3 aylık evliyim çıkmazdayım yardım lütfen arkadaşlar

Allah yardıcın olsun cnm. Eşini seviyormusun? Eşinle kavga olmadan sert ses tonu olmadan konusmayı denedinmi. Daha cok yenisin bu olayların patlak vermesi ayrı yeni bir hayat yeni bi düzen içine girmiş olman ve buna adapte olabilmr apayrı bir süreç. Eğer bunları denedin ve yine olumsuzsa durum o zaman aile büyüklerine danışmanı onları bu durumu sakin bir şekilde en basından anlatmanı tavsiye ederim. Evliliği bitirmek işin en kolayı en kaçar yolu yani ilk çözümün bu olmamalı. Aksine zor olan seyler güzeldir. Kocanı seviyorsan ilk önce savaş diren ne kaybedersinki? Şiddet kötü olmuş keşke olmasaymış ama ikinci bi şans ver. Bu kadar çabuk bitirme. Aile büyüklerinden yardım kesinlikle almalısınız. Dul olmakta kolay değil. Evlenip ayrıldıktan sonra keşke bıraz daha bekleseydim keşke şöylede yapsaydım deme. Boşanmak en son yol dediğim gibi. Dilerim herşey gönlünce olsun

Birşey daha bizde evlendiğimizde 17 bin tl borcu vardı eşimin. Üstüne düğün borcu vs vs. Evlendik ikimizde çalıştık borç ödedik. Borcumuz azaldı başka sebeplerden dolayo tekrar kredi çektik 30 bin kadar . Yani borç üstüne borç eklendi yeri geldi kavga ettik yeri geldi kahkaha attık. Her ay başında banka ekstrelerinden dolayı kavga ederdik. Aylık rutinimiz olmuştu. Herneyse borçlar bitti baktım benim adam bu sefer ailesine para akıtmaya başladı bu seferde ben borca soktum yavaş yavaş. Baktım bu adamı kendi borcuma sokmasam para boşa gidiyor. Bende böyle yapmaya karar verdim gayette iyi oldu. He buarada bekarken biriktirdiğim paralarıda kocama verdim borçlar bitsin diye. Neyse işte şuan çalışmıyorum ve evi o geçindiriyor. Birşeyim eksik değil allaha şükür. Kanaat ediyorum. Yemeden gezmeden de kuru kalmıyorum. Mutlumusun diye sorarsan allaha şükürler olsun. O yüzden sordum seviyormusun diye. Seviyorsan bunları yaparken zorlanmazsın

Evlendiğiniz andan itibaren psikolojik şiddet başlamış, üstüne fiziksele dönmüş üstüne üstelik bir de vurdumduymazlık.
Affedersin bir de saf yerine koyup sürekli yalan sürekli kendi sorumluluğunu size yüklemek.
Yerinizde olsan darp raporu alır hakkında şikayetçi olup uzaklaştırma kararı aldırırdım. Ve mutlaka borçlarını ispat ettirip o ödediğim altınları da talep ederdim.
Gitsin ailesinde yaşasın.
Sizin aile olduğunuzu kabullenememiş sanırım heniz, sürekli arkasında durmanızı kullanmak bu.
Hakkınızda hayırlısı.

Allah yardıcın olsun cnm. Eşini seviyormusun? Eşinle kavga olmadan sert ses tonu olmadan konusmayı denedinmi. Daha cok yenisin bu olayların patlak vermesi ayrı yeni bir hayat yeni bi düzen içine girmiş olman ve buna adapte olabilmr apayrı bir süreç. Eğer bunları denedin ve yine olumsuzsa durum o zaman aile büyüklerine danışmanı onları bu durumu sakin bir şekilde en basından anlatmanı tavsiye ederim. Evliliği bitirmek işin en kolayı en kaçar yolu yani ilk çözümün bu olmamalı. Aksine zor olan seyler güzeldir. Kocanı seviyorsan ilk önce savaş diren ne kaybedersinki? Şiddet kötü olmuş keşke olmasaymış ama ikinci bi şans ver. Bu kadar çabuk bitirme. Aile büyüklerinden yardım kesinlikle almalısınız. Dul olmakta kolay değil. Evlenip ayrıldıktan sonra keşke bıraz daha bekleseydim keşke şöylede yapsaydım deme. Boşanmak en son yol dediğim gibi. Dilerim herşey gönlünce olsun
Saolun evet daha öncede defalarca hiç yorulmadan sabırla anlattım konuştum sadece o an herşeye tamam haklısın hayatım bilmem ne sonra adam sanki hafıza kaybı yaşıyor bı öyle bir böyle sonra canım biz daha iki gün önce böyle karar vermemis mıydık diye çıldırıyorum bazen tartismaktan laf anlatmaktan yorulduğunu için susuyorum

