Yöresel Tarif 3.Hafta Pınar Labneli İftar Sofraları Yarışması Oylama

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz ''Pınar Labneli İftar Sofrası '' hangisidir?

• Ankete Katılan
    446
  • Anket Kapalı .

Nevreste

Bir garip yolcu
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.063
595.872
42
Pınar Labneli İftar Sofraları Yarışması
:KK200:2 oy hakkınız bulunmaktadır..:KK200:
Oyları aynı anda işaretleyip oyunuzu vereceksiniz.Daha sonra ikinci oy kullanma imkanınız yok.

Sofra sahipleri oylama sonunda açıklanacak...

1.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
1.jpg

Hayırlı ramazanlar ❤
Soframız, iftarımız bol bereketli olsun.. Bu sene hep birlikte ailecek büyük sofralar da birleşemesekte ailemiz gibi olan burdaki arkadaşlarımız ile sofralarımızı paylaşıp gönül bağı kuruyoruz 😊
Soframızda;
  • Mercimek çorbası
  • İçli köfte
  • Paçanga böreği
  • Etli yaprak sarması
  • İki renkli magnolia
  • Pınar Labneli köz biber salatası
  • Pınar labneli havuç salatası
Pınar labne soframızı paylaşma imkanı verdiği için teşekkür ederiz

2.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
2.jpeg

Menüm
  • Süzme mercimek çorbasi
  • Zeytinyagli fasulye
  • Su böreği
  • Çökertme kebabi
  • Cevizli baklava
Bu sene ramazan ayında bütün sevdiklerimi soframda ağırlamayı hayal etmiştim ama kısmet çekirdek ailemle geçirmekmiş. Sağlık olsun gerisi mühim değil ama inşallah önümüzdeki ramazanda sevdiklerimizle çok daha büyük lezzetli sofralar kurabiliriz.
Ramazan ayının verdiği bereket iftar sofralarımıza tat ve huzur getirmesi dileğiyle, Hayırlı Ramazanlar.

3.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
3.jpg

Merhabalar hanımlar herkese hayırlı ramazanlar. Az kaldı, geldi gelecek derken ramazanın yarısını geride bırakmış olmamız şaşırtıcı değil mi 😊 İnşallah sağlıklı günlere kavuşur bu ramazanı tebessümle anarız ilerde.
Ben bu akşam iftar için neler hazırladım hemen yazayım
🌸 mantılı çorba
🌸 krepli sultan kebabı
🌸 pirinç pilavı
🌸 zeytinyağlı yaprak sarması
🌸 barbunya pilaki
🌸 baklava yufkasından çıtır börekler(peynirli ve patatesli)
🌸 muhallebili, muzlu, kadayıflı, cevizli, çikolata soslu tatlı 😄(kısaca kadayıflı muhallebi😋)
Güzel bir sofra kurmaya çalıştım Allah herkesin sofrasına huzur ve bereket versin sevdiklerimizle oturalım hep

4.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
4.jpeg

Herkese hayırlı ramazanlar dilerim :) bu sene çok değişik bir ramazan ayı geçirdik Allah bir daha yaşatmasın amin amin.
hem ramazanı geride bırakıyor olmanın hem de sevdiklerimden uzak olmanın hüznünü yaşıyorum eminim herkes benim gibi hissediyordur.
Rabbim bayrama ve sevdiklerimize kavuşmayı nasip etsin tekrar herkese hayırlı ramazanlar dilerim.
:KK200: :KK68:
Menü
  • Tarhana 😁
  • Ali nazik kebabı
  • Ispanaklı börek
  • İçli köfte
  • Karışık salata
  • Kalburabastı

5.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
5.jpg

Bol bereketli sofralarimiz da kalabalık iftarlarimizi göreceğimiz günlere kavuşmak dileğiyle ... :KK200:Hayırlı Ramazanlar :KK68:
İftar Menüm:
  • Vali Kebabı(Kaşarlı pide ,Adana, Patlıcan Kebabı, Ağzı Açık,Etli Ekmek,Bulgur Pilavı )
  • Sini Mantısı
  • Yaprak Sarma
  • Acılı ezme
  • Soğan Salatası
  • Sütlaç

6.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
6.jpg

RUhlarınız huzur bulsun,sofralarınız bereket dolsun,ramazan ayınız mübarek olsun. :KK200::KK68:
Menü
  • karnıyarık
  • pilav
  • sigara böreği
  • yaprak sarma
  • limonlu cheeskek

7.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
7.jpg

Ramazan ayının sonlarına yaklaştık.:KK68:Bayrama korona virüsün etkisini kaybetmesi dileğiyle. :KK68: :KK200:
İftar Menüm;
  • Et suyuna şehriye çorbası
  • Etli kuru fasulye
  • Patlıcan mantolu pirinç pilavı
  • Ev yapımı Ramazan pidesi
  • Kadayıf dolması
  • Kayısı üzüm hoşafı
  • Karışık salata
  • Turşu

8.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
20200514_004951.jpg

Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. :KK68:Allah tuttuğumuz oruclarimizi kabul etsin. Hayırlı, bol bereketli ramazanlarımız olsun inşallah.Herkese afiyet olsun:KK200:
Menüm;
  • Arpa sehriye corbasi
  • Hünkâr beğendi
  • Bulgur pilavı
  • Patatesli yarımca
  • Çilekli cheescake
  • Mevsim salata

9.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
9.jpg

Bu Ramazan evlerimizden ,yüreklerimizden huzur, mutluluk,sevgi eksik olmasin. Sofralarimiz bereketli ve sevgi dolu olsun. Hayırlı Ramazanlar :KK200:
Menüm;
Tavuk Patates
Pilav
Yaprak Sarma
Yoğurtlu Makarna
Salata
Kazandibi

10.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
IMG_20210223_155638.jpg

Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarınız kabul ve Ramazanınız mübarek olsun. :KK200:Hayırlı Ramazanlar:KK68:
İftar Menüm:
  • Pınar Labneli Mantı Çorbası
  • Ciğer Kavurma
  • Bulgur Pilavı
  • Yaprak Sarma
  • Çiğköfte
  • İçli Köfte
  • Soğan Salatası
  • Güllaç
  • Fıstıklı Baklava

11.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
11.jpg

InsAllah masanın çevresinde daha kalabalık olduğumuz sofralarda buluşuruz. Bugünlerde geride kalacak ama şimdilik soframızda bize pınar labne eşlik ediyor. Pınar Labne ile Ramazan Sofrasından Merhabalar ❤
İftar Menümüz
  • Lahana Sarmasi
  • Zeytinyağlı Yaprak sarması
  • Fellah köftesi
  • Yayla çorbası
  • El açması baklava
  • Kedidilli muhallebi

12.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
12.jpg

Kim derdi ki icinde hüzünlü bi ask hikayesi saklayan tarifin, simdiler de cok sevilecegini ve davet masalarini susluyecegini..
Bugunde benim masamda olsun dedim, dilerim sofralarimiz hep sevgi dolu ve kalabalik olsun❤
Iftar menum😊
  • Yogurt corbasi
  • Salata
  • Visne hosafi
  • Pirinc pilavi
  • Pinar labneli hunkar begendi
  • Damla cikolatali gullac
Hayirli ramazanlar.

13.Pınar Labneli İftar Sofrası:KK200:
20200515_202146.jpg

Merhaba arkadaşlar Ramazan'a başladık Allah'a şükür yarısını da geçtik sonlarına doğru geliyoruz sıkıntı bu Zor günlerde hepimiz evdeyiz ve güzel sofralar hazırlıyoruz aile bize herkesin agiz tadiyla güzel zamanlar geçirmesini dilerim :KK200:
Menüm:
  • Reyhan serbeti
  • Dana lokum
  • Yogurtlu manti corbasi
  • Bezelyeli pilav
  • Mevsim salata
  • Karpuz
  • Kivili muhallebi
  • Ramazan pidesi

Yarışmaya Katılım Şekli :
• Üçüncü haftanın yarışması “Pınar Labneli İftar Sofraları Yarışması” dır.
• Bu haftaki yarışmaya iftar sofranızla katılım sağlayacaksınız. Sofra fotoğrafında Pınar Labne ile hazırladığınız tarifinizin de olması gerekmektedir. Ancak yarışmada tarifi değil sofra sunumunu oylamaya sunacağız. Bu nedenle tarifi paylaşmanıza gerek yoktur.
• Fotoğrafınızı aile fertlerinizle de çekip paylaşabilirsiniz. Not: Paylaşımı yaptığınızda konu editörün onayına düşecek eksiklik durumunda kullanıcıya bilgi verilecek ve eksiklik düzeltilene kadar konu aktif edilmeyecektir. Gerekirse başvuru reddedilebilir.

• Kriterler
• Fotoğrafta en az bir Pınar Labne bulunmalıdır.
• Konuyla ilgili olmayan görsel ya da içerik paylaşılmamalıdır.
• Sofranın sunumuna özen gösterilmelidir.
• Sofrada Pınar Labneli bir tarif bulunmalıdır. Ancak yarışmada tarifi değil sofra sunumunu oylamaya sunacağız. Bu nedenle tarifi paylaşmanıza gerek yoktur.
• Daha önceki yarışmalarda 1 kez kazanan üyemiz, 2. kez birinci olduğunda oylamada 2. olan üyemiz kazanmış sayılacaktır.
Detaylar
Yarışma Ramazan ayı boyunca her Cuma tekrarlanacak ve sonraki Cuma günü sona erecektir. Cumartesi günü oylama başlayacak. Haftanın yarışması 3 gün süreyle oylamaya sunulacaktır.

3.Yarışma
Katılım başlama tarihi : 8 Mayıs 2020
En son başvuru tarihi : 15 Mayıs 2020
Oylama başlama tarihi : 15 Mayıs 2020
Oylama bitiş tarihi : 18 Mayıs 2020

Hediye konusunda:

• Her hafta birincisine “Pınar ürünlerinden oluşan hediye paketi” verilecektir.
• Her hafta birincisine aynı değerde ödül verilecektir.
Önemli yeni kural ;
-Tarif yapılmadan önce Bölüm Editörü '' Nevreste '' ye hangi tarifi yapacağınız hakkında bilgi verilmesini rica edeceğiz. Tarif yönetim tarafından uygun görülürse size bildirilecek ve ona göre tarifinizi yapacaksınız. Bildirilmeden yapılan tariflerin kabul edilmeme riski bulunmaktadır.

Son düzenleme:
X