3. Doğum ve annemin davranışları

Tallham

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2018
336
742
44
Biliyor musunuz günlerdir temizlik yapıyorum çocuklara yetmeye çalışıyorum bir yandan, eşimin ablası geldi sağolsun destek oluyor bana 1 haftadır, bugün annem aradı napıyorsun, hamilesinya bişey mişey olur diye soruyum dedim diyor dalga geçer gibi bana, bende sağol temizlik yapıyorum abla burada herşeyimi o yapıyor benimle beraber sağolsun dedim, dalga geçer gibi bana diyorki oo iyi Allah razı olsun de ona o zaman sağolsun bak bir iyilik yapmışsın ki karşına bu kız çıkmış, bende yeğenim geldi onunla kahvaltı ediyorum ona kahvaltı hazırladım dedi bana, yeğenine herşey var ama bana hiçbir merhamet, sevgi yok
Canım benim seni öyle iyi anlıyorumki üzmemek adına bir şey demek istemiyorum Sana öyle dediginde bogazların dügümleniyor degilmi tanısam seni yakın olsam koşar gelirdim yanına gönülden söylüyorum inanki ❤❤

Melek_melek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
502
542
Canım benim seni öyle iyi anlıyorumki üzmemek adına bir şey demek istemiyorum Sana öyle dediginde bogazların dügümleniyor degilmi tanısam seni yakın olsam koşar gelirdim yanına gönülden söylüyorum inanki ❤❤
Allah razı olsun öyle içten söylediniz ki, koşmuş gelmiş kadar duamı aldınız çok teşekkür ederim çok mutlu oldum, evet düğüm düğüm oldu boğazım yutkunamadım ama hiçbirşeyde demedim sessiz sedasızca buz gibi bir konuşmayla bitirdim konuşmayı 🥺

Mevsimyaz06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2016
1.911
2.195
Beni şuan hüngür hüngür ağlattınız. Bende tüp bebekle ikiz hamıleyim. Anam gelıp ben bakamam der. Anacım diyorum gerekirse harçlıkta veririm ihtiyaçlarınıda karsılarım dıyorum. Tamam çocuklarada bakma bi tencere yemek çevirsen onada razıyım diyorum. Ama yok yok. Ben konuyu bile açmam kendılıgınden der ben yapamam ben bakamam falan diye. Simdideb içimde dert oldu
Kalbım çok buruk. Allah ım yardım et bana diyorum. Kalplerine merhamet versin Allah sizinde yardımcınız olsun.

AfifEsila

Bana bugün sabır düştü..
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2017
488
496
Olsun öyle düşünmeyin, yinede her türlü desteği sizede göstermiş, ya benim gibi yapayalnız olsanız 😔belki davranışı adil değil ama yinede herşeyinize destek olmuş Yine de takdir ettim annenizi desteğini hiç esirgememiş maşallah öyle düşünmeyin, yapayalnız kalmak, destek görememek çok zor😔, annem sorumluluk sevmeyen bir insan daha önce ayağımdanda bir kist ameliyatı geçirdim ben gelemem kayınvaliden gelsin onun evi daha yakın dedi beni onun üzerine attı, 1 hafta kayınvalidem baktı sağolsun hep böyle ama kendisine sorsanız dünyanın en merhamet dolu annesi herkese kendisini öyle tanıtır ama benim gözümde

Benim kayinvalidem de tam olarak böyle bir kadın.. bir keresinde tum ev halki teravih kılmaya gitmisti.. benim oğlum 5 aylık felan. Camide evlerinin dibinde... Bende giderdim dedim. Aman yok yavrum ben bakamam çocuğuna.... dedi hemen. Sorsan benide cocugumuda cok sever bayılır ama icraat 0... Dedim anne sen istesende ben çocuğumu kimseye bırakmam merak etme gitmeyeceğim zaten.. 😎 Ne bileyim herhalde dengeliyor Rabbim biyerden. Annen yanındaysa kaynanan olmuyor kaynananan yanındaysa annen olmuyor... Takma sende. Annem böyle bakar eder bana da ama.. Inan sarılıp bir öpemem annemi. Doya doya sarılamam. Saçlarımı oksamaz ne bileyim bizimde duygusal bağımız zayif. Annemin duvarları var. Sevgisini sadece bakarak gösterir başka göremezsin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 620 gün geçti.

