3. köprüye hayır diyenlerin Sarıyer ormanı villaları

ne oldu şimdi göklere çıkardığınız doğacılar dediğiniz geziciler ne oldu şimdi memleket onlara mı emanet oldu şimdi.. ..
bu evleri yapanlara da sorun hesabını izin verenlere de ses etmeyenlere de hesap sorulacak çok kişi var !!

Kim yapmis Sariyer'e evleri Alara? Sen biliyor musun? Yanliz bana geziciler diye kestirip atma, gezide yuzbinlerce insan yurudu 80 vilayette..

Olay nasıl geziye bağlandı anlamadım. Kim bu geziciler, villa sahipleri kim belli mi?

Alara memleket gezicilere mi emanet? Cevre ve Orman Bakanligi ne is yapar bu memlekette? Hani sizleri oyuyla gelen bakan diyorum. Sadece binlerce lira maas alsin da koltukta oturup keyfine baksin diye mi sectiniz onu?

Ablam, evet o yüzden seçtik diyebilirler hazır ol.. :KK1::KK1:
'Anam, bacım sana feda olsun', 'Anam çalar babam çalar ama rte çalmaz' zihniyeti bu.. Hazır ol cevaba.. :KK1::KK1::KK1:

Sadece canlı katliamı olsa yine iyi, o ağaçlar kesildikçe meydana gelen erozyonla kaç metre kare vatan toprağı kayıp gidiyor acaba kimsenin umrunda mı? Yak ormanı, aç imara ohh keyif... Şimdi parası tatlı tabi yıllar geçtikçe anlayacağız hatanın büyüğünü :KK50:

Evet ne yazık ki öyle, bizim burdan 25-30 km ötede muhteşem bir çam ormanı var, orman içinden geçen yolda ilerlerken o çam kokusu, temiz hava insana canlılık veriyor, çocuklar gibi seviniyorum ordan geçerken ve her geçişimde dua ediyorum, birileri yakmasın, kesmesin diye.

Onlar bizim yaşam kaynağımız, topraklarımızı koruyan, havayı temizleyen, hayvanlara barınak olan, iklime etkisi olan ormanları, ağaçları rahat bıraksınlar.
Her kesilen ağaç kaç tane kuşun, sincabın yuvasını yok etmek demek aynı zamanda, ormanlarda çeşit çeşit hayvanlar var, ormanı yok etmek o hayvanları evsiz barksız bırakmak demek, insanoğlu bu kadar bencil olmasın lütfen.

Sadece orman da değil ki 2 yıl önce çıkardıkları kanunla ne kültür ve tabiat varlıklarını tanıyorlar ne de turizm alanlarını tek bildikleri rant:KK14:

bu evler hangi yıl yapılmış. bilen varmı.. kısacası akp öncesinemi ait. 12 yıl öncesine.

Son düzenleme:
bu evler hangi yıl yapılmış. bilen varmı.. kısacası akp öncesinemi ait. 12 yıl öncesine.

İnternete yazdım bu çıktı. öncesi var mı şu an için bilmiyorum biraz daha araştırmam gerek.

Sarıyer'de ormanlar imara açılıyor
İstanbul'un ormanlarını yok edecek olan saldırılar giderek şiddetleniyor. Üçüncü köprü ve üçüncü havaalanı projelerine karşı çıkılırken, bu projelerin kendilerinden menkul olmadıkları, İstanbul'un kuzey ormanlarının imara açılmasına yol açacakları çokça söylendi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Sarıyer Gümüşdere ve Kısırkaya bölgesi için hazırladığı 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı değişikliği ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile, 85 bin metrekarelik bir alanı imara açmış olacak. Bu alan orman statüsünde ve 3. derece sit alanı.
Planlar 20 Ağustos 2013 – 18 Eylül 2013 tarihleri arasında 30 gün süre ile İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü binasında askıya çıkarıldı. Bu süre içerisinde itiraz edilmesi mümkün bunun için İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne dilekçe verebilirsiniz.

İnternete yazdım bu çıktı. öncesi var mı şu an için bilmiyorum biraz daha araştırmam gerek.

İstanbul'un ormanlarını yok edecek olan saldırılar giderek şiddetleniyor. Üçüncü köprü ve üçüncü havaalanı projelerine karşı çıkılırken, bu projelerin kendilerinden menkul olmadıkları, İstanbul'un kuzey ormanlarının imara açılmasına yol açacakları çokça söylendi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Sarıyer Gümüşdere ve Kısırkaya bölgesi için hazırladığı 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı değişikliği ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile, 85 bin metrekarelik bir alanı imara açmış olacak. Bu alan orman statüsünde ve 3. derece sit alanı.
Planlar 20 Ağustos 2013 – 18 Eylül 2013 tarihleri arasında 30 gün süre ile İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü binasında askıya çıkarıldı. Bu süre içerisinde itiraz edilmesi mümkün bunun için İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne dilekçe verebilirsiniz.

sene 2013. acaba kim iktidardı 2013 de:KK14:

Ya sabır..Geziciler deniliyor hala..Kaldırın totonuzu da siz de verin mücadelenizi..
Bu ormanları imara açan, ona buna satan benim sanki..Pardon geziciler sanki.

Olay nasıl geziye bağlandı anlamadım. Kim bu geziciler, villa sahipleri kim belli mi?

Ben de anlamadım..Laf etti bal kabağı koy tabağa ye sabaha işte..Villalarda geziciler oturuyordur diyor bir de..Bu nasıl sığ bir yorumdur anlamak mümkün değil.

[/COLOR]sene 2013. acaba kim iktidardı 2013 de:KK14:

Geziciler:KK14:

Ayni haberden bir tane de Polonezkoy ormanlari icin vardi bir tane 4-5 ay once.. Hatta onun icin Change.org da imza kampanyasi duzenlenmis ve sanirim burada yayinlanmisti. Ben de imzalayip butun arkadaslarima da yollamistim linki.. Orman birakmadilar yaa..:KK43:

Polonezkoy ile ilgili haber de buydu:

24 Ocak’a kadar plana itiraz edilmezse koruma altındaki Polonezköy Tabiat Parkı’na, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce imar izni verilecek siyle İstanbul’u talan edeceğini ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da İstanbul’da ormanların korunması gerektiğini kaydetti. Erdoğdu, “İstanbul’a yapabileceğimiz en büyük kötülük kalan ormanları imar açmak olacaktır” diye konuştu.

Sıfır arsa maliyeti Geçtiğimiz aylarda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinin, Polonezköy Milli Parkı’nın zarar görmemesi gerekçesiyle 3′üncü köprü güzergahında düzeltme yapıldığım hatırlattığımız Erdoğdu, “Büyükşehirlerde hemen hemen boş alan kalmadı. Kuzey ormanlarının neredeyse tamamı devlete ait. Planlanan yatırımlar bakımından bunun anlamı, sıfır arsa maliyetidir” şeklinde konuştu.

Fatih Ormanı’ndan sonra İstanbul’un son Kuzey ormanı olan Polonezköy de talana açılıyor.

İSTANBUL’un kalan son Kuzey ormanlarından olan Polonezköy için hazırlanan imar planı askıya çıktı. 24 ocak 2014′e kadar planlara itiraz edilmezse orman alanları içerisine AVM’ler ve siteler inşa edilecek. 26 Aralık’ta askıya çıkan imar planında 1994′te “Tabiat Parkı” statüsüyle korumaya alınan Polonezköy’deki yapılaşma yasağı ortadan kalkmış olacak.

TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, imara karşı hukuki süreci başlatacaklarını kayetti. Kahraman, “İstanbul, köprü ve havaalanı gibi projelerle yapılaşma baskısı altında kalıyor” dedi.

Şu konuya gerçekten yorum atmak istedim ama bir baktım daha ilkk dakikadan kışkırtıcı yorumlar var.
Hayır neden bunu yapıyorsunuz?
Neden hemen polemiğe çevirmeye çalışılıyor ki. Bir bakın bakalım önce ne diyecek insanlar?

Gerçekten sinirlenmemek elde değil ya bu kadar da olmaz.

Son düzenleme:
Ayni haberden bir tane de Polonezkoy ormanlari icin vardi bir tane 4-5 ay once.. Hatta onun icin Change.org da imza kampanyasi duzenlenmis ve sanirim burada yayinlanmisti. Ben de imzalayip butun arkadaslarima da yollamistim linki.. Orman birakmadilar yaa..:KK43:

Tarabyada ki ormanlık alanın imara açılması da var:KK14:
Maslak 1453 projesinde Fatih ormanını katlettiler, geçenlerde danıştay projeyi durdurma kararı verdi bu saatten sonra yıkılmayacağı için plan değişikliği diye devam ediyorlar:KK14:

Son düzenleme:
Ablam, evet o yüzden seçtik diyebilirler hazır ol.. :KK1::KK1:
'Anam, bacım sana feda olsun', 'Anam çalar babam çalar ama rte çalmaz' zihniyeti bu.. Hazır ol cevaba.. :KK1::KK1::KK1:

allah allah baksen
benden öyle bir cümle çıkmadı çıkmazda anlaşıldı mı küçük hanım :KK14:

sen kendi zihniyetine bir bak hele bir allasen
medyum sanki milletin zihniyetini bilmem neyini keşfediyor :KK14:
benim zihniyetimle ilgileneceğine bir zahmet konuya cevap ver ...

Ataturk orman cifliginde yapilan sozde baskanlik sarayina da geziciler oturacak sanirim.danistayin durdurma kararina ragmen ustelik ama geziciler mahkeme kararlarini da tanimiyoruz,danistayin ne haddine falan diyorlarmis resmen mahkeme kararlarini sallamiyorlar ya cok ilginc !

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X