3 sene sonunda bende BEŞİZ'lerime hamileyim hemde normal şekilde :)

Desteğin için teşekkür ederim canım.Evet 88liyim.Aslında ben İlahiyatçıyım ve bu konuda nasıl karar almam gerektiğini biliyorum.Eğer zaruret varsa onların hayatına son vermek caizdir.Sadece insan üzülüyor işte.Yine de keşke demiyorum.Herşeyin hayırlısı Rabbim kaldırabileceğimi düşünmüş vermiş bu sıkıntıyı bende üstesinden gelirim inş.Redüksiyon sonrasında inşaallah bi problem oluşmaz. :Saruboceq:

İşte bu alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

hepsini kaybetmektense ,en azından 3 ü diye düşün
ama üçüz veya dördüz doğum yapan çok kişi var neden iki ye karar verildi,kalbi henüz atmayanı alsalar 4 ü kalsa olmuyormu ..

Desteğin için teşekkür ederim canım.Evet 88liyim.Aslında ben İlahiyatçıyım ve bu konuda nasıl karar almam gerektiğini biliyorum.Eğer zaruret varsa onların hayatına son vermek caizdir.Sadece insan üzülüyor işte.Yine de keşke demiyorum.Herşeyin hayırlısı Rabbim kaldırabileceğimi düşünmüş vermiş bu sıkıntıyı bende üstesinden gelirim inş.Redüksiyon sonrasında inşaallah bi problem oluşmaz. :Saruboceq:

canım arkadaşım öncelikle Allah yardımcın olsun diyorum. bence fazla üzülme, insanların şöylemi olsaydı böylemi olsaydı yorumları kafanı karıştırmasın canım senin ve bebeklerinin sağlığı için ne gerekliyse o yapılacak bu açık ve net. ve bu konuda geyat bilinçlisin zaten herşey bir imtihan ve herşeyde bir hayır vardır, olumsuz gördüğümüz şeylerde de mutlaka bir hayır vardır Allaha sığın, drlarına güven ve kendini bırakma, strese girip hem kendine hem bebeklerine sıkıntı yaşatma, tevekkül et ve yapılması gereken neyse teslimiyet göster canım inan Allah seni bırakmıcak ve yardımcın olacak. inşallah sağlıkla 2 bebeğini de kucağına alırsın canım:teselli:

RABBıM tamamına erdirsin... babayıda senide tebrik ederim... sağlıkla kucaklayın inşallah...dualarım seninle...

Bence burada doktoruna güvenmek çok önemli , bazı arkadaşlar dördüz beşiz doğuranlar var diyor ama onlar istisnai durumlardır bu tip çoğul gebeliklerde bebeklerin hepsini kaybetme erken doğum veya bebeklerin özürlü olma riski çok daha fazladır. ıçinizi ferah tutun ve vicdanınız rahat olsun, bazen duygusal değil mantıklı kararlar vermemiz gerekir hayatta, Allah iki bebeğinizi sağ salim kucağınıza almayı nasip eder inşallah.

allah hakkında hayırlısını versin canım, zor bir karar ama bence doğru olanı da bu. allah yardımcın olsun.

hepsini kaybetmektense ,en azından 3 ü diye düşün
ama üçüz veya dördüz doğum yapan çok kişi var neden iki ye karar verildi,kalbi henüz atmayanı alsalar 4 ü kalsa olmuyormu ..

Malesef hepsinin kalbi atıyor canım atmayan yok.İkisinin suyu azalmıştı zaten.Neredeyse bir aydır kanamam oluyor çok olmasa da leke şekilde.Kalabilirse üç kalsın diyeceğim bakalım hayırlısı :Saruboceq:

canım arkadaşım öncelikle Allah yardımcın olsun diyorum. bence fazla üzülme, insanların şöylemi olsaydı böylemi olsaydı yorumları kafanı karıştırmasın canım senin ve bebeklerinin sağlığı için ne gerekliyse o yapılacak bu açık ve net. ve bu konuda geyat bilinçlisin zaten herşey bir imtihan ve herşeyde bir hayır vardır, olumsuz gördüğümüz şeylerde de mutlaka bir hayır vardır Allaha sığın, drlarına güven ve kendini bırakma, strese girip hem kendine hem bebeklerine sıkıntı yaşatma, tevekkül et ve yapılması gereken neyse teslimiyet göster canım inan Allah seni bırakmıcak ve yardımcın olacak. inşallah sağlıkla 2 bebeğini de kucağına alırsın canım:teselli:

Çok teşekkür ederim canım.Söylediklerine aynen katılıyorum.Bebeğimin olması için sadece dr.uma güvendim hakkında herhangi bir şüphem yoktu.Bebeklerim olmadan önce nasılsam şimdi de dr.um hakkında aynı güvene sahibim.Strese girmiyorum sadece üzülüyorum işte. a.s.

Bence burada doktoruna güvenmek çok önemli , bazı arkadaşlar dördüz beşiz doğuranlar var diyor ama onlar istisnai durumlardır bu tip çoğul gebeliklerde bebeklerin hepsini kaybetme erken doğum veya bebeklerin özürlü olma riski çok daha fazladır. İçinizi ferah tutun ve vicdanınız rahat olsun, bazen duygusal değil mantıklı kararlar vermemiz gerekir hayatta, Allah iki bebeğinizi sağ salim kucağınıza almayı nasip eder inşallah.