Merhaba arkadaşlar bana değerli zamanını ayıran derdimi sıkılmadan okuyan herkese öncelikle teşekkür ederim.İlk kez bir sayfada bişey paylaşıyorum yazımda yanlışlık varsa şimdiden kusura bakmayın.Esimle aynı işyerinde tanıştık evlenmeden 1,5 yıllık sevgililik dönemimiz oldu mutlu bir cifttik sonra evlendik tabi bilirsiniz bu dönem upuzun bol stresli bi dönem.Biz bütün düğünü ıvır zıvır bana takicaklarini söyledikleri takıları akliniza ne gelirse toplu iğneye kadar eşimle ortak çalışarak karşıladık aynı işi yapıp aynı derecede ve iyi kazanıyoruz sevgili olduğumuz zamandan beri asla para ayrımı yapmadın kesemiz birdi o yüzden bunlara hiç takılmadim önemli olan mutlu olmamız dedim.Kayinpederim başlarda bana karşı tam bir melekti beni arar sorardi çok mutlu oluyordum çünkü kendi babamla aram kötü değil ama çok mesafeliyiz o yüzden kayinpederimi babam olarak seviyordum istememiz oldu herşey çok güzeldi sonunda adettendir kız tarafına ne istedigi sorulur annemde gücünüz neye yeterse dedi kayinpederim de sizin bişey soylemenize gerek yok kızınız düğünde kollarını kaldiramicak diye bir tabir kullandı abartmayi çok seviyor kendisi.Dügunum onların yaşadığı yerde oldu ben masraf olmasın diye salonda yemeksiz bir düğün isterken kayinpederim herşeyi yarı yarıya eşimle odedigimizi bildiği halde 600 kişilik yemekli düğün istedi 10 bin TL'lik bir orkestra istedi çok uğraştım sonunda huzursuz Luk olmasın diye tamam dedim çünkü en ufak bişey de surat yapıyor eşime karşı çok sinirli tahammülsüz davranıyor ama eşimin 3 yaş küçük erkek kardeşine ve görümceme karşı çok iyi oysaki eşim en büyük çocuk ve ailenin bütün yükünü o çekmiş aile çok keyifine düşkün babası çalışmıyor istiyorki oğulları ona baksın nisanlandiktan sonra hakkımda dedikodu çıkardı ben eşimi parmağında oynatıyor musum falan oğlu evlenince para dışarı çıkacak diye üzüluyor.Neyse çok kötü bir evlilik süreci yaşadım kayinpederim yüzünden sürekli ağladım kınama ağlayarak gittim dugunude o şekil hep bir olay çıkardı bu arada Kayınvalidem onun aksine tam bir melek çok güzel bir anne :)ama maalesef eşi öyle bir insanlık zavallı kadını sindirmis ve gelelim olayın başladığı yere düğünüm çok güzel oldu tabi o kadar harcamadan sonra canımız çıktı kayinpederim herkese oğluma düğün yaptım çok para harcadım diye gerindi takı töreni şu kadar bilezik su kadar para diye sisindikleri gibi olmadı benim annem babam bilezik taktı akrabalarım altın taktı eşimin ailesi bir çeyrek bile takmadi saolsunlar takidan sonra baktım anneannem de olan takı kesesi kayinpederim elinde eşime sordum biliyor diye sonra o da gitti biz bütün ödemeleri düğünden önce bitirmistik borçsuz evlenecektik yani ben öyle sanıyordum neyse düğün bitti arabaya bindik eden gidiyoruz keseyi sordum nerede diye anneannem de yarın alicaz dedi ben al diye ısrar etsemse gerek yok dedi neyse ilk gecemiz oldu ertesi gün eşimin ailesine kahvaltıya gittik orda eşimin yalanları ortaya çıktı 20 bin TL sağ sola borcumuz olduğunu öğrendim orkestra parasını mekanın bu kısım parasını ödememiş takılarla bunları ödemiş neden ödemediğinin sebebide beş yıl önce araba kiralamış pert etmiş onun senedinide ödememiş bütün paramız onun hesabindaydi hesaba bloke koymuslar o da ben uzulmeyeyim diye bana söylememiş sürekli yalanlar söylemiş dünya başıma yıkıldı o an eşimin bana göz göre göre yalan soylemesine mi yoksa borçsuz evlendk derken 20 bin borcumuz ve kendi aldığımız bilezikler dışında cebimizde beş kuruş olmadığına mi üzüleyim bilemedim bu durumdan psikolojik olarak çok etkilendim eşimden cinsel olarak soğukluk yaşadım ve vajinismus oldum ama pes etmedim ondan bana yalan soylemeyecegine dair söz aldım hiç bişey yarım kalsın istemedim ne var ne yok bozdurdum balayina gitmek için borclari ödemesi için geldik bir süre maddi savaş verdik bu süreçte eşimin saçma sapan yalanlarinii yakaladım neden bu ufak yalanlara ihtiyaç duyuyorsun dediğimde ne yalanı bunlar yalan değil diyerek kabul etmedi biz ayın 20 günü yurtdışında calisiyoruz yoğun tempoda hayalimiz var ev sahibi olmak sonrada çocuk döner dönmez kredi çekip bir arsa var onu alicaktik tabi bundan önce birde eşim kredi kullanabilen diye her ay 3 bin TL'lik 6 ay sigorta bagkur yatirdik bu kadar çaba aile olmak için yuvamizii kurup çocuğumuza güzel bir zemin hazırlamak için gel gelelim 10 gün önce eşim bana kardeşim araba almak istiyormuş abi bana 20 bin kredi cekermisin dedi ben de olur dedim diye karşıma çıkınca artık patladim biz bu hayatta iyi veya kötü olan herşeyi beraber yaşıyoruz sen bana sormadan nasıl Karar alırsın sen ailene öncelik vermiyor Sun kardeşin arabasını yazın alsın biz aylarca ne için uğraştık diye tartıştım karşılıklı bagristik elimdeki tabletle ağzıma vurdu dudağım patladı sonra yüzüme vurdu 10 gündür ayrı yatıyoruz çalıştığımız yerde mor bir gözle bulunmak onurumu kırdı çok çaresiz kaldım bu yaşıma kadar babamdan fiske yemedim evliligimin 3.ayindan cicim aylarında darp edildim ve bu süreçte pişman olup özür dilemesi o bir kenara bırakın o hakliymis gibi kırıcı davranışlarına devam ediyor darp raporu aldım boşanmayı düşünüyorum şimdi böyle olduysa sonra ne olur diye korkuyorum kimseye anlatamıyorum bu gece Türkiye'ye dönüyoruz ve nasıl bir adım atmaliyim bilmiyorumsanki eşime karşı icimde sevgi kalmadı yada çok kırıldım lütfen yorumlarınızı bekliyorum
Yol yakinken don bence borcuda ona kitle bagla nafakayida gorsun tabletle dudak patlamayi

