3.ayda burna alınan darbe

sedenbasak

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
158
37
35
Kızlar selam,

Ben ameliyat olalı 3 ay oldu. Eşim bana sarılacakken suratını burnuma çarptı biraz öne atıldığı icin de orta şiddetli bir çarpma sayılırdı. Hafif bir şişlik oldu burnumda kanama veya ağrı olmadı. Sizce bu durum burnumun şeklini etkiler mi ? Bu şişlik geçici bir durum mu buz koyuyorum ama yine de çok korkuyorum bir problem olur diye ? Bu şekilde bir çarpma yaşayıp sorun yaşayan var mı acaba cevap verirseniz çok mutlu olurum ..

Kızlar selam,

Ben ameliyat olalı 3 ay oldu. Eşim bana sarılacakken suratını burnuma çarptı biraz öne atıldığı icin de orta şiddetli bir çarpma sayılırdı. Hafif bir şişlik oldu burnumda kanama veya ağrı olmadı. Sizce bu durum burnumun şeklini etkiler mi ? Bu şişlik geçici bir durum mu buz koyuyorum ama yine de çok korkuyorum bir problem olur diye ? Bu şekilde bir çarpma yaşayıp sorun yaşayan var mı acaba cevap verirseniz çok mutlu olurum .
Kızlar selam,

Ben ameliyat olalı 3 ay oldu. Eşim bana sarılacakken suratını burnuma çarptı biraz öne atıldığı icin de orta şiddetli bir çarpma sayılırdı. Hafif bir şişlik oldu burnumda kanama veya ağrı olmadı. Sizce bu durum burnumun şeklini etkiler mi ? Bu şişlik geçici bir durum mu buz koyuyorum ama yine de çok korkuyorum bir problem olur diye ? Bu şekilde bir çarpma yaşayıp sorun yaşayan var mı acaba cevap verirseniz çok mutlu olurum ..

Merhaba. Şişlik inene kadar buz uygulayın. Ben birirnci ayımda küçük bir darbe almıştım. Derim hafif içe çekilmiş gibiydi. Doktor şeklinde bir sorun yoksa promlem yoktor demişti. İçe çekiklikte zamanla düzeldi. Şuan bende 3. Ayımdayım. Deri hassas oldugu için şişmesi ve morarması normal. Çok endişe etmeyin. Ama yinede doktorunuza danışın.

Çok teşekkür ederim. Ben şu an çok takıntılı olduğum icin şekli bile bana bozuk geliyor ama etrafımda olan ailem eşim falan normal sana öyle geliyor diyorlar

Çok teşekkür ederim. Ben şu an çok takıntılı olduğum icin şekli bile bana bozuk geliyor ama etrafımda olan ailem eşim falan normal sana öyle geliyor diyorlar
Şişlik inene kadar şekil bozuklugu cok normal. Ama biz istiyoruz ki amelıyttan uyanınca hemen güzel burnumuz olsun. Siz elinizden geldiğince burnunuzu koruyun. Zamanla güzelleşen burnunuz sizi mutlu edecektir

Şişlik inene kadar şekil bozuklugu cok normal. Ama biz istiyoruz ki amelıyttan uyanınca hemen güzel burnumuz olsun. Siz elinizden geldiğince burnunuzu koruyun. Zamanla güzelleşen burnunuz sizi mutlu edecektir
Doktorlar biri yumruk atmadığı sürece biri yüzünüze tava tencere ile vurmadığı sürece burun şekli bozulmaz diyor ama insan yine de tedirgin oluyor umarım hemen iner de bu şişlik modum yerine gelir.

Ben 1. Ayımda minik darbe aldıgımda doktor iyileşme sürecinde kucuk darbeler bile zarar verebilir elinizden geldigince koruyun demişti. Ben sokakta top oynayan cocuklardan bile korkkar korurum kendimi. Siz yumrukla anca zarar geliyormus dıyerek rahat davranmayın. Mesela doktorum bana en az 9 ay siyah nokta bandı kullanma dedi. O bile zarar veriyorsa ben dokunurken bile tedirgin oluyorum bastırmıyorum

Ben 1. Ayımda minik darbe aldıgımda doktor iyileşme sürecinde kucuk darbeler bile zarar verebilir elinizden geldigince koruyun demişti. Ben sokakta top oynayan cocuklardan bile korkkar korurum kendimi. Siz yumrukla anca zarar geliyormus dıyerek rahat davranmayın. Mesela doktorum bana en az 9 ay siyah nokta bandı kullanma dedi. O bile zarar veriyorsa ben dokunurken bile tedirgin oluyorum bastırmıyorum
Benim de 3. Ayım o zamana kadar bebek gibi baktım ama cidden çok saçma bi şekilde yüzümüz çarpıştı bildiğin. Aşırı tedirgin oldum bayram olduğu icin de doktorumla iletişime geçemiyorum bu yüzden ben de böyle benimle aynı durumda olan var mıdır diye soruşturup bilgi alıyorum insallah bir şey olmamıştır 😔

Ne oldu ki nasıl morardı😳
Doktorum maske aparatı önermişti. Maske burnuma masko yapmasın diye. Ben konuşurken aparat burnama dogru geliyordu ben dizeltiyim derken yaylı gibi gergin burnuma çarptı. Acımamıstı ertesı günü bir baktım moralmış. Doktor deride ezilme olmuş korkacak bır sey yok. Düzelir dedi. Düzeldide

Doktorum maske aparatı önermişti. Maske burnuma masko yapmasın diye. Ben konuşurken aparat burnama dogru geliyordu ben dizeltiyim derken yaylı gibi gergin burnuma çarptı. Acımamıstı ertesı günü bir baktım moralmış. Doktor deride ezilme olmuş korkacak bır sey yok. Düzelir dedi. Düzeldide
İçimi rahatlattın ya çok teşekkür ederim benim hiç ezilme morarma ağrı sızı bir şey olmadı öyle kafa atar gibi de bi çarpma olmadı ama bir böyle tokuştu suratlar biraz şişti herhalde daha 3. Ay diye doktorumun asistanına ulaştım eger görünürde bir şey yoksa iz vs. Yoksa sorun yoktur ama içiniz rahat etsin diye bayram sonrası randevu yazalım dedi bir bakalım gidip öğreneceğim ♥️

X