Çocuk Hastalıkları 3 ay 1 haftalık bebek kilosu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Aylin0701

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
30
13
27
Bebegimi 3 ay 1 haftalıkken doktora götürdüm bi önceki ay 830 gram almıştı ama şimdi 4930 dan 5300 olmus yani 370 grm almıs doktor mamaya baslattı ama iki gün sonra baska bir doktora götürdğm pek mama kullanmak istemedigim için oradaki tartıda 5600 cıktı mamaya gerek yok denildi bu arada bu ay bebegimin reflüsü çok arttı ve 15 gün boyunca şarıl şarıl kustu ikinci doktor ona bağladı dedi ki 15 gün bi bakalım reflü ilacıyla kusmadan kaç kilo alıyor eğer kilo almazsa öule mama verin dedi sizin bebeğiniz kaç kilo normal mi ve kaç saatte bir besliyorsunuz benim bebeğim bir de gece boyu pek çiş yapmıyor belki beslenemediği için mamada verilmiş olabilir

Benim kızım 3 ay 10 günlük 6200 gr ama bana çok kilolu geliyor 🙁 Ben meme+mama ile besliyorum. Sütüm çok fazla yok. Benim kızda da reflü vardı. Reflü geçince kilo aldı.

Benim kızım 3 ay 10 günlük 6200 gr ama bana çok kilolu geliyor 🙁 Ben meme+mama ile besliyorum. Sütüm çok fazla yok. Benim kızda da reflü vardı. Reflü geçince kilo aldı.
7 üst sınır galiba kız bebişlerde bence kızınızın kilosu normal zayıf olmasından iyidir 😊 bizimkinin reflüsü daha devam ediyor maalesef geçse belki benimkide kilo alır bir de mama hani bir tık daha kilo yapıyor galşba ondan size kilolu geliyor olabilir ama üst sınırı geçmediği sürece bence sıkıntı yok iki tane arkadasım var birinin bebeği kız aynı aydayız 6.500 kilo diğerinin bebegi erkek 7500 kilo 😊

Bebegimi 3 ay 1 haftalıkken doktora götürdüm bi önceki ay 830 gram almıştı ama şimdi 4930 dan 5300 olmus yani 370 grm almıs doktor mamaya baslattı ama iki gün sonra baska bir doktora götürdğm pek mama kullanmak istemedigim için oradaki tartıda 5600 cıktı mamaya gerek yok denildi bu arada bu ay bebegimin reflüsü çok arttı ve 15 gün boyunca şarıl şarıl kustu ikinci doktor ona bağladı dedi ki 15 gün bi bakalım reflü ilacıyla kusmadan kaç kilo alıyor eğer kilo almazsa öule mama verin dedi sizin bebeğiniz kaç kilo normal mi ve kaç saatte bir besliyorsunuz benim bebeğim bir de gece boyu pek çiş yapmıyor belki beslenemediği için mamada verilmiş olabilir
Bebeğim bir buçuk aylık ve 5300 kilo herçocuk farklıdır ama doğum kilosuna göre hesaplamanız gerekir eğer az aldıysa mama vermek o kadar da kötü bişey değil mama destekli giderdim sizin yerinizde olsam birde sağınca sütünüzün ne kadar olduğunu az çok anlarsınız

Aradan bir ay geçmiş ama cevaplamak istedim tartı farkında kilo farklı çıkabiliyor, hep aynı yerde tartılırsa kilo alma oranı doğru hesaplanabilr. Eğer çişli bez sayısı 7-8 olmuyorsa yeterli kadar beslenemediğini gösterir malesef ki. Çişli bez önemli unsur

X