Çocuk yokken hersey yeniyken icindede sewqi kalmadiysa. Bitirmene engel yok kusura bakmasin sömürülmussun canim.Sen gelecek derdindesin bu adam da cocuk beyniyle dawranir gibi sacmalama pesinde emin ol bu boyle dewam eder bi kurus wermezdim ben senin yerinde olsam ne demek yalan soylemek ne demek borc cikarmak akilli ol bombos kalmissin bak kendine bi guwencen warmis onlara yazik

Ailenizin yanina gidin ve durumunuzu anlatın hemen bosanin duzelir diye de sakin düşünmeyin. Bende evliligim 4. Ayında yasadim biraz bekleyeyim belki duzelir diye düşündüm ama daha ileri gitti ve 2 ay sonra mahkemem var kararimdan o kadar memnunum ki..

Tabiki severek evlendim bu kDr şeye katlanma sebebimdi ama düğünden sonra bana söylemek zorunda kaldığı yalanlarini anlattıktan sonra ben bir boşluğa düştüm hissizlestim birşeyler eksiksiz yada kullanıldığımi hissetrim zaten sonrada iki günde bir tartıştık durduk mesele parasızlık borç ta değil ben onunla sevgiliyken bile parasız kaldım ama önemli değildi bunlar beni kızdıran tek şey eşimin sorumsuzluğu yalanları vurdumduymazligi ve zaten son noktayı da koydu yaptigiyla

Bu adam sizi maddi olarak sömürmek için evlenmiş
Sömüremryeceğini anladığı anda fiziksel şiddet girmiş araya
Yüksek ihtimal o babası sizin maaşınıza göz diktiği için size yakın davrandı başlarda ne aşk ne sevgi ne saygı hiç bir şey görmedim evliliğinde

Aileniz Turkiyede mi yalan çok var hiç düzelir mi bu evlilik bilemiyorum ama darp da var ayırlmaniz sizin için dogru olur gibi duruyor yoksa çok yıpranırsiniz kardeşi araba alacakmış mış parası yoksa almayıversin yuh 20bin kredi ne parasi yettigi kadar bir model alsın

Canım ya :KK43: uzun uzun yazmak istemiyorum çünkü bunun çözüm yolu çok basit. Kaç bu adamdan bu aileden kurtar kendini. Evet çözüm yolu basit uygulaması zor ama ben güçlü bir kadınım de ve kurtar kendini. Rabbim yardımcın olsun