Melek_melek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
502
542
Beni şuan hüngür hüngür ağlattınız. Bende tüp bebekle ikiz hamıleyim. Anam gelıp ben bakamam der. Anacım diyorum gerekirse harçlıkta veririm ihtiyaçlarınıda karsılarım dıyorum. Tamam çocuklarada bakma bi tencere yemek çevirsen onada razıyım diyorum. Ama yok yok. Ben konuyu bile açmam kendılıgınden der ben yapamam ben bakamam falan diye. Simdideb içimde dert oldu
Kalbım çok buruk. Allah ım yardım et bana diyorum. Kalplerine merhamet versin Allah sizinde yardımcınız olsun.
Ben aylardır ağlıyorum eşim artık kızıyor umudunu kes diye, keşke göz yaşımın bir tekine bile merhamet edip üzülebilseydi maşallah ikiz nasip olmuş ne güzel hayırlısı ile sağ salim kucağınıza alın inşallah, Rabbim herşeyinizi kolaylaştırsın kimseciklere muhtaç etmesin sizi de 💐💐💐

Melek_melek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
502
542
Benim kayinvalidem de tam olarak böyle bir kadın.. bir keresinde tum ev halki teravih kılmaya gitmisti.. benim oğlum 5 aylık felan. Camide evlerinin dibinde... Bende giderdim dedim. Aman yok yavrum ben bakamam çocuğuna.... dedi hemen. Sorsan benide cocugumuda cok sever bayılır ama icraat 0... Dedim anne sen istesende ben çocuğumu kimseye bırakmam merak etme gitmeyeceğim zaten.. 😎 Ne bileyim herhalde dengeliyor Rabbim biyerden. Annen yanındaysa kaynanan olmuyor kaynananan yanındaysa annen olmuyor... Takma sende. Annem böyle bakar eder bana da ama.. Inan sarılıp bir öpemem annemi. Doya doya sarılamam. Saçlarımı oksamaz ne bileyim bizimde duygusal bağımız zayif. Annemin duvarları var. Sevgisini sadece bakarak gösterir başka göremezsin.
Demek ki öyle gerçekten de Rabbim olmayan kısmı başka birisiyle dolduruyor, Allah kalplerine merhamet versin ama ne kayınvalide ne de anne farketmez istemeyen istemiyor bakmayan bakmıyor işte sorumluluk almak bazı insanlara ağır geliyor

Mevsimyaz06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2016
1.911
2.195
Ben aylardır ağlıyorum eşim artık kızıyor umudunu kes diye, keşke göz yaşımın bir tekine bile merhamet edip üzülebilseydi maşallah ikiz nasip olmuş ne güzel hayırlısı ile sağ salim kucağınıza alın inşallah, Rabbim herşeyinizi kolaylaştırsın kimseciklere muhtaç etmesin sizi de 💐💐💐
Amın. Allah razı olsun. Allah isteyen herkese nasip etsin. Sizde ağlamayın lütfen diyeceğim ama olmuyor söz konusu anne olunca. Kendınıze çok iyi bakın
Saglıklı hayırlı dogumunuz olsun

Melek_melek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
502
542
Amın. Allah razı olsun. Allah isteyen herkese nasip etsin. Sizde ağlamayın lütfen diyeceğim ama olmuyor söz konusu anne olunca. Kendınıze çok iyi bakın
Saglıklı hayırlı dogumunuz olsun
Amin Rabbim dileyen isteyen herkese nasip etsin inşallah, güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim Allah razı olsun, Allaha emanet olun inşallah sizde 🌼🌼🌼

JES

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2018
4.745
19.406
27
Konu sahibi herkes anne olamıyor boşver üzme kendini. Ben aç yattığımı biliyorum, dayaktan kan revan içinde kalıp bayıldığımı da. Hayatının tüm kötü zamanlarının faturasını bana kesmiş bir kadın doğurdu maalesef. Derine inmeyeceğim..

