsiniz. Toplantılara katılabilirsiniz.


Kova

Pazartesi ve salı günleri değişim ve dönüşümü hayatınızda hissetmeye başlayabilirsiniz. Çarşamba ve perşembe günleri yurt dışı ile ilgili seyahat ve ticaret konuları gündeme gelebilir ya da yurt dışında yaşayan yakınlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Eğitim konuları gündeminize gelebilir. Felsefe konularına merak duyabilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri kariyerinizle ilgili konular gündeminize gelebilir. Yeni bir işe başlayabilir ya da yeni bir proje başlatabilirsiniz. Bazılarınız iş değişikliği yapabilir. Terfi konuları gündeme gelebilir.


Balık

Pazartesi ve salı günleri ikili ilişkiler gündeminize gelebilir. Çarşamba ve perşembe günleri değişim ve dönüşümü hayatınızda hissetmeye başlayabilirsiniz. Kronik rahatsızlığı olanlar bu rahatsızlıkları ile ilgili yeni bir tedavi sürecine girebilirler. Çözülmemiş miras konuları karşınıza çıkabilir. Ödemeler, kredi ve sigortalarla ilgili konulara öncelik verebilirsiniz. Cuma, cumartesi ve pazar günleri yurt dışı ile ilgili seyahat ve ticaret konuları gündeme gelebilir ya da yurt dışında yaşayan yakınlarınızla olan iletişime geçebilirsiniz. Eğitim konuları gündeminize gelebilir. Felsefe konularına merak duyabilirsiniz.Emel AÇıkel
 
h1 (14).jpg

Koç​

Haftalık burç yorumları yazımıza Koç’la girişi yapalım. Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Çalışma ortamınızla veya elinizdeki işle alakalı daha dikkatli ve titiz çalışacağınız bir zaman. Aynı zamanda daha takıntılı olacağınız birkaç gün geçireceksiniz. İçinizdeki ateş hala harlı olduğundan krizli durumlar yaşamanız da ilk günler gayet olası. Sorumluluklarınız artabilir. Hafta başı sizin için iş veya günlük rutinlerinizi oturtmak için güzel. Sistematik bir şekilde çalışmak için elverişli bir zaman dilimi. Kafanızdaki planlar netleşiyor. Maddi konular önem kazanacak.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın belirginleşen etkileriyle, bitmesi gereken, artık gerçekten size hizmet etmeyen her türlü ikili ilişkiyi bitirmeye kararlısınız. Kendinizle ilişkinizi de sorgulayacaksınız. Karşı tarafı gözetmeye bakın. Ayrıca, hoşlandığınız biri varsa, o konuşmayı yapmanın tam zamanı.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Ailenin ortak yatırımlarıyla alakalı gündemleriniz olacaktır. Bu yatırımlarla ilgili yoğun duygulardan harekete geçeceksiniz. İkna edici ve manevi bir yerden bazı dokunuşlar yapabilirsiniz. Evdeki yaşamınızla ilgili konularda duygularınız yoğun.

Boğa​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Yaratımlarınızla ilgili, ortaya çıkaracağınız bir üretimle ilgili dikkatli ve detaylı çalışacağınız birkaç gün geçireceksiniz. Estetik açıdan da ortaya çıkaracağınız şeye çok önem vereceksiniz. Boğa Venüs etkisini hafta başı lehinize kullanın. Bir iki gün varsa çocuklarınızla daha fazla vakit geçirebilir, onlara yaptığınız harcamaları detaylandırmak ve düzenlemek isteyebilirsiniz. Analitik bir giriş yapıyorsunuz.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileriyle, çalışma ortamınız, iş hayatınız, günlük rutinleriniz ve beslenme şekliniz değişebilir. Diplomatik yaklaşımlarla krizli durumların içinde kolaylıkla çıkabileceksiniz. İşinizde hassas bir konu karşınıza çıkabilir. Dengeli ve nazik tutumunuzu koruyun. İş konularında neyin yanlış gittiğini düşünüyorsanız orayı anlamlandırmak size iyi gelecek. Bazı karşılaştırmalar yapmak için bu dolunay müthiş bir zaman dilimi olacak. Sağlığınıza özen göstermelisiniz. Böbreklerinizi koruyun. Hormonal dengesizliklere de dikkat!
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Yurt dışıyla ilgili gündemlerinizle alakalı sezgilerinizi dinleyin. Yakınlarınızla kurduğunuz iletişimde şefkatli oldukça, genişlemeye dair hedefleriniz de kendi akışında ilerleyecek.