Merhaba arkadaşlar bana değerli zamanını ayıran derdimi sıkılmadan okuyan herkese öncelikle teşekkür ederim.İlk kez bir sayfada bişey paylaşıyorum yazımda yanlışlık varsa şimdiden kusura bakmayın.Esimle aynı işyerinde tanıştık evlenmeden 1,5 yıllık sevgililik dönemimiz oldu mutlu bir cifttik sonra evlendik tabi bilirsiniz bu dönem upuzun bol stresli bi dönem.Biz bütün düğünü ıvır zıvır bana takicaklarini söyledikleri takıları akliniza ne gelirse toplu iğneye kadar eşimle ortak çalışarak karşıladık aynı işi yapıp aynı derecede ve iyi kazanıyoruz sevgili olduğumuz zamandan beri asla para ayrımı yapmadın kesemiz birdi o yüzden bunlara hiç takılmadim önemli olan mutlu olmamız dedim.Kayinpederim başlarda bana karşı tam bir melekti beni arar sorardi çok mutlu oluyordum çünkü kendi babamla aram kötü değil ama çok mesafeliyiz o yüzden kayinpederimi babam olarak seviyordum istememiz oldu herşey çok güzeldi sonunda adettendir kız tarafına ne istedigi sorulur annemde gücünüz neye yeterse dedi kayinpederim de sizin bişey soylemenize gerek yok kızınız düğünde kollarını kaldiramicak diye bir tabir kullandı abartmayi çok seviyor kendisi.Dügunum onların yaşadığı yerde oldu ben masraf olmasın diye salonda yemeksiz bir düğün isterken kayinpederim herşeyi yarı yarıya eşimle odedigimizi bildiği halde 600 kişilik yemekli düğün istedi 10 bin TL'lik bir orkestra istedi çok uğraştım sonunda huzursuz Luk olmasın diye tamam dedim çünkü en ufak bişey de surat yapıyor eşime karşı çok sinirli tahammülsüz davranıyor ama eşimin 3 yaş küçük erkek kardeşine ve görümceme karşı çok iyi oysaki eşim en büyük çocuk ve ailenin bütün yükünü o çekmiş aile çok keyifine düşkün babası çalışmıyor istiyorki oğulları ona baksın nisanlandiktan sonra hakkımda dedikodu çıkardı ben eşimi parmağında oynatıyor musum falan oğlu evlenince para dışarı çıkacak diye üzüluyor.Neyse çok kötü bir evlilik süreci yaşadım kayinpederim yüzünden sürekli ağladım kınama ağlayarak gittim dugunude o şekil hep bir olay çıkardı bu arada Kayınvalidem onun aksine tam bir melek çok güzel bir anne :)ama maalesef eşi öyle bir insanlık zavallı kadını sindirmis ve gelelim olayın başladığı yere düğünüm çok güzel oldu tabi o kadar harcamadan sonra canımız çıktı kayinpederim herkese oğluma düğün yaptım çok para harcadım diye gerindi takı töreni şu kadar bilezik su kadar para diye sisindikleri gibi olmadı benim annem babam bilezik taktı akrabalarım altın taktı eşimin ailesi bir çeyrek bile takmadi saolsunlar takidan sonra baktım anneannem de olan takı kesesi kayinpederim elinde eşime sordum biliyor diye sonra o da gitti biz bütün ödemeleri düğünden önce bitirmistik borçsuz evlenecektik yani ben öyle sanıyordum neyse düğün bitti arabaya bindik