Şuan evlat ayrımı yapan benim dışımda tüm çocuklarına merhamet sevgi saygı ilgi gösteren bir anne. Neden mi ? Hiç bir fikrim yok. Aksi huysuz bir çocuktum ama sebebi onun dayakları ve kötü muamele etmesiydi. Şimdi normal davranıyorum ne eskiyi açıyorum ne de samimi olabiliyorum. Meraba meraba o kadar..

Allah herkese merhamet vicdan versin. Ama benim annem dahi sanmıyorum ki evladım olsa onu aç bırakır yerde yatırır. Bu feci bir olay bildiğin kötülük.

İşte görüyorsun herkesin derdi var herkesin bir yarası. Sen gözyaşı dökme ve İnan çok güzel olacak herşey merak etme. Bana da dua et olur mu 🙏🏻♥️

Melek_melek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
502
542
Konu sahibi herkes anne olamıyor boşver üzme kendini. Ben aç yattığımı biliyorum, dayaktan kan revan içinde kalıp bayıldığımı da. Hayatının tüm kötü zamanlarının faturasını bana kesmiş bir kadın doğurdu maalesef. Derine inmeyeceğim..

Şuan evlat ayrımı yapan benim dışımda tüm çocuklarına merhamet sevgi saygı ilgi gösteren bir anne. Neden mi ? Hiç bir fikrim yok. Aksi huysuz bir çocuktum ama sebebi onun dayakları ve kötü muamele etmesiydi. Şimdi normal davranıyorum ne eskiyi açıyorum ne de samimi olabiliyorum. Meraba meraba o kadar..

Allah herkese merhamet vicdan versin. Ama benim annem dahi sanmıyorum ki evladım olsa onu aç bırakır yerde yatırır. Bu feci bir olay bildiğin kötülük.

İşte görüyorsun herkesin derdi var herkesin bir yarası. Sen gözyaşı dökme ve İnan çok güzel olacak herşey merak etme. Bana da dua et olur mu 🙏🏻♥️
Sizin yaşadıklarınızda hiç kolay değilmiş zor bir çocukluk geçirmişsiniz, benzerlerini bende yaşadım malesef uzun uzadıya hepsini anlatamıyorum,telkinleriniz için çok teşekkür ederim inşallah hayırlısıyla sağlıkla geçer her anımız, sizinde kalbinizden geçen her ne dileğiniz var ise Rabbim kabul etsin sizin içinde dua ederim tabi kii, dualar müşterektir 🥰🥰🥰

warrior princess

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
648
3.275
Koni sahibi kusura bakmayın ama sizde dünyaya 3 çocuk getiriyorsanız zorluklarının bilincinde olarak getireceksiniz.
Madem aileler bakmıyor toplanıp burada annelere buğuz etmek yerine, öncesinde biraz kendinizi sıkın para tutun ve bakıcı masrafınızı çıkartın. Aileler size baktı büyüttü bu yaşa getirdi, bundan sonra sizde kendi çocuğunuza bakın, zor geliyorsa da doğurmayın, gerçekten anne doğru söylemiş ona ya da başkasına doğurmuyorsunuz, tabiki kendiniz bakacaksınız.
Benim annem de ablamın çocuğuna 7 yıldır hep eli üstünde bakıyor ama ablam çoğunlukla olumsuz durumlari görüyor ve daha bir Allah razı olsun dediğini duymadık, ben de anneme diyorum madem öyle bakma, bakıp kötü olacağına bakmadan kötü ol en azından yorulmamış olursun diye.
Anneler toruna bakıyor sonra diğer cocugundan torun olup ona bakiyor sonra ikinciler oluyor, pardon da bu insanlar ne zaman rahat edecek mezarda mı, size bakıp buyuttu yeter, simdi bakma sirasi sizde.
Cok yardima ihtiyaciniz varsa birikim yapip bakici tutun, onu da yapacak durumunuz yoksa o zaman demekki sizin 3 cocuk yapacak luksunuz yok, tek cocukta kalanlarin cocuk sevgisi yok, bir sizin var saniyorsunuz herhalde.

