3 ayda 11 kilo

fabb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
6
2
Öncelikle merhaba :KK25:
Forumdaki konuları görünce nedense yazmak geldi içimden kendi hikayemi.Ben geçen yaz yani 2014 yazında 3 ayda 11 kilo vermiştim.Aslında yolun başındayken beni çok zorlıyacağını düşünmüştüm ama aksine hiç zorlamadı.Evet kolay değildi ama çok ta zor sayılmazdı.Nasıl yaptığımı anlatayım size.İlk başta büyük bir araştırma yaptım.Neleri yapmalıyım neleri yapmamalıyım diye.Ondan sonrada biraz motivasyon kazandım.Hatta birkaç resim çıkartım odama asmıştım.Herneyse.İlk başlarda yani ilk 21 gün içerisinde (beyin bu zayıflama sürecine 21 günde alışıyor)1. level oynadım.İlk başta 2-3 şekerli içtiğim çayımı kahvemi 1 şekere indirdim.Ekmeğimi azaltım ve kepek veya tam buğday ekmeğine geçtim.Dolabımdaki çok şekerli yiyecekleri attım ve doğruca markete koştum.İşte diyet bisküvileri,şekersiz 3ü 1 arada ve bol bol süt ürünü ve meyve sebze aldım.Sonraki günler egzersiz yapmaya başladım.Bilirsiniz belki twister aleti var.(resmini koyacağım.)İşte bu aletle 10 dk döndüm ve bunu her gün tekrarlamaya başladım.Sonra vücudum yavaş yavaş alışınca bir egzerisiz listesi aradım.(Onu da aşağıya koyacağım fakat ingilizce)Sonra onu yapmaya başladım ve 15 gün içerisinde bacaklarımı gözle görülür bir biçimde incelti.(Bacaklarım zaten çok kalın değil ama üst bölgesi alt bölgesine göre kalın)Ben bu arada çayımı şekersiz içmeye ve çikolata ve kızartmalardan uzak durmaya başlamıştım.Ayrıca motivasyonu mu da düşürmedim ve sürekli before after adlı fotoğraflara baktım.Sonra edindiğim bilgileri tazeledim felan derken 11 kiloyu vermiştim.Sonra ne olduysa o bir kiloyu aldım ama o 1 kilo haricinde ne kilo aldım ne de verdim kışın.Yazında hazır bikini sezonu açılmışken yoga yapmaya başladım ve bol bol JUST DANCE NOW yapıyorum ayrıca twister ve egzersiz programıma da devam ediyorum.Ve tekrar o 1 kiloyu verdim hata 1.5 kilo :)
Umarım motivasyonunuz biraz olsa yükselmiştir.Merak ettiğiniz bişey varsa aşağıya yazabilirsiniz.Okuduğunuz için teşekkür ederim :)
screen-shot-2012-09-06-at-10-18-24-am.png
gymex-twister-zayıflama.jpg

Eklediğiniz bacak egzersizleri haftada 5 gun mu yapılıyor? Pazar pazartesi dinlenme gunu mu?

Şöyle ki bu aslında 7 günlük bir program ama nedense fotoğrafta 7 gün yok herhalde yanlış fotoğrafı koymuşum bu yüzden özür dilerim
Ama normal programda dinlenme günü yok

ben de buna benzer bacak hareketleri falan yapıyorum ama hiç dikkat etmedim bacaklarımın ne durumda olduğuna :KK70:

X