eden gidiyoruz keseyi sordum nerede diye anneannem de yarın alicaz dedi ben al diye ısrar etsemse gerek yok dedi neyse ilk gecemiz oldu ertesi gün eşimin ailesine kahvaltıya gittik orda eşimin yalanları ortaya çıktı 20 bin TL sağ sola borcumuz olduğunu öğrendim orkestra parasını mekanın bu kısım parasını ödememiş takılarla bunları ödemiş neden ödemediğinin sebebide beş yıl önce araba kiralamış pert etmiş onun senedinide ödememiş bütün paramız onun hesabindaydi hesaba bloke koymuslar o da ben uzulmeyeyim diye bana söylememiş sürekli yalanlar söylemiş dünya başıma yıkıldı o an eşimin bana göz göre göre yalan soylemesine mi yoksa borçsuz evlendk derken 20 bin borcumuz ve kendi aldığımız bilezikler dışında cebimizde beş kuruş olmadığına mi üzüleyim bilemedim bu durumdan psikolojik olarak çok etkilendim eşimden cinsel olarak soğukluk yaşadım ve vajinismus oldum ama pes etmedim ondan bana yalan soylemeyecegine dair söz aldım hiç bişey yarım kalsın istemedim ne var ne yok bozdurdum balayina gitmek için borclari ödemesi için geldik bir süre maddi savaş verdik bu süreçte eşimin saçma sapan yalanlarinii yakaladım neden bu ufak yalanlara ihtiyaç duyuyorsun dediğimde ne yalanı bunlar yalan değil diyerek kabul etmedi biz ayın 20 günü yurtdışında calisiyoruz yoğun tempoda hayalimiz var ev sahibi olmak sonrada çocuk döner dönmez kredi çekip bir arsa var onu alicaktik tabi bundan önce birde eşim kredi kullanabilen diye her ay 3 bin TL'lik 6 ay sigorta bagkur yatirdik bu kadar çaba aile olmak için yuvamizii kurup çocuğumuza güzel bir zemin hazırlamak için gel gelelim 10 gün önce eşim bana kardeşim araba almak istiyormuş abi bana 20 bin kredi cekermisin dedi ben de olur dedim diye karşıma çıkınca artık patladim biz bu hayatta iyi veya kötü olan herşeyi beraber yaşıyoruz sen bana sormadan nasıl Karar alırsın sen ailene öncelik vermiyor Sun kardeşin arabasını yazın alsın biz aylarca ne için uğraştık diye tartıştım karşılıklı bagristik elimdeki tabletle ağzıma vurdu dudağım patladı sonra yüzüme vurdu 10 gündür ayrı yatıyoruz çalıştığımız yerde mor bir gözle bulunmak onurumu kırdı çok çaresiz kaldım bu yaşıma kadar babamdan fiske yemedim evliligimin 3.ayindan cicim aylarında darp edildim ve bu süreçte pişman olup özür dilemesi o bir kenara bırakın o hakliymis gibi kırıcı davranışlarına devam ediyor darp raporu aldım boşanmayı düşünüyorum şimdi böyle olduysa sonra ne olur diye korkuyorum kimseye anlatamıyorum bu gece Türkiye'ye dönüyoruz ve nasıl bir adım atmaliyim bilmiyorumsanki eşime karşı icimde sevgi kalmadı yada çok kırıldım lütfen yorumlarınızı bekliyorum
Sahtekar, yiyici ve şiddeti normal zanneden biriydi derseniz (yani gerçekleri anlatırsanız) herkes boşanmanızı haklı bulur.