Burada annesine bela okuyanlar annesinin hakkini odeyemezler bazi yorumlari sok olarak okudum, Allah belki de kalbinize gore veriyordur he?

Melek_melek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
502
542
Koni sahibi kusura bakmayın ama sizde dünyaya 3 çocuk getiriyorsanız zorluklarının bilincinde olarak getireceksiniz.
Madem aileler bakmıyor toplanıp burada annelere buğuz etmek yerine, öncesinde biraz kendinizi sıkın para tutun ve bakıcı masrafınızı çıkartın. Aileler size baktı büyüttü bu yaşa getirdi, bundan sonra sizde kendi çocuğunuza bakın, zor geliyorsa da doğurmayın, gerçekten anne doğru söylemiş ona ya da başkasına doğurmuyorsunuz, tabiki kendiniz bakacaksınız.
Benim annem de ablamın çocuğuna 7 yıldır hep eli üstünde bakıyor ama ablam çoğunlukla olumsuz durumlari görüyor ve daha bir Allah razı olsun dediğini duymadık, ben de anneme diyorum madem öyle bakma, bakıp kötü olacağına bakmadan kötü ol en azından yorulmamış olursun diye.
Anneler toruna bakıyor sonra diğer cocugundan torun olup ona bakiyor sonra ikinciler oluyor, pardon da bu insanlar ne zaman rahat edecek mezarda mı, size bakıp buyuttu yeter, simdi bakma sirasi sizde.
Cok yardima ihtiyaciniz varsa birikim yapip bakici tutun, onu da yapacak durumunuz yoksa o zaman demekki sizin 3 cocuk yapacak luksunuz yok, tek cocukta kalanlarin cocuk sevgisi yok, bir sizin var saniyorsunuz herhalde.

Burada annesine bela okuyanlar annesinin hakkini odeyemezler bazi yorumlari sok olarak okudum, Allah belki de kalbinize gore veriyordur he?
Tabiki ben sorumluluğumu alarak onları dünyaya getirdim hamınefendi öyle şey olur mu bir kaç kere mühim işim haricinde de kesinlikle al bak, geleceksin yapacaksın vs. Diye asla söylemim olmadı şuan gördüğünüz okuduğunuz şey bir birikmişlik ve ben buna serzenişte bulundum çünkü insan kendi öz annesinden ilgi alaka sevgi bekliyor,ben çocuklara baktırıp baktırıp asla kötü yönünü söylemedim ki,
anlattığım zaten bakmak ve ufak bir sorumluluk dahi kabul etmek istemiyor baksada ben değil kendisi laf söz ediyor, ve insanın en hassas olduğu lohusalık zamanını kavga gürültü ile zehir ediyor, 2 çocuğum var ve daha bir kere bırakıpda kv. Deye veya anneme çocukları gönderip,
gezeyim, tozayım sinemaya gideyim vs. Bilmem ne diye bırakıp gitmişliğim yok hep evdeyim ve birebir kendim ilgileniyorum
onlar baksın diye değil kendimiz için dünyaya getirdiğimizin apaçık farkındayım kesinlikle bir gün bile böyle bir talebim olmadı, olanıda, olanlarıda burada anlattım ablanız gibi baktırıp annem şöyle annem böyle demedim bakıcı vs. Evime başkasını almak istemiyorum o benim tercihim para pulla alakası yok

ama hasta olana ameliyatlı olana komşu bile bir kilo süt alıp geçmiş olsuna gidiyor, insan kendi annesinden beklemez mi bir geçmiş olsunu?? ameliyatınızın ertesinde dımdızlak kalmak ve o acıyla üzüntü arasında kalmak gerçekten çok üzücü hiçkimse için istemem bunu sizin görüşünüz bu şekildeymiş saygı duydum sağolun.