İkizler​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Bu sıralar girdiğiniz çevrelerde dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Ailede, yuvada, evde olmak isteyeceksiniz. Evde çalışmak isteyeceğiniz veya ev içindeki düzene önem vereceğiniz birkaç gün geçireceksiniz. Evde her türlü fazlalıktan arınmak için elverişli günler.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Aşk evinizde hareketlenmeler başlıyor. Bir ilişkide değilseniz girdiğiniz ortamlarda yeni birileriyle tanışacaksınız. Hatta bu tanışmayı ilişkiye dönüştürmek için oldukça verimli günlerdesiniz. Sevdiğinizle, çocuklarınızla, içinizdeki çocuksu tarafınızla kuracağınız ilişki sizi her bakımdan bir adım ileriye götürecek. Organizasyonlar ve özel hayatınız arasındaki çekişme sizi yoracak. Ancak sonrasında kazançlı çıkan siz olacaksınız.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. İş ortamınızla ilgili bazı meseleler açığa çıkabilir. Kendinizi yormadan bedeninize şefkat göstererek yola devam edin. Hafta sonu olası krizli durumları lehinize çevirin.

Yengeç​

Haftalık burç yorumları yazımıza Yengeç’le devam ediyoruz. Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Yakınlarınızla olan iletişiminiz, kardeşlerinizle olan sohbetlerinizde detaycı ve analitik olacağınız birkaç gün geçireceksiniz. Bilgi toplamak, sosyal medya ve kısa eğitimler konularında da sorumluluk almak isteyeceğiniz, biraz fazla ve aynı zamanda da düzenli çalışabileceğiniz bir iki gün olacak. Herkes bu hafta sizi konuşacak gibi duruyor.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Aile, ev, yuva, güvenlik hissiyatı konularında yoğun gündemleriniz var. İşinize odaklı olduğunuz bu dönemde evinizde daha fazla vakit geçirmek, aile bireylerinizle ortak kararlar almak, yaşadığınız yeri güzelleştirmek adına adımlar atmak için de elverişli bir zaman dilimindesiniz. Ancak gerginliklere dikkat edin. Dolunay olduğu yeri büyütür. Bu nedenle ailesel krizlere de açık, tartışmalara açık bir gündeminiz de olabilir.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Kendinizi yeniden yaratma, benliğinizi ortaya koyma noktasında şefkatli ve sezgiselsiniz. Kabuğunuzu kırmak için, üretim alanınızda derinleşebilmek için uygun günler.

Aslan​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Maddi konularda, finansal kaynaklarınızla ve bedeninizin şifasıyla ilgili meselelerde yoğunlaşacağınız, zihninizin aktif olduğu bir iki gün geçirebilirsiniz. Vücudunuzu çeşitli otlarla veya şifalı sularla temizlemek istetebilirsiniz. Kendiniz için, kendi düzeniniz için birtakım arındırma çalışmaları yapabilirsiniz. Somut planlarınızı maddi açıdan ele alarak yoluna koymak isteyeceksiniz.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Akrabalarınız, yakın arkadaşlarınız, kardeşlerinizle ilgili gündemleriniz mevcut. Eğitime, seyahatlere daha çok vakit ayırdığınız bir dönem olacak. Diplomasi gerektiren işlerle ilgili de belirgin gündemleriniz olacaktır. Kendinizi büyütmek istiyorsunuz, bilgiyle büyümek istiyorsunuz ancak fikirlerinizde de bazı gelgitler yaşayabilirsiniz. Karar vermekte güçlük çekmeniz olası. Yakın çevreniz ve uzaklarla alakalı durumları dengelemelisiniz.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. İçsel çalışmalarınızdan aldığınız rehberliği kalbinize indirmeye devam edin. Yoğun duygular içersindesiniz bu aralar, evet. Kendinizi güvende hissettiğiniz yerlerde olmaya gayret edin.

Başak​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Bu birkaç gün, kendinizi dışa karşı ifade ederken oldukça detaycı ve tabiri caizse gıcık biri gibi olmanız muhtemel. Gündelik rutinlerinizi artık düzene sokup buradan harekete geçmek isteyeceksiniz. Hem fiziksel anlamda hem de duygusal anlamda arınmak ve eyleme geçmek size çok iyi gelecek. Kendinize ve hareketlerinize karşı sorumlu hissetmek ve daha analitik bir yaklaşımla ilerlemek isteyeceksiniz bu birkaç gün.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Maddi, somut kaynaklarınız veya yatırımlarınızla, öz değerinizle ilgili gündemleriniz mevcut. Parasal konularda önemli kararlarlar alabilirsiniz. Cebinize aniden bir para girişi olacak veya oradan bir para çıkacak. Büyük bir harcama yapmaya hazır olun. Öz değerinizi gözetmekle ilgili de kafanızda belirginleşen ve somutlaşan bazı fikirleriniz olabilir. Bunun için ne yapabilirim? sorusunu kendinizi sorun. Belki yazın, çizin, ellerinizi kullanarak, sanatla akıtın.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Sosyal çevrenizdeki anaç taraflarınız derinlikli iletişiminizle taçlanacak. Uzun vadeli hedeflerinizin peşinden, oldukça etkili ve etkileyici bir biçimde koşacak ve insanlara da duygularınızla örnek olacaksınız.

Terazi​

Haftalık burç yorumları yazımıza Terazi’yle devam ediyoruz. Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Manevi anlamda arınmak isteyeceksiniz. Sağlık konularına da dikkat etmeniz gereken birkaç gün geçirebilirsiniz. Kaos ve krizli durumlara açık olan bu bir iki gün biraz kendi kendinizi kalmak size iyi gelecektir. Sözlü tartışmalara girmemelisiniz, ama bu dolunaya doğru giden zaman diliminde duygularınızı da çok bastırmamaya bakın.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Bir ilişkiniz yoksa ilişkiye başlayabilirsiniz. Dışarıdan çok dikkat çekeceğiniz bir döneme gireceksiniz. Her halükarda iş birlikleri ve ortaklıklar gündeminizde olacak. Hayatınızı, ilişkilerinizle ilgili atacağınız adımlara göre yeniden düzenleyeceksiniz. Benliğinizi ve karşınızdaki kişiyi algılama şeklinizi yeniden şekillendirmeye hazır olun.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Maddi kaynaklarınızı nereye daha etkili kullanabilirim? sorusuyla baş başa olacaksınız. Bu kaynakları kariyerinize yön vermek, daha farklı ve maneviyat odaklı işler yapmak için kullanabilir misiniz? Çok şey değişecek. Hazır olun!

Akrep​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Kendi büyük çemberiniz için, sosyal çevreniz için hizmette kalmak isteyeceğiniz birkaç gün geçireceksiniz. Toplumsal sorumluluğunuz artacak. Üzerinize yapabileceğinizden fazla yük almak isteyeceksiniz. Zihniniz çok çalışıyor, çok üretiyor bu aralar.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Bilinç altınızdan alacağınız mesajlar olabilir. Buralara her zamankinden daha fazla dikkat edin. İkili ilişkilerinizle ilgili sezgisel kararlar almaya çok yakınsınız. Kadersel etkiler var. Olayların iç yüzüyle karşılaşacağınız, sizden gizlenen ilişkiler varsa onların da ortaya çıkacağı günler kapıda. Partnerinizin işiyle veya sağlığıyla ilgili konular da gündeminiz olacak. Neyin içinizden gelip gelmediğini tartabilirsiniz. Kendinizi ihmal etmeden, dengede kalmaya özen göstererek içsel çatışmalarınızı şifalandırmaya odaklanırsanız bu dolunayı sağlıkla atlatırsınız.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Uzun vadeli hedeflerinizle ilgili harekete geçerken, yüzeysel olmayan yerlerden ilerlemek isteyeceksiniz. Sezgilerinizin size yoldaşlık ettiği şanslı günlerdesiniz. Onları dinleyin.

Yay​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Kariyerinizle, partnerinizin ailesiyle veya üstlerinizle ilgili gündemlerinizin yoğun olacağı birkaç gün geçireceksiniz. Koç Yeniayı ile beraber yeni projelere başlamış olabilirsiniz, sorumluluklarınızın ve üzerinize aldığınız yükün farkına varacağınız, bu konuları detaylandıracağınız günlerdesiniz. Otoriteyle tartışmalara girmemeye çalışın. Kendinize özgü olan çalışma şeklinizi ve düzeninizi korumaya özen gösterin.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, büyük çemberinizle alakalı gündemleriniz var. Arkadaşlarınızla ilişkilerinizde denge unsuru önemli olacak. Daha diplomatik ilişkiler kurmak isteyebilirsiniz. Ancak gerginlikler de yaşayabilirsiniz. Bazı arkadaşlıklarınız bitebilir, bulunduğunuz çemberden ayrılmak isteyebilirsiniz. Size iyi gelmeyen ve toplum yararına olmayan ne varsa bu dönem aniden hayatınızdan çıkabilir.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. İçsel çalışmalarınızdan, kendinizle baş başa kalmalarınızdan ve rüyalarınızdan aldığınız mesajlarla, kendinize şefkati de gözeterek eyleme geçebileceğiniz günlerdesiniz. İlhamınız bol olsun.

Oğlak​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Yurt dışı bağlantılı işlerinizle, seyahatlerinizle, kendinizi genişlemiş hissettiğiniz alanlarla alakalı detaylı ve analitik tarafınızla düşüneceğiniz günler var önünüzde. Plan, program çıkarmak ve yazmak isteyebilirsiniz. Fazlalıklardan arınmak isteyebilirsiniz.
Hafta ortasında Terazi Dolunayının yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Kariyeriniz, amaçlarınız ve hedefleriniz, patronlarla veya aile büyüklerinizle olan ilişkilerinizle alakalı gündemleriniz olacak. İşinizden gelecek olan haberler, bir dengesizlik durumu özel hayatınıza da etki edebilir. Buralara dikkat edin. Bu koşturmacayı eve yansıtmayın. Ev hayatınızı ihmal etmeyin.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Arkadaşlarınızlayken ve büyük çemberinizde büyük bir amaca hizmet ederken, derinlikli hedefler koymak isteyeceksiniz. İkili ilişkiler anlamında da bu olumlu açıdan yararlanacaksınız. Hassas, duygusal ve kırılgan olma ihtimaliniz yüksek. Şefkatle sarmalayın.

Kova​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Ailenin ortak yatırımlarıyla alakalı bazı düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Gelirleri yönetmek için ailenize destek verebilirsiniz. Gizli kalmış bilgileri ortaya çıkarmak ve biraz detaylandırma dürtünüz aktif olabilir.
Hafta ortasında Terazi Dolunayı’nın yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Seyahatlerle ilgili konuları hızlandıracak. Uzak yerlere gitmek isteyebilirsiniz. Genişlemek adına ne yapabileceğinize dair düşünebilirsiniz. Ticari konuları ele almanız için de oldukça diplomatik bir hava var. Uzak yerlerden haberler gelecek ve etki alanı büyük konularla uğraşacaksınız. Uykusuzluklara dikkat. Yakın ve uzak çevreniz arasındaki dengeyi gözetmeye bakın.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Çalışma ortamınızla, iş yaşamınızla ve kariyerinizle ilgili derinlikli gözlemleriniz olabilir ve bu gözlemlerinizle, sezgilerinizin vasıtasıyla eyleme geçireceğiniz kararlar alabilirsiniz. Ailede ve ev içinde sorumluluklar alacaksınız.

Balık​

Haftaya Ay Başak enerjisiyle başlıyoruz. Her türlü ikili ilişkinizle alakalı biraz daha analitik ve detaylarla düşüneceksiniz. Duygular ve zihin arasındaki gitgellerin yoğun olacağı da birkaç gün var önünüzde. Kendi duygularınızla veya göksel destekler alarak, içinizi dinlemeye daha fazla zaman ayırıp bu birkaç günü tatlı tatlı geçirebilirsiniz.
Hafta ortasında Terazi Dolunayının yoğunlaşan ve belirginleşen etkileri var. Borçlar, ödemeler gibi konular gündeminizde olacak. Ailenin ortak yatırımlarıyla ilgili bazı kararlar almak durumunda kalacaksınız. Aile içindeki dengeyi sağlamak konusunda kafanız karışacaktır. Harcamalarınız yüksek olabilir. Bir para girişi olabilir ancak o parayı bir yere aktarmak durumunda kalabilirsiniz. Miras konuları da oldukça etkin ve etkili olacak. Rüyalarınıza ve sağlığınıza dikkat edin.
Haftayı Ay Akrep ve Mars Yengeç uyumlu açısıyla bitireceğiz. Bir felsefede genişleme ve uzak yerlere gitme isteğinizle ilgili hislerinizde derinleşmek isteyeceksiniz. Bu konularla ilgili sizi yepyeni yaratım süreçleri bekliyor. Yollar açılıyor.


Lidya Durmazguler​

 
h1 (8).jpg

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Bu Haftaya pozitif bir ruh hali ile merhaba diyeceksiniz. Bir süredir kafanızı karıştıran ve sizi umutsuzluğa düşüren düşüncelerden sıyrılacak ve ileriye yönelik atacağınız adımları planlayacaksınız. Mesleki kariyeriniz ile ilgili bazı olumlu gelişmeler de yaşanabilir. Aşk hayatınız ile ilgili yaşanan her olumsuzlukta kendinizi suçlamaktan vazgeçin. Hem mantığınızı hem de duygularınızı kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Karar alırken kulaklarınızı dış dünyaya kapatın ve iç sesinizi dinleyin. O size doğru yolu gösterecektir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Bu hafta, uzun süredir devam eden karamsar ruh halinize nazaran oldukça iyi olacaksınız, ancak çevrenizdeki insanlar size aynı duygularla yaklaşmayacak. Başkalarının iyiliği için kendinizden ödün vermeyin ve çevrenizdekilerin ruh halleri kötüyse, bu hafta onlarla fazla etkileşime girmeyin. Hafta ortası, sizin için gelecekte iyi bir iş sağlayabilecek bazı varlıklı insanlarla tanışabilirsiniz. Hem aşk hem de ailevi ilişkilerinizde bir toparlanma sürecine gireceksiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Bu hafta yepyeni fırsatlar, yepyeni aşklar ve dostlar hayatınıza adım atabilir. Bunların tümü de olabilir biri de. Sadece kendinizi ve hayatınızı değişime hazırlayın. İçinizdeki yaşama azmi ve başarma hırsı sizi belki de eskisinden daha çok hatta hiç olmadığı kadar hırslandıracak ve yeni ufuklara adım atmanızı sağlayacak. Bugüne dek hayalini kurduğunuz ama cesaret edemediğiniz şeyler için harekete geçme zamanı.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Bu hafta iş ya da tatil amaçlı bir seyahat planınız olabilir. Kişisel gelişiminize katkı sağlayacak insanlar ile bir arada olmak hoşunuza gidiyor. Bu hafta ortası tanışacağınız biri size bu yönde fazlası ile katkıda bulunacak. Aşk hayatınızdaki sorunları mantığınızı kullanarak aşmaya bakın. Bir süreliğine duygularınıza gem vurmanız gerekebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Bu hafta sosyal çevrenizde bazı insanlarla yolunuzu ayırabilirsiniz. Onlara kolay kolay güvenmiyor olmanız bir süre sonra karşınızdakileri sizden uzaklaştırıyor. İnsanlar ile empati kurmaya çalışın ve onlara kendilerini size tanıtmaları için açık bir şans verin. Aşk hayatınız da bu güvensizlik sebebi ile yara alıyor. Her konuda beceremeseniz bile bazı konularda alttan almayı bilmek zorundasınız.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Haftaya oldukça yoğun bir duygusal travma ile başlayabilirsiniz Eşiniz yada partneriniz size ayrılmak istediğini söyleyebilir veya iş yeriniz işinize son verebilir. Hayat karşınıza birtakım engeller çıkarsa da yaşam devam ediyor ve sizin de bir yol haritasına ihtiyacınız var. Bu yol haritası için acele etmeyin ancak bir müddet sakinleşip kafanızı toplayın. Acele ile alınan her karar sizi geri dönüşü imkânsız hatalara zorlar. Hafta sonu kendinizi daha iyi hissedecek ve dimdik ayakta durduğunuzu fark edeceksiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Bir süredir çok fazla iş ile meşgulsünüz ya da ev işlerine kendinizi fazlaca kaptırdınız. Lütfen artık bir durun ve çevreniz ile ilgilenin. Eşiniz ya da var ise partneriniz sizden gerekli ilgiyi göremiyor. Bir süre kendinizi ona adamayı deneyin aksi taktirde ilişkiniz büyük yara alacak. Hafta ortasından itibaren maddi konularda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bütçenizi gözden geçirin ve her duruma karşı hazırlıklı olun.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Hayatınız bir süredir fırtınalı deniz gibi. Üzerinde ne varsa sallayıp duruyor. Artık rüzgârın dinme denizin durulma vakti. Aksi taktirde bu denizde yüzen her ne var ise hepsi sizle beraber batacak. Hafta içi kendinizi ruhen şifalandırın, her türlü olumsuz düşünceden sıyrılın ve başınızı omzunuzun altına asla almayın. Bazen hayat size yeniden başlamanız için bir fırsat verir. Bu fırsatı değerlendirin, hayallerinize odaklanın ve önünüze bakın.

YAY VE YÜKSELEN YAY

Bu hafta hayallerinizin peşinden gitmenin tam da zamanı. Duygularınıza gem vurmadan içinizi insanlara açın, açın ki aslında sizin ne kadar naif, kibar ve düşünceli olduğunuzu anlasınlar. Bazen savunmada kalmak ve insanlardan kaçmak farklı şekilde algılanabilir. Güçlü olmak demek illaki kaba saba olmayı da gerektirmez. Meydan okumadan da güçlü olabilirsiniz. Denemenin vakti geldi.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Bu hafta duygusal açıdan kelimenin tam anlamı ile allak bullak durumda olabilirsiniz. Kendinizi zaman zaman savunmasız ve yaralanmış hissedecek, sığınacak bir liman arayacaksınız. İşte tam da bu noktada aman dikkat! Bazen sığındığımız limanlar bizi dalgadan korusa da bu defa da içine hapseder ve rüzgarla bağımızı keser. Oysaki bazı gemiler yelkenini şişirecek rüzgâra, içini titretecek dalgalara da ihtiyaç duyar.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Bu hafta zamanınızın çoğunu gerek iş gerekse de sosyal çevrenizdeki kişileri bir şeylere ikna etmek için harcayacaksınız. Bu, çeşitli konuları içeren ikna çabalarınız pek de sonuç vermeyecek. Her konuda bilgi sahibi olamayacağımız gibi her konuda haklıda olamayız. Kendinizi ifade etmek adına ortaya sürdüğünüz tezler ve yöntem yanlış. Aşk hayatınızda hafta sonu sürpriz bir gelişme yaşanabilir. Belki bir bitiş ve yeni bir başlangıç.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Bu hafta formunuzun zirvesindesiniz. Adeta sahnedeki bir yıldız gibi parlayacak, çevrenizdeki insanları kendinize hayran bırakacaksınız. Gerek esprili tavırlarınız gerek düşünceli yapınız ile haftanın aranan kişisi siz olacaksınız. Ancak aynı performansı nedense partnerinize karşı sergileyemiyorsunuz. Bu durum onun kafasını karıştırıyor ve soru işaretlerine sebep oluyor. Maddi açıdan beklentilerinizin altındasınız ancak bu durumu düzeltmek adına da henüz bir girişimde bulunmadınız.
Funda Koç
Formsante
 
X