Cok uzulerek okudum konunu. E be kuzum, hayat musterek diye vicdanli davranip evlenmedigin adamla kesemiz bir diyip dugununu kendin yapip, altinini kendin alip bide ustune borclu cikar ve bunu kabul edersen, olacagi budur. Degersiz goruyor esin seni, bu cok bariz. Maalesef sebebi de burdan bakilinca her turlu finansal yardimi yapmandan ileri geliyor.

Ipleri eline alma vakti gelmis. Sakin barisma. Maasindan zirnik verme. Sen kazaniyosun senin paran senin hakkin. Sikiyosa ceksin o krediyi kardesine, resti cek. Bidaha elini kaldirsin, gorsun noluyo. Aynen bu sekilde sert cik, bagir, cagir, korkma. Raporu aldiginida soyle. Her turlu yaptigin yardimlari da belgeledigini soyle, bosanma esnasinda basina ne tur belalar acar hesaplasin. Sonrasinda bekle ve gor olacaklari. Uc aylik karisina el kaldiran adama baslarim ben ama. Ayrilmaksada ayrilirsin. Hic korkma.

Bende nişanlılık da herşeyi eşimle ortak alınsın ailelerden hicbir destek görmedim yazdığınız bazı şeylerde kendimi gördüm düğünde çeyrek dahi takmadilar ama şükür eşim herşeyin karşılığını saygısıyla sevgisiyle verdi biz ikimiz için yaptık ne yaptıysak ama onlar ailecek somurmusler seni bence borç falanda yalan takıları ailesine verdi bana eşim kendisi demişti düğünde takılara dikkat et onlar senin hakkın babam almak ister diye uyarmisti

Kurban olayım arkadaşım şu adamlara dünyanın kaç bucak olduğunu gösterin, okurken o adamın suratına benim tablet fırlatasım geldi :oha:

Maddi söndürülme var darp var cicim aylarınızın kavga gürültüyle geçmesi var. Hem kavga gürültüyü yine anlarım, ilk zamanlar insanlar birbirine alışma sürecinde tartışabilir zamanla oturur evlilik derler. Ama adam sizi darp etmiş resmen kardeşine de ona alacağı arabaya da başlarım yani. Siz erkek gibi her şeyine ortak olun ödeyin birde üstüne yalan söyleyip bir sürü borç çıkarsın üstünüze.
Bu kadar psikolojik baskıyla vajinismus da olursun her türlü psikolojik sorunu da yaşarsın, afedersin de adamın şeyi altından falan mı da çekeceksin böyle aileci bir adamı? Kusura bakma böyle yorum yazmam pek ama çok sinirlendim. Bende yeni evlendim sayılır bir sürü borç ödedik ödüyoruz ama benden gizli eşim borç çıkarsa bana güvenimi kaybederim. Üstelik ben sıkıntı çekicem o hala kardeşine benden habersiz bizim hayallerimizi erteleyip kredi çekecek, o adamı paralarım.
Valla bak ailene anlat çocuğun da yok terk et aç boşanma davasını. İyi de kazanıyosundur sen maaş olarak . Keyfine bak değmez.

Seven insan yalan söylemez, seven insan sorumsuz davranmaz, seven insan kendinden önce sevdiğini düşünür. Seven insan ŞİDDET uygulamaz!! Lütfen kurtulun bu yalancı adamdan!

AYNI MODELİN BİR DEĞİŞİĞİ BENDE VARDI.
Bana evlenirken 0 borçla evlenicez dedi.
Ana ben evlenince ne göreyim 60 bin tl borcumuz var.
Ailesine hiç bir şey yaptırmak istememiş. Kajmery34 te elini taşın altına koyacak demiş. Tüm altınlarımı salak gibi verdim.
Çok pişmanım .
Sonra ne mi oldu?
3.5 yıl sonra o pisliği boşadım. Geçen onca zamana yazık.
Lütfen arkadaşım tutma bunu başında.
Darp raporunu da al süründür bu karaktersizi.
Sana ne koca olur ne de iyi bir baba...

X