Evet dr.a güvenmek çok önemli.Bi önceki yorumumda da yazmıştım.Aklımda hiçbir soru işareti yok.Elimde olan birşey de yok.Nefsime uyup diğerlerini riske atamam.Desteğin için teşekkürler a.s.

allah hakkında hayırlısını versin canım, zor bir karar ama bence doğru olanı da bu. allah yardımcın olsun.

Amin canım teşekkür ederim a.s.

tebrıkler ama bende cok uzuldum yanı bence veren allah 5 tane nasıp ettıyse hemde bunca yıldan ve zorluktan sonra muhakak bır taktırı olmalı (tabı herseyın va ama)hem bole doğumlarda olabilıyor orneklerı var. sonra sen ıstedın cok ıstedın bende 5 tane bırden verdım ama sen 3 unun olum kararını kendın verdın demesın!!! zor karar.

Son düzenleme:
evet allah büyük ama beşini birden kaybetmektense en azından ikisini sağlıkla kucağına alma ihtimalin var..belki şu günlerde iki kalmışlardır minikler...bende pco vardı iki ay klomen kullandıktan sonra üçüz hamile kaldım.geçen hafta ankaraya gidip bir tanesini sonlandırdık.şu an daha iyi hissediyorum kendimi.düşünmek ,ne yapacağına nasıl yapacağına karar verebilmek daha zor .ben işlemden sonra daha çok üzülürüm zannediyordum ama çok şükür öyle olmadı..diğer ikisini sağlıkla kucağıma almak için birtanesinden vazgeçmek zorunda kaldık..rabbim utandırmasın...

seymacım neler oldu merak edıyoruz haberlerını beklıyoruz canım
Redüksiyon yapıldı cnm.İkizlerimle kaldık.Biri kız diğeri erkek :emir_bebek: Sağlığımız iyi çok şükür.Eskisi kadar kötü değilim.Bebişlerimde de bi sorun yok :ecrin_bebek: a.s.

tebrıkler ama bende cok uzuldum yanı bence veren allah 5 tane nasıp ettıyse hemde bunca yıldan ve zorluktan sonra muhakak bır taktırı olmalı (tabı herseyın va ama)hem bole doğumlarda olabilıyor orneklerı var. sonra sen ıstedın cok ıstedın bende 5 tane bırden verdım ama sen 3 unun olum kararını kendın verdın demesın!!! zor karar.

Operatör Dr.Doçent Dr.vs vs hepsi aynı şeyi söylüyorsa seçim şansın yoktur.Daha 2.5 aylıkken kanamalarım durmuyordu.Yeterli bi cevap sanırım:sinifsinif:

evet allah büyük ama beşini birden kaybetmektense en azından ikisini sağlıkla kucağına alma ihtimalin var..belki şu günlerde iki kalmışlardır minikler...bende pco vardı iki ay klomen kullandıktan sonra üçüz hamile kaldım.geçen hafta ankaraya gidip bir tanesini sonlandırdık.şu an daha iyi hissediyorum kendimi.düşünmek ,ne yapacağına nasıl yapacağına karar verebilmek daha zor .ben işlemden sonra daha çok üzülürüm zannediyordum ama çok şükür öyle olmadı..diğer ikisini sağlıkla kucağıma almak için birtanesinden vazgeçmek zorunda kaldık..rabbim utandırmasın...
Gözün aydın cnm ve geçmiş olsun.Bende de vardı pco.Ama seninkinden ileri seviyedeydi sanırım.Klomen çare olmadı bana.Rabbim hakkımızda hayırlı olanı versin a.s.

bu arada doktorun kim şeymacım

Op.Dr.Muhammed Rıza Alimoğlu cnm. Redüksiyonu gerçekleştiren Doç.DR.Recep Has a.s.

arkadaşım öncelikle tebrikler ve geçmiş olsun senin adına çok sevindim allah onlara sağlık uzun ömür versin inşallah bizler içinde dua edersen sevinirim canım
sen istanbulun neresinde oturuyorsun şunun için soruyorum doktorun nerde merak ettim

Gerçekten zorlu bir dönemden geçmişsin canım. Allah ikizlerine güç kuvvet versin, sağlıklı bir hamilelik geçirmen dileğiyle.

arkadaşım öncelikle tebrikler ve geçmiş olsun senin adına çok sevindim allah onlara sağlık uzun ömür versin inşallah bizler içinde dua edersen sevinirim canım
sen istanbulun neresinde oturuyorsun şunun için soruyorum doktorun nerde merak ettim
Çok teşekkür ederim cnm.Amin inş.Dua ederim elbette ne demek.:Saruboceq: Ben Bağcılar da oturuyorum.Dr.um Kocamustafapaşa da.Cerrahpaşaya yakın

allah sağlıkla kavuştursun bebişlerine...
Amin çok teşekkürler a.s.

Gerçekten zorlu bir dönemden geçmişsin canım. Allah ikizlerine güç kuvvet versin, sağlıklı bir hamilelik geçirmen dileğiyle.
evet hayli zorlu bir dönemdi gerçekten.İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.Darısı tüm isteyenlerin başına inş